Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304262 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1545 Dátum: 2009.08.28 10:56:37 »
Ahelyett hogy a piroslámpásokra mennének rá, tegnap vártam egy ismerőst, néztem ki a fejemből, (pont egy xeződés volt ott) durva hogy a már 3-4 mp.-es :excl: piroslámpán milyen lazán átmennek, gyakorlatilag minden lámpaváltásnál volt 1-2 belevaló' sofőr. :ph34r:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1546 Dátum: 2009.08.28 14:21:47 »
Anno volt egy idoben a mediaban, hogy Ausztriaban buntettek valakit gyorshajtasert, mert 100-as tablanal a kiegeszito tablan az allt, hogy csak esos csuszos aszfalt eseten. A delikvens tuzo napon ment 130-at. Nalunk ez hogy mukodik?
Sajnos ugyanígy. A KRESZ nem is meri a kiegészítő táblával ellátott sebességkorlátozást. A M7-en a Velencei tónál van pont így egy 100-as tábla "vízátfolyás" kiegészítéssel, de ez nem jelent semmit, tök száraz időben is érvényes a 100. Jogász mondta, valahol megkérdeztek egyet.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1547 Dátum: 2009.08.28 14:24:10 »
Ahelyett hogy a piroslámpásokra mennének rá, tegnap vártam egy ismerőst, néztem ki a fejemből, (pont egy xeződés volt ott) durva hogy a már 3-4 mp.-es :excl: piroslámpán milyen lazán átmennek, gyakorlatilag minden lámpaváltásnál volt 1-2 belevaló' sofőr. :ph34r:
Ezt nem értem én se, ha a rendőrségnél van napi büntetési terv (értem ezalatt, hogy x forintnyi büntetést ki kell szabni), akkor ezt a világ legegyszerűbb dolga lenne kivitelezni, annyi a szabálytalanság. Piros lámpán áthajtás, tilosban parkolás, buszsáv jogosulatlan használata, stb. Egy helyben állva is egy óra alatt meglenne a terv...
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1548 Dátum: 2009.08.28 14:25:59 »
Akkor mondjuk a megallni tilos tabla alatti kiegeszito tabla 20 m felirattal sem er semmit? 100 meterre is megbuntethetnek?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1549 Dátum: 2009.08.28 14:27:44 »
Akkor mondjuk a megallni tilos tabla alatti kiegeszito tabla 20 m felirattal sem er semmit? 100 meterre is megbuntethetnek?
Az más. Kifejezetten a sebességkorlátozásra nem érvényes a kiegészítő, illetve azt csak magyarázza, nem szűkíti a hatályát. A megállni és várakozni tilosra természetesen érvényes a kiegészítés.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.28 14:36:15 írta music »
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1550 Dátum: 2009.08.28 14:28:19 »
Ertem, koszonom.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1551 Dátum: 2009.08.28 23:02:12 »
Piros lámpán áthajtás, tilosban parkolás, buszsáv jogosulatlan használata, stb. Egy helyben állva is egy óra alatt meglenne a terv...

A piroslámpára kéne kiemelten :excl: eszméletlen, hogy sokan egyszerűen ignorálják a lámpát, ma pl. egy enyhény molett nő egy Favorittal halál lazán átrongyolt a piroson, én bringával voltam kb. 4-5gyalogos már megindult, elkövettem azt a hibát hogy nem néztem körül, mondom akkor biztos nem jöhetnek :ph34r: aha, úgy átment előttünk, mint a pinty, de legalább nem ment gyorsan, csak magabiztosan, a full piroson. :wacko:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1552 Dátum: 2009.08.29 00:09:06 »
Jöttünk haza mikrotaliról és valaki a hatoson az M0-nál is ignorálta a lámpát.  :ph34r: :no: A ráncfelvarrott ezüst Swift fél eleje eltűnt, a nagy dobozos se nézett ki sokkal jobban. Teória, hogy a Suzi ment a hatoson befele, a nagy dög meg kanyarodott volna az M0-ra Haraszti felé. A lánglovagokon lehet, hogy lesz fenn kép. A mentő pont előttünk vitte el az egyik sérültet.  :no:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1553 Dátum: 2009.08.29 07:24:33 »
én ugyanugy vezetek mint anno palermoban. a piros csak egy tájékoztató dolog kis hazánkban. minden zöldreváltásnál  benézek, kinézek és felkészülök h még 3an átrongyolnak a tele piroson . másképp nem megy  :otlet:
átrongyol a birka, az állat , a kisteher, meg a husztonnás,  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1554 Dátum: 2009.08.29 07:47:49 »
a piros csak egy tájékoztató dolog kis hazánkban.

