Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304747 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1260 Dátum: 2008.08.29 16:50:57 »
Korábban leírtam egy zöldterületen való parkolásom történetét.
Ígértem beszámolót a végéről.
Íme: Közt. Felügy.-nek visszaírtam, hogy az Sztv. 57.§ /1/ alapján nem kívánok nyilatkozatot tenni.
       Majd hetekkel később megkaptam a Polgármesteri Hivatal megszüntető határozatát, ismeretlen tettes ügyében.
Örülök  :clap:
A "zöldek" - akik nem ismerik az eset összes körülményét - kíméljenek meg attól, hogy rámjönnek. Köszi
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1261 Dátum: 2008.09.19 21:50:40 »
Ma jutott eszembe, hogy egy mindennapi, de sok félreértésre és büntetésre okot adó esetet még nem tárgyaltunk ki.

Adott egy buszsávval rendelkező főút, legyen mondjuk a Rákóczi út, mert ez a legextrémebb abból a szempontból, hogy igen sokszor dugó van a "rendes" sávokban, miközben Európa legsűrűbben közlekedő járatrendszere használja a szélsőket. Te az egyik mellékutcából akarsz ráhajtani a Rákóczira, nem taxi vagy, és muszáj a Rákóczin végigmenned, nincs alternatív útvonal. A szabálykönyv szerint ilyenkor azonnal be kell sorolni valamelyik "rendes" sávba, node ott áll a forgalom. Ha kivárod, amíg megmozdul a sor annyira, hogy valakinek esélye legyen beengednie, akkor ugyan szabályos vagy, de a buszok frászt kapnak mögötted, merthogy feltartod őket.
Ha a buszsávban menekülsz a buszok elől, akkor nem vagy szabályos. Mi a teendő?
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1262 Dátum: 2008.09.19 21:55:07 »
Járj gyalog!  :tt2: :whistling:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1263 Dátum: 2008.09.19 22:02:24 »
Járj gyalog!  :tt2: :whistling:
Speciel ezt a buszból néztem végig...
music     

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1264 Dátum: 2008.09.19 22:02:28 »
Mi a teendő?

Ez egy jó példa arra mikor a szabályozás nincs szinkronba a józan paraszti ésszel ::)
Be kell sorolnod, mert a rendőr nem fogja elfogadni, hogy de jött a piros 7es... :innocent:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1265 Dátum: 2008.09.19 22:14:34 »
Ma jutott eszembe, hogy egy mindennapi, de sok félreértésre és büntetésre okot adó esetet még nem tárgyaltunk ki.

Adott egy buszsávval rendelkező főút, legyen mondjuk a Rákóczi út, mert ez a legextrémebb abból a szempontból, hogy igen sokszor dugó van a "rendes" sávokban, miközben Európa legsűrűbben közlekedő járatrendszere használja a szélsőket. Te az egyik mellékutcából akarsz ráhajtani a Rákóczira, nem taxi vagy, és muszáj a Rákóczin végigmenned, nincs alternatív útvonal. A szabálykönyv szerint ilyenkor azonnal be kell sorolni valamelyik "rendes" sávba, node ott áll a forgalom. Ha kivárod, amíg megmozdul a sor annyira, hogy valakinek esélye legyen beengednie, akkor ugyan szabályos vagy, de a buszok frászt kapnak mögötted, merthogy feltartod őket.
Ha a buszsávban menekülsz a buszok elől, akkor nem vagy szabályos. Mi a teendő?
Egyertelmu, be kell sorolnod + amennyire eszembe jut a Rakoczi urol minden behajto utca lampas - azaz ha nem fersz be ne gyere ki  :innocent:

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1266 Dátum: 2008.09.19 22:22:41 »
azaz ha nem fersz be ne gyere ki  :innocent:

...ha nem indulsz meg a zöldnél, akkor meg kinyírnak :shuriken:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1267 Dátum: 2008.09.19 22:39:03 »
Egyertelmu, be kell sorolnod + amennyire eszembe jut a Rakoczi urol minden behajto utca lampas - azaz ha nem fersz be ne gyere ki  :innocent:
És akkor várjak másfél órát, amíg elmegy a dugó?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1268 Dátum: 2008.09.19 22:43:02 »
Ma jutott eszembe, hogy egy mindennapi, de sok félreértésre és büntetésre okot adó esetet még nem tárgyaltunk ki.

Adott egy buszsávval rendelkező főút, legyen mondjuk a Rákóczi út, mert ez a legextrémebb abból a szempontból, hogy igen sokszor dugó van a "rendes" sávokban, miközben Európa legsűrűbben közlekedő járatrendszere használja a szélsőket. Te az egyik mellékutcából akarsz ráhajtani a Rákóczira, nem taxi vagy, és muszáj a Rákóczin végigmenned, nincs alternatív útvonal. A szabálykönyv szerint ilyenkor azonnal be kell sorolni valamelyik "rendes" sávba, node ott áll a forgalom. Ha kivárod, amíg megmozdul a sor annyira, hogy valakinek esélye legyen beengednie, akkor ugyan szabályos vagy, de a buszok frászt kapnak mögötted, merthogy feltartod őket.
Ha a buszsávban menekülsz a buszok elől, akkor nem vagy szabályos. Mi a teendő?

A szabályos megoldás a kikanyarodás után megállás, és a besorolás lehetővé válásáig várakozás lenne, de ezt a buszosok nyilvánvalóan nem tolerálnák.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1269 Dátum: 2008.09.19 22:48:38 »
A szabályos megoldás a kikanyarodás után megállás, és a besorolás lehetővé válásáig várakozás lenne, de ezt a buszosok nyilvánvalóan nem tolerálnák.
Eddig én is eljutottam...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1270 Dátum: 2008.09.19 22:53:25 »
A szabályos megoldás a kikanyarodás után megállás, és a besorolás lehetővé válásáig várakozás lenne, de ezt a buszosok nyilvánvalóan nem tolerálnák.
Eddig én is eljutottam...

Hát, ennyi. Nem lehet szabályosan ÉS úgy megoldani ezt a szitut, hogy közben ne lincseljenek meg a többiek. Nincs rá életszerű ÉS szabályos megoldás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1271 Dátum: 2008.09.20 00:04:18 »
A szabályos megoldás a kikanyarodás után megállás, és a besorolás lehetővé válásáig várakozás lenne, de ezt a buszosok nyilvánvalóan nem tolerálnák.
Eddig én is eljutottam...

Hát, ennyi. Nem lehet szabályosan ÉS úgy megoldani ezt a szitut, hogy közben ne lincseljenek meg a többiek. Nincs rá életszerű ÉS szabályos megoldás.
Párhuzamos utcákat kel használni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1272 Dátum: 2008.09.20 10:01:58 »
Párhuzamos utcákat kel használni.
Ha van. :innocent:
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1273 Dátum: 2008.09.24 20:53:46 »
Feltételes mód az egész, de ma nagyon elgondolkoztatott egy traktoros...
főút, 30-as tábla.... utána tanyabejárók/földutak sokasága...  Azt tanultam, hogy a földút is útkereszteződésnek minősül így felgyorsítottam kb 80-ra, amikor is kikanyarodott egy traktoros elég extrém módon... Már az első lökhárítót is kitapostam (fék), majd kis kézifékkel-kormányt elrántva sikerült megállnom 1méteren belöl... Emberünk meg úgy ahogy volt, kiszállt, és odajött beszélgetni, hogy nem azért rakatták (!!!) ki a 30-as táblát, hogy én ott jampizzak...


Az útról nem volt látható a tanya, így nevezhető véleményem szerint földútnak.
Teszem fel lett volna egy baleset... Mondjuk 80-al beleesek a traktor oldalába, és túlélem, akkor kihozták volna 50-50%-ra a gyorshajtásom miatt, vagy 100% az övé, mert nem nézett szét?

A kérdés: ki dönti el, hogy földút vagy tanyabejáró ( ha nem látható tanya a közelben)...  Vagy ezt túlbonyolítva, van egy tanya, és ott elágazik, majd az egyik vége a végtelenbe folytatódik....
Továbbá ki az aki szokta ezt figyelni? Elvoltam ma ezzel a gondolatmenettel, remélem kapok jó magyarázatot.  :alien:

kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1274 Dátum: 2008.09.24 22:34:52 »
Feltételes mód az egész, de ma nagyon elgondolkoztatott egy traktoros...
főút, 30-as tábla.... utána tanyabejárók/földutak sokasága...  Azt tanultam, hogy a földút is útkereszteződésnek minősül így felgyorsítottam kb 80-ra, amikor is kikanyarodott egy traktoros elég extrém módon... Már az első lökhárítót is kitapostam (fék), majd kis kézifékkel-kormányt elrántva sikerült megállnom 1méteren belöl... Emberünk meg úgy ahogy volt, kiszállt, és odajött beszélgetni, hogy nem azért rakatták (!!!) ki a 30-as táblát, hogy én ott jampizzak...


Az útról nem volt látható a tanya, így nevezhető véleményem szerint földútnak.
Teszem fel lett volna egy baleset... Mondjuk 80-al beleesek a traktor oldalába, és túlélem, akkor kihozták volna 50-50%-ra a gyorshajtásom miatt, vagy 100% az övé, mert nem nézett szét?

A kérdés: ki dönti el, hogy földút vagy tanyabejáró ( ha nem látható tanya a közelben)...  Vagy ezt túlbonyolítva, van egy tanya, és ott elágazik, majd az egyik vége a végtelenbe folytatódik....
Továbbá ki az aki szokta ezt figyelni? Elvoltam ma ezzel a gondolatmenettel, remélem kapok jó magyarázatot.  :alien:



Normális esetben minden földút után is meg kell ismételni a sebességkorlátozó táblát, viszont az az út nem út, ami nincs rajta az adott terület térképein mint út, hiába néz ki úgy, mint egy földút. - persze ezt az úton haladva elég macerás megállapítani. -ebből aztán mindíg is vannak, voltak viták.

-Ha körülnézés nélkül kijött az útra, akkor mindenképp hibás, max 50-50 - re hozhatják ki, de ez esetben, ha tanukkal-fényképekkel bizonyítható, hogy a jól látható földút után nincs ismételt tábla, egy kezdő ügyvéd is ráhúzza az egészet.
-Nomeg érdemes utánajárni, hogy a közút kezelője, vagy a helyi gazdák önhatalmúan rakták ki a táblát.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!