Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304601 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1320 Dátum: 2008.10.10 10:11:57 »
nekem az meglepő, hogy a fekvőrendőr miatt elsőbbségadási kötelezettség van. Miért nem lehet azt kitáblázni, hiszen aki balról jön, nem láthatja a fekvőrendőrt, de a táblát igen...

Most jut eszembe a Domus magasságában, a Róbert Károllyal párhuzamos egyik úton ki van rakva a tábla, hogy egyenrangú útkereszteződés de utána fevőrendőös lakó-pihenő övezet vége van....

Na most akkor ezt hogy? :online2long:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1321 Dátum: 2008.10.10 10:28:01 »
nekem az meglepő, hogy a fekvőrendőr miatt elsőbbségadási kötelezettség van. Miért nem lehet azt kitáblázni, hiszen aki balról jön, nem láthatja a fekvőrendőrt, de a táblát igen...

Most jut eszembe a Domus magasságában, a Róbert Károllyal párhuzamos egyik úton ki van rakva a tábla, hogy egyenrangú útkereszteződés de utána fevőrendőös lakó-pihenő övezet vége van....

Na most akkor ezt hogy? :online2long:

A tábla felülbírálja az útburkolati jeleket!
-mellesleg a fekvőrendőrről nem tudtam, de ahol a lakó-pihenő szélén a járdán keresztül kell kijönni, annak tuti nincs elsőbbsége.
-Mondjuk a fekvőrendőr is logikus; hiszen lassan mehetsz rajta át, minek álljon meg a másik. - persze a magyar jogrendszerben kevés logikus dolog van nem minden logikus.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1322 Dátum: 2008.10.10 10:47:43 »
...nekem az meglepő, hogy a fekvőrendőr miatt elsőbbségadási kötelezettség van. Miért nem lehet azt kitáblázni, hiszen aki balról jön, nem láthatja a fekvőrendőrt, de a táblát igen...

Ha van fekvőrendőr, ha nincs, 10ből kb. 10en "elfelejtik" (R-Go fingjuk sincs :censored:) hogy a KRESZ ott is érvényes!

Ugyanúgy ahogy nagyobb parkolókba is azt hiszik úgy kell közlekedni hogy amelyik bika erősebb az .......

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1323 Dátum: 2008.10.10 11:26:40 »
...nekem az meglepő, hogy a fekvőrendőr miatt elsőbbségadási kötelezettség van. Miért nem lehet azt kitáblázni, hiszen aki balról jön, nem láthatja a fekvőrendőrt, de a táblát igen...

Ha van fekvőrendőr, ha nincs, 10ből kb. 10en "elfelejtik" (R-Go fingjuk sincs :censored:) hogy a KRESZ ott is érvényes!

Ugyanúgy ahogy nagyobb parkolókba is azt hiszik úgy kell közlekedni hogy amelyik bika erősebb az .......

a nagyobb parkolókban figyelni kell, mert ugye van a jobbkézszabály, de az a szakasz, ami vastag szaggatottal van elválasztva, az ugye már parkoló, tehát nem jobbkéz! - ezt van ahol kitáblázzák, van ahol nem. ( vaygis a parkoló nem csak az a hely, ahova beáll, hanem az álló kocsik közötti útszakasz is) - ráadásul elég sok lekopott jelzés van, amit csak az tud, aki nagyon figyel, vagy állandóan arra jár.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1324 Dátum: 2008.10.10 22:39:06 »
Megkaptam a helybenhagyó végzést a bíróságtól.
Hát hanyat vágtam magam.A megküldött rendörségi szakvélemény és a mögöttem jövő állítása alapján én vagyok a hunyó 50%-ba.

Na most a kérdés verjem rájuk az asztalt egy tárgyalás folyamán?
Hogy van az hogy engem megbüntet jobbra kanyarodás büntettében a mögöttem jövő állítása alapján.vezető+utas egymásnak tanuzása elég lehet erre?
A mögöttem jövőt meg megbünteti jobbrol előzés miatt.

