Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286174 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #75 Dátum: 2004.10.08 12:31:04 »
Idézetet írta: "whis"
Kérdés:
 :idea: Jobbkezes környéken, ahol nagy parkolóöblök vannak kialakítva és ezeket egy kicsi kivezető út köti be az utcába, ott ezekre a bekötőkre vonatkozik a jobbkezes dolog?  :?:


Igen vonatkozik. A főnőköm autóját egy ilyen helyzetben törték össze és az eljárás során a jobbkéz szabályra hivatkozva állapították meg a felelősséget.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #76 Dátum: 2004.10.08 13:04:48 »
Köszönöm mindenkinek a megerősítést! Én is így gondoltam...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #77 Dátum: 2004.10.08 19:28:25 »
Idézetet írta: "Trotter66"
De a viccet félretéve, mindennap arra járok, sztem kopott és hiányos záróvonal van.... a híd fele. a Clark Ádám tér előtt lesz újra két sáv, addig ott egy van, szembe kettő, és viszont. Az egy más kérdés, hogy ki hogyan közlekedik ottan...

Valóban így van, ma megnéztem. Akkor viszont ez megváltozott, mert 6-8 éve nem ilyen volt a felfestés.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #78 Dátum: 2004.10.11 12:44:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
De a viccet félretéve, mindennap arra járok, sztem kopott és hiányos záróvonal van.... a híd fele. a Clark Ádám tér előtt lesz újra két sáv, addig ott egy van, szembe kettő, és viszont. Az egy más kérdés, hogy ki hogyan közlekedik ottan...

Valóban így van, ma megnéztem. Akkor viszont ez megváltozott, mert 6-8 éve nem ilyen volt a felfestés.


Ráadásul pont a múlt pénteken festették fel újra az egészet, amikor ellenőriztem, mert rutinból nézi a fene..... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #79 Dátum: 2004.10.19 02:16:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Egyébként az abszolút szót hallottam, láttam így is írni, ejteni: abszolútE.
Ezzel mi a helyzet, melyik helyes? (Sztem az első, a második nekem sznobosnak tűnik... :-))


Ez tényleg nem más , mint az "abszolút"nak egyfajta sznob cizellálása . De asszem , helytelennek nem helytelen , mert elég elterjedt a használata . Mindenesetre magyar , sőt pontosabban inkább BP-i specialitás  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #80 Dátum: 2004.10.19 07:08:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez tényleg nem más , mint az "abszolút"nak egyfajta sznob cizellálása . De asszem , helytelennek nem helytelen , mert elég elterjedt a használata . Mindenesetre magyar , sőt pontosabban inkább BP-i specialitás  :wink:

Szerintem ez az angol helyesírás kissé fonetikus kiejtése.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #81 Dátum: 2004.10.19 11:25:17 »
Egy pl tesco parkolóban mi a helyzet??
Ezek is jobbkezesnek minősülnek vagy hogy a bánatban működik??Kinek kell elsőbbséget adni?vagy csak menni kell??volt már példa,hogy anyáztak az előttem lévők annak aki jobbról simán kijött...!
Valaki tudálékos mondja már meg!! :?  :?  :shock:

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #82 Dátum: 2004.10.19 11:29:37 »
Idézetet írta: "SzzS"
Egy pl tesco parkolóban mi a helyzet??
Ezek is jobbkezesnek minősülnek vagy hogy a bánatban működik??Kinek kell elsőbbséget adni?vagy csak menni kell??volt már példa,hogy anyáztak az előttem lévők annak aki jobbról simán kijött...!
Valaki tudálékos mondja már meg!! :?  :?  :shock:


Én azókat jobbkezesnek minősitem. Inkább elengedem Őket nehogy belémjöjjön valami barom.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Biztositás
« Válasz #83 Dátum: 2004.10.19 11:35:32 »
Ezt mindenképpen el kell mesélnem a biztositókkal kapcsolatban:
Az egyik céges kocsink az osztrák autópályán karambolozott még áprilisban, nem ő volt a hibás, az osztrák nő belerohant. Akkor a biztosítási ügynökünk (brókercég) javaslatára cascora csináltattuk meg, és utána majd ők behajtják az önrészt az osztráktól. Most a brókercég arra hivatkozik, hogy az Eu csatlakozással megszünt a rendelet, most már csak behajtó cégen keresztül tudjuk behajtani. Utánajártunk, mivel a csatlakozás előtt történt a baleset, a brókercég feladata lenne az önrész behajtása. A brókercégesek is csak addig foglalkoztak velünk, amig a biztositást meg nem kötöttük, azóta felénk se néznek és mindig mellébeszélnek.
Jelenleg többszáz ezer forintot kell behajtatnunk.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #84 Dátum: 2004.10.19 12:53:30 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Én azókat jobbkezesnek minősitem. Inkább elengedem Őket nehogy belémjöjjön valami barom.

A budaörsi Auchan-nél ki van írva, hogy a KRESZ érvényes és a rendőrök szerint ott simán jobbkéz van, ha nincs tábla.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #85 Dátum: 2004.10.19 12:55:46 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Toygli003"
Én azókat jobbkezesnek minősitem. Inkább elengedem Őket nehogy belémjöjjön valami barom.

A budaörsi Auchan-nél ki van írva, hogy a KRESZ érvényes és a rendőrök szerint ott simán jobbkéz van, ha nincs tábla.


A budaörsi Auchannál mindig 20-al megyek és figyelek mint egy mazsola, mert az ott egy kicsit vesszélyes.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #86 Dátum: 2004.10.19 13:15:52 »
Pedig ez annyira 1xű!!!! :-)

A KRESZ szabályok a közútra vonatkoznak nemde?
Namármost a magánterület, így akár a magánút is (ezt táblával kell jelölni, általában mindkét irányból behajtani tilos: kivéve engedéllyel, vagy magánút felirattal) nem minősül közútnak. Mert a közút az olyan út, melyet korlátozás nélkül minden közlekedő használhat.

Az Auchan ugyebár körbe van kerítve kerítésssel és le is zárják, ha bezár a bazár. Következésképpen, akkor nem lehet behajtani, tehát korlátozva van a használata. Másrészt meg megánterület. Ebből az következik  hogy nem közút, tehát nem a KRESZ szabályai érvényesek alaphelyzetben. A magánút, magánterület tulajdonosa azonban szabályozhatja a területén engedéllyel tartózkodók közlekedési magatartását, ezért az Auchan úgy döntött, hogy a KRESZ szabályokat alkalmazza. Tehát ott mégiscsak a KRESZT kell alkalmazni, így a jobbkézszabályt, meg egyebeket is.

Kimerítő volt a válasz? (mint2 értelemben ugye??? :-))

A Tecsóra, meg az összes ilyenre is vonatkozik, beleérve a tököli repteret is.. :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #87 Dátum: 2004.10.19 14:03:16 »
Köszönjük Tanárúr!

Üdvözlettel:
A Grétsy László nyelviskola szépkiejtő tagozatának növendékei!  :shock:  :?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #88 Dátum: 2004.10.19 16:30:30 »
Nem véletlenül vannak azok a nagy lassító buckák se a nagy übermarketek parkolóiban.
Hiába a szabály, ha kimész szabályosan egy barom elé és belédmegy  :cry:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #89 Dátum: 2004.10.19 23:42:54 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Toygli003"
Én azókat jobbkezesnek minősitem. Inkább elengedem Őket nehogy belémjöjjön valami barom.

A budaörsi Auchan-nél ki van írva, hogy a KRESZ érvényes és a rendőrök szerint ott simán jobbkéz van, ha nincs tábla.

A nagy parkolókban szokott lenni macisajt, de ha nincs, akkor jobbkezes.
music