De tényleg :surrender:

Én is így szoktam, soha nem megyek lendületből az éppen váltó xeződésbe, mert életveszély, talán már leírtam: évekkel ezelőtt késő este mentünk egy kisutcába, rossz helyen akartam befordulni ezért kb. 5-6mp-el később értem az amúgy telizöld(!) -és beláthatatlan- xeződésbe, ahonnan is balról egy nyerges ezerrel átment, ha nem bénázok korábban az sztem KO. :whistling: :death:  


Az meg mindennapos hogy a telipiroson még 2-3autó átcsúszik, eszméletlen, és az meg hihetetlen hogy van ahol meg a xaros sárgalámpáért büntetnek, meg így bizonyítják úgy bizonyítják. :no:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1555 Dátum: 2009.08.29 23:24:58 »
Anno volt egy idoben a mediaban, hogy Ausztriaban buntettek valakit gyorshajtasert, mert 100-as tablanal a kiegeszito tablan az allt, hogy csak esos csuszos aszfalt eseten. A delikvens tuzo napon ment 130-at. Nalunk ez hogy mukodik?
Azt, hogy Magyarországon hogy működik, music már leírta. (Elég kretén dolog sajnos, de tényleg így van.) Nade ezt az osztrák dolgot nem értem :excl: Ott, amit leírtál, az tudtommal azt jelenti: "100-as korlátozás csak akkor, ha az aszfalt vizes, csúszós" :otlet: ! Tehát ezt leszámítva (ha autópályáról beszélünk, és gondolom arról beszélünk): a limit 130.

Vagy náluk is úgy lenne, mint nálunk  :ph34r: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1556 Dátum: 2009.09.15 09:02:46 »
Korábban már volt szó előzés, elhaladás témákról. Olvastam egy idézetet Winklertől, aminek kapcsán felmerült egy kérdés bennem (elővehetném a KRESZ-t, de most nincs kedvem...): M6-on kívül máshol is van ilyen felfestés biztosan, de én ezzel találkozok mindennap: 3 sáv, ebből a jobb szélső sokkal sűrűbben szaggatott vonallal van elválasztva, mellette leállósáv. Sík terep, tehát nem kapaszkodósáv; elején felhajtó Érd felől, végén lehajtó majdnem Nagytéténybe, nem rövid szakasz. Van-e ennek különleges érvénye? Én mindig maradok (ahogy mindenki más is errefelé) a "középsőben", megengedett sebességgel megyek, aztán elég sokszor jobbról elhaladnak mellettem. Hmm?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1557 Dátum: 2009.09.15 09:10:46 »
Ez tképpen egy egymásba érő gyorsító és lassító sáv. Aki a főpályán halad annak valóban a "középső"-ben kell mennie, viszont a szélsőn való előzés (elhaladás) nem szabályos.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1558 Dátum: 2009.09.15 09:11:45 »
Az adott szakasz potenciálisan nagyobb forgalma miatt ott 3 sávos a pálya ( Az új M0 -on is van hasonló sűrű szaggatottal) elvileg ki kellene húzódni, majd a lehajtót előjelző táblánál vissza ( kb 1 km) - de ezt - érthető okokból szinte senki nem teszi meg - egy -egy nagyon lassú teherautón kívül. - A szaggatott is azért sűrűbb, hogy jelezze, hogy az ott nemnormáli s sáv. - kár, hogy ennek így semmi értelme!
-Jobbról viszont nem kellene elmenni ott se senki mellett.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1559 Dátum: 2009.09.15 09:12:34 »
Ez tképpen egy egymásba érő gyorsító és lassító sáv. Aki a főpályán halad annak valóban a "középső"-ben kell mennie, viszont a szélsőn való előzés (elhaladás) nem szabályos.

3km hosszan ???  :eek:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!