Viszont ezen határozat miatt eddig van 500-600E ft károm.

Ötlet?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1325 Dátum: 2008.10.10 23:15:28 »
Megkaptam a helybenhagyó végzést a bíróságtól.
Hát hanyat vágtam magam.A megküldött rendörségi szakvélemény és a mögöttem jövő állítása alapján én vagyok a hunyó 50%-ba.

Na most a kérdés verjem rájuk az asztalt egy tárgyalás folyamán?
Hogy van az hogy engem megbüntet jobbra kanyarodás büntettében a mögöttem jövő állítása alapján.vezető+utas egymásnak tanuzása elég lehet erre?
A mögöttem jövőt meg megbünteti jobbrol előzés miatt.

Viszont ezen határozat miatt eddig van 500-600E ft károm.

Ötlet?

mindenképp érdemes fellebbezni, és keríteni egy közlekedési ügyekkel foglalkozó ügyvédet hozzá!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1326 Dátum: 2008.10.11 00:09:12 »
mindenképp érdemes fellebbezni, és keríteni egy közlekedési ügyekkel foglalkozó ügyvédet hozzá!

Innetől bírósági tárgyalás a köv lépcső.
Eddigi ügyvéd-közlekedési szakemberes papírokat lesöpörték és csak a mögöttem jövő állításra hagyatkoznak.
Mondjuk a szakértői szakvéleményt is leszarták.Pedig ők kérték az én pénzemen.

Lehet kérni tőlük azt hogy a 2 egyén hitelt érdemlően bizonyítsa állítását? :devil: ne pedig az összebeszélt dolgot állítsák? :whistling:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1327 Dátum: 2008.10.11 09:45:40 »
Innetől bírósági tárgyalás a köv lépcső.
Eddigi ügyvéd-közlekedési szakemberes papírokat lesöpörték és csak a mögöttem jövő állításra hagyatkoznak.
Mondjuk a szakértői szakvéleményt is leszarták.Pedig ők kérték az én pénzemen.

Lehet kérni tőlük azt hogy a 2 egyén hitelt érdemlően bizonyítsa állítását? :devil: ne pedig az összebeszélt dolgot állítsák? :whistling:
Én borítékot sejtek a háttérben, vagy havert. Módszerek vannak, keresztkérdésekkel ki lehetne deríteni, hogy összebeszéltek, csak ez rajtad kívül senkit nem izgat. Értem ezalatt a másik felet, meg a szerveket. De azért ne hagyd magad! :wacko: :2guns: :hammer:
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1328 Dátum: 2008.10.11 10:10:33 »
Innetől bírósági tárgyalás a köv lépcső.
Eddigi ügyvéd-közlekedési szakemberes papírokat lesöpörték és csak a mögöttem jövő állításra hagyatkoznak.
Mondjuk a szakértői szakvéleményt is leszarták.Pedig ők kérték az én pénzemen.

Lehet kérni tőlük azt hogy a 2 egyén hitelt érdemlően bizonyítsa állítását? :devil: ne pedig az összebeszélt dolgot állítsák? :whistling:
Én borítékot sejtek a háttérben, vagy havert. Módszerek vannak, keresztkérdésekkel ki lehetne deríteni, hogy összebeszéltek, csak ez rajtad kívül senkit nem izgat. Értem ezalatt a másik felet, meg a szerveket. De azért ne hagyd magad! :wacko: :2guns: :hammer:

