Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304752 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1605 Dátum: 2009.10.01 16:46:38 »
Elvből mindig körbenézek, előttem már ment át 20 méterre fehér villogónál gyorsvonat....  viszont szerintem aki akar az 70nél is körbe tud nézni, persze ha nehezen belátható annyira lassítok, hogy belássak. A gond az, hogy így mindenki 60-nal suhanva a rendőrt keresi nem a vonatot. Nézd meg hányan nem néznek körbe 30-40-nél sem :S  De ez csak az én véleményem, ezen sem veszünk össze  ;) :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1606 Dátum: 2009.10.01 18:17:55 »
„ - lakott területen kívül kerékpárral, ha a kerékpárt hajtó kerékpáros fejvédő sisakot visel -  50 km/óra,
 -  kerékpárúton közlekedő járművel - 30 km/óra,
 - gyalog- és kerékpárúton közlekedő járművel - 20 km/óra."  vége a szabad biciklis ámokfutásnak.
Á... Utólag hogyan azonosítod a bringást? Ez csak akkor fog működni, ha helyben megállítják a delikvenst. De szerintem továbbra is inkább az autósok ellenőrzésére fogják használni a meglévő berendezéseket...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1607 Dátum: 2009.10.01 18:19:35 »
Nézd meg hányan nem néznek körbe 30-40-nél sem :S 
Ez mondjuk tényleg így van. Lelassítanak, és azt hiszik, ezzel le van tudva a dolog  ::) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1608 Dátum: 2009.10.01 20:44:32 »
Akkor tisztázzuk picit. A fehér nem azt jelenti a fénysorompón, hogy "szabad", hanem hogy "vigyázz, veszély". Ennek ellenére biztosított vasúti átjáróban igen ritka, hogy fehér jelzés mellett vonat jöjjön, de az akkor nagyon lassan fog menni, tülköl mint az állat, stb. Ez üzemileg lehetséges, de nagyon ritka. A vasúti biztosító-berendezéseknek igen magas biztonsági követelményeknek kell megfelelniük (SIL4-es szint), ezért az átjárót fedező jelző ellenőrzi annak lezárt állapotát, ami nem történhet meg pl. izzókiégés esetén sem. Vagyis az egyszerűen nem fordulhat elő, hogy az átjáró nem villog vörösen és a vonat mégis ezerrel jön. /Persze a valóságban több mint féltucat sorompó be- és kikapcsolási metódus létezik, de most maradjunk a legegyszerűbb esetnél :)/. Ez nyugaton is így van, meg nálunk is, tehát ebben nincs különbség (sőt, néha hajmeresztő szabályozások is előfordulnak pl. az ÖBB-nél). Nem véletlen, hogy az összes vonat kontra gépjármű ütközésben az utóbbi a tilos jelzés ellenére hajtott a sínekre. Csak egy esetet említsetek, ahol nem így volt.

A mondanivaló többi részével egyetértek.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1609 Dátum: 2009.10.01 21:10:21 »
biztosított vasúti átjáróban igen ritka, hogy fehér jelzés mellett vonat jöjjön, de az akkor nagyon lassan fog menni, tülköl mint az állat, stb.
Így van, többszörös műszaki hibának és/vagy súlyos emberi mulasztásnak kell ahhoz történnie, hogy nyitott vasúti átjárón vonat üzemi sebességgel haladjon át.
Ettől függetlenül persze körül kell nézni, és ez az új KRESz-ben is benne van :-)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1610 Dátum: 2009.10.01 21:14:25 »
Így van, többszörös műszaki hibának és/vagy súlyos emberi mulasztásnak kell ahhoz történnie, hogy nyitott vasúti átjárón vonat üzemi sebességgel haladjon át.
Vagy hogy odamenjen az ork es kilopja belole az akkumulatort, ami amugy semmi masba nem jo  :ph34r:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1611 Dátum: 2009.10.01 21:18:19 »
Vagy hogy odamenjen az ork es kilopja belole az akkumulatort, ami amugy semmi masba nem jo  :ph34r:

Nem, nem és nem! :) Az ilyesmit a biztosító berendezés észleli! Vagyis onnantól nem biztosított átjáró lesz belőle, csökkentett sebesség (15km/h), integető kukásmellényes emberek, stb. Láttam már hasonlót Komárom és Ács között vagy háromszor, pedig ott földút van csak.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1612 Dátum: 2009.10.01 21:19:01 »
Így van, többszörös műszaki hibának és/vagy súlyos emberi mulasztásnak kell ahhoz történnie, hogy nyitott vasúti átjárón vonat üzemi sebességgel haladjon át.
Bárki számára javaslom tanulmányútnak az érdi Bagoly utcában lévő dupla átjárót. Piros ízlés szerint, vonat akármikor.
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1613 Dátum: 2009.10.01 21:27:03 »
Nem, nem és nem! :) Az ilyesmit a biztosító berendezés észleli! Vagyis onnantól nem biztosított átjáró lesz belőle, csökkentett sebesség (15km/h), integető kukásmellényes emberek, stb. Láttam már hasonlót Komárom és Ács között vagy háromszor, pedig ott földút van csak.
Jau tudni, hogy ekkora biztonsagban van az ember fijja.  :clap: :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1614 Dátum: 2009.10.02 18:37:30 »
Itt a neten is hány olyan képet lehet látni, hogy villog a fehér, a sorompó meg nyitva, és a vonat meg keresztbe.....  :excl: :excl:

Oké, hogy csilliárdos biztosítás van, aztán mégis csak az a fránya hibafaktor....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1615 Dátum: 2009.10.02 18:59:53 »
Leírom még1x, utoljára. Lehetséges az ilyen. De! Ekkor a vonat erősen csökkentett sebességgel megy. Rémhíreket elég egyszerű terjeszteni, de még senki sem hozott példát, ahol egy sorompós balesetben ne a gépjárművezető lett volna a felelős és a sorompó ne működött volna tökéletesen.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1616 Dátum: 2009.10.02 19:18:47 »
Ez a vonat nem 15 km/h-val megy. Szerintem. Mondjuk ahhoz képest lassan.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1617 Dátum: 2009.10.02 21:57:15 »
A sorompó sötét, vagyis zavarban van. A vonat itt egyértelműen túl gyorsan megy, ami mivel kétvágányú, villamosított pályáról van szó, valszeg vonatbefolyásolással ellátott vonalon van, ami szintén nem működik (ez kapásból két hiba fennállása egyszerre). Ezesetben a mozdonyvezetők írásbeli rendelkezést kapnak, hiszen ilyenkor már csak rajtuk múlhat a balesetmentes közlekedés. Ergo ehhez a helyzethez két egyidejű fatális hiba plusz emberi mulasztás(ok) kellettek. Ennek az esélye kb. annyi, mint hogy két repülőgép összeütközzön a levegőben. Ami szintén megtörtént már párszor. Ennyi.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1618 Dátum: 2009.10.02 22:54:39 »
Qrván nem értek hozzá, az alatt a néhány év alatt amit autóban (tisztán :lol:) eltöltöttem egyszer láttam ilyet.
Helyszín sopron, főpályaudvartól nyugatra avagy a csengery u-alsólővér u. -i vasúti átjáró. Itt 2 darab sínpár van, mindkettő villanyosított  félsorompóval ellátva, a 2 sínpár közvetlen egymás mellett fut, tehát eddig normális. 3-4 éve volt, álltam másodikként a lezárt sorompó mögött, jött balról jobbra egy jó hosszú tehervonat, utána sorompó felnyílt, lámpa fehérre váltott. Előttem egy micrás nő áthajtott, én is indultam, de fura volt, hogy a szemben álló autók nem indulnak, az elsőben egy döbbent arcot láttam csak. Fentről jobban belátni, felőlem szinte semmit. Ekkor elnézek jobbra olyan 7-8-al gurulva és olyan jó 70-80-as tempóban bezúzott egy osztrák piros mozdony személykocsikkal. Persze a micrás észre sem vette, mi még ott álltunk 1-2 percig és csak lestünk. Hát nem szoktam bevallani, de elkapott a hányinger rendesen.

Mondom ahhoz képest hányszor mentem át átjárón nem egy rossz arány, de azóta nem mentem át úgy, hogy ne nézzek körbe.

Valóban errefelé sem volt olyan baleset, (max próbálták magyarázni) mikor nem a piros fénybe hajtott volna az autós.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1619 Dátum: 2009.10.02 23:08:24 »
A fordítottja is elég nyomasztó tud lenni... Ti. amikor folyamatosan (ok nélkül) tilosat jelez a fénysorompó. Nyáron Fonyódligeten jártunk így... A 7-esről kis utca kanyarodik le a part felé, rajta vasúti átjáró, olyan 50 méterre a 7-estől. "Beragadt" a fénysorompó... A 7-esen már dugó volt kialakulóban, mert mindkét irányból kanyarodtak volna le a népek a part felé, de ugye képtelenek voltak... Teltek a percek, vonat nem jött, de a fénysorompó makacsul mutatta a pirosat, és persze lent maradtak a félsorompók is  :wacko: ... Végül egy gyalogos nő odaállt az átjáróba, és elkezdte irányítani át az autókat, hol az egyik-hol a másik irányból, át a két félsorompó között, jelezve, hogy lehet menni, vonat sehol... Összesen jó húsz percbe telt, mire átjutottunk ezen az akadályon  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )