Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1304704 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1230 Dátum: 2008.07.21 09:51:22 »
- és a motorosok előre mehetnek álló sor esetén.

En ezt nem tamogatnam. Tobb okbol is.

1. Az allo sornal mennek elore, amikor megindul epp a sor, akkor ott satuznia kell, vagy mi lesz a szabaly? Amikor a kocsik elindulnak,  soxor akkor korrigalnak a kocsi eppeni ferde allasan, amit egy motoros nem fog tudni kiszamitani. Aztan csatt.

2. Mindenki latott mar sorok kozott elore meno motorost es sokan olyat is, aki meghuzta kozben a kocsit, vagy "csak" a visszapillantot megegyengette. Nem szoktak megallni... az auto soforje meg csak les maga ele, hogy most mivan, mert a dugoban nem konnyu utanaeredni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1231 Dátum: 2008.07.21 10:22:40 »
Nagyon pedzegetik a kresz módosítását szeptembertől:
- zebránál megállni, ha gyalogos is van a közelben,
- rendszám nélküli autótól elvenni a forgalmit,
- és a motorosok előre mehetnek álló sor esetén.
Na hat akkor en is itt szolok hozza ;)
Sz'al a masodik nalam is rendben. En vezetek 15 eve, de meg soha nem pottyant le csak ugy a rendszamom..
A gylogos dolog tobbe kevesbe rendben van ha ez csak a zebranal lesz szabaly - nekem ez nem volt egyertelmu az index cikkbol. Motrosokra nem is tom mit mondjak. Gyakorlatilag most is ez megy bar azt nem tudom el lehet e varni az autosoktol, hogy arra figyeljenek indulasnal vajon szlalomozik e a hata mogott egy motoros. Igazabol abban sem vagyok biztos, hogy ez tenyleg olyan fontos  ::)

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1232 Dátum: 2008.07.21 20:01:23 »
Plusz meg merem kockáztatni, hogy ilyen alapon lesz pár autós, aki majd felbátorodva szintén előre megy pirosnál  :eek:
Én már most is :devil: ha sietek 1-ik melóból másikba simán előremegyek, ahol ismerem, mert olyan sok a totojázó balfék, h idegbajt kapok: fele annyi ótó megy át egy lámpaváltáson, mintha nem aludna a sofőrök fele :single fuck:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1233 Dátum: 2008.07.21 22:15:16 »
A zebránál piszok nagy gondok vannak.:
-Sok helyen egymástól 10-15m-re a kereszteződés mindkét oldalán van zebra; lámpa sehol - no itt próbáljon valaki szabályosan átmennni, ha a gyalogos közelít!
-Többsávos út, lámpa nélküli gyalogátkelő, írtózatos forgalom ( pl. külső váci ) a gyalogátkelőtől nemmessze van lámpa a kocsiknak mindkét irányban. A ritmus úgy jön ki, hogy mindíg van lehetőség a gyalogosoknak az átkelésre - mindkét iráyból. - mekkora dugó lesz, a minden odakószáló gyalogost el kell engedni? mert lámpát tutira nem tesznek oda! - minek az !
-körforgalom kijáratánál azonnal, vagyis a kocsi benn a körforgalomban áll - és ez most is gond - miért nem lehet a zebrát 15m-el arrább tenni, hogy 2 kocsi kiférjen?

Motorosok előre, szabályosan, utána megy tovább 40-el a segédmotor -lehet visszaelőzgetni - ha meg én verem le a tükrét visszaelőzéskorakkor meg lesz sértődve.

-Rendszámtáblákat meg innentől lopni fogják! - lesz rajta csak nem a sajátja.

-Nekem már volt, hogy leesett - apámmal is előfordult. Elütsz egy kutyát, nekedtolatnak  a parkolóban -észre sem veszed hogy nincs rajta, már ugrik is a forgalmi -
itt csak az lenne a tisztességes megoldás, ha ott állna a mérőkocsi mellett a motorosrendőr, és azonnal kiszedné.

Ezis csak arról fog szólni, hogy azokat szivassák, akik tiszességesen próbálnak élni, közlekedni... aki eddig kibújt, az kibújik ezután is, aki eddig mindíg megúszta, mert volt jóhelyen jóismerőse - vagy megfelelő összege- az ezután is.
Aki utolérhető, mert van jogosítványa, fizeti a kocsija után a sarcokat, adózik, azt lehet szivatni, aki feketén dolgozik, papírok nélkül létezik, az nem érhető utól, tehát békénhgyja mindenki, mert úgy egyszerűbb.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1234 Dátum: 2008.07.21 23:44:23 »
Ezis csak arról fog szólni, hogy azokat szivassák, akik tiszességesen próbálnak élni, közlekedni... aki eddig kibújt, az kibújik ezután is, aki eddig mindíg megúszta, mert volt jóhelyen jóismerőse - vagy megfelelő összege- az ezután is.
Aki utolérhető, mert van jogosítványa, fizeti a kocsija után a sarcokat, adózik, azt lehet szivatni, aki feketén dolgozik, papírok nélkül létezik, az nem érhető utól, tehát békénhgyja mindenki, mert úgy egyszerűbb.

Nagy részével egyet értek az írásodnak, de nem vagy kissé túságosan pesszimista hangulatban? ::) :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1235 Dátum: 2008.07.22 00:08:00 »
Plusz meg merem kockáztatni, hogy ilyen alapon lesz pár autós, aki majd felbátorodva szintén előre megy pirosnál  :eek:
Én már most is :devil: ha sietek 1-ik melóból másikba simán előremegyek, ahol ismerem, mert olyan sok a totojázó balfék, h idegbajt kapok: fele annyi ótó megy át egy lámpaváltáson, mintha nem aludna a sofőrök fele :single fuck:
Hat egen, bar lehet az is segitene, ha nem nyomakodnanak a kollegak a sor elejen  :dots:

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1236 Dátum: 2008.07.22 09:59:09 »
Én már most is :devil: ha sietek 1-ik melóból másikba simán előremegyek, ahol ismerem, mert olyan sok a totojázó balfék, h idegbajt kapok: fele annyi ótó megy át egy lámpaváltáson, mintha nem aludna a sofőrök fele :single fuck:
Hat egen, bar lehet az is segitene, ha nem nyomakodnanak a kollegak a sor elejen  :dots:
Ez igaz :sleeping:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1237 Dátum: 2008.07.22 10:00:57 »
Ezis csak arról fog szólni, hogy azokat szivassák, akik tiszességesen próbálnak élni, közlekedni... aki eddig kibújt, az kibújik ezután is, aki eddig mindíg megúszta, mert volt jóhelyen jóismerőse - vagy megfelelő összege- az ezután is.
Aki utolérhető, mert van jogosítványa, fizeti a kocsija után a sarcokat, adózik, azt lehet szivatni, aki feketén dolgozik, papírok nélkül létezik, az nem érhető utól, tehát békénhgyja mindenki, mert úgy egyszerűbb.

Nagy részével egyet értek az írásodnak, de nem vagy kissé túságosan pesszimista hangulatban? ::) :flowers:

Sajnos az utóbbi pár év történései miatt ez realitásnak tűnik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1238 Dátum: 2008.07.22 10:08:17 »

Motorosok előre, szabályosan...

Erről minek egyáltalán beszélni ::) eddig is ezt csinálták, vagy látott már valaki sor végén megálló motorost??? :whistling:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1239 Dátum: 2008.07.22 10:22:10 »

Motorosok előre, szabályosan...

Erről minek egyáltalán beszélni ::) eddig is ezt csinálták, vagy látott már valaki sor végén megálló motorost??? :whistling:

Igen, normális nyagygépekkel sokszor bennmaradnak a sorban; ha előremegy akkor figyel, hogy amint megmozdul a sor, akkor megáll. - ez lenne normális, és ha észreveszem, akkor segítek is neki előremenni.
-De ha egyszerre jönnek két oldalon, akor elég nehéz mindkettőt elengedni; Ha be akarok jobbra fordulni, akkor lehúzódok jobbra, de a marha, a villogó index, és a határozott jobbrahúzódás ellenére sem képes felfogni, hogy nem kéne odamenni. - ja mert indulni nem tudnak, legalább annyi időt eltököl, mint ha valaki kocsival beállna eléd.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1240 Dátum: 2008.07.23 14:01:59 »
Kicsit közelítsük meg a dolgot a másik oldalról:
Ne feledjük, hogy sajnos a motorosok között is van bőven ( ugyanúgy mint az autósok között ) olyan egyén, aki agresszív magatartásával saját magát, illetve autós/motorostársait is veszélyezteti. Ez ugyanúgy problémát okoz a motoros társadalmon belül is, akárcsak az autós társadalomban. Velük illetve ellenük sajnos a motorosok sem tudnak mit tenni, egy dolgot kivéve, hogy elkerüljük őket jó messzire. Annyi "jó" azért van a dologban, hogy az ilyenek előbb utóbb úgyis kihalnak maguktól és ha így tekintem a dolgot akkor remélem inkább autóval jövök majd egy ilyennek szembe, nem motorral.

Vannak akik kifejezetten szeretnek motorozni és vannak akik nem. Sokan vagyunk úgy vele, hogy kompromisszumból, praktikumból ülünk motorra. Általában az ilyenek nem sportgépeket vesznek, mivel azok a többi motorhoz képest is kényelmetlenek, hanem mondjuk vmi túramotort esetleg nagyrobogót. Sopronból átjárni mondjuk heti 2x bp másik oldalára az osztyapenkótol autóval 1,5 óra körül mozog átlagban. Motorral ugyanez 15-25 perc. Ha ezt oda-vissza számítom akkor megértik talán néhányan miért ül néhány idióta 0 fok körül is a motoron, jéggé fagyva.

Tőlünk nyugatabbra fekvő országokban KIVÉTEL NÉLKÜL segíti az állam a motorosok közlekedését, sok helyen külön (kis) sávval, elöl a pirosnál pedig külön felfestett beállóval. Ennek oka, hogy minden nagyvárosban a 2 kerekű járművek jelentősen enyhítik a dugók kialakulását, ezáltal az autósoknak sem kell annyit ácsorogniuk. Nem arról van szó h mindenki minden esetben.... a gyerekeket az oviba 1szerűbb autóval elvinni... a kutyám sem szereti még túlzottan a motorozást...DE nézzétek meg a pesti dugóban ülve, hány emberke ücsörög egyedül a négykerekűben... ha ezek 10%-a mondjuk minden reggel 2 keréken menne munkába, már alig lennének araszolós dugók. Persze környezetvédelmi előnyei is vannak a dolognak, itt nem főleg a 2 ütemű csodákra gondolok, bár hozzá kell tenni, hogy egy 2-3 litert elfogyasztó 2 ütemű masina még mindig jóval kevésbé szennyezi összességében a környezetet mint mondjuk egy átlag autó. Egy mai modern motor pedig euro-3-as és mindezt 3-4 literes fogyasztással....
Éppen ezek miatt ezekben az országban SOKKAL kedvezőbb 1 motor össz adója mint az autóké, hogy ezzel is ösztönözzék az embereket ne tegyenek a dugókért, hanem pont ellenkezőleg.

A sor melletti előrehaladás most is gyakorlat nálunk, ráadásul ha normálisan és ez a lényeg hogy NORMÁLISAN teszi az ember nem szól érte a rendőr sem. Egyetértek vele, hogy ha már a sor elejére megy az ember akkor ott nem illik szerencsétlenkedni az indulásnál, hanem akkor el kell húzni a többiek elöl nem pedig feltartani őket a cammogós indulással. ( Mindezt Zénóka szájából...értitek  :) )  Ha eltalálom a tükröt, visszalábazok és min bocsánat, + mivel tartozom, vagy hogyan rendezzük.
Hozzá kell még tenni, hogy én sem szeretem amikor 40-et alig haladó kismocik a szerény forgalomban a lámpánál előre mennek utána valóban feltartva ezzel az őt megelőzni kényszerülőt, de egy rendes dugóban a 40-et menő kismoci is legalább 3x gyorsabb minden másnál, így azt már többet nem láthatjuk magunk előtt.

Én szvsz a villamos sínt is hozzá tenném a kresz módosításához, ugyanúgy gyakorlat az is, és ha "NORMÁLISAN" csinálja az ember nem szól érte senki. ( sok év tapasztalat ).

Sajnos hozzá tartozik, hogy a környező országok közül nálunk a legrosszabb élmény motorozni.... itt húzzák rá leggyakrabban az emberre a kormányt, itt gátolnak a leginkább ( nem segítik, gátolnak) az előre jutásban. Persze tisztelet a kivételnek ilyen is ( egyre többen ) akad és ezt minden esetben meg is kell köszönnie a motorosnak. Ráadásul meg kel érteni azon autósokat is akik a hüle ( motorosok) miatt nem engednek előre. Ugye senkire nincs ráírva...

Hogy jó példát is említsek a legjobb motorozni olasz és francia országban. Ott dúl talán a legkevésbé ez az örök autós-motoros háború. De pl ausztria+németoban is természetes, hogy egy autópályás balesetnél a dugóban bal oldalt, vagy középen előreengedik a motorost. ( a leállósáv tabu, azért ott is kemény bünti jár ).

Szóval egy kicsit ez a helyzet a "másik oldalról".  Mivel mindkét műfajt nyomom, nap mint nap látom mindkét oldalt a másik szemével. Soha sem lesz örök béke, nem is ezért írtam e hosszú szösszenetet, de talán segítettem kicsit megérteni a motorosok hozzáállását és enyhíteni a háborút :)



ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1241 Dátum: 2008.07.23 21:17:32 »

Motorosok előre, szabályosan...

Erről minek egyáltalán beszélni ::) eddig is ezt csinálták, vagy látott már valaki sor végén megálló motorost??? :whistling:

Igen, normális nyagygépekkel sokszor bennmaradnak a sorban; ha előremegy akkor figyel, hogy amint megmozdul a sor, akkor megáll. - ez lenne normális, és ha észreveszem, akkor segítek is neki előremenni.
-De ha egyszerre jönnek két oldalon, akor elég nehéz mindkettőt elengedni; Ha be akarok jobbra fordulni, akkor lehúzódok jobbra, de a marha, a villogó index, és a határozott jobbrahúzódás ellenére sem képes felfogni, hogy nem kéne odamenni. - ja mert indulni nem tudnak, legalább annyi időt eltököl, mint ha valaki kocsival beállna eléd.

Ha egy nagymotor húz előre a sorban az engem nem is zavar. Mert az tényleg hamar eltűnik. De amikor jobbra indexelek és még le is húzódok akkor nem valami nagy öröm amikor kikerül egy kerékpáros, hogy ő lehessen az első mert neki ez jár. Plusz ő egyenesen ment feltartotta a sort és a túloldalt volt egy tábla. Kerékpárral behajtani tilos!!!! De az sem szívderítő mikor a kisrobogósok előzik le lámpánál a sort, hogy utána lehessen előzni őket.
Mondjuk láttam már úgy buszt és kamiont lehúzódni, hogy őket csak a járdán lehetett kikerülni. Talán nem akartak maguk elé Palacsintatölteléket.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1242 Dátum: 2008.07.23 21:38:58 »
Ma országúton, előzés közben valószínűleg sztárfotó készült rólam. Cca 110 körül. A gond csak annyi, hogy egy gyorsító másik autót előztem meg, azért mentem ennyivel fölé. Erre vajh' lehet egyáltalán hivatkozni? Amúgy eső volt. Mintha azt hallottam volna vhol, hogy esőbe nehezebben mérnek/fotóznak... :helpsmilie:
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1243 Dátum: 2008.07.23 22:12:37 »
Ma országúton, előzés közben valószínűleg sztárfotó készült rólam. Cca 110 körül. A gond csak annyi, hogy egy gyorsító másik autót előztem meg, azért mentem ennyivel fölé. Erre vajh' lehet egyáltalán hivatkozni? Amúgy eső volt. Mintha azt hallottam volna vhol, hogy esőbe nehezebben mérnek/fotóznak... :helpsmilie:

Uhhh, sajnálom :( hivatkozni nem nagyon lehet, nincs mérlegelésre/enyhítésre lehetőség, és az eső sincs hatással a trafira :no:

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #1244 Dátum: 2008.07.23 23:12:18 »
Ha egy nagymotor húz előre a sorban az engem nem is zavar. Mert az tényleg hamar eltűnik. De amikor jobbra indexelek és még le is húzódok akkor nem valami nagy öröm amikor kikerül egy kerékpáros, hogy ő lehessen az első mert neki ez jár.
Na jo, de mit varsz a bringastol, hogy alljon be a sor vegere  :eek: :eek: En sokat rohogok a koruton ha bringazok es latom, hogy a Blaha-Nyugati kocsiban 30-40 perc bringaval meg 6-8..
Persze nem lenne ez az egesz kerekparos mizeria, ha lenne biciklisut - es azon nem parkolnank a kocsival.