Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304721 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1380 Dátum: 2008.12.26 10:02:36 »
Lenne egy kérdésem a nálam okosabbakhoz.  ::) Adott egy főbb útvonal városon belül, amit én keresztezni szeretnék egy kapubejáró hídjáról egyenesen áthajva a pontosan szemben lévő mellékutcába. A mellékutcából szeretne kihajtani egy autó, balra kanyarodva a főútra. Kinek van elsőbbsége kettőnk közül?  :surrender: :helpsmilie:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1381 Dátum: 2008.12.26 10:07:05 »
Lenne egy kérdésem a nálam okosabbakhoz.  ::) Adott egy főbb útvonal városon belül, amit én keresztezni szeretnék egy kapubejáró hídjáról egyenesen áthajva a pontosan szemben lévő mellékutcába. A mellékutcából szeretne kihajtani egy autó, balra kanyarodva a főútra. Kinek van elsőbbsége kettőnk közül?  :surrender: :helpsmilie:

Szerintem neki. Jelen esetben nem útkereszteződésről van szó, ő már a közúton halad, míg te épp készülsz ráhajtani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1382 Dátum: 2008.12.26 10:42:22 »
Lenne egy kérdésem a nálam okosabbakhoz.  ::) Adott egy főbb útvonal városon belül, amit én keresztezni szeretnék egy kapubejáró hídjáról egyenesen áthajva a pontosan szemben lévő mellékutcába. A mellékutcából szeretne kihajtani egy autó, balra kanyarodva a főútra. Kinek van elsőbbsége kettőnk közül?  :surrender: :helpsmilie:

Szerintem neki. Jelen esetben nem útkereszteződésről van szó, ő már a közúton halad, míg te épp készülsz ráhajtani.
Egyezik a véleményünk Palaczk Cartárs!! :yes: :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1383 Dátum: 2008.12.26 11:53:47 »
Lenne egy kérdésem a nálam okosabbakhoz.  ::) Adott egy főbb útvonal városon belül, amit én keresztezni szeretnék egy kapubejáró hídjáról egyenesen áthajva a pontosan szemben lévő mellékutcába. A mellékutcából szeretne kihajtani egy autó, balra kanyarodva a főútra. Kinek van elsőbbsége kettőnk közül?  :surrender: :helpsmilie:
Szerintem neki. Jelen esetben nem útkereszteződésről van szó, ő már a közúton halad, míg te épp készülsz ráhajtani.
24. § (1) Az úttest széléről elinduló, a várakozó helyről az úttestre ráhajtó, az út más részéről vagy útnak nem minősülő területről az úttestre ráhajtó jármű vezetőjének, az úttesten haladó járművek és gyalogosok részére elsőbbséget kell adni.

De jó hogy ez a téma is előkerült, tapasztaltam már párszor, hogy hányan nem tarják be..... :hammer:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1384 Dátum: 2008.12.26 12:24:04 »
bele kéne tolatni abba a nőbe, Peti!  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1385 Dátum: 2008.12.27 23:33:03 »
Emberek február elejére kaptam a bíróságtól időpontot.Lehet hogy lesz ügyembe valami idővel?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1386 Dátum: 2008.12.28 15:55:47 »
bele kéne tolatni abba a nőbe, Peti!  :wub:

Tehát azt mondod: jól megkellett volna tolni hátulról :flowers: :innocent:

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1387 Dátum: 2008.12.28 21:34:10 »
bele kéne tolatni abba a nőbe, Peti!  :wub:

Tehát azt mondod: jól megkellett volna tolni hátulról :flowers: :innocent:

Akkor az nekem jövő nő 1000 évig fog hastáncolni nékem.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1388 Dátum: 2009.01.04 21:35:23 »
Nem hagy nyugodni ez a vasúti átjárós dolog - mármint hogy a sebességkorlátozás már az első, "háromcsíkos" előjelző táblánál érvényes - ez ritka baromság. Például pont az ominózus budaörsi vasúti átjárónál - ahol csak átjáró van, vasút nincs, de a lámpák azért villognak éjjel-nappal... - ha az ember Budaörs felől jön, és Budakeszi felé megy, akkor le kéne lassítania az előjelző táblánál, majd a harmadik előjelző tábla után felgyorsíthat, merthogy ott egy útelágazás van, ahol az Y egyik ágát érinti csak a kamu-átjáró, a másikat nem, és az átjáró nélküli ágon menne tovább.
music     

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1389 Dátum: 2009.01.06 11:40:31 »
Nem hagy nyugodni ez a vasúti átjárós dolog - mármint hogy a sebességkorlátozás már az első, "háromcsíkos" előjelző táblánál érvényes - ez ritka baromság. Például pont az ominózus budaörsi vasúti átjárónál - ahol csak átjáró van, vasút nincs, de a lámpák azért villognak éjjel-nappal... - ha az ember Budaörs felől jön, és Budakeszi felé megy, akkor le kéne lassítania az előjelző táblánál, majd a harmadik előjelző tábla után felgyorsíthat, merthogy ott egy útelágazás van, ahol az Y egyik ágát érinti csak a kamu-átjáró, a másikat nem, és az átjáró nélküli ágon menne tovább.
Igen, próbálja meg valaki betartani a szabályt, vagy ledudálják, vagy leelőzik. Ma a tanulóvezetőkön kívül lényegében senkit sem látok aki betartaná, még a buszok sem. Szerintem bőven elég lenne az átjáró előtt közvetlenül erre a sebességre lassítani. A másik dolog, hogy amúgy is lassít az ember, rengeteg átjáró olyan állapotban, hogy nagyobb tempóval áthaladva futóműgyilkos. A másik, hogy sok használaton kívüli vonal van, ahol az átjárót meg kellene szüntetni, láttam olyat is, hogy az úttestben ott vannak a sínek, előjelző tábla meg minden, de sín már sehol sincs az úttesten kívül.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1390 Dátum: 2009.01.06 21:49:29 »
Nem hagy nyugodni ez a vasúti átjárós dolog - mármint hogy a sebességkorlátozás már az első, "háromcsíkos" előjelző táblánál érvényes - ez ritka baromság. Például pont az ominózus budaörsi vasúti átjárónál - ahol csak átjáró van, vasút nincs, de a lámpák azért villognak éjjel-nappal... - ha az ember Budaörs felől jön, és Budakeszi felé megy, akkor le kéne lassítania az előjelző táblánál, majd a harmadik előjelző tábla után felgyorsíthat, merthogy ott egy útelágazás van, ahol az Y egyik ágát érinti csak a kamu-átjáró, a másikat nem, és az átjáró nélküli ágon menne tovább.
Igen, próbálja meg valaki betartani a szabályt, vagy ledudálják, vagy leelőzik. Ma a tanulóvezetőkön kívül lényegében senkit sem látok aki betartaná, még a buszok sem. Szerintem bőven elég lenne az átjáró előtt közvetlenül erre a sebességre lassítani. A másik dolog, hogy amúgy is lassít az ember, rengeteg átjáró olyan állapotban, hogy nagyobb tempóval áthaladva futóműgyilkos. A másik, hogy sok használaton kívüli vonal van, ahol az átjárót meg kellene szüntetni, láttam olyat is, hogy az úttestben ott vannak a sínek, előjelző tábla meg minden, de sín már sehol sincs az úttesten kívül.....

Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1391 Dátum: 2009.01.06 22:05:53 »
Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Nem a MÁV-nak lenne ez a dolga, hogy az ilyen helyekről leszereljék? Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1392 Dátum: 2009.01.06 22:08:40 »
Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Nem a MÁV-nak lenne ez a dolga, hogy az ilyen helyekről leszereljék? Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....

Valami iparvágány volt, egy viszonylag forgalmas úton, 4 éve még ment ott egy-egy vonat, de azóta nem tartja senki karban a sineket.   -  alámpát gondolom a gyártelepről vezérelték.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1393 Dátum: 2009.01.06 22:51:58 »
...de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!

És :flowers:
Hófehérke megreggelizi :flowers: :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1394 Dátum: 2009.01.06 23:02:07 »
Budapesten a XVIII.ker.ben van átjáró, ahol a lámpa is gondosan villog fehéren, de az úton kívül nem csak a sinek vannak már rég a MÉH telepen, de 15-20cm törzsű fák vannak a sinek helyei között!
Nem a MÁV-nak lenne ez a dolga, hogy az ilyen helyekről leszereljék? Csoda hogy az akkukat meg a vezetékeket még nem lopták el.....
Ezeket nem lehet bejelenteni a rendésszabaccság-biztos vonalán?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety