Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304513 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1845 Dátum: 2010.06.13 13:16:02 »
Többek közt a korábban boncolgatott jobbkéz-kanyarodási szabály viszonya. Tanulságos. :1eye:

persze, mert ezzel a linkkel indult az a vita is pár oldallal ezelőtt  ;)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1846 Dátum: 2010.06.13 13:32:00 »
jahh... az előzményekről lehet, hogy lemaradtam. időnként elég szelektíven olvasok. :D ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1848 Dátum: 2010.06.15 14:59:51 »
Sziasztok!
14 bekezdés 6. Az Az (1) bekezdés c)-g) pontjában említett d) a sebességkorlátozás jelzőtábla hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződés kezdetéig tart, kivéve, ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg, vagy a a (7) bekezdésben említett (sebességkorlátozás vége) jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja.

Az útburkolattal ellátott útba becsatlakozó földút útkereszteződésnek számít. Akkor ez is feloldja a sebesség korlátozás jelzőtábla hatályát?

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1849 Dátum: 2010.06.15 15:21:46 »
Igen.

Anno a Timúr utcában egy erdő 30-as tábla volt kint emiatt.

(Ha onnan jönnél, akkor honnan tudnád hogy csak lassabban mehetsz?. Logikus...)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1850 Dátum: 2010.06.15 15:42:39 »
Az útburkolattal ellátott útba becsatlakozó földút útkereszteződésnek számít. Akkor ez is feloldja a sebesség korlátozás jelzőtábla hatályát?
Nem a burkolat anyaga számít, hanem hogy a kérdéses út közforgalmú, avagy magán. Ha pl. csak egy nyeles telekre vezet, akkor nem számít közlekedési értelemben útnak, ergo nem old fel semmi tilalmat.
Viszont fontos tudni, - nem egyszer még a rendőrök sincsenek vele tisztában - hogy az oldal nem számít, azaz a túloldalon lévő földút is feloldja a te oldaladon lévő sebességkorlátozást :excl:
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1851 Dátum: 2010.06.15 15:48:41 »
Viszont fontos tudni, - nem egyszer még a rendőrök sincsenek vele tisztában - hogy az oldal nem számít, azaz a túloldalon lévő földút is feloldja a te oldaladon lévő sebességkorlátozást :excl:
Akkor is, ha a tuloldalt levo utrol rakanyarodni (balra nagyivben) nem lehet? Pl forgalomtol elzart terulet van ott pont. Vagy csak zarovonal, esetleg balra kanyorodni tilos tabla?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1852 Dátum: 2010.06.15 16:08:24 »
Akkor is, ha a tuloldalt levo utrol rakanyarodni (balra nagyivben) nem lehet? Pl forgalomtol elzart terulet van ott pont. Vagy csak zarovonal, esetleg balra kanyorodni tilos tabla?!
  :wacko: Nem értem az összefüggést.
A szabály annyi, hogy az útkereszteződés feloldja a sebességkorlátozást. Teljesen függetlenül attól, hogy ki merre mehet, milyen burkolatú úton halad, és melyik oldalon van az út, vagy a tábla.
Egyetlen elméleti kivétel van, mellesleg még jól alkalmazva egyetlen helyen sem láttam: ha a helynévtáblával egyidejűleg tesznek ki egy max. sebességre vonatkozó táblát, na ezt elvileg csak a lakott terület vége tábla oldja fel, vagy egy másik korlátozás - node itt bukik meg a dolog, hiszen akkor mégsem érvényes az egész településre...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1853 Dátum: 2010.06.15 16:32:42 »
Azt hiszem ebbe a topikba tartozik a következő dolog is.
Már többedszer esett meg velem, és kénytelen vagyok a gyártóra kenni a felelősséget, hogy ledudáltam valakit ok nélkül. Annyit tudni kell, hogyha valaki csak fékez, és index nélkül (vagy csak az utolsó pillanatban indexelve) fordul be valahova előlem, azt mindig ledudálom, nagyon rühellem ezt a viselkedést. Viszont vannak olyan hátsó lámpák, különösen a most futó VW-ek körkörös lámpái ilyenek, ahol alig látszik az index, mert a fék és/vagy a helyzetjelző elnyomják. Nem kéne ennyit áldozni a dizájnra. Amennyire jó ötlet volt a 3. féklámpa, vagy a C oszlopra feltett hátsó lámpaoszlop, ezt annyira rossznak és károsnak tartom. Ha azt szabályozni lehet, hogy az amerikai lámpák nem jók, akkor erre is juthatna egy kis figyelem.
persze nem vagyok naiv, az EU majd pont a VW-konszernre fog rápirítani...
music     

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1854 Dátum: 2010.06.15 16:53:52 »
Viszont vannak olyan hátsó lámpák, különösen a most futó VW-ek körkörös lámpái ilyenek...

A most futó Passatra hallottam már itt-ott panaszt, pontosan azért amit írtál...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1855 Dátum: 2010.06.15 22:24:47 »
Viszont fontos tudni, - nem egyszer még a rendőrök sincsenek vele tisztában - hogy az oldal nem számít, azaz a túloldalon lévő földút is feloldja a te oldaladon lévő sebességkorlátozást :excl:
Kollégám szabad idejében kapott egy csekket. A mérés helye és a tábla között földút volt.-(

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1856 Dátum: 2010.06.15 23:35:41 »
Akkor is, ha a tuloldalt levo utrol rakanyarodni (balra nagyivben) nem lehet? Pl forgalomtol elzart terulet van ott pont. Vagy csak zarovonal, esetleg balra kanyorodni tilos tabla?!
  :wacko: Nem értem az összefüggést.
A kereszteződés azért oldja fel, mert a szabályalkotó azt feltételezi, hogy onnan kikanyarodhatsz az adott útra, tehát látnod kell, hogy mi rajta a korlátozás, nehogy már vissza kelljen ballagni a legközelebbi tábláig. Tehát ha szabálytalanul hajtasz fel egy útra (lásd záróvonal, stb) akkor viseld a következményeit...
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1857 Dátum: 2010.06.16 08:28:01 »
Akkor is, ha a tuloldalt levo utrol rakanyarodni (balra nagyivben) nem lehet? Pl forgalomtol elzart terulet van ott pont. Vagy csak zarovonal, esetleg balra kanyorodni tilos tabla?!
  :wacko: Nem értem az összefüggést.
A kereszteződés azért oldja fel, mert a szabályalkotó azt feltételezi, hogy onnan kikanyarodhatsz az adott útra, tehát látnod kell, hogy mi rajta a korlátozás, nehogy már vissza kelljen ballagni a legközelebbi tábláig. Tehát ha szabálytalanul hajtasz fel egy útra (lásd záróvonal, stb) akkor viseld a következményeit...
En is ugy gondolkodom, hogy azert oldja fel a keresztezodes, mert ha rahajtasz, honnan tudhatnad a korlatozast. De ugye ha az adott keresztezodesbol nem lehet rakanyarodni, akkor ennek mar nem sok ertelme van.
Amugy a vastaggal jelolt reszt nem ertem  :helpsmilie: Ez nekem azt jelenti, hogy ilyen esetben nem oldja fel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1858 Dátum: 2010.06.16 10:28:01 »
Meg kéne keresni a pontos paragrafust, de kötve hiszem, hogy ennyire részletezve lenne a tilalom feloldásának feltétele. Szerintem a kereszteződés feloldja, akármilyen körülmények közt is van. Ennyi "bónusz" jár a törvényalkotó részéről.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1859 Dátum: 2010.06.16 11:11:51 »
Ezt a kerdest azert tettem fel, mert van egy hely, ahol most megvaltoztattak a kozlekedest. Eddig lehett balra nagyivben kifordulni, ez fel is oldotta a sebesseg korlatot. Most viszont a keresztezodes ele tettek egy zebrat, ami elott es utan forgalomtol elzart teruletet is van (egy kis sziget). Tehat mar nem lehet kikanyarodni balra nagyivben. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez meg mindig feloldja vagy sem.  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX