Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304302 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1455 Dátum: 2009.03.06 21:21:35 »
Csak egy elméleti kérdés: ugye a megkülönböztető jelzéseit nem használó rendőrautó nem hajthat be behajtani tilos által "védett" területre?
Nem bizony.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1456 Dátum: 2009.03.07 15:34:41 »
Csak egy elméleti kérdés: ugye a megkülönböztető jelzéseit nem használó rendőrautó nem hajthat be behajtani tilos által "védett" területre?

Egyértelműen nem. Ha nem használja a megkülönböztető jelzéseket ugyanolyan jármű, mint akármelyik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1457 Dátum: 2009.03.08 09:03:58 »
Akkor ezzel kapcsolatban két dolog: a minap megbüntettek, mert én magam behajtottam egy behajtani tilos táblás részre. (kb 40 métert gurultam túl rajta, majd leparkoltam. Gyalog mentem tovább, mikor elgurult mellettem egy rendőrautó, benne 3 rendőrrel. Megálltak mellettem, kérdezték, enyém-e az autó. Igen, akkor bünti. Mondhatni rendesek voltak, nem is akadtam ki a dolgon, mert 3000-et megérdemeltem, több is lehetett volna. Csak az elv: ők is ott voltak, sőt a védett övezet belsejéből jöttek. Megkülönböztetés nélkül.

A másik: az iroda, ahol Szegeden dolgozom, a Szt. István téren van, amit a felújítás után a nagyeszű városi közlekedési guruk lezártak a forgalom elől. Aki ismeri a helyet, tudja, hogy itt vezetett keresztül a Csongrádi sgt-Belváros tengely. Most ha valaki megérkezik Csongrád felől, de még inkább a Csongrádi sgt felől (nagy forgalmú út) és a belvárosba akar eljutni, akkor be van terelve ilyen xaros jobbkezes kis utcákba, ahol a parkoló autók, meg az utca keskenysége miatt amúgy sem lehet haladni. Konkrétan nem kevés esetben meg kell állni, hogy a szemközt érkezőt elengedd (Sóhordó, Juhász Gyula utca).
Ugyanakkor a Szt. István téren átengedik a buszokat és az engedéllyel rendelkezőket. A buszforgalom nem vészes, de pont pénteken néztem, hogy már rendesen kijárták az utat.
Természetesen mióta bevezették a korlátozást (évekkel ezelőtt) rendszeresen itt sarcolnak a villogós kollégák, a minap pedig egy laza nyugalommal, mindenféle megkülönböztetés nélkül áthajtó éber csapta ki a biztosítékot.
Amit még érdemes tudni: a Csongrádi felől érkezve a behajtási tilalmat jelölő tábla eléggé rosszul láthatóan van elhelyezve, sőt volt egy konkrét alkalom, mikor majdnem odamentem az intézkedő rendőrhöz, mert akit éppen büntetett, azzal magyarázkodott, hogy nem látta a táblát, mert parkoltak előtte. S valóban, pont arra menve láttam, hogy egy dobozos Transit parkol előtte (szabálytalanul) ami teljesen kitakarta a táblát. Persze a bünti ment.
És persze még egy törvények feletti ember: a város első emberének vagy lakás, vagy nemtom' mije van ezen a részen, de ő rendszeresen az út közepén (!) leparkolva várakozik, sokszor hosszú perceken át. Ilyenkor azt nem értem, hogy legalább miért nem húzódik le, hogy a busznak ne kelljen kerülnie?!
És még egy elméleti síkú kérdés: az iroda parkolója csak a behajtani tilos tábla figyelmen kívül hagyásával érhető el. Ez még a tér lezárása előtt épült, azóta folyamatosan használjuk. Be lehet hajtanom?
Szóval "all animals are equal, but some are more equal"?!

Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1458 Dátum: 2009.03.08 09:14:30 »
Ilyen esetem nekem is volt, Pesten a Bazilikánál, hogy egy parkoló turistabusztól nem lehetett látni a behajtani tilos táblát (ráadásul ott ez megváltozott forgalmi rendet jelentett, de a másik oldalt még ki volt téve a réginek megfelelő "fizetős parkoló" tábla is). Rendünk éber őrei persze kaszáltak sorban, engem is. Azt mondta a hölgy, hogy megszokásból vezetek és a turistabusznak szabad ott állni (a keresztezésben effektíve). Szeláví gondoltam, és a szomszédos postán befizettem az 5k-s adót (mert ez az volt, hiszen nem követtem el semmit), de azért bántott a dolog, azt a napomat elrontotta. Ráadásul az utazási iroda - ahova mentünk - is zárva volt. :)

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1459 Dátum: 2009.03.08 11:53:34 »
...a minap megbüntettek, mert én magam behajtottam egy behajtani tilos táblás részre. (kb 40 métert gurultam túl rajta, majd leparkoltam. Gyalog mentem tovább, mikor elgurult mellettem egy rendőrautó, benne 3 rendőrrel. Megálltak mellettem, kérdezték, enyém-e az autó. Igen, akkor bünti.

Velem jó 5éve volt hasonló, kb. 15-20méterre parkoltam le a behajtani tilos táblától, már visszafelé sétáltunk mikor látom egy rendőrhölgy rakja rá a cetlit az ablaktörlőre :wacko: na mondom ez drága sétafika volt. Leszedtem, elolvastam: csak egy figyelmeztetés volt :winkiss: korrektek voltak, nem kellett fizetnem, és egy életre megjegyeztem hogy nem dísznek van kint a tábla. :whistling:


Idézet
Csak az elv: ők is ott voltak, sőt a védett övezet belsejéből jöttek. Megkülönböztetés nélkül.

Ez semmi, lehet simán intézkedésből jöttek, vagy van amikor megkívánja a szitu hogy ne használjanak m.jelzést, bár ez inkább a hangjelzésre vonatkozik, de lehet csak sétálni voltak bent, tulajdonképpen lényegtelen...


Idézet
"all animals are equal, but some are more equal"?!

Ennyi :hug: felesleges is ragozni......
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 12:03:55 írta Peti »

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1460 Dátum: 2009.03.08 11:59:08 »
És persze még egy törvények feletti ember: a város első emberének vagy lakás, vagy nemtom' mije van ezen a részen, de ő rendszeresen az út közepén (!) leparkolva várakozik, sokszor hosszú perceken át. Ilyenkor azt nem értem, hogy legalább miért nem húzódik le, hogy a busznak ne kelljen kerülnie?!

Mert nincs független hivatásos rendőrségünk. Ezt nem kell jobban megmagyarázni. Ha lenne aki megtanítaná rá mi az a szabálytalan parkolás akkor nem csinálná. Csak sajnos nem nagy jövőt jósolok annak a rendőrnek a szakmájában, aki megpróbálná megmagyarázni neki. És ez nagyon sajnálatos. Tőlünk nyugatabbra bizony nincs így. Ott a rendőr tényleg dolgozni is akar és hagyják is.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1461 Dátum: 2009.03.08 12:00:42 »
Ilyen esetem nekem is volt, Pesten a Bazilikánál, hogy egy parkoló turistabusztól nem lehetett látni a behajtani tilos táblát...

Ha nem látszik a tábla, mert ellopták, benőtte a gaz, odaállt egy akármi, akkor nem büntethetnek meg, szép is lenne, én sétáltam már vissza rendőrrel megnézni egy tiltótáblát, (Mester utcába, vili megálló előtt) olyan szépen eltakarta egy fa ága :flowers: ahogy illik, kicsit vitáztunk még, aztán elengedtek. :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1462 Dátum: 2009.03.08 15:02:51 »
Idézet
Csak az elv: ők is ott voltak, sőt a védett övezet belsejéből jöttek. Megkülönböztetés nélkül.

Ez semmi, lehet simán intézkedésből jöttek, vagy van amikor megkívánja a szitu hogy ne használjanak m.jelzést, bár ez inkább a hangjelzésre vonatkozik, de lehet csak sétálni voltak bent, tulajdonképpen lényegtelen...
Ez egy kb 80 méteres szakasz. Simán keresztülhajtott, majd ment egy újabb 80-nyi tiltott szakaszon át. Egyszerűen csak arra ment, amerre amúgy a forgalom iránya normálisan menne, ha nem lenne ez az idióta szabályozás...
Egyébként erről a helyről van szó. Csongrádi sgt-Szt. István tér-Vidra utca-Kálvin tér vonal. Most pedig a Csongrádi-Sóhordó-Juhász Gyula a szabályos útvonal
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.08 15:13:04 írta Kgabe »
Gabe 254.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1463 Dátum: 2009.03.20 13:43:53 »
Sárga villogós autó jöhet e menetiránnyal szemben szabályosan? Múltkor jártam így. Az utcaseprő kocsi jött szembe a menetiránnyal. Olyan helyen ahol középen sziget van. Szóval kikerülni is nehéz. Elég abszurd látvány volt.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1464 Dátum: 2009.03.20 13:48:07 »
Sárga villogós autó jöhet e menetiránnyal szemben szabályosan? Múltkor jártam így. Az utcaseprő kocsi jött szembe a menetiránnyal. Olyan helyen ahol középen sziget van. Szóval kikerülni is nehéz. Elég abszurd látvány volt.

Ha jól tudom, ezekre valami spec szabályozás vonatkozik. Enélkül nem is tudnának dolgozni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1465 Dátum: 2009.03.20 18:34:24 »
Sárga villogós autó jöhet e menetiránnyal szemben szabályosan? Múltkor jártam így. Az utcaseprő kocsi jött szembe a menetiránnyal. Olyan helyen ahol középen sziget van. Szóval kikerülni is nehéz. Elég abszurd látvány volt.
Ja, 22:00-06:00 között használva a figyelmeztető jelzést haladhat a forgalommal szemben, akár az egyirányú utcában is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1466 Dátum: 2009.03.21 12:25:04 »
Sárga villogós autó jöhet e menetiránnyal szemben szabályosan? Múltkor jártam így. Az utcaseprő kocsi jött szembe a menetiránnyal. Olyan helyen ahol középen sziget van. Szóval kikerülni is nehéz. Elég abszurd látvány volt.
Ja, 22:00-06:00 között használva a figyelmeztető jelzést haladhat a forgalommal szemben, akár az egyirányú utcában is.

Ez mondjuk 6:40 kor volt. :)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1467 Dátum: 2009.03.21 17:43:29 »
Biztos nem állt át a nyári időszámításról  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1468 Dátum: 2009.03.21 18:24:57 »
Én csak a szabályt ismertettem.  :sorcerer:

Biztos késésben volt, mint a hathúszas.  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1469 Dátum: 2009.05.25 21:24:46 »
Emberek!

2007 október 22.-ei balesetemnek ma volt a záró akkordja.  :clap: :clap: :clap:
Hol kimondták hogy egyáltalán nem követtem el semmilyen szabálytalanságot.  :innocent:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16