Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304198 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1530 Dátum: 2009.07.03 17:47:57 »
Már megint körforgalom... Valamikor a 80-as évek elején  volt a nagy körforgalom-irtás Budapesten, akkor - szakszóval - kör alakú úttesttesítették  :eek: - szakszóval -,  de mostmár ismét szépszámal vannak és szaporodnak. A Clark Ádám tér kb 5-8 éve ismét körforgalom.
Nincs annyi, sokkal kevesebb, a metrópótlásnál körforgalmasították vissza, szerintem 2006-ban.

Szóval, mikor szabad behajtani? :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1531 Dátum: 2009.07.03 18:00:16 »
Már megint körforgalom... Valamikor a 80-as évek elején  volt a nagy körforgalom-irtás Budapesten, akkor - szakszóval - kör alakú úttesttesítették  :eek: - szakszóval -,  de mostmár ismét szépszámal vannak és szaporodnak. A Clark Ádám tér kb 5-8 éve ismét körforgalom.
Nincs annyi, sokkal kevesebb, a metrópótlásnál körforgalmasították vissza, szerintem 2006-ban.

Szóval, mikor szabad behajtani? :-)
A betorkoló útnak van elsőbbsáégadási kötelezettsége. Ebből adódóan akkor, ha nem kell elsőbbséget adnia senkinek sem.
Ha dugó van, akkor dugó van.  Ha a főútvonalon áll a sor, akkor a mellékutcában is áll, mert elsőbbséget kell adni a főúvonalon közlekedőknek.  A körforgalom analóg erre.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1532 Dátum: 2009.07.03 23:05:47 »
Na, akkor visszatértünk az alapproblémához: hogyha többsávos az út, ahová bekanyarodsz, akkor mehet egyszerre a két - kiinduláskor egymásnak szemben lévő, melyből az egyik jobbra kisívben, a másik balra nagyívben kanyarodik - jármű, avagy a balra nagyívesnek minden körülmények közt el kell engednie a jobbra kisíveset? Mert erre mondám, hogy nem életszerű, vannak helyek, ahonnan sosem lehetne így, szabályosan balra kikanyarodni.
Nézd, ad 1: a jobbra kanyarodónak elsőbbsége van, és ad 2: nincs előírva, hogy kinek melyik sávba kell kanyarodnia. Ez a gyakorlatban kb. annyit jelent, hogy te elkezdhetsz balra kanyarodni, de közben figyelned kell, hogy a jobbra kanyarodó mit művel (pl. nem akar-e egyből a belsőbe kanyarodni), és adott esetben el kell engedned.
Na, ma megkaptam a választ, mert egy ilyen szituban - én voltam a jobbra kisívben kanyarodó - egy német jött szembe, és szépen megvárta, amíg bekanyarodok...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1533 Dátum: 2009.07.05 14:14:46 »
Örvendjünk. de mintha ezt írtam volna korábban.  :hmmmm: :hug: :whistling: :yes: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1534 Dátum: 2009.07.05 21:54:55 »
Örvendjünk. de mintha ezt írtam volna korábban.  :hmmmm: :hug: :whistling: :yes: :D
Nem is ez volt a lényegi mondanivaló ;)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1535 Dátum: 2009.08.22 00:23:34 »
Emberek, engem nagyon izgat ez a vasúti átjárós dolog - elvileg a sebesség korlátozás már a 3 csíkos táblától érvényes, de mi van, ha te nem arra mész, ahol a vasúti átjáró lesz, mert letérsz az útról, elágazol, vagy be-, megfordulsz - kitől és hogy lehet erről egy hivatalos állásfoglalást kapni (Közlekedésrendészeten belül), amit aztán lehet lobogtatni?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1536 Dátum: 2009.08.22 13:16:18 »
Úgy érted: ha az első figyelmeztető tábla (inkább így hívjuk, és ne harmadiknak, mert ugye az átjáró felé menet számoljuk őket, és nem attól távolodva), és maga az átjáró között te lekanyarodsz valahová? Hogy akkor is vonatkozik-e rád a sebességkorlátozás? Jó kérdés  :hmmmm: ... Ha az adott szakaszt (tehát az első figyelmeztető tábla és az átjárót jelző tábla közti szakaszt) tekintjük a korlátozás hatálya alá esőnek, akkor mindenképpen igen. Ha ellenben úgy vesszük, hogy a korlátozás célja az átjárő kellő óvatossággal való megközelítése, akkor nyilván nem, hisz te nem is akarsz átmenni rajta  :whistling: .....

Mindenesetre a valóság az, hogy a rendőrök jelentős része nincs is tisztában ezzel a szabállyal. Ha mérnek, akkor azt többnyire úgy teszik, hogy az épp a síneken áthaladó autó sebességét mérik... Ami azért is gáz, mert erre a pontra már NEM is vonatkozik a korlátozás, az ugyanis csak a "vasúti átjáró" tábla vonaláig érvényes!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1537 Dátum: 2009.08.22 15:04:16 »
Mindenesetre a valóság az, hogy a rendőrök jelentős része nincs is tisztában ezzel a szabállyal. Ha mérnek, akkor azt többnyire úgy teszik, hogy az épp a síneken áthaladó autó sebességét mérik... Ami azért is gáz, mert erre a pontra már NEM is vonatkozik a korlátozás, az ugyanis csak a "vasúti átjáró" tábla vonaláig érvényes!
Pontosan, sőt az átjáróban szabály szerint min. 5 km/h-val kell közlekedni.
A rendőrök jelentős része csak annak a szakasznak a szabályaival van tisztába, ahol éppen mér, bár vannak kivételek...  :surrender:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1538 Dátum: 2009.08.22 17:17:16 »
Úgy érted: ha az első figyelmeztető tábla (inkább így hívjuk, és ne harmadiknak
Így értem, de azt nem is mondtam, hogy harmadik, 3 csíkosról beszéltem, azaz amin 3 db csík van... ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1539 Dátum: 2009.08.22 23:25:25 »
Így értem, de azt nem is mondtam, hogy harmadik, 3 csíkosról beszéltem, azaz amin 3 db csík van... ;)
Jogos  :) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1540 Dátum: 2009.08.27 17:09:41 »
Segítsetek plz!!! Szegeden is van már ez a hülyeség ha sárgán átmész 50e? Mert nekem múlthéten mikor mentünk nyaralni erdélybe sikerült "belecsúsznom" meg mikor jöttünk haza fele akkor is sárga lett mire odaértem de úgy hogy nem tudtam volna már megállni, és most bevagyok tojva kicsit mert nem szeretnék 100e-t fizetni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1541 Dátum: 2009.08.27 18:56:21 »
Sztem nincs. De ha van, nagyon szívnék én is...Én a sárgákat nem annyira számolom...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1542 Dátum: 2009.08.27 23:15:51 »
Most olvasom a hivatalos közleményt, hogy csak akkor van, ha ők bizonyítani tudják a felvétel(ek) alapján, hogy lett volna módod megállni a vonal előtt, de nem tetted.
Tehát először is kell felvétel, másodszor ennek alkalmasnak kell lennie a bizonyításra, harmadszor neked is úgy kellett viselkedned.
music     

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1543 Dátum: 2009.08.28 08:53:41 »
Nyilván önmagában az, hogy átmentél a sárgán, nem büntethető, mivel ez - önmagában - nem tilos. Még ha véletlenül küldenének is büntetést, azt bármely bíróság simán érvénytelenítené. Ha azt bizonyítják, hogy még biztonsággal(!) meg tudtál volna állni, na onnan kezdve lehet jogos a büntetés.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1544 Dátum: 2009.08.28 10:54:09 »
Anno volt egy idoben a mediaban, hogy Ausztriaban buntettek valakit gyorshajtasert, mert 100-as tablanal a kiegeszito tablan az allt, hogy csak esos csuszos aszfalt eseten. A delikvens tuzo napon ment 130-at. Nalunk ez hogy mukodik?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX