Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304640 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1275 Dátum: 2008.09.25 17:17:23 »
Tehát szerinted esélytelen megállapítani fölhivatali adatbázis nélkül, hogy mi lett volna a végeredmény? Többiek? Palaczk?  ::)
kisa
born to ride

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1276 Dátum: 2008.09.25 19:32:50 »
Hát ha okoskodhatok. Ugye kereszteződében elvileg tábla kell, hogy legyen. Volt e a földút ráhajtásánál macisajt vagy stop tábla? Ha igen akkor kereszteződés. Ha nem akkor én nem minősíteném kereszteződésnek. Csak egy ráhajtónak.

Másrészt azért megkérdeztem volna a kedves traktorostól, hogy menet közben ellenőrizte a gumijait? Hogy ne vigyen fel földet az útra.
Ugyanis úgy tudom, hogy neki meg meg kéne állni és le kéne ellenőrizni a kerekeket, hogy ne vigyen fel sarat a földútról a főútra.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1277 Dátum: 2008.09.25 22:21:41 »
Hát ha okoskodhatok. Ugye kereszteződében elvileg tábla kell, hogy legyen. Volt e a földút ráhajtásánál macisajt vagy stop tábla? Ha igen akkor kereszteződés. Ha nem akkor én nem minősíteném kereszteződésnek. Csak egy ráhajtónak.

Másrészt azért megkérdeztem volna a kedves traktorostól, hogy menet közben ellenőrizte a gumijait? Hogy ne vigyen fel földet az útra.
Ugyanis úgy tudom, hogy neki meg meg kéne állni és le kéne ellenőrizni a kerekeket, hogy ne vigyen fel sarat a földútról a főútra.

Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1278 Dátum: 2008.09.25 23:42:58 »
Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!

Bennem pont emiatt el ugy, hogy nem is oldja fel a sebessegkorlatozast sem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1279 Dátum: 2008.09.26 00:21:03 »
Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!

Bennem pont emiatt el ugy, hogy nem is oldja fel a sebessegkorlatozast sem.
Hat nekem is ez remlik - ill szoktam ezert neha ezen filozni az uton, kivaltkepp ha nem volt csak foldut, de nem jon a feloldotabla...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1280 Dátum: 2008.09.26 09:17:25 »
Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!

Bennem pont emiatt el ugy, hogy nem is oldja fel a sebessegkorlatozast sem.


De ha meg kell állnia, akkor az gyakorlatilag macisajtnak felel meg, ami már kereszteződésre utal...
De a fő  kérdésem még mindig az, hogy hogy lehet megkülönböztetni egy földutat, és egy tanyabejárót...
Emlékeim szerint a földút oldja a korlátozásokat (meg nem is szoktam találkozni feloldótáblákkal sem) , de mi alapján derül ki, hogy az valóban földút, vagy csak egy tanyabejáró? :wacko:
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1281 Dátum: 2008.09.26 09:52:40 »
Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!

Bennem pont emiatt el ugy, hogy nem is oldja fel a sebessegkorlatozast sem.


De ha meg kell állnia, akkor az gyakorlatilag macisajtnak felel meg, ami már kereszteződésre utal...
De a fő  kérdésem még mindig az, hogy hogy lehet megkülönböztetni egy földutat, és egy tanyabejárót...
Emlékeim szerint a földút oldja a korlátozásokat (meg nem is szoktam találkozni feloldótáblákkal sem) , de mi alapján derül ki, hogy az valóban földút, vagy csak egy tanyabejáró? :wacko:

Saja az útról nézve semmi, ebből aztán vannak félreértések.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1282 Dátum: 2008.09.26 10:26:32 »
Emlékeim szerint a földút oldja a korlátozásokat (meg nem is szoktam találkozni feloldótáblákkal sem) , de mi alapján derül ki, hogy az valóban földút, vagy csak egy tanyabejáró? :wacko:

Ha kiderulne, hogy nem oldja a foldut, akkor nem kell ezen filozni  :winkiss:
Viszont tenyleg jo lenne most mar megtudni, hogy akkor a foldut oldja-e vagy sem?!  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1283 Dátum: 2008.09.26 10:46:10 »
Emlékeim szerint a földút oldja a korlátozásokat (meg nem is szoktam találkozni feloldótáblákkal sem) , de mi alapján derül ki, hogy az valóban földút, vagy csak egy tanyabejáró? :wacko:

Ha kiderulne, hogy nem oldja a foldut, akkor nem kell ezen filozni  :winkiss:
Viszont tenyleg jo lenne most mar megtudni, hogy akkor a foldut oldja-e vagy sem?!  :innocent:


Az út minden esetben út, akármi is az anyaga. Az alapelv az, hogy bármely bekötőútról szabályosan érkező minden esetben megismerhesse az adott szakaszra vonatkozó tiltásokat. Vagyis aki a földúton megy - oly földúton, ami nem az aktuális kukorica és búzatáblát valasztja el, és minden évben máshol van, hanem ami pl egy tanyacsoporthoz megy be- az onnan kijövő részére is meg kell ismételni a táblát. - és mivel jobbra, és balra is kanyarodhat, a másik úton a baloldali bekötőút után is meg kell ismételni a táblát.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1284 Dátum: 2008.09.26 15:40:58 »
Hát ha okoskodhatok. Ugye kereszteződében elvileg tábla kell, hogy legyen. Volt e a földút ráhajtásánál macisajt vagy stop tábla? Ha igen akkor kereszteződés. Ha nem akkor én nem minősíteném kereszteződésnek. Csak egy ráhajtónak.

Másrészt azért megkérdeztem volna a kedves traktorostól, hogy menet közben ellenőrizte a gumijait? Hogy ne vigyen fel földet az útra.
Ugyanis úgy tudom, hogy neki meg meg kéne állni és le kéne ellenőrizni a kerekeket, hogy ne vigyen fel sarat a földútról a főútra.

Földút alapértelmezve alsóbb rendű, oda nem kell tábla, az onnan jövőnek meg kell állnia!

Akkor ennyi erővel a főúthoz viszonyítva minden alsóbb rendű útnak sem kéne tábla. Függetlenül attól, hogy betonozva van vagy nem. Amúgy van a főutaknál olyan , hogy csinálnak egy leágazást a földútnál és tesznek rá táblát. Vagyis aki földútról jön az utolsó pár métert más betonon teszi meg.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1285 Dátum: 2008.09.26 19:20:14 »
Alapvetően azt kell tisztázni, hogy az az ominózus földút, az közút, vagy magánút.
1. Ha közút, akkor az általános szabályok szerint a KRESZ rendelkezései alapján a szilárd burkolatú út a fölérendelt, a földút az alárendelt út.
2. Ha magánút, akkor a közútra való rácsatlakozásnál elsőbbséget kell adni a közúton közlekedőknek. (a magánút lehet szilárd is akár, míg a közút lehet földút is extrém helyzetben!!!)

Az útkereszteződés minden korlátozó, és tiltó táblát ab ovo felold!  El szokták felejteni, hogy az autópálya felcsatlakozás is útkereszteződés!!!
(megállni tilos, megfordulni tilos, sebességkorlátozás, legkisebb  sebesség stb)

Magyarul a traktoros szabályt sértett, amikor kihajtott eléd, ha az Téged ilyen manőverre kényszerített. Szabályos akkor lett volna, ha Neked csak lassítani kellett volna.

A traktoros meg ne játszon önkéntes rendőrt, hogy ki jampizik és ki nem, adja meg az elsőbbséget és kész! Téged majd a taraffipax elkap, ha nem 30-al méssz, hanem többel, de ehhez neki semmi köze!

Azt hiszem összefoglaltam mindent.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1286 Dátum: 2008.09.26 23:42:36 »
Az útkereszteződés minden korlátozó, és tiltó táblát ab ovo felold!  El szokták felejteni, hogy az autópálya felcsatlakozás is útkereszteződés!!!
(megállni tilos, megfordulni tilos, sebességkorlátozás, legkisebb  sebesség stb)
Még annyit tennék hozzá, hogy mindez független attól, hogy a főút melyik oldalán van. Tehát egy csak balkéz felé eső mellékút is beleszámít!
music     

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1287 Dátum: 2008.09.29 00:20:14 »
Azt hiszem összefoglaltam mindent.
No hat en ma is tanultam valamit, koszi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1288 Dátum: 2008.09.29 09:24:48 »
Az út minden esetben út, akármi is az anyaga. Az alapelv az, hogy bármely bekötőútról szabályosan érkező minden esetben megismerhesse az adott szakaszra vonatkozó tiltásokat. Vagyis aki a földúton megy - oly földúton, ami nem az aktuális kukorica és búzatáblát valasztja el, és minden évben máshol van, hanem ami pl egy tanyacsoporthoz megy be- az onnan kijövő részére is meg kell ismételni a táblát.

OK, tehat foldutra is ervenyes.
Kicsit mas, de kapcsolodik:
Magyarorszagon keresztezodes utan ugye nem szokott lenni tilalom feloldo tabla? Vagy csak en nem emlexem jol?
A hetvegen vettem eszre, hogy a digoknal, keresztezodes utan is kirakjak a feloldo tablakat. Mindig, kivetel nelkul. Akkor itt nem oldja a keresztezodes, vagy tulbiztositjak a dolgot ???


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1289 Dátum: 2008.09.29 09:38:41 »
Magyarorszagon keresztezodes utan ugye nem szokott lenni tilalom feloldo tabla?
Mire gondolsz? Éppen a kereszteződés feloldó erejű, tehát a korlátozást/tiltást kell újra kitenni.
music