Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304593 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1440 Dátum: 2009.01.28 12:49:51 »
Sziasztok, mar egy ideje piszkalja a fantaziamat, hogy a zold szinu helysegnevtablakra milyen szabalyok vonatkoznak? Konkretan van-e valami hozza kapcsolodo sebesseghatar?
Yaris II 1.0

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1441 Dátum: 2009.01.28 13:02:45 »
A helynévtáblának nincs jelentősége a megengedett sebesség szempontjából, csak a lakott terület kezdete és vége (fehér) tábláknak.
A zöldek csak információt adnak ugyanolyan mint a megyehatárokat, vagy a folyókat, stb. jelző táblák.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1442 Dátum: 2009.01.28 13:42:47 »
Sziasztok, mar egy ideje piszkalja a fantaziamat, hogy a zold szinu helysegnevtablakra milyen szabalyok vonatkoznak? Konkretan van-e valami hozza kapcsolodo sebesseghatar?

Nincsen, az csak közigazgatási határt jelöl, nem a lakott terület kezdetét. Ez utóbbi automatikusan korlátozza a sebességet 50 km/h értékre, ha más nincsen kitéve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1443 Dátum: 2009.01.28 13:43:25 »
Figyelem figyelem!

Jövő héten lesz a bírósági tárgyalásom. :(
Mivel nekem kell bizonyítani hogy nem szegtem meg a jobbrakanyarodás szabályát így kérdezek.Hátha tud valaki segíteni nekem.

Ha a műszaki szakértő leírja hogy a mögötted jövő állítása fizikailag lehetetlen (nem 4 kerék kormányzású a kocsim), de a véghelyzeti pontokból megpróbálja rekonstruálni az helyzetet az el lehet-e tényként fogadni mint állítást?
Kell-e kellő bizonyítékkal az állítást a mögöttem jövőnek igazolni?Vagy elég a vallomása.
Ha igazolni tudom hogy az útcsatlakozás semmilyen szabványnak nem felel meg ezt elfogadják-e?Tervezői nyilatkozattétlel elég-e?
Akadályoztatás-e jobbról tűzcsap balról utcsatlakozásba lógó gépjármű?

Hirtelen ennyi kérdésem van.Viszont nékem s.o.s lenne.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1444 Dátum: 2009.01.28 13:48:21 »
A jepp az akadály tárgya. :(

[a csatolmányt egy admin törölte]
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1445 Dátum: 2009.01.28 18:53:00 »
Koszi mindkettotoknek!

Nincsen, az csak közigazgatási határt jelöl, nem a lakott terület kezdetét. Ez utóbbi automatikusan korlátozza a sebességet 50 km/h értékre, ha más nincsen kitéve.
Yaris II 1.0

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1446 Dátum: 2009.01.31 12:14:03 »
Profy Mester, szívesen segítenék, de sajnos semmi biztosat nem tudnék mondani a leírtakra  :no:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1447 Dátum: 2009.01.31 16:16:22 »
Profy Mester, szívesen segítenék, de sajnos semmi biztosat nem tudnék mondani a leírtakra  :no:

Időközben az ügyvédem felvilágosított.
A jepp biza szabálytalanul parkol és ezáltal nem lehet a jobbra kisívű kanyarodást végrehajtani,akadályoztatás miatt.Hiszen út csatlakozástól 6 m-en belül nem parkolunk,állunk meg,várakozunk ugye. :)
Döbbenet de most kellet megtudnom hogy a Jeppest biza a rendörségnek meg kellet vóna büntetni és az ügyben kihallgatni.

Ügyvéd szerint olyan 80%-esély hogy az eljárást megszüntetik ellenem.
Indok nem tudtam volna az ütközést elkerülni egyáltalán hiszen az 50km/h-val haladó gépkocsi 13m-tesz meg másodpercenként.Tehát mikor elkeztem befordulni kb 4 másodpercnyi időm volt az Audihoz képest azaz 52m azaz 2 háznyi.Mivel folyamatosan jobbra irányjelzőztem így a szándékom egyértelmű volt.DE mivel lassan fordultam be ez a 4 másodperc hamar elreppent. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1448 Dátum: 2009.03.05 22:34:34 »
Ma egy többszörösen érdekes szitum volt. Kanyargós út - aki ismeri Béla király út az Istenhegyi út felől a Zugligeti út felé -, szakadó eső. Megy egy eléggé megpakolt teherautó, nyilván lassan (kb. 40km/h) a sok teher miatt. Mögötte 2 drága és erős (bevallom már nem emlékszem, konkrétan milyen) autó. Látszik, hogy nem lesz egyszerű megelőzni, de jön egy rész (György Aladár és Cinege utca közt), ahol van egy kb. 200 méteres, de erősen lejtő rész, ahol akár mindhárman meg tudjuk előzni a tehert. De semmi nem történik, ezért 50 m után én nekiállok előzni. Két kocsit megelőzök, s amikor a második mellett vagyok, az elkezd dudálni, hogy én mit képzelek, de nem is ez az érdekes; hanem, hogy ezzel egyidőben - és ezt csak én illetve a teherautóban ülők láthatták - az előttünk kb. 70-80m-re jobbkéz felől lévő Cinege utcából balra, tehát velem szembe befordul egy autó, ezáltal a fennálló látási viszonyok és időjárási körülmények közt befejezhetetlenné teszi az előzést, így vissza kellett mennem a teher és a terepjáró közé.
A kérdésem: jól emlékszem, hogy a beforduló autó szabálytalan volt, mert ha valaki mellékutcából kétszer egysávos főútra hajt, akkor az elsőbbségadási kötelezettsége mindkét irányra kiterjed, és jelen esetben balra nem nézett eléggé?
music     

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1449 Dátum: 2009.03.05 22:55:56 »
Igen pontosan így van. Mindkét irányba kell nézni annak aki kifordul. Egyszer elém is kifordultak a 4-esen előzés közbe, én meg csak lestem, hogy hogy került oda a kocsi. Szerencsére volt hely befejezni az előzést.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1450 Dátum: 2009.03.05 22:57:47 »
A kérdésem: jól emlékszem, hogy a beforduló autó szabálytalan volt, mert ha valaki mellékutcából kétszer egysávos főútra hajt, akkor az elsőbbségadási kötelezettsége mindkét irányra kiterjed, és jelen esetben balra nem nézett eléggé?

Jól emléxel, -kérdés, hogy láthatott-e a teheratótól, de ez nem oldozza fel az elsőbbség meg-nem adásától.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1451 Dátum: 2009.03.05 23:28:59 »
Igen pontosan így van. Mindkét irányba kell nézni annak aki kifordul. Egyszer elém is kifordultak a 4-esen előzés közbe, én meg csak lestem, hogy hogy került oda a kocsi. Szerencsére volt hely befejezni az előzést.

Balról ha jönnek a legnehezebb megállapítani, hogy a közeledőt most akkor előzik e vagy sem. Ezért el is szoktam engedni a sort ha jönnek. Őrültség bevágni balra egy konvoj előtt. Az még hozzá tartozik, hogy a négyesen nagyon sok kereszteződésben előzni tilos van. Pont az ilyen helyzetek elkerülésére.  Egyszer egy ilyen helyen majdnem belém is jöttek hátulról. Igaz én jobbra kis ívben kanyarodtam fel a főútra. Jött egy kamion és jobbra kanyarodott volna de én ott ahol várakoztam, hogy felhajthassak ott neki útban voltam. És jelzett, hogy menjek. Csak közben őt meg a kanyarodó sávon előzték. Nem voltam túl boldog.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1452 Dátum: 2009.03.06 09:49:49 »
A kérdésem: jól emlékszem, hogy a beforduló autó szabálytalan volt, mert ha valaki mellékutcából kétszer egysávos főútra hajt, akkor az elsőbbségadási kötelezettsége mindkét irányra kiterjed, és jelen esetben balra nem nézett eléggé?

Így van, teherautó (vagy nehezen átlátható akármi, bármi) elé meg nem fordulunk ki :nono: erre mondjuk sztem nincs szabály, de akinek van egy csöppnyi esze az betartja, sok baleset történik pont ilyen szituk miatt :no:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1453 Dátum: 2009.03.06 20:00:59 »
Igen pontosan így van. Mindkét irányba kell nézni annak aki kifordul. Egyszer elém is kifordultak a 4-esen előzés közbe, én meg csak lestem, hogy hogy került oda a kocsi. Szerencsére volt hely befejezni az előzést.
Megerősítem én is a kollégák HSZ-eit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1454 Dátum: 2009.03.06 21:17:13 »
Csak egy elméleti kérdés: ugye a megkülönböztető jelzéseit nem használó rendőrautó nem hajthat be behajtani tilos által "védett" területre?
Gabe 254.