Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304187 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1680 Dátum: 2009.12.14 07:28:11 »
Szóval ez mi, hogy első körben csekk helyett a sofőr személye iránt érdeklődnek?
Persze, mert OK, hogy az üzembentartó felel, de megnevezhet mást is, aki vezette az autót. Nem feltétlenül neki kell elvinni a balhét, ha pl kölcsönadta valakinek. Ezért a kétkörös levél.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1681 Dátum: 2009.12.14 14:40:26 »
Szóval ez mi, hogy első körben csekk helyett a sofőr személye iránt érdeklődnek?
Persze, mert OK, hogy az üzembentartó felel, de megnevezhet mást is, aki vezette az autót. Nem feltétlenül neki kell elvinni a balhét, ha pl kölcsönadta valakinek. Ezért a kétkörös levél.
Jó, ezt közben megnéztem, én is ilyet kaptam; de a helyszínnek és a túllépés pontos értékének benne kéne lennie, nem? Alap, hogy jogod van tudni, hogy mivel vádolnak, miért büntetnek meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1682 Dátum: 2009.12.18 22:38:46 »
Egy találós kérdés, a helyesen válaszolóknak Misi oszt nyereményt... [rohog] válaszokat nem beküldeni, mert én sem tudom, melyik a helyes.

Van egy T betű jellegű útkereszteződés. A T szára kétirányú, a tetejének jobb fele kétirányú,a bal fele azonban egy, középtől kifelé. A tető a főút, a szárnak macisajtja van, és ha onnan balra akarsz fordulni, meg is kell állni, mert nem jól belátható a kereszteződés. Ha te a T szára felől éred el a kereszteződést, de jobbra szeretnél fordulni, kell-e lassítanod elsőbbségadás céljából?
A: Igen, mert tábla van.
B: Nem, mert nincs kinek.

Ezzel analóg kérdés, hogy utcasarok előtt 5 méteren belül akkor is tilos-e a parkolás, ha ezzel nem zavarom a kilátást, lévén a keresztutca a másik irányból egyirányú.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.18 22:40:23 írta music »
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1683 Dátum: 2009.12.18 23:12:04 »
Praktikus lassítani, mert ha valaki kitolat onnét, vagy szembe jön az iránnyal, akkor is te leszel a hibás, de legalábbis közösfelelősségnek hozzák ki, mert az elsőbbségadás tábla ott volt neked.

- A parkolási tilalom a kereszteződésre vonatkozik, nincs könnyítés, hogy - de ha úgyse kell benézni akkor lehet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1684 Dátum: 2009.12.19 02:08:35 »
Van egy T betű jellegű útkereszteződés. A T szára kétirányú, a tetejének jobb fele kétirányú,a bal fele azonban egy, középtől kifelé. A tető a főút, a szárnak macisajtja van, és ha onnan balra akarsz fordulni, meg is kell állni, mert nem jól belátható a kereszteződés. Ha te a T szára felől éred el a kereszteződést, de jobbra szeretnél fordulni, kell-e lassítanod elsőbbségadás céljából?
A: Igen, mert tábla van.
B: Nem, mert nincs kinek.
A: Igen, mert tábla van,  és a védett útvonalon előzésben lévő jármű számára elsőbbséget kell adni.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1685 Dátum: 2009.12.19 11:17:39 »
Akkor kiegészíteném még azzal, hogy aki az említett szituban a T tetején balról jön, az nem tud előzni, mert a kereszteződés után útszűkület van, csak egy sáv megy tovább, amiből később megint kettő lesz. Valahogy így:

========----T========
                        I
                        I
                        I
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.19 11:19:46 írta music »
music     

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1686 Dátum: 2009.12.19 11:53:08 »
Elvileg akkor is A, mert ő befejezheti éppen az útkereszteződésben is az előzést. Nyilván ahol jobbra van hely kifordulni, ott még ő is tud párhuzamosan haladni, azaz előzni.... ha utána ő felmegy a padkára mert nincs hely az az ő baja, ha előtte megkoccoltuk az kiforduló autó orrával, az még a mi hibánk.

Szebbet mondok: ha kifordulsz elé, és előzni tilos tábla van, akkor is a te hibád. Ez alól egyetlen kivétel, ha részben vagy teljesen takarásban van, akkor ez enyhítő lehet. ... durva mi?

Trotter ha szépen megkérlek elküldöd nekem is a módosítást?   toyotaotti kukuc gmail.com  kössszziii :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.19 11:58:53 írta Zénóka »


Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1687 Dátum: 2009.12.19 11:57:47 »
Akkor kiegészíteném még azzal, hogy aki az említett szituban a T tetején balról jön, az nem tud előzni, mert a kereszteződés után útszűkület van, csak egy sáv megy tovább, amiből később megint kettő lesz. Valahogy így:

========----T========
                        I
                        I
                        I
Bocs, de én itt elvesztettem a fonalat. Úgy értelmeztem, hogy a T tetején balról szabályszerűen (megkülönböztetett gépjármű kivételével) semmi nem jöhet, mert: "...a tetejének jobb fele kétirányú,a bal fele azonban egy, középtől kifelé." A T tetejének jobb felén a kétirányú forgalom miatt legalább két sáv van, valamint azon a szakaszon - egyéb jelzés hiányában - az előzés a kereszteződésben is megengedett és lehetséges.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1688 Dátum: 2009.12.19 14:40:01 »
Na, itt a szitu:

Tehát a kérdés, ha én alulról jobbra akarok fordulni ebben a nem jól belátható kereszteződésben - persze ez oda-vissza igaz... - akkor ténylegesen ki az, akinek elsőbbséget tudhatnék adni.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.19 14:41:35 írta music »
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1689 Dátum: 2009.12.19 14:45:41 »
Lassítassz, és ha nem jön senki, kisív jobbra; ebben a szituban a jobbról jövő simán lecsapja az ívet, és akkor neki van elsőbbsége! ha az elsőbbségadás vonal mögött viszi el a kocsi sarkát, akkor ö a hunyó, ha átjöttél a vonalon, és ott a kocc, akkor te.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1690 Dátum: 2009.12.19 15:30:55 »
Az egy dolog, hogy mit szoktam  ;)
music     

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1691 Dátum: 2009.12.19 16:38:18 »
Tehát a kérdés, ha én alulról jobbra akarok fordulni ebben a nem jól belátható kereszteződésben - persze ez oda-vissza igaz... - akkor ténylegesen ki az, akinek elsőbbséget tudhatnék adni.

Annak, aki a védett útvonalon, jobbról közeledik, előzésbe kezdett és csak az utolsó centiméteren, már a kereszteződés torkolatában sorol vissza a saját forgalmi sávjába.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1692 Dátum: 2009.12.19 19:18:00 »
Trotter:  köszönöm az anyagot :)

Idézet:
Az R. 36. §-a a következő (12) bekezdéssel egészül ki:

„(12) Ha a járműveknek útkereszteződésben, útszűkületekben, szintbeni vasúti átjárónál vagy egyéb forgalmi okból meg kell állnia, – előre sorolás céljából – motorkerékpárral, illetve segédmotoros kerékpárral az álló járművek mellett, vagy azok között, kerékpárral az úttest szélén, az álló járművek mellett jobbról szabad előrehaladni, ha

a) az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és
b) az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.”

A részletezett biztonsági feltételek fennállása esetén a forgalmi okokból álló járművek mellett vagy között a motorkerékpárok és a segédmotoros kerékpárok, az álló járművek mellett jobbról a kerékpárok előre haladhatnak. Ez akkor lehetséges, ha az előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák. Ezzel elkerülhető, hogy e járművek a zöld jelzésre a környezetükben meglóduló gépkocsik közé szoruljanak, ami különösen a lassabban induló kerékpárok esetén jelenthet fokozott kockázatot.

Nem egészen értem. Egy előzésnél (mindegy h motor v auto) az irányváltoztatási szándék után meg kell róla győződni, hogy nem kezdett-e valaki az előzésünkbe. Magyarán hiába van kint az index, ha az előző, már korábban előzésbe kezdett neki van előnye. A fenti jogszabály ez alól mintha felmentené az irányváltoztatni szándékozót. 
Magyarul eddig, ha egy motoros előzőtt, és irányjelzővel, de hátranézés nélkül eléfordultam én voltam a hibás. Amennyiben persze ő hamarabb kezdett az előzésbe, mint én az irányváltoztatásba. Ez, most ezután hogy lesz?   Ez ugye nem előzés, hanem csak előremegy a motoros a sor között.....    remélem érhtető a dilemma :)


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1693 Dátum: 2009.12.19 19:26:56 »
Szívesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1694 Dátum: 2009.12.19 20:45:03 »
Kaphatnék én is - még mindig nem jutott el hozzám... :no:
music