Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1297334 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #60 Dátum: 2004.10.06 07:36:12 »
Idézetet írta: "music"
A vonatkozó passzus úgy szól, hogy az az úttest, amelyen - szélességénél fogva - legalább 2 egyirányú sáv elfér, alkalmas a párhuzamos közlekedésre, függetlenül attól, hogy az elválasztó vonalat felfestették-e. Innentől fogva pedig a párhuzamos közlekedés szabályai alkalmazandók.

Köszi, ezt megjegyzem!  :lol:
Viszont marad még egy kérdés: ki dönti el, hogy alkalmas-e két sávnyi helyre egy széles út?? Mindenkinek saját belátására és ítélőképességére van bízva? Olyan nagy dolog lenne kitenni egy kék táblát, pl?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #61 Dátum: 2004.10.06 09:05:57 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
A vonatkozó passzus úgy szól, hogy az az úttest, amelyen - szélességénél fogva - legalább 2 egyirányú sáv elfér, alkalmas a párhuzamos közlekedésre, függetlenül attól, hogy az elválasztó vonalat felfestették-e. Innentől fogva pedig a párhuzamos közlekedés szabályai alkalmazandók.

Köszi, ezt megjegyzem!  :lol:
Viszont marad még egy kérdés: ki dönti el, hogy alkalmas-e két sávnyi helyre egy széles út?? Mindenkinek saját belátására és ítélőképességére van bízva? Olyan nagy dolog lenne kitenni egy kék táblát, pl?


Egy dolog a KRESZ, és egy másik a kitáblázás. Mint tudjuk a KRESZ szabályozza a közlekedést, a közút kezelője meg kiteszi a táblákat, stb.

Ha nincsen se festés, se tábla, akkor a Music által abszolút pontosan citált (remélem ezt jól írtam már kedves Palaczk!! :-)) passzus lép életbe!

Mellesleg a (ir)releváns szót valóban így kell írni, az elütöttem, de az eklatáZsról szentül meg voltam győződve, hogy emígy, egyébiránt a francia nyel távol áll tőlem, hátmég az autóik... Hiába a jó pap holtig tanul, hátha még nem is pap. :-)

Egyébként az abszolút szót hallottam, láttam így is írni, ejteni: abszolútE.
Ezzel mi a helyzet, melyik helyes? (Sztem az első, a második nekem sznobosnak tűnik... :-))

PS: Nyitni kéne egy nyelvheyességi topicot is????
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #62 Dátum: 2004.10.06 10:26:31 »
Idézetet írta: "whis"
Viszont marad még egy kérdés: ki dönti el, hogy alkalmas-e két sávnyi helyre egy széles út?? Mindenkinek saját belátására és ítélőképességére van bízva?

Tk. igen, de van itt még valami. Nem 2 sávban kell gondolkodni, hanem 4-ben! Ugyanis nagyon ritka, de van olyan eset, hogy van 1-1 sáv mindkét iránynak, és van egy középen, amelyet mindkét irány használhat előzésre (ilyet találhatsz Budán a Clark Ádám tértől az Erzsébet híd irányába menő úton, ahol a 86-os busz jár, nem tudom, mi a neve az utcának) - na ez nem a mi esetünk, tehát irányonként legalább 2 sáv kell :!:  :idea:
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #63 Dátum: 2004.10.06 15:13:14 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
Viszont marad még egy kérdés: ki dönti el, hogy alkalmas-e két sávnyi helyre egy széles út?? Mindenkinek saját belátására és ítélőképességére van bízva?

Tk. igen, de van itt még valami. Nem 2 sávban kell gondolkodni, hanem 4-ben! Ugyanis nagyon ritka, de van olyan eset, hogy van 1-1 sáv mindkét iránynak, és van egy középen, amelyet mindkét irány használhat előzésre (ilyet találhatsz Budán a Clark Ádám tértől az Erzsébet híd irányába menő úton, ahol a 86-os busz jár, nem tudom, mi a neve az utcának)


Na ez nem így van!!!! Ott a Clark Ádám Tér fele csak egy (1!!) sáv van, aztán záróvonal!! Az erzsébet híd irányába van kettő sáv, melyből a belső szűnik meg!!! (Igaz egy kicsit kopott a festés, de azért így van)

Amiről te beszélsz, az Magyarországon nem alkalmazott. Hivatalosan a megnevezése váltakozó irányú forgalmú út, a magyar KRESZ szabályok ismerik az intézményt. Ezt onnan lehet megismeri egyébként, hogy a pályatest elején, illetve végén egy négyzet alakú fényjelzőkészülék van. A szabad jelzést egy zöld nyíl jelzi, míg ebben az esetben a másik végén az útnak egy piros X látható. A forgalmi helyzetnek megfelelően szabályozhatják az út forgalmát. Az M5 autópályán lehetett látni ezek használatát a fizetőkapuknál, meg Hegyeshalomnál is volt. Hosszabb útszakaszon Magyarországon tudomásom szerint nincsen alkalmazva. Tudtommal alagutakban fordul elő egy kicsit nyugatabbra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #64 Dátum: 2004.10.06 15:48:23 »
Hi!

Erről jut eszembe! Ausztriába több helyen találkoztam olyannal elsősorban lakott területen, hogy három sáv szaggatott vonallal elválasztva, oszt ennyi... 2 sávot vágok, hogy mire való, de a középsőt ki használhatja? Hogy szól erre a szabály? Mondjuk jó dolog, mert ha pl egy szupermarket parkolójából akarsz balra kihajtani, és állandóan jönnek, elég ha azt várod meg amíg balról elfogynak, jobbról jövő mellé szépen ki lehet kanyarodni...
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #65 Dátum: 2004.10.06 21:29:40 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Na ez nem így van!!!! Ott a Clark Ádám Tér fele csak egy (1!!) sáv van, aztán záróvonal!! Az erzsébet híd irányába van kettő sáv, melyből a belső szűnik meg!!! (Igaz egy kicsit kopott a festés, de azért így van)
Elmegyek helyszíni szemlére, mert sztem mindkét felfestés szaggatott vonal :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #66 Dátum: 2004.10.06 21:35:54 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Ausztriába több helyen találkoztam olyannal elsősorban lakott területen, hogy három sáv szaggatott vonallal elválasztva, oszt ennyi... 2 sávot vágok, hogy mire való, de a középsőt ki használhatja? Hogy szól erre a szabály?
Erről bátorkodtam írni...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #67 Dátum: 2004.10.06 21:38:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
a pályatest elején, illetve végén egy négyzet alakú fényjelzőkészülék van. A szabad jelzést egy zöld nyíl jelzi, míg ebben az esetben a másik végén az útnak egy piros X látható. A forgalmi helyzetnek megfelelően szabályozhatják az út forgalmát. Az M5 autópályán lehetett látni ezek használatát a fizetőkapuknál, meg Hegyeshalomnál is volt.

Most esett le, mire gondolsz:ilyenkor dupla szaggatott vonal van minden sávelválasztásnál! Én azonban nem erre céloztam.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #68 Dátum: 2004.10.07 00:11:27 »
Idézet
Erről bátorkodtam írni...


Tényleg, most hogy visszaolvastam már felfogtam...  :lol: [/quote]
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #69 Dátum: 2004.10.07 13:29:59 »
Hurrá!!!!  :idea:  :idea:  :-)

De a viccet félretéve, mindennap arra járok, sztem kopott és hiányos záróvonal van.... a híd fele. a Clark Ádám tér előtt lesz újra két sáv, addig ott egy van, szembe kettő, és viszont. Az egy más kérdés, hogy ki hogyan közlekedik ottan...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

jofe

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 120
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #70 Dátum: 2004.10.07 17:34:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"

egyébiránt a francia nyel távol áll tőlem


Egyéni szexuális preferencia. Egyébiránt sokan kedvelik.
--- /48 ----

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #71 Dátum: 2004.10.08 07:18:57 »
A jobbkezes utcákat sajnos sokan nem ismerik. Mifelénk az van, de az emberek töbsége ezt nem veszi figyelembe. Ma reggel egy Vectrás jött elég bátran balról, de mivel (neki) szemből nem jött senki, figyelmeztető céllal kifordultam elé. Nem nagyon zavarta a dolog, simán elment mellettem...  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #72 Dátum: 2004.10.08 07:20:45 »
Kérdés:
 :idea: Jobbkezes környéken, ahol nagy parkolóöblök vannak kialakítva és ezeket egy kicsi kivezető út köti be az utcába, ott ezekre a bekötőkre vonatkozik a jobbkezes dolog?  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #73 Dátum: 2004.10.08 10:16:07 »
Idézetet írta: "whis"
Kérdés:
 :idea: Jobbkezes környéken, ahol nagy parkolóöblök vannak kialakítva és ezeket egy kicsi kivezető út köti be az utcába, ott ezekre a bekötőkre vonatkozik a jobbkezes dolog?  :?:

Szerintem igen, mert az is közterület és kereszteződés. Kapubejáróra nem vonatkozik szvsz.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #74 Dátum: 2004.10.08 10:39:02 »
Szerintem is, mert pl. ha egy főút mellett lenne ugyanez, akkor lenne neki egy macisajtja, ergo más szituban jobbkezesnek kell lennie.
music