Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304150 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1245 Dátum: 2008.07.24 12:17:39 »
Ha egy nagymotor húz előre a sorban az engem nem is zavar. Mert az tényleg hamar eltűnik. De amikor jobbra indexelek és még le is húzódok akkor nem valami nagy öröm amikor kikerül egy kerékpáros, hogy ő lehessen az első mert neki ez jár.
Na jo, de mit varsz a bringastol, hogy alljon be a sor vegere  :eek: :eek: En sokat rohogok a koruton ha bringazok es latom, hogy a Blaha-Nyugati kocsiban 30-40 perc bringaval meg 6-8..
Persze nem lenne ez az egesz kerekparos mizeria, ha lenne biciklisut - es azon nem parkolnank a kocsival.

Nem kell neki a sor végén várakozni, csak próbálkozzon ésszel közlekedni! - sajna nem jellemzó, hogy ezt tennék.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1246 Dátum: 2008.07.24 20:01:20 »
Nem kell neki a sor végén várakozni, csak próbálkozzon ésszel közlekedni! - sajna nem jellemzó, hogy ezt tennék.
:offtopic:
Ulj fel egyszer egy biciklire a varosban es majd kicsit mashogy fogod latni. Ha bringasok ugy viselkednenek, ahogy veluk szemben a legtobb autos kollega akkor nem kikerulne a lampanal hanem atrongyolna a motorhaztetodon  :dots:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1247 Dátum: 2008.07.24 22:14:19 »
Nem kell neki a sor végén várakozni, csak próbálkozzon ésszel közlekedni! - sajna nem jellemzó, hogy ezt tennék.
:offtopic:
Ulj fel egyszer egy biciklire a varosban es majd kicsit mashogy fogod latni. Ha bringasok ugy viselkednenek, ahogy veluk szemben a legtobb autos kollega akkor nem kikerulne a lampanal hanem atrongyolna a motorhaztetodon  :dots:

Amíg pesten laktam elég sokat kerekeztem, lehet ésszel is tenni!

Nem azt mondtam, hogy ne kerüljön ki, de ha valaki jobbra indexel, akkor nem állok mellé jobbról; és az álló kocsik között i slassan haladok, mert nem számítanak hátulról 40-el hajtáspajtásra.

- Arról nem beszélve, hogy a gyalogok az álló kocsik között áthaladva nem szoktak körül nézni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1248 Dátum: 2008.07.24 22:18:55 »
Amíg pesten laktam elég sokat kerekeztem...

Le a kalappal, mostanság én is sokat -2kerekezek -hogy nincs autó- de csak bringaúton ::) nem mernék az autók közt tekerni :no:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1249 Dátum: 2008.07.24 22:40:06 »
Nem kell neki a sor végén várakozni, csak próbálkozzon ésszel közlekedni! - sajna nem jellemzó, hogy ezt tennék.
Amíg pesten laktam elég sokat kerekeztem, lehet ésszel is tenni!
Nem vitas en arra reagaltam, hogy "csak próbálkozzon ésszel közlekedni! - sajna nem jellemzó, hogy ezt tennék." Ez igy nem igaz. Egyre tobb bringas van es ha mar az atlagot nezzuk a nagy atlag 100x kulturaltabb mint a 4kereku pajtasok - nyilvan nem a feket kiszerelo hajtas-pajtasra gondolok.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1250 Dátum: 2008.07.24 22:43:43 »
Azthiszem kb. egyet értünk, a lényeg, hogy van a kerekezők, meg a motorosok, nomeg az autósok között is egy réteg, ami irritáló; a robogósok, és a kerekezők között arányaiban nagyobb, -vagy inkább feltűnőbb. persze autósok között is van bőven.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1251 Dátum: 2008.07.25 11:44:44 »
Emberek nagy hír van.  :clap:

Október 22.-e óta megvan a rendőrségi műszaki szakértő szakvéleménye. :clap: :clap: :clap: :clap:
Viszont 2 alternatívát adott merthogy csomó tisztázatlan dolog van.
Első vélemény szerint ahogy befordultam mindennek megfelelő mert neki is úgy jött ki a dolog.U.a amit a biztosító és a közlekedési szakértő adott.

2. alternatíva is megállná a helyét ahogy a kislány állítja de a töréskép akkor más.És akkor se egyértelmű a dolog, hiszen nem mind a 4 kerékkel hagytam el a sávot, illetve ha igen akkora  sávommal párhuzamosan közlekedtem hosszú métereken keresztül.Ebbe az esetben el kelelt volna az egész mögöttem jövő 5-10 autót engednem és szemből belém jön az Zifa mint állat.
Na most mi van?

Kiegészítésként annyit mondott a kislány hogy ő a szakértői 33km/h nál lassabban ment.Akkor miért nem állt meg?Audi nem képes rá?
Egy gond volt az ütközési sebességre írta a 33-40 km/h nem a haladási sebességre.

Állítólag most már hoz egy határozatott a rendőrség.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1252 Dátum: 2008.07.25 20:23:40 »

Emberek nagy hír van.  :clap:

Október 22.-e óta megvan a rendőrségi műszaki szakértő szakvéleménye. :clap: :clap: :clap: :clap:
Viszont 2 alternatívát adott merthogy csomó tisztázatlan dolog van.
Első vélemény szerint ahogy befordultam mindennek megfelelő mert neki is úgy jött ki a dolog.U.a amit a biztosító és a közlekedési szakértő adott.

2. alternatíva is megállná a helyét ahogy a kislány állítja de a töréskép akkor más.És akkor se egyértelmű a dolog, hiszen nem mind a 4 kerékkel hagytam el a sávot, illetve ha igen akkora  sávommal párhuzamosan közlekedtem hosszú métereken keresztül.Ebbe az esetben el kelelt volna az egész mögöttem jövő 5-10 autót engednem és szemből belém jön az Zifa mint állat.
Na most mi van?

Kiegészítésként annyit mondott a kislány hogy ő a szakértői 33km/h nál lassabban ment.Akkor miért nem állt meg?Audi nem képes rá?
Egy gond volt az ütközési sebességre írta a 33-40 km/h nem a haladási sebességre.

Állítólag most már hoz egy határozatott a rendőrség.

Mondom én, hiába a tapasztalat... :wub:

Még benne vagy a 10 hónapban nemde? ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1253 Dátum: 2008.07.26 11:19:17 »
Ha egy nagymotor húz előre a sorban az engem nem is zavar. Mert az tényleg hamar eltűnik. De amikor jobbra indexelek és még le is húzódok akkor nem valami nagy öröm amikor kikerül egy kerékpáros, hogy ő lehessen az első mert neki ez jár.
Na jo, de mit varsz a bringastol, hogy alljon be a sor vegere  :eek: :eek: En sokat rohogok a koruton ha bringazok es latom, hogy a Blaha-Nyugati kocsiban 30-40 perc bringaval meg 6-8..
Persze nem lenne ez az egesz kerekparos mizeria, ha lenne biciklisut - es azon nem parkolnank a kocsival.

Na most ennél a szitunál amire gondoltam én voltam az első a sorban.ÉS jobbra kanyarodáskor nem volt öröm megvárni amíg ő ott szerencsétlenkedik előttem. Mert miatta feltartottam az egész sort akik utánam jöttek.  Plusz kedves kerékpáros éppen egy olyan utcába hajtott be egyenesen aminek volt kerékpár útja. És ezért kitiltották az útról a kerékpárokat.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1254 Dátum: 2008.08.18 08:44:07 »
Emberek megbüntettek jobbra kisívben való kanyarodás miatt miközben a kirendelt műszaki szakértői szakvélemény leírja hogy nem lehet jobbra kis ívben kanyarodni. :no:
Na ez a KRESZ mágia a hatóság részéről. :online2long:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1255 Dátum: 2008.08.18 10:54:12 »
Emberek megbüntettek jobbra kisívben való kanyarodás miatt miközben a kirendelt műszaki szakértői szakvélemény leírja hogy nem lehet jobbra kis ívben kanyarodni. :no:
Na ez a KRESZ mágia a hatóság részéről. :online2long:
Nem értem, jobbra milyen ívben lehetne kanyarodni, ha nem kicsiben :eek:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1256 Dátum: 2008.08.18 11:35:53 »
A kirótt fekete pontok menny idő múlva törlődnek automatikusan?  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1257 Dátum: 2008.08.18 11:43:28 »
Nem értem, jobbra milyen ívben lehetne kanyarodni, ha nem kicsiben :eek:

Tömött bevásárló központ parkolójában 2 kocsi közé milyen ívben szoktál előre menőleg bekanyarodni?

szerintem ezen szabályt veszed fogyelembe ;) 31§ (3) A járművel másik útra - ha közúti jelzésből más nem következik - jobbra kis ívben, balra nagy ívben kell bekanyarodni, úgy, hogy a jármű bekanyarodás után a menetirány szerinti jobb oldalon maradjon.
(4) Ha a jármű méretei vagy egyéb ok miatt az (1)-(2) bekezdés rendelkezéseit megtartani nem lehet, a bekanyarodást fokozott óvatossággal - szükség esetén erre alkalmas irányító személy igénybevételével - és úgy kell végrehajtani, hogy a bekanyarodó jármű a többi járművet ne veszélyeztesse.

Hangsúly az egyébb okon van :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1258 Dátum: 2008.08.18 15:22:03 »
A kirótt fekete pontok menny idő múlva törlődnek automatikusan?  ::)
Úgy emlékszem, hogy kezdetben két év volt, az viszont egészen biztos, hogy mostanában 3.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1259 Dátum: 2008.08.18 16:36:11 »
A kirótt fekete pontok menny idő múlva törlődnek automatikusan?  ::)
Úgy emlékszem, hogy kezdetben két év volt, az viszont egészen biztos, hogy mostanában 3.
Akkor jól rémlett. Így elvileg pár napon belül törlik a 3 pontomat  :innocent:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety