Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304444 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1365 Dátum: 2008.10.24 18:32:03 »
Tehát ahhoz hogy a tanu idézhető legyen biza kell az ő hozzájárulása is.Tehát csak úgy nem lehet megidéztetni tanut ha nem akar tanuskodni. :(

A bíróság nem fog engedélyt kérni, hogy beidézze :clap: olyan meg nincs hogy neki nincs kedve elmenni, állampolgári kötelezettsége :hammer:
Nemcsak a bíróág, de egyetlen egy hatóság sem.... Jól is néznénk ki...
-"Ugyanmár lelőtték a bratyómat, tudom, hogy látta az esetet, nem lenne-e kedve bejönni a bíróságra? "
-"ááááááááá, inkább nem, most lakkoztam ki a körmömet...."-
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1366 Dátum: 2008.10.24 21:02:30 »
Tehát ahhoz hogy a tanu idézhető legyen biza kell az ő hozzájárulása is.Tehát csak úgy nem lehet megidéztetni tanut ha nem akar tanuskodni. :(

A bíróság nem fog engedélyt kérni, hogy beidézze :clap: olyan meg nincs hogy neki nincs kedve elmenni, állampolgári kötelezettsége :hammer:
Nemcsak a bíróág, de egyetlen egy hatóság sem.... Jól is néznénk ki...
-"Ugyanmár lelőtték a bratyómat, tudom, hogy látta az esetet, nem lenne-e kedve bejönni a bíróságra? "
-"ááááááááá, inkább nem, most lakkoztam ki a körmömet...."-

És ha azt mondja, hoyg ő inkább nem is látott semmit, meg nem is emlékszik, meg ... ?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1367 Dátum: 2008.10.25 14:14:31 »
Tehát ahhoz hogy a tanu idézhető legyen biza kell az ő hozzájárulása is.Tehát csak úgy nem lehet megidéztetni tanut ha nem akar tanuskodni. :(
A bíróság nem fog engedélyt kérni, hogy beidézze :clap: olyan meg nincs hogy neki nincs kedve elmenni, állampolgári kötelezettsége :hammer:
Nemcsak a bíróág, de egyetlen egy hatóság sem.... Jól is néznénk ki... -"Ugyanmár lelőtték a bratyómat, tudom, hogy látta az esetet, nem lenne-e kedve bejönni a bíróságra? "-"ááááááááá, inkább nem, most lakkoztam ki a körmömet...."-
És ha azt mondja, hoyg ő inkább nem is látott semmit, meg nem is emlékszik, meg ... ?  ::)
Azt mondani lehet. Amennyiben azonban beidézik és a pulpitus előtt áll, akkor köteles elmondani, hgy mi volt. Pláne akkor, ha bizonyítható, hogy valóban ott volt, valóban látta, usw.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1368 Dátum: 2008.10.25 20:13:02 »
Miért köteles elmondani?

Nálam az ügyvéd azt mondta hogy tanunak az idéztethető aki akar is segíteni.Felesleges idéztetést kerülni kell,főleg ha nem akar tanuskodni az ember.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1369 Dátum: 2008.10.26 16:19:10 »
Miért köteles elmondani?

Nálam az ügyvéd azt mondta hogy tanunak az idéztethető aki akar is segíteni.Felesleges idéztetést kerülni kell,főleg ha nem akar tanuskodni az ember.
Én az elméletet írtam, az ügyvéd a gyakorlatiasult valót :excl: :excl:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1370 Dátum: 2008.12.11 11:25:57 »
Következő szituáció:

Tegnap késő este tolatás egy kis utcába, (közvilágítás=0) parkolóhely keresése és elfoglalása céljából, tolatás közbe (jobbra) egy suv féleség éppen kiakar állni (a parkolás szempontjából ez lényegtelen, nem az a parkolóhely volt a cél) felkapcsolja a lámpáit, de nem indexel nem csinál semmit, tolatás tovább, egyszer csak tompa puffanás :eek: megáll, kiszáll, suv ajtaja tárva-nyitva :excl: -volt- mert kicsit beljebb csukódott :whistling: az autóban senki se ül(!) lámpa ég, motor jár(!!) kisvártatva egy fiatal ""hölgy"" odarohan majd roppant kedves stílussal letámad hogy te mi f***t csinálsz ba**meg, mondom neki hogy nem szerencsés egy szűk utcába egy ajtót tárva nyitva hagyni, pláne egy fekete-és piszkos autóét, aminek ráadásul a fényszórója is ég, tehát
1, nem számít az ember hogy nyitva az ajtó,
2, még nehezebben észlelehető a jelenség. (amúgy tényleg jóformán "láthatatlan" volt az ajtó, fél szemmel én is néztem a tükröt tolatás közbe, tehát r-go lehet én is nekimentem volna)

Te ne ugassál nekem hogy mit csináljak ba**meg, jött a kedves válasz, közbe vad telefonálgatásokba kezd, miszerint nekem jött valami k*ts*g, akkor mondtam neki hogy nem vagyok kutya hogy ugassak és fogjon vissza a díszmagyarból, mert nem leszünk jóba, ha nem nő lett volna, lehet meginvitálom egy kis illemtanórára, bár így is elég nagy teher lehet neki hogy ekkora paraszt, amúgy az autónak láthatóan semmi baja nem lett, tehát még a piszok se jött le róla, bár hogy behorpadt e az majd holnap fényben derül ki, kapott egy telefonszámot, aztán mondtam hogy hívjon ha észrevesz valamit...

Szerintetek???

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1371 Dátum: 2008.12.11 11:33:41 »
Következő szituáció:

Tegnap késő este tolatás egy kis utcába, (közvilágítás=0) parkolóhely keresése és elfoglalása céljából, tolatás közbe (jobbra) egy suv féleség éppen kiakar állni (a parkolás szempontjából ez lényegtelen, nem az a parkolóhely volt a cél) felkapcsolja a lámpáit, de nem indexel nem csinál semmit, tolatás tovább, egyszer csak tompa puffanás :eek: megáll, kiszáll, suv ajtaja tárva-nyitva :excl: -volt- mert kicsit beljebb csukódott :whistling: az autóban senki se ül(!) lámpa ég, motor jár(!!) kisvártatva egy fiatal ""hölgy"" odarohan majd roppant kedves stílussal letámad hogy te mi f***t csinálsz ba**meg, mondom neki hogy nem szerencsés egy szűk utcába egy ajtót tárva nyitva hagyni, pláne egy fekete-és piszkos autóét, aminek ráadásul a fényszórója is ég, tehát
1, nem számít az ember hogy nyitva az ajtó,
2, még nehezebben észlelehető a jelenség. (amúgy tényleg jóformán "láthatatlan" volt az ajtó, fél szemmel én is néztem a tükröt tolatás közbe, tehát r-go lehet én is nekimentem volna)

Te ne ugassál nekem hogy mit csináljak ba**meg, jött a kedves válasz, közbe vad telefonálgatásokba kezd, miszerint nekem jött valami k*ts*g, akkor mondtam neki hogy nem vagyok kutya hogy ugassak és fogjon vissza a díszmagyarból, mert nem leszünk jóba, ha nem nő lett volna, lehet meginvitálom egy kis illemtanórára, bár így is elég nagy teher lehet neki hogy ekkora paraszt, amúgy az autónak láthatóan semmi baja nem lett, tehát még a piszok se jött le róla, bár hogy behorpadt e az majd holnap fényben derül ki, kapott egy telefonszámot, aztán mondtam hogy hívjon ha észrevesz valamit...

Szerintetek???

Kapsz egy büntit, mert elhagytad a helyszínt, egy totálkáros autóval és 2 sérülttel!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1372 Dátum: 2008.12.11 11:37:48 »
Következő szituáció:

Tegnap késő este tolatás egy kis utcába, (közvilágítás=0) parkolóhely keresése és elfoglalása céljából, tolatás közbe (jobbra) egy suv féleség éppen kiakar állni (a parkolás szempontjából ez lényegtelen, nem az a parkolóhely volt a cél) felkapcsolja a lámpáit, de nem indexel nem csinál semmit, tolatás tovább, egyszer csak tompa puffanás :eek: megáll, kiszáll, suv ajtaja tárva-nyitva :excl: -volt- mert kicsit beljebb csukódott :whistling: az autóban senki se ül(!) lámpa ég, motor jár(!!) kisvártatva egy fiatal ""hölgy"" odarohan majd roppant kedves stílussal letámad hogy te mi f***t csinálsz ba**meg, mondom neki hogy nem szerencsés egy szűk utcába egy ajtót tárva nyitva hagyni, pláne egy fekete-és piszkos autóét, aminek ráadásul a fényszórója is ég, tehát
1, nem számít az ember hogy nyitva az ajtó,
2, még nehezebben észlelehető a jelenség. (amúgy tényleg jóformán "láthatatlan" volt az ajtó, fél szemmel én is néztem a tükröt tolatás közbe, tehát r-go lehet én is nekimentem volna)

Te ne ugassál nekem hogy mit csináljak ba**meg, jött a kedves válasz, közbe vad telefonálgatásokba kezd, miszerint nekem jött valami k*ts*g, akkor mondtam neki hogy nem vagyok kutya hogy ugassak és fogjon vissza a díszmagyarból, mert nem leszünk jóba, ha nem nő lett volna, lehet meginvitálom egy kis illemtanórára, bár így is elég nagy teher lehet neki hogy ekkora paraszt, amúgy az autónak láthatóan semmi baja nem lett, tehát még a piszok se jött le róla, bár hogy behorpadt e az majd holnap fényben derül ki, kapott egy telefonszámot, aztán mondtam hogy hívjon ha észrevesz valamit...

Szerintetek???
Ne aggódj...lesz abból még biztosítási csalás.....szerintem az oldalát bizti tk-ra törted...(ő szerintük)!!  :ph34r:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1373 Dátum: 2008.12.11 22:47:34 »
Még jó, hogy csak telszámot adott és nem lapot töltött...
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1374 Dátum: 2008.12.12 16:44:12 »
Még jó, hogy csak telszámot adott és nem lapot töltött...

Még jó hogy kam-számot hagytam meg :tt2:

Ááá nem, nem hívott a csaj, sztem nem lett semmi baja. :)

leszilaci

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1375 Dátum: 2008.12.12 16:49:24 »
Még jó, hogy csak telszámot adott és nem lapot töltött...

Még jó hogy kam-számot hagytam meg :tt2:

Ááá nem, nem hívott a csaj, sztem nem lett semmi baja. :)
már megint csajoztál?  ::) :whistling:

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1376 Dátum: 2008.12.12 17:14:36 »
már megint csajoztál?  ::) :whistling:

ááá, most már nem szabad :wub:

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1377 Dátum: 2008.12.12 17:17:50 »
már megint csajoztál?  ::) :whistling:

ááá, most már nem szabad :wub:
De rossz duma...ezt én is mindig elsütöm!! :)  :whistling:  :devil:

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1378 Dátum: 2008.12.12 17:25:47 »
De rossz duma...ezt én is mindig elsütöm!! :)  :whistling:  :devil:

 :flowers:

szkaresz27

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1379 Dátum: 2008.12.13 18:30:12 »
De rossz duma...ezt én is mindig elsütöm!! :)  :whistling:  :devil:

 :flowers:
Virággal nem vagyok megvesztegethető...de egye fene hallgatok!! :) :)  :ph34r: