Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304390 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1470 Dátum: 2009.05.25 22:02:24 »
2007 október 22.-ei balesetemnek ma volt a záró akkordja.  :clap: :clap: :clap:
Hol kimondták hogy egyáltalán nem követtem el semmilyen szabálytalanságot.  :innocent:
:clap: :clap: :sorcerer:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1471 Dátum: 2009.05.25 23:10:25 »
Juhéj! Akkor most mán píz is lesz? Vagy menjünk kiverni az audisból? :wacko:
Gabe 254.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1472 Dátum: 2009.05.26 11:04:43 »
Juhéj! Akkor most mán píz is lesz? Vagy menjünk kiverni az audisból? :wacko:

Hála égnek biztosítós rendezés lesz.
Az audit vezető kislánynak "csak" az eljárás költségeket kell rendezni.

Bíróság 100;rendörség 175E ft költség.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1473 Dátum: 2009.05.27 20:13:41 »
Emberek!

2007 október 22.-ei balesetemnek ma volt a záró akkordja.  :clap: :clap: :clap:
Hol kimondták hogy egyáltalán nem követtem el semmilyen szabálytalanságot.  :innocent:
Sejtettem. azt hiszem én még az elején ítam, hogy szvsz, Te nem lehetsz hunyó. Utána meg cak pillogtam, hogy miket hozott a sors. Nade így a tuti. Az Ódis lányzó, meg perkáljon.  Hátulról belemenni valakibe, akármiért is, az az álmoskönyv szerint nem Royale Flash, vagy hogyan is írják...  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1474 Dátum: 2009.05.31 22:33:13 »

Sejtettem. azt hiszem én még az elején ítam, hogy szvsz, Te nem lehetsz hunyó. Utána meg cak pillogtam, hogy miket hozott a sors. Nade így a tuti. Az Ódis lányzó, meg perkáljon.  Hátulról belemenni valakibe, akármiért is, az az álmoskönyv szerint nem Royale Flash, vagy hogyan is írják...  :D

Nade kinek van a jardon ismerőse próbálkozik. :) Hát ők meg próbálkoztak.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1475 Dátum: 2009.06.05 09:02:28 »
Budapestrol kifele jovet, ahol az M7 es M1 szetvalik, az M1-en a szetvalas utan rogton van egy 100-as tabla. Azt mikor oldjak fel? Mert bar mar direkt figyelek, sose latom a feloldo tablat?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1476 Dátum: 2009.06.05 09:19:26 »
Budapestrol kifele jovet, ahol az M7 es M1 szetvalik, az M1-en a szetvalas utan rogton van egy 100-as tabla. Azt mikor oldjak fel? Mert bar mar direkt figyelek, sose latom a feloldo tablat?
Nem kell feloldó, a törökbálinti felhajtó (kb. 1 km-re) feloldja.
A 100 alatt van egy kamionnal előzni tilos tábla, annak van kiegészítő táblája (asszem 4 km-en át érvényes), de a 100-hoz ilyen nincs, azt automatice oldja a következő becsatolakozás.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1477 Dátum: 2009.06.05 09:21:07 »
Koszi.  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

leszilaci

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1478 Dátum: 2009.06.05 10:33:26 »
Budapestrol kifele jovet, ahol az M7 es M1 szetvalik, az M1-en a szetvalas utan rogton van egy 100-as tabla. Azt mikor oldjak fel? Mert bar mar direkt figyelek, sose latom a feloldo tablat?
vigyázz, a múltkor (írtam is vmelyik topikban) a "szétválás" utáni jobbos kanyarban, a bukótérben állva  mérték  a 100-t  lézerrel.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1479 Dátum: 2009.06.05 22:20:29 »
Ha van egy olyan kereszteződés, ahol én jobbra tudok fordulni, velem szemben (felém) egyirányú utca van, tehát onnan kisívben lehet balra fordulni, és egyszerre van zöldünk, akkor kinek van előnye? (Nekem, mert én jövök jobbról, vagy aki hamarabb eszmél, vagy kölcsönös udvariasság?)
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1480 Dátum: 2009.06.05 22:53:38 »
Mindig a jobbra kis ív, a balra meg nagy, attól függetlenül, hogy valójában mekkorát fordul.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1481 Dátum: 2009.06.05 22:59:37 »
Mindig a jobbra kis ív, a balra meg nagy, attól függetlenül, hogy valójában mekkorát fordul.
Akkor is, ha ahova fordulunk, az is egyirányú?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1482 Dátum: 2009.06.06 09:55:46 »
Ha van egy olyan kereszteződés, ahol én jobbra tudok fordulni, velem szemben (felém) egyirányú utca van, tehát onnan kisívben lehet balra fordulni, és egyszerre van zöldünk, akkor kinek van előnye? (Nekem, mert én jövök jobbról, vagy aki hamarabb eszmél, vagy kölcsönös udvariasság?)

Természetesen neked, elvégre te fordulsz jobbra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1483 Dátum: 2009.06.06 15:31:05 »
Azt nyilván tudtam, hogy a jobbra kisívnek előnye van a balra nagyívvel szemben, a kérdés az volt igazán, ha balra is kisív van (egyirányúból egyirányúba), akkor is marad-e a rangsorrend, de ezek szerint igen.
Csak ez ugyanolyan életszerűtlen szabály, mint az, hogy egy kereszteződésbe csak akkor szabad bemenni, ha a zöld végéig el is tudod hagyni, mert vannak olyan kereszteződések, ahol a 3-4 autót átengedő mellékutcai zöldön hely híján így nem lehetne átjutni, hiszen a főút mindig telíti magát. A konkrét esetemnél (Lövőház utca - Fény utca X) is az a helyzet, hogyha mindig a Margit körút felől jövőket el kell engedni, akkor a Lövőház utca egy pillanat alatt feltorlódik a Marczibányi tér felé. Érdekes módon ebben a X-ben kialakult a cippzárelves megoldás, én ezt jónak is tartom.
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1484 Dátum: 2009.06.06 16:15:45 »
Azt nyilván tudtam, hogy a jobbra kisívnek előnye van a balra nagyívvel szemben, a kérdés az volt igazán, ha balra is kisív van (egyirányúból egyirányúba), akkor is marad-e a rangsorrend, de ezek szerint igen.
Csak ez ugyanolyan életszerűtlen szabály, mint az, hogy egy kereszteződésbe csak akkor szabad bemenni, ha a zöld végéig el is tudod hagyni, mert vannak olyan kereszteződések, ahol a 3-4 autót átengedő mellékutcai zöldön hely híján így nem lehetne átjutni, hiszen a főút mindig telíti magát. A konkrét esetemnél (Lövőház utca - Fény utca X) is az a helyzet, hogyha mindig a Margit körút felől jövőket el kell engedni, akkor a Lövőház utca egy pillanat alatt feltorlódik a Marczibányi tér felé. Érdekes módon ebben a X-ben kialakult a cippzárelves megoldás, én ezt jónak is tartom.
Szerintem meg az lenne életszerűtlen, de főleg nehezen követhető, ha azt kellene figyelned merre egyirányúak a kereszteződés egyes ágai és az alapján kellene eldönteni elsőbbséged van-e vagy neked kell elsőbbséget adni.
Az általad említett csomópontot én is ismerem, de most több ilyen forgalmi rendűt nem tudnék mondani, így az egész probléma inkább csak elméleti jelentőségű.

A cipzár elv elég jól működik minden csomópontban ahol torlódik több ág is. Ilyenkor általában az elsőbbségi viszonyok nem is számítanak.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.06 16:17:24 írta kmr »