A bíróság működéséhez nem értek. De számomra felfoghatatlan, hogy ha valaki jobbra indexel és jobbra kanyarodik akkor azt hogy lehet kihozni 50%-ra? Akkor ennyi erővel nem is kell a KRESZ. Minden baleset 50%-os azt csókolom. Szóval nekem is nagyon bűzlik valami az egészben.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1329 Dátum: 2008.10.11 10:14:57 »
Tényleg most felvetődött bennem egy kérdés. Ha van egy T alakú kereszteződés. Te jössz a T aljából. A T teteje viszont végig egyirányú bal oldaltól kezdve a jobb végééig ebben az irányban. Viszont nincs kint a kereszteződésben csak a macisajt. De nincs alatta kötelező haladási irány tábla. Szóval te esetleg jobbra fordulsz és ütközöl valakivel az utcában.Ami elvileg egyirányú, de ezt te a tábla alapján nem tudhatod. Mert a kör alakú piros fehér vonalas tábla sincs kint jobbra. Akkor neked kell viselni a felelősséget teljesen? Vagy fordulhatsz kártérítéssel pl. ahhoz aki a táblákért felelős?

Az ügy aktualitása pedig az, hogy itt most alakítottak egyirányúvá pár utcát. Mert kell a bevétel a fizetőparkoláshoz. A két szélén fel is tették a táblákat. De a közepéről megfeledkeztek.
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.11 12:04:22 írta ATIS »
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1330 Dátum: 2008.10.11 11:19:44 »
...ráadásul elég sok lekopott jelzés van, amit csak az tud, aki nagyon figyel, vagy állandóan arra jár.

Ha a jelzés/tábla lekopott vagy nem látszik (vagy ellopták) akkor nem automatica a jobbkezet kell alkalmazni?

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1331 Dátum: 2008.10.11 11:27:28 »
Megkaptam a helybenhagyó végzést a bíróságtól.
Hát hanyat vágtam magam.A megküldött rendörségi szakvélemény és a mögöttem jövő állítása alapján én vagyok a hunyó 50%-ba.

Na most a kérdés verjem rájuk az asztalt egy tárgyalás folyamán?
Hogy van az hogy engem megbüntet jobbra kanyarodás büntettében a mögöttem jövő állítása alapján.vezető+utas egymásnak tanuzása elég lehet erre?
A mögöttem jövőt meg megbünteti jobbrol előzés miatt.
Ötlet?

Bevett szokás hogy 50:50re hozzák ki, ez jó a rendőrségnek, mert az ügy "megoldva", jó a biztosítónak mert ha nincs casco senkinek se kell fizetni, jó a "hunyónak" mert nem viszi el a balhét. Te meg...... :whistling:

Az utas mindenféleképpen tanúnak számít, ugyan nincs akkora szava, mint egy "külsős" szemtanúnak, de a tanú az tanú, ha Neked nem volt senki aki igazol, akkor egy fél lépéssel előrébb voltak...

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1332 Dátum: 2008.10.11 11:29:24 »

Innetől bírósági tárgyalás a köv lépcső.


Na az nem lesz egy fáklyás menet :wacko:

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1333 Dátum: 2008.10.11 12:02:01 »
Bevett szokás hogy 50:50re hozzák ki, ez jó a rendőrségnek, mert az ügy "megoldva", jó a biztosítónak mert ha nincs casco senkinek se kell fizetni, jó a "hunyónak" mert nem viszi el a balhét. Te meg...... :whistling:

Kis hazánkban nagyon ráálltak arra, hogy az egyszerű ember úgysem megy bíróságra az igazáért. És ez valahol undorító, hogy csak azért nyeljél le ilyesmit. Mert az rajtad kívül mindenkinek jó.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1334 Dátum: 2008.10.11 14:21:32 »
És ez valahol undorító...

Az.
De ők is tudják hogy az "egyszerű embernek" nincs energiája/pénze/ideje évekig pereskedni, arról nem beszélve hogy ettől függetlenül benne van a pakliban hogy nem neked adnak igazat, akkor meg +bukta az eljárási költség mindenestül, de ha megnyersz egy eljárást, még az se garancia, hogy akkor most pénzedhez jutsz, úgyhogy jó játék ez :sorcerer: