Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304542 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1485 Dátum: 2009.06.06 17:07:45 »
Azt nyilván tudtam, hogy a jobbra kisívnek előnye van a balra nagyívvel szemben, a kérdés az volt igazán, ha balra is kisív van (egyirányúból egyirányúba), akkor is marad-e a rangsorrend, de ezek szerint igen.
Csak ez ugyanolyan életszerűtlen szabály...

Miért életszerűtlen? Jobbkézszabály. A jobbra kanyarodónak van elsőbbsége; teljesen mindegy, hogy kisív vagy nagyív, ezzel nem is kell foglalkozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1486 Dátum: 2009.06.06 21:22:12 »
Mert onnan folyamatosan jönnek, és a másik irányból akkor sosem lehet(ne) befordulni.
music     

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1487 Dátum: 2009.06.08 15:07:13 »
Nálam ez előzőhöz hasonló eset történt a múltkor:

Budai alsó rakpartról jöttem fel a Lánchíd utáni felhajtónál és kanyarodtam volna jobbra kisívben a Bem rakpartra, erre a szemből balra nagyívben kanyarodó "ledudál"... kis mutogatás kiabálás ilyesmi :)
Namármost neki emlékeim szerint stop táblája van, nekem macisajt, plusz ugye én jobbra ő balra kanyarodott.

Vagy valamit rosszul gondolok és az építkezés miatt forgalmi rend változás volt?
Igazából minden reggel arra járok és általában nem akarják megadni az elsőbbséget...
Értemén, hogy most az építkezések miatt terelőúton jönnek le ott, de attól szerintem ott van nekik a stoptábla tehát nem "főút" amin jönnek.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1488 Dátum: 2009.06.08 15:47:41 »
Ha jól rémik most csak egy köthal tábla van a Halász utca sarkán. Este megnézem..

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1489 Dátum: 2009.06.08 16:02:39 »
Ha jól rémik most csak egy köthal tábla van a Halász utca sarkán. Este megnézem..

Amennyire a rakpart felől meg tudom állapítani, az a bal oldalon van a sarkon ugye?
Én a jobboldali sarkon található stoptáblára gondoltam, legalább is régen volt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1490 Dátum: 2009.06.08 19:10:24 »
Na akkor:

Én is mindennap arra megyek reggelente és naponta "tanítom" a balfékeket.

A rakpart felől érkezve elsőbbséget adsz először a kerékpárosnak, villamosnak, majd jobbra kisívben bekanyarodsz a Batthányi tér fele.
A szembejövő balra nagyívben kanyarodik - már eldőlt, hogy kinek van elsőbbsége -, ráadásul Állj, elsőbbségadás kötelező táblája van.  Neked csak egy bánatos Elsőbbségadás kötelező táblád van.

Az másodlagos dolog, hogy az építkezés miatt tulajdonképpen a Halász utcában a Fő utcából érkezők effektíve a főforgalmú úton haladnak, de nem főútvonalon.  A táblákat ez eredeti rendnek megfelelően kinthagyták, így aztán aki a Halászból akar kikanyarodni balra nagyívben, annak nincsen elsőbbsége a rakpartról érkezőkkel szemben.  (Amnúgy meg kétsávos a Bem rkp., miről is beszélünk.... Mondjuk a külső per pillanat le van zárva kb. a kereszteződéstől számítva 50 méteren belül, de attól még oda kell kanyarodni a rakpart felől érkezőnek, aztán átsorolás és így tovább.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1491 Dátum: 2009.06.08 19:30:19 »
Ott én is tessékeltem már arrább néhány vakot - a többség taxis, azokat egyébként is útálom.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1492 Dátum: 2009.06.08 22:29:20 »
Igen, megnéztem, valóban ott van a tábla, úgyhogy minden egyértelmű, amint Trotter leírta.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1493 Dátum: 2009.06.08 23:08:48 »
Amúgy meg kétsávos a Bem rkp., miről is beszélünk....
Az nem oszt, nem szoroz. Nincs olyan szabály, hogy több sávos út esetén a jobbra kisíves a jobb sávba, a balra nagyíves a bal sávba kell, hogy kanyarodjon. :excl:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1494 Dátum: 2009.06.09 07:00:35 »
Az nem oszt, nem szoroz. Nincs olyan szabály, hogy több sávos út esetén a jobbra kisíves a jobb sávba, a balra nagyíves a bal sávba kell, hogy kanyarodjon. :excl:
Szerintem meg jobbra kisívben a szélső sávba kell szabályosan kifordulni, majd sávváltással mehet a belsőbe. Vagy nem?  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1495 Dátum: 2009.06.09 07:14:58 »
Az nem oszt, nem szoroz. Nincs olyan szabály, hogy több sávos út esetén a jobbra kisíves a jobb sávba, a balra nagyíves a bal sávba kell, hogy kanyarodjon. :excl:
Szerintem meg jobbra kisívben a szélső sávba kell szabályosan kifordulni, majd sávváltással mehet a belsőbe. Vagy nem?  :?:
Dehogynem, eddig igaz. Csak ez nem jelenti azt, hogy ezzel egyidejűleg a balra nagyíves meg befordulhat a belső sáv(ok valamelyiké)be.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.09 07:50:47 írta music »
music     

Gomba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1496 Dátum: 2009.06.09 08:28:40 »
Na akkor:

Én is mindennap arra megyek reggelente és naponta "tanítom" a balfékeket.

A rakpart felől érkezve elsőbbséget adsz először a kerékpárosnak, villamosnak, majd jobbra kisívben bekanyarodsz a Batthányi tér fele.
A szembejövő balra nagyívben kanyarodik - már eldőlt, hogy kinek van elsőbbsége -, ráadásul Állj, elsőbbségadás kötelező táblája van.  Neked csak egy bánatos Elsőbbségadás kötelező táblád van.



Akkor egyet értünk, én is így szoktam/gondoltam  :yes: Csak már annyi "összetűzésem" volt ott, hogy meg kellett kérdeznem :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1497 Dátum: 2009.06.09 08:29:02 »
Amúgy meg kétsávos a Bem rkp., miről is beszélünk....
Az nem oszt, nem szoroz. Nincs olyan szabály, hogy több sávos út esetén a jobbra kisíves a jobb sávba, a balra nagyíves a bal sávba kell, hogy kanyarodjon. :excl:

 :D Dehogynem. Ennél az ominózus esetnél záróvonal van!

Amúgy az egyszeri KRESZ tankönyv szerint abba a sávba KELL kanyarodni, ami hozzánk közelebb van. Vagyis pl. a Rákóczi útra jobbra kisívben nem a belsőbe, hanem a buszsáv melletti ún. külsőbe kell. Az már egy más kérdés, hogy xarnak rá a cartásrak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1498 Dátum: 2009.06.09 08:39:02 »
Dehogynem, eddig igaz. Csak ez nem jelenti azt, hogy ezzel egyidejűleg a balra nagyíves meg befordulhat a belső sáv(ok valamelyiké)be.
De azt kellene jelentenie. Mindig a hozzad kozelebbi savba kell fordulni es onnan iranyjelzot hasznalva lehet tovabbsorolni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1499 Dátum: 2009.06.09 08:39:59 »
Uh bocs, Trotter mar valaszolt  :death:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX