Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1297509 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #90 Dátum: 2004.10.20 07:55:20 »
És mia  helyzet, ha szép vastag szaggatott van az út szélén, a parkoló rész felé, merthogy az elvileg elválasztott útpályának minősül, akkor jobbkéz, vagy megállás annak aki kijön??? - ezt nem tudtam eddig megfejteni, a kresszkönyvben egy rövid utalás van, hogy ekkor különös körültekintés, merthogy más sebességgel haladó jármű, meg stb... de nincs konkrétum.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #91 Dátum: 2004.10.20 09:24:05 »
Idézetet írta: "Tamás69"
És mia  helyzet, ha szép vastag szaggatott van az út szélén, a parkoló rész felé, merthogy az elvileg elválasztott útpályának minősül, akkor jobbkéz, vagy megállás annak aki kijön??? - ezt nem tudtam eddig megfejteni, a kresszkönyvben egy rövid utalás van, hogy ekkor különös körültekintés, merthogy más sebességgel haladó jármű, meg stb... de nincs konkrétum.


Pesterzsébet Ósan, ugyebár?? :-)

Ott a vastag szaggatott - 1ébként 1irányú - kétsávos útpályán haladónak van elsőbbsége. A vastag vonalakon kívül parkoló van, és annak is minősül. ( Próbálkozni próbálkoznak, tegnap arra jártam, ámbár a BKV busz elébe nem mernek kimenni.... :-))


SzzS:

Köci a beszólászt, majd szejjjjpegek egy kicsit, mög pöszítek isz.

www.logopéduszok.területi.regionálisz.önkéntes.tömörülésze.húúúúúúúú
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #92 Dátum: 2004.10.20 09:52:10 »
van egy ilyen kolleganőm, aki dettó így ssssejpít!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #93 Dátum: 2004.10.20 10:49:02 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Tamás69"
És mia  helyzet, ha szép vastag szaggatott van az út szélén, a parkoló rész felé, merthogy az elvileg elválasztott útpályának minősül, akkor jobbkéz, vagy megállás annak aki kijön??? - ezt nem tudtam eddig megfejteni, a kresszkönyvben egy rövid utalás van, hogy ekkor különös körültekintés, merthogy más sebességgel haladó jármű, meg stb... de nincs konkrétum.


Pesterzsébet Ósan, ugyebár?? :-)

Ott a vastag szaggatott - 1ébként 1irányú - kétsávos útpályán haladónak van elsőbbsége. A vastag vonalakon kívül parkoló van, és annak is minősül. ( Próbálkozni próbálkoznak, tegnap arra jártam, ámbár a BKV busz elébe nem mernek kimenni.... :-))


SzzS:

Köci a beszólászt, majd szejjjjpegek egy kicsit, mög pöszítek isz.

www.logopéduszok.területi.regionálisz.önkéntes.tömörülésze.húúúúúúúú



Az biza, én is úgy gondoltam, hogy onnan befelé parkoló, csak nem mindenki!  - meg egyébéntis máshol táblák vannak, tehát elég egyértelmű.

A körforgó a végén, meg tiszta nevetséges, a város felől az autópályáról két sáv megy be a körforgalomba, belül már semmi felfestés, mindenki középen megy, hetente egyszer biztos összejön egy csatt a dupla bemenetnél!




A fiam meg tiszta újmagyarul beszél, ala mézggéza  

Apa jö auto bol hoz baba te  

-(  Apa megjött az autóval, és hozott a babának tejet)  :)))
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #94 Dátum: 2004.10.20 11:29:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"

A körforgó a végén, meg tiszta nevetséges, a város felől az autópályáról két sáv megy be a körforgalomba, belül már semmi felfestés, mindenki középen megy, hetente egyszer biztos összejön egy csatt a dupla bemenetnél!


Tegnap egy kis Corsa végig tolt a Nagykőrösin kifele, de ha 1x 70 akkó, 70 - figyelemmel a trafipaxra is -, aztán el is ment, de a körforgalomba belső sávból belsőbe fordult, így a külső íven otthagytam, mert ő is tankolni ment. Hízott a májam..... :-))))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #95 Dátum: 2004.10.20 11:44:50 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Tamás69"

A körforgó a végén, meg tiszta nevetséges, a város felől az autópályáról két sáv megy be a körforgalomba, belül már semmi felfestés, mindenki középen megy, hetente egyszer biztos összejön egy csatt a dupla bemenetnél!


Tegnap egy kis Corsa végig tolt a Nagykőrösin kifele, de ha 1x 70 akkó, 70 - figyelemmel a trafipaxra is -, aztán el is ment, de a körforgalomba belső sávból belsőbe fordult, így a külső íven otthagytam, mert ő is tankolni ment. Hízott a májam..... :-))))


Erre szoktam mondani, hogy nem az a j sofőr, aki mindíg ygorsan megy, ----csak ésszel!!!

pl, ah kanyarkombináció előtt lassítok, az nem azért van, mert nem birnám bevenni a kanyart gyorsabban, hanem azért, mert úgy sokkal jobb íven tudom a második.. kanyart kezdeni, és utána gyorsabban kijövök belőle :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

raki

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #96 Dátum: 2004.11.07 21:40:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Auchan úgy döntött, hogy a KRESZ szabályokat alkalmazza. Tehát ott mégiscsak a KRESZT kell alkalmazni


A KRESZT kell alkalmazni, de nem azért, amit írsz, hanem mert a KRESZ szerint:

"Út: a gyalogosok és a közúti jármûvek közlekedésére szolgáló közterület (közút), illetõleg magánterület (közforgalom elõl el nem zárt magánút)."

Vagyis, ha egy magánterület a közforgalom elől nincs lezárva, akkor ott a KRESZ szabályait kötelező alkalmazni.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #97 Dátum: 2004.12.13 01:35:25 »
Olyan felvetésem volna hogy van egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út a városba amin járok és általában az egyik utcába be akarok fordulni balra. Szembe jön két autó az első is balra kanyarodik indexel és villog is hogy menjek. Igen ám de a mögötte érkező autó nem vár semmit hanem jobbról kikerüli az elötte levőt és fékezés nélkül hajt át a kereszteződésen. Na most ha csattanok az uriemberrel akkor gondolom én lennék a hunyó. Igen ám de az önkormányzat a szélső sávokat fizetős parkolóvá alakította. Vagyis amikor az uriember kikerüli az elötte levőt ő átlépi a sávja vonalát és a manővert elvileg már nem normál sávban teszi meg. Ez valaki szerint változtat a tényálláson? A kérdés csak feltevés a gyakorlatban még nem csattantam......


Lenne még egy kérdésem az inkább vezetéselméleti. Nem vezettem még autópályán de ha fel akarok menni egyre azt hogy érdemes csinálni? Tudom ez így elég lúzerül hangzik mindössze azért kérdem mert csak a 4-es főúttal próbálkoztam gyorsítósávból bejutni a forgalomba de ott elég  rosszak a tapasztalataim. Ugyebár nekem fel kell gyorsítanom a forgalom sebességére elsöbbséget kéne adnom a már bent haladóknak és beékelődni közéjük valahogy egy üres helyre.  Igen csak ha nem jól mérem ki a távolságot akkor pont mire elérném az utazó sebességet  nincs mellettem szabad hely és a gyorsítósáv meg egy idő után elfogy....Mondjuk az nem ilyen de konkrét esetem volt  hogy odaértem a gyorsítósáv elejéhez néztem balra hátra láttam hogy a Suzis még elég messze van felgyorsítok be a sávba és pont akkor ért utol a Suzi(gondolom rálépett a gázra hogy megelőzzön mielött elérem a sebességet)  kihúzott balra hogy megelőz én meg mivel még nehezteltem a gázpedálra kezdtem lehagyni. Csóválta a fejét az ipse majd visszajött a jobboldalra.  Mondjuk a hivatásosok is érdekesen értelmezik az elsöbbséget. Indexelnek aztán meneküljön ki merre lát. Mentem a négyesen egyszer azt jött a gyorsítón vagy 3-4 teher egymás után. Szépen indexeltek és átnyomtak a másik sávba még szerencse hogy nem jött semmi szembe........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #98 Dátum: 2004.12.13 10:18:30 »
Idézetet írta: "ATIS"
Olyan felvetésem volna hogy van egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út a városba amin járok és általában az egyik utcába be akarok fordulni balra. Szembe jön két autó az első is balra kanyarodik indexel és villog is hogy menjek. Igen ám de a mögötte érkező autó nem vár semmit hanem jobbról kikerüli az elötte levőt és fékezés nélkül hajt át a kereszteződésen. Na most ha csattanok az uriemberrel akkor gondolom én lennék a hunyó. Igen ám de az önkormányzat a szélső sávokat fizetős parkolóvá alakította. Vagyis amikor az uriember kikerüli az elötte levőt ő átlépi a sávja vonalát és a manővert elvileg már nem normál sávban teszi meg. Ez valaki szerint változtat a tényálláson? A kérdés csak feltevés a gyakorlatban még nem csattantam......

Neked, mint balra fordulni szándékozónak, elsőbbséget kell adnod annak, aki szemben egyenesen jön. Tök mindegy, hogy szabályosan, vagy szabálytalanul. Annyi a különbség, hogy ez utóbbi esetben a felelősség megosztható -de nem 100/0 arányban...
Ami a felhajtósávot illeti, elméletileg annak van elsőbbsége, aki rajta van az úton, és annak kell várni, aki fel akar rá hajtani - de kultúrabb helyeken illik az ilyet beengedni...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #99 Dátum: 2004.12.13 10:50:50 »
Idézetet írta: "ATIS"
Olyan felvetésem volna hogy van egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út a városba amin járok és általában az egyik utcába be akarok fordulni balra. Szembe jön két autó az első is balra kanyarodik indexel és villog is hogy menjek. Igen ám de a mögötte érkező autó nem vár semmit hanem jobbról kikerüli az elötte levőt és fékezés nélkül hajt át a kereszteződésen. Na most ha csattanok az uriemberrel akkor gondolom én lennék a hunyó. Igen ám de az önkormányzat a szélső sávokat fizetős parkolóvá alakította. Vagyis amikor az uriember kikerüli az elötte levőt ő átlépi a sávja vonalát és a manővert elvileg már nem normál sávban teszi meg. Ez valaki szerint változtat a tényálláson? A kérdés csak feltevés a gyakorlatban még nem csattantam..

Sajnos úgy van, ahogy music kolléga említette. Max a felelősséget lehet megosztani. Sajnos vannak olyan autóstársak, akiket nem érdekel az olyasmi, hogy elengedem a másikat. Én is szoktam úgy járni, még egysávos úton is, hogy balra fordulnék, a szembe jövő elengedne, de a mögötte jövő a padkán kikerüli  :twisted:  És az is óriási szívás, amikor 2x2 sávnál valaki szeretne balra befordulni, én jövök mondjuk szemből a belső sávban, beengedem, de a szélső sávban a sok primitívnek esze ágában sincs megállni 3 másodpercre. Emiatt aztán két sáv teéjesen leáll. Ezt szokták még azzal tetézni, hogy a mögöttem sorban állók szépen elkezdenek jobbról előzgetni... :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #100 Dátum: 2004.12.13 14:58:07 »
Ehhez nincsen mit hozzátenni, leírttok, hogy mi is a helyzet. A felhasjtás témaköréhez csak annyit, hogy emlékeim szerint az autópályán a külső sávban haladónak lehetősée van - amennyiben a belső sávban gyorsabb jármű nem közlekedik - a belső sávba húzódni, hogy segítse a felhajtó jármű besorolását. Amennyiben ez nem lehetséges természetesen elsőbbsége van a felhajtóval szemben.

Megjegyzem, hogy a gyorsítósáv vége után a leállóság folytatódik, mely autópálya esetében uganyolyan aszfaltos, mint a gyorsítósáv, amennyiben nem tudott besorolni a delikvens, így ott folytathatja útját a szabály szerint, amig be nem tud sorolni. Persze nem kilómétereket.....
Mndenesetre inkább ott folytani a bekéredzkedést, mint megállni a gyorsítóság végén. Belegondolni is rossz, ha mögötte is nyomulnak.......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #101 Dátum: 2004.12.13 23:02:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Mndenesetre inkább ott folytani a bekéredzkedést, mint megállni a gyorsítóság végén. Belegondolni is rossz, ha mögötte is nyomulnak.......

Igen, mindenképpen; de azért előre is nézni, nehogy belerohanjunk a leálló sávban veszteglő kocsiba...
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #102 Dátum: 2004.12.14 01:02:42 »
Köszi skacok. Azért egy kicsit elszomorító hogy azt mondjátok mindegy mit csinál a szembejövő én leszek a hunyó. Hiszen csak belegondolva hogy mennék balra teszem azt egy csuklósbusz megáll és elenged( ettöl mondjuk nem tartok) mellette meg a parkolósávban éppen elindul valaki és elmegy a busz mellett akkor is én leszek a hunyó mert az szemböl jött az már nekem  nem nagyon tetszik. Vagy ha lerobbanok a kereszteződés közepén és a szembejövő nem lát meg mert a barátnőjével traccsolt akkor is én térítsem meg a kárát?

A gyorsítósávnál lehet hogy rosszul fogalmaztam nem azt vitatom kinek van elsöbbsége. Csak arra akartam kérdezni mi a jobb taktika. Jösz ugye a kanyarodón 30-40-el és eléred a gyorsítósávot megállni érdemesebb és úgy kinézni egy jó időpontot a felgyorsulásra és a besorolásra vagy inkább nem lassítva minél előbb elérni az utazó sebességet és úgy benéznie magát az embernek egy helyre?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #103 Dátum: 2004.12.14 07:46:52 »
Idézetet írta: "ATIS"


A gyorsítósávnál lehet hogy rosszul fogalmaztam nem azt vitatom kinek van elsöbbsége. Csak arra akartam kérdezni mi a jobb taktika. Jösz ugye a kanyarodón 30-40-el és eléred a gyorsítósávot megállni érdemesebb és úgy kinézni egy jó időpontot a felgyorsulásra és a besorolásra vagy inkább nem lassítva minél előbb elérni az utazó sebességet és úgy benéznie magát az embernek egy helyre?


A felhajtásnál már a kanyarodás közben ki kell nézni a helyet, ahova majd beférsz, és ennek megfelelően kell nyomni a gázpedált. És valóban nem árt előre is figyelni..... A megállást semmiféleképpen nem javasolnám, mert esetleg mögötted más taktikán  :roll:  van a cartárs.....

Persze ez gyakorlatot kíván, mint minden. Itt is alapigazság, hogy aki alatt lóerőgazdag autó van, anak nem probléma intenzív gyorsítással besorolni. A teherautósoknál meg íratlan szabály, hogy akkora követési távolságot ilik tartani, amilyen hosszú asaját szerelvényük.... Persze vannak kivételek, főleg, amikor az emelkedő előtt a kevéssé megpakolt nyerges 94-el elkezd előzni, mert akkor rámászik az előtte evickélő 92-vel menőmásik nyergesre.... Ez attól is függ, hogy meg van-e buherálva a tacho-ja, illetve az alaktronikus max seb. leszabályzó. A törvény betűje szerint ez max. 90 km/h lehet, de 94 km/h-ig még a német rendőr sem szól, legfeljebb mosolyog, ha elkéri a korongot......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #104 Dátum: 2004.12.14 09:19:24 »
Idézetet írta: "ATIS"
Köszi skacok. Azért egy kicsit elszomorító hogy azt mondjátok mindegy mit csinál a szembejövő én leszek a hunyó. Hiszen csak belegondolva hogy mennék balra teszem azt egy csuklósbusz megáll és elenged( ettöl mondjuk nem tartok) mellette meg a parkolósávban éppen elindul valaki és elmegy a busz mellett akkor is én leszek a hunyó mert az szemböl jött az már nekem  nem nagyon tetszik.


Tudomásom szerint nem biztos, hogy Te leszel a hibás. Van a KRESZ-ben olyan szabály is miszerint ha az úton záróvonal van (persze a balra nagyívben kanyarodást megengedve), akkor a lassító, megálló, vagy balra nagyívben bekanyarodó járművet mind balról, mind jobbról TILOS megelőzni.
Tehát, ha valaki a Téged elengedő járművet jobbról megelőzi miközben záróvonal van felfestve, akkor ő szabálysértést követ el. Szerintem ez esetben ő lesz a hunyó.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."