Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304235 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1860 Dátum: 2010.06.16 11:42:27 »
Ezt a kerdest azert tettem fel, mert van egy hely, ahol most megvaltoztattak a kozlekedest. Eddig lehett balra nagyivben kifordulni, ez fel is oldotta a sebesseg korlatot. Most viszont a keresztezodes ele tettek egy zebrat, ami elott es utan forgalomtol elzart teruletet is van (egy kis sziget). Tehat mar nem lehet kikanyarodni balra nagyivben. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez meg mindig feloldja vagy sem.  :hmmmm:
A KRESZ 2. § szerint az egyes fogalmak meghatározását a függelék tartalmazza. A függelék k) pontja szerint: "Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása." Arról nincs szó benne, hogy merre lehet vagy szabad fordulni, tehát a kereszteződés a kanyarodási lehetőségektől függetlenül kereszteződés marad, ezért a szóban forgó korlátozást feloldja.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.16 11:46:23 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1861 Dátum: 2010.06.16 12:11:18 »
Meg kéne keresni a pontos paragrafust, de kötve hiszem, hogy ennyire részletezve lenne a tilalom feloldásának feltétele. Szerintem a kereszteződés feloldja, akármilyen körülmények közt is van. Ennyi "bónusz" jár a törvényalkotó részéről.
14. §. (1) bekezdés d) pontja tartalmazza a sebességkorlátozás táblát és leírását és a (6) bekezdés tartalmazza a következőt:
"(6) Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a (7) bekezdésben említett   jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja."

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1862 Dátum: 2010.06.16 13:23:22 »
Ezt a kerdest azert tettem fel, mert van egy hely, ahol most megvaltoztattak a kozlekedest. Eddig lehett balra nagyivben kifordulni, ez fel is oldotta a sebesseg korlatot. Most viszont a keresztezodes ele tettek egy zebrat, ami elott es utan forgalomtol elzart teruletet is van (egy kis sziget). Tehat mar nem lehet kikanyarodni balra nagyivben. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez meg mindig feloldja vagy sem.  :hmmmm:
A KRESZ 2. § szerint az egyes fogalmak meghatározását a függelék tartalmazza. A függelék k) pontja szerint: "Útkereszteződés: két vagy több útnak azonos szintben való kereszteződése, egymásba torkollása, illetőleg elágazása." Arról nincs szó benne, hogy merre lehet vagy szabad fordulni, tehát a kereszteződés a kanyarodási lehetőségektől függetlenül kereszteződés marad, ezért a szóban forgó korlátozást feloldja.
OK, koszi  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1863 Dátum: 2010.06.17 15:22:53 »
Kollégám szabad idejében kapott egy csekket. A mérés helye és a tábla között földút volt.-(
És mit lehet ilyenkor tenni, mit tett a kolléga? Én kíváncsi lennék azért a további fejleményekre...
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1864 Dátum: 2010.06.17 20:53:45 »
Kollégám szabad idejében kapott egy csekket. A mérés helye és a tábla között földút volt.-(
És mit lehet ilyenkor tenni, mit tett a kolléga? Én kíváncsi lennék azért a további fejleményekre...
Fellebezés folyamatban.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1865 Dátum: 2010.06.19 22:24:12 »
A baj nem jár egyedül...
Kaptam ma egy cetlit a szélvédőre, (szombat 18:00-kor egy az árvízkárosultakat megsegítő jótékonysági hangversenyre résztvevőként menve...), hogy tilosban parkoltam. Bár a helyszín félreérthető, de sajnos jogos a feltételezés. Jól emlékszem, hogy ez most 30e-ről indul, esetleg méltányosság címszó alatt le lehet valamennyit belőle sírni?
music     

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1866 Dátum: 2010.06.19 23:26:49 »
Fellebezés folyamatban.
Hát hajrá. Majd írd már meg mit reagáltak a sünök, mert errefelé is van hasonló hely, bár eddig még nem jött fotó... kop kop
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1867 Dátum: 2010.06.20 09:56:30 »
A baj nem jár egyedül...
Kaptam ma egy cetlit a szélvédőre, (szombat 18:00-kor egy az árvízkárosultakat megsegítő jótékonysági hangversenyre résztvevőként menve...), hogy tilosban parkoltam. Bár a helyszín félreérthető, de sajnos jogos a feltételezés. Jól emlékszem, hogy ez most 30e-ről indul, esetleg méltányosság címszó alatt le lehet valamennyit belőle sírni?
Attól függ. A rendőrségtől kaptad a cetlit?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1868 Dátum: 2010.06.20 11:37:56 »
Tegnap este 11 korul araszoltam a Clark Adam teri korforgalom iranyaba a Fo utcan. Mar a Batthyany tertol csunyan be volt dugulva es nagyon lassan haladtunk (termeszetesen mint mindig rengetegen kihasznaltak a buszsavot, nagyreszt ennek is koszonheto, hogy lassabban halad a sor). Szoval gurultunk lassan elore egy-egy autonyit. Bal oldali mellekutcakbol mindig elengedtem 1-1 autot, keresztezodeseket probaltam nem elzarni. Eltelt vagy 15 perc, egy ujabb mellekutcahoz ertem. Egy merci kanyarodott kifele, udvariasan kiengedtem Ot is, de mogotte hosszu sor allt meg igy elindultam utana ("cipzar elvet" kovetve) miutan lattam, hogy a sor is elindul picit. Termeszetesen ujra csak 3-4 meternyit haladt sor, igy sikerult a keresztezodesben megallni es bevallom nem figyeltem mi jon a merci mogott. Egy taxis kezdett el integetni, latszott rajta, hogy nagyon ideges. Mutattam, hogy par masodperc es mar ott sem vok. Termeszetesen kiszallt, picit lenyugodva odajott es a kovetkezoket mondta:
1. Keresztezodest nem zarunk el
2. Amugy is a buszsavba megy ki, nem erti miert nem engedtem el.
Ugy erzem teljesen igaza volt, de egyreszt tenyleg nem vettem eszre, hogy Taxi jon balrol, masreszt ha megallok a keresztezodes elott, ahogy illik, akkor meg 10 auto kanyarodik ki elem.
Nagyjabol fel percig tartottam fel a taxit, ugy erzem emiatt nem keshetett el sehonnan...   :ph34r:

Az elottem es mogottem haladokat figyelve senki sem allt meg a keresztezodesek elott, mindig elzartak azt...  :surrender:

Szerintetek ilyen helyzetben mi a racionalis hozzaallas, magatartas?  :hmmmm:

Vegul kovetkezo lehetosegnel lementem a rakpartra es nem vartam meg fel orat mig odaerek a korforgalomig  :wacko:.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1869 Dátum: 2010.06.20 11:50:26 »
Tegnap este 11 korul araszoltam a Clark Adam teri korforgalom iranyaba ...
Ez (és sok hasonló) nagyon rossz helyzet. Ha betartod a KRESz-t, és nem tartasz fel másokat, akkor soha az életben nem jutsz előrébb, mert a keresztutcákból mindig ki fognak fordulni eléd (nagyrészt szabálytalanul) annyian, hogy sosem fogsz tudni átmenni a kereszteződés túloldalára.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1870 Dátum: 2010.06.20 15:10:47 »
Tegnap este 11 korul araszoltam a Clark Adam teri korforgalom iranyaba ...
Ez (és sok hasonló) nagyon rossz helyzet. Ha betartod a KRESz-t, és nem tartasz fel másokat, akkor soha az életben nem jutsz előrébb, mert a keresztutcákból mindig ki fognak fordulni eléd (nagyrészt szabálytalanul) annyian, hogy sosem fogsz tudni átmenni a kereszteződés túloldalára.

Ot nagyon nem kellett volna Buszsávot létrehozni, azórta megadugó van. Azelőtt a Halász utcáig simán el lehetett menni, most a Batyiig áll a sor. Volt értelme. :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1871 Dátum: 2010.06.20 16:00:11 »
Tegnap este 11 korul araszoltam a Clark Adam teri korforgalom iranyaba ...
Ez (és sok hasonló) nagyon rossz helyzet. Ha betartod a KRESz-t, és nem tartasz fel másokat, akkor soha az életben nem jutsz előrébb, mert a keresztutcákból mindig ki fognak fordulni eléd (nagyrészt szabálytalanul) annyian, hogy sosem fogsz tudni átmenni a kereszteződés túloldalára.
Ot nagyon nem kellett volna Buszsávot létrehozni, azórta megadugó van. Azelőtt a Halász utcáig simán el lehetett menni, most a Batyiig áll a sor. Volt értelme. :whistling:
Ez elvi kérdés, nem mennék bele; csak röviden annyit, hogy a buszsáv mindenütt dugót csinál a nem-buszoknak, és rengeteg időt spórol a buszoknak. Ez van :-)

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1872 Dátum: 2010.06.20 16:05:02 »

1. Keresztezodest nem zarunk el

Feltételezem, hogy a szóban forgó helyen nem volt forgalomirányító jelzőlámpa.
A KRESZ 40. § (5) d) pontja szerint:  "Tilos megállni útkereszteződésben". Ha csak ezt vennénk figyelembe, akkor a taxisnak igaza lenne. De ott van ugyanezen § (6) bekezdése, amelyik szerint: "Az (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra ", ezzel együtt már egyértelmű, hogy nincs igaza.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1873 Dátum: 2010.06.20 23:39:37 »
Attól függ. A rendőrségtől kaptad a cetlit?
Nem tudom, nem derül ki belőle, az időpont miatt inkább közterületesekre tippelnék, bár nem tudom, Törökbálinton vannak-é ilyenek. A cetli a szokásos nyomtatvány (egyik felén van a várakozni tilos tábla, és a feljelent szó aláhúzva, a hátoldalán pedig a pontos helyszín és időpont) kitöltve aláírás és pecsét nélkül, tehát még akár az is lehet, hogy valaki szórakozik, bár ezt nem tartom valószínűnek.
Viszont anyám mondta, hogy őt tavaly Körmenden hasonló esetért 3000 Ft-ra büntették csak.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1874 Dátum: 2010.06.20 23:49:50 »
Rajta kell lenni, hogy ki bünttett, hogy  mely paragrafus megsértéséért. - ebből azonal kiderül, hogy objektiv, vagy nem. ha nem, akkor a szokásos nem te vezetted, nem nyilatkozol, ha objektiv, akkor meg nem ad csekket, hanem majd kiküldi.

Megjegyezném, hogy én eddig ahányszor jótékonykodtam, annyiszor szívtam valamivel, így leszoktam róla.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!