Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304239 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1740 Dátum: 2010.01.17 20:59:10 »
0.5 még megengedhető lenne szerintem mindenhol. Az ilyen illedelmessségből 1 sör v 1 rövid vállalható lenne. Az utas meg a kocsiban nyugodtan igyon annyit amennyit akar.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1741 Dátum: 2010.01.17 21:09:09 »
Canadában egyáltalán nem lehet alkohol az utastérben, se felbontva se sehogy...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1742 Dátum: 2010.01.17 21:21:47 »
És ha viszem haza a tescos bevásárlást?  :ph34r:
Gabe 254.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1743 Dátum: 2010.01.17 21:24:10 »
Canadában egyáltalán nem lehet alkohol az utastérben, se felbontva se sehogy...
Nehogymár ne igyon a cimbora... Van annyira megbizható h nem piszkál bele a gépészkedésembe :D
És ha viszem haza a tescos bevásárlást?  :ph34r:
Ezen gondolkodtam h gyalog e vagy utánfuto vagy mi de rajöttem hogy csomagtartó

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1744 Dátum: 2010.01.17 21:48:23 »
És ha viszem haza a tescos bevásárlást?  :ph34r:

Akkor berakod a csomgatartóba az alkeszokat :D Amúgy engem is megállítottak este és zseblámpával körbevilágították a lábtereket meg üléseket... nálunk meg csak a helyszínelők kapnak zseblámpát :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1745 Dátum: 2010.02.21 12:25:12 »
A Margitszigetre milyen (meghajtású) kétkerekű járművel lehet engedély nélkül behajtani? Ismerősöm több helyen rákérdezett, és ahány hely annyi különböző válasz.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1746 Dátum: 2010.02.21 13:43:27 »
A városban közlekedve felvetődött bennem egy kérdés: a villamospótló autóbusz, ha a síneken közlekedik, ugyanazokkal a jogokkal bír, mint maga a villamos?
Gabe 254.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1747 Dátum: 2010.02.21 13:59:15 »
A városban közlekedve felvetődött bennem egy kérdés: a villamospótló autóbusz, ha a síneken közlekedik, ugyanazokkal a jogokkal bír, mint maga a villamos?
Nem bír ugyanazon jogokkal, függetlenül hogy sínen közlekedik vagy sem.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1748 Dátum: 2010.02.21 14:14:38 »
Csak azért, mert úgy közlekednek, mintha ugyanazokkal a kiváltságokkal rendelkeznének...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1749 Dátum: 2010.02.21 14:15:05 »
A városban közlekedve felvetődött bennem egy kérdés: a villamospótló autóbusz, ha a síneken közlekedik, ugyanazokkal a jogokkal bír, mint maga a villamos?
Konkrétan mire gondolsz?
Joga van hallgatni, ügyvédet fogadni, stb.  [rohog] [rohog] [rohog]
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1750 Dátum: 2010.02.21 14:16:24 »
Csak azért, mert úgy közlekednek, mintha ugyanazokkal a kiváltságokkal rendelkeznének...
hát a villamos lámpajelzéseit pl. figyelembe kell venniük.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1751 Dátum: 2010.02.21 14:24:48 »
Gondolok arra, hogy pl párhuzamosan közlekedve, mikor egy kereszteződésben ő jobbra fordul, az autósok útját keresztezve, akkor a villamosnak van lámpája, hogy jelezzen és megállítsa az autókat. Most, hogy pótlók járnak, a busz csak lazán befordul az autósok elé. Se lámpa, se elsőbbségadás. Vagy pl körforgalmon keresztülhajtva a villamosnak elsőbbsége van. Namost, mikor a busz megy ott, akkor neki is elsőbbséget kell adjak? (az első a Széchenyi tér sarka a másik pedig a Dugonics téri kettős körforgalom (annak, aki ismeri...)
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1752 Dátum: 2010.02.21 16:06:52 »
Miután a buszról messziről kur_vára nem derül ki, hogy miféle járat, márpedig az elöl/hátul kirakott akármiféle, de a kreszben nem ismert feliratokat nem vagy köteles értelmezni, ( meg egy magyarul nem beszélő nem is fogja) a villamos szabályaiból semmi nem vonatkozik rá, ha zártpályás a villamossin ( zárovonal demszkibucka..) akkor nem is mehetne rajta, csak szépen az úton, de a szabályok mindenképp a nemkötöttpályás eszközökre vonatkozó érvényes rá.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1753 Dátum: 2010.02.22 10:20:02 »
0.5 még megengedhető lenne szerintem mindenhol. Az ilyen illedelmessségből 1 sör v 1 rövid vállalható lenne. Az utas meg a kocsiban nyugodtan igyon annyit amennyit akar.
Egyetértek, én a 0.5-ös limit híve vagyok, ezt preferálnám nálunk is. Az ittas vezetők nem 0.5-el okoznak balesetet, hanem sokkal többel... És ők amúgy is tojnak rá, hogy milyen korlátozás van érvényben. Ők, ha úgy tartja kedvük, isznak és vezetnek  ::) ... A 0.0-ás limit nem őket sújtja, hanem a nagy többséget, aki tényleg csak egy sörrel vagy egy pohár borral (amit mondjuk kaja után megivott) szeretne vezetni.

Persze ezt itt már többször leírtam, voltak is meddő viták, tudom kívülről az ellenérveket  :szemez: ... Most csak azért ismételtem meg, mert veled ugye még nem beszélgettünk erről.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1754 Dátum: 2010.02.22 17:10:11 »
A villamospótló autóbusz minden KRESZ-szabály szempontjából autóbusznak minősül, kettőtt kivéve:
- közlekedhet a villamosvágányokon ott is, ahol egyébként a gépkocsik számára ez egyébként tilos
- ha a vágányon halad, akkor a villamos ún. holdfényjelzője vonatkozik rá, azaz annak a jelzéseit kell követnie
Ebben a kettőben egy közös vonás van: a többi közlekedőt (pl. Te az autóddal) nem érinti.

A szegedi helyzetet nem ismerem igazán jól, Budapesten ezt elég korrekten szokták tartani, az előre tervezett (tehát nem pl. baleset miatt elrendelt) pótlásoknál szoktak is külön táblákat ill.útburkolati jeleket létesíteni, hogy megfeleljen a buszközlekedés is a KRESZ-nek.