Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304245 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1620 Dátum: 2009.10.02 23:15:43 »
Az is egy vicces szitu, mikor az ember halad egy kereszteződés irányába és egyszer csak egy-két villanásig pirosra vált a lámpa, majd meggondolja magát, mégis fehér...
Gabe 254.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1621 Dátum: 2009.10.02 23:34:01 »
Az ellenkezője is előfordul. Félsorompó nélküli piros jelzésnél álltunk. A vonat sehol, 5 perc, 10 perc, semmi. Aztán egy pillanatra (kb.5mp) átváltott fehér villogóra, 1 autó átment, aztán megint piros.
Ilyenkor mit csináltok? Egy teljesen jól (legalább 2-3 km-es ) belátható szakaszon volt mindkét irányban. Páran megunták és átmentek, ami ugye szabálytalan, de meddig ülsz ott békésen a kocsiban?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1622 Dátum: 2009.10.02 23:34:05 »
Az is egy vicces szitu, mikor az ember halad egy kereszteződés irányába és egyszer csak egy-két villanásig pirosra vált a lámpa, majd meggondolja magát, mégis fehér...
Ja, ilyet én is láttam már nem egyszer.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1623 Dátum: 2009.10.02 23:35:06 »
Az ellenkezője is előfordul. Félsorompó nélküli piros jelzésnél álltunk. A vonat sehol, 5 perc, 10 perc, semmi. Aztán egy pillanatra (kb.5mp) átváltott fehér villogóra, 1 autó átment, aztán megint piros.
Ilyenkor mit csináltok? Egy teljesen jól (legalább 2-3 km-es ) belátható szakaszon volt mindkét irányban. Páran megunták és átmentek, ami ugye szabálytalan, de meddig ülsz ott békésen a kocsiban?
Nem vagy köteles a végtelenségig ott ülni - ahogy a közúti pirosnál sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1624 Dátum: 2009.10.02 23:40:25 »
Hát az lett a vége: józan paraszti ész döntött. Alaposan körülnéztünk és átmentünk   :yes:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1625 Dátum: 2009.10.03 08:49:22 »
Minden modern berendezés jelzi a "kezelőnek", ha egy sorompó egy bizonyos időnél hosszabb ideig lezárva van. Most abba inkább ne menjünk bele, hogy ilyenből mennyi van itthon (azért lassan egyre több).

A Zénóka által említett eset előtt amúgy értetlenül állok, hiszen a vonatbefolyásolásnak minimum meg kellett volna állítani a vonatot. Ha vörös jelzőt haladt meg akkor azért, ha meg hívójelzés esetén ment 70-80-nal akkor meg azért. Egy biztos, emberi mulasztás is volt az tuti.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1626 Dátum: 2009.10.03 09:12:11 »
Az is egy vicces szitu, mikor az ember halad egy kereszteződés irányába és egyszer csak egy-két villanásig pirosra vált a lámpa, majd meggondolja magát, mégis fehér...
Na ez naponta akár többször is előfordul a Bagoly utcai átjárókban.  :clap: Vagy megállsz és körülnézel vagy kamikáze (megjegyzem, amióta javítottak az átjáró útminőségén, azóta nem tapasztaltam ilyen hibát, lehet észrevették a szagértők is vagy fene tudja).
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1627 Dátum: 2009.10.03 09:58:04 »
Hát az lett a vége: józan paraszti ész döntött. Alaposan körülnéztünk és átmentünk   :yes:
Nálunk az egyik kereszteződésben a sima közlekedési lámpa csinál ilyet, naponta többször is a kis mellékutcákból jövőknek 3-4 percig piros van - egyszerűen kimarad 2(!!!) zöld. Nem mindig várom ki, különösen, ha a főúton épp nem jön senki...
music     

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1628 Dátum: 2009.10.03 16:55:19 »
Nem, nem és nem! :) Az ilyesmit a biztosító berendezés észleli! Vagyis onnantól nem biztosított átjáró lesz belőle, csökkentett sebesség (15km/h), integető kukásmellényes emberek, stb. Láttam már hasonlót Komárom és Ács között vagy háromszor, pedig ott földút van csak.

Évekkel ezelőtt Soroksáron: ezerrel ment át előttem egyszem mozdony, fehér villogó+nyitott sorompó :whistling: na kb. onnantól kezdve nézem komolya(bba)n az átjárókat. :surrender:

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1629 Dátum: 2009.10.03 16:58:29 »
Nálunk az egyik kereszteződésben a sima közlekedési lámpa csinál ilyet, naponta többször is a kis mellékutcákból jövőknek 3-4 percig piros van - egyszerűen kimarad 2(!!!) zöld. Nem mindig várom ki, különösen, ha a főúton épp nem jön senki...

Nálunk is van egy ilyen lámpa, napszaktól függetlenül, néha-néha kimarad 1-2zöld :hmmmm: mondjuk ezt nem lehet ignorálni, mert több helyről/beláthatatlan részről jöhetnek...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1630 Dátum: 2009.10.03 18:21:31 »
Nálunk az egyik kereszteződésben a sima közlekedési lámpa csinál ilyet, naponta többször is a kis mellékutcákból jövőknek 3-4 percig piros van - egyszerűen kimarad 2(!!!) zöld. Nem mindig várom ki, különösen, ha a főúton épp nem jön senki...
Nálunk is van egy ilyen kereszteződés (Ágoston téren, Ady u. felől Búza tér felé kanyarodó sáv). Ugyanez: néha kimarad egy-két-hár... zöldciklus  :ph34r: ... Egy kimaradt ciklus után át szoktam menni a piroson. Ha tehetem, mert néha állnak előttem birkák, akik képesek 5-6 percet várni, miközben háromszor is láthatják, hogy "körbemegy" a zöldciklus, de ők kimaradnak belőle  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1631 Dátum: 2009.10.03 18:45:45 »
...mert néha állnak előttem birkák, akik képesek 5-6 percet várni, miközben háromszor is láthatják, hogy "körbemegy" a zöldciklus, de ők kimaradnak belőle  :censored:

Én se nagyon merek átmenni a piroson :wacko: nemrég volt egy amin kénytelen voltam, (kb. 10-15percig nem váltott) de ott ismertem a xeződést, így is full para volt hogy pont jön egy rendőr, vagy a hülye urban legend hogy kamera van benne, anno ide is beírtam a storyt :innocent:

Dénes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1632 Dátum: 2009.10.03 19:01:22 »
Sziasztok  :clap:!

Most regisztráltam ide, mert egy kis segítségre lenne szükségem.
Beszereztem egy 1996-os 1.3-as 75 LE-s Starlet-et, ami szipi-szupi állapotban van, de a fogyasztásával baromira nem vagyok kibékülve. kb 15%-kal többet fogyaszt anyám 1.3-as yaris verso-jánál, és ez előző olajfaló 1.5 benzines civicemnél is. Van valakinek tapasztalata ezzel a kocsival és ezzel a motorral? Sajna én hülye vagyok hozzá.

Előre is köszi, ha vki válaszol!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1633 Dátum: 2009.10.03 19:04:11 »
Van Starlet topic...  :whistling:
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1634 Dátum: 2009.10.03 20:37:50 »
Én se nagyon merek átmenni a piroson :wacko: nemrég volt egy amin kénytelen voltam, (kb. 10-15percig nem váltott) de ott ismertem a xeződést, így is full para volt hogy pont jön egy rendőr, vagy a hülye urban legend hogy kamera van benne, anno ide is beírtam a storyt :innocent:
Pécsett tényleg vannak bekamerázott kereszteződések - de ott nagyon jól lehet is látni a kamerákat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )