Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1297198 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #45 Dátum: 2004.10.03 23:08:59 »
Idézetet írta: "Palaczk"
beperlem a mikrosütőt gyártó céget , mert nem tüntette föl a terméke kezelési útmutatójában , hogy a megázott macskámat nem száríthatom meg benne  :microwave:  

Te különben is elütni szoktad őket - kétszer is :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #46 Dátum: 2004.10.03 23:18:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi van akkor , ha én városban (50 kmh limit) utolérek két kocsit akik a megengedett sebességgel haladnak egymás mögött , elkezdem előzni őket (tehát átlépem a megengedett sebességet - amúgy az előzés más szempontból szabályos) - és ekkor a hátul lévő autó szintén előzni kezd , és ezzel balesetet okoz (összeütközik velem) ? Hogy néz ki ez esetben a felelősség megoszlása ?

Kérdés, mennyivel mentél. Ha nem nagyon gyorsabban, mint 50, akkor szerintem nem kell megosztani a felelősséget, mert a baleset létrejöttében nem játszik szerepet a Te megengedettnél nagyobb sebességed. (Ettől még megbüntethetnek gyorshajtásért...) Sztem a hátsó kocsi a hunyó, mert nem győződött meg, hogy előzhet-e.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #47 Dátum: 2004.10.04 14:23:11 »
Palack::

Eklatázs, vagy eklatás, nekem 8! :-) Fogjuk rá, hogy franszijjásan ejtem! Oksi?? :-))

Palaczk írta:
Mi van akkor , ha én városban (50 kmh limit) utolérek két kocsit akik a megengedett sebességgel haladnak egymás mögött , elkezdem előzni őket (tehát átlépem a megengedett sebességet - amúgy az előzés más szempontból szabályos) - és ekkor a hátul lévő autó szintén előzni kezd , és ezzel balesetet okoz (összeütközik velem) ? Hogy néz ki ez esetben a felelősség megoszlása ?


Itt véleményem szerint nem kell vizsgálni az 50 km/h-s sebességhatárt. Ugyanis utólag 1xűen nem lehet megállapítani, illetve azt megelőzően bizonyítani, hogy melyik autó mennyivel ment. Nyilván mindenki azt mondja, hogy én kérem 50-el mentem. Ugye ez 4 állítás, melyből logikai úton minimum 2, maximum 4 hamis, azaz valótlan. Ezért bizonyítás szempontjából irrelaváns. (ezt jól írtam Palaczk kolléga????:-))

Viszont az előző járművek koccanása tekintetében nagyon 1xű a mutatvány: visszautalnék az általam már korábban már kifejtettekre - amenyiben az egyik már megkezdte az előzést, akkor a másik már nem előzhet már, meg kell(ene) várnia, hogy a másik befejezze az előzést.
Olyat a KRESZ nem ismer, hogy dupla előzés......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #48 Dátum: 2004.10.04 19:46:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
És ha én elkezdem bizonygatni , hogy a táblából nem derül ki , hogy ez az alsó vagy a felső limitet jelenti-e ?  :crazy:

Akkor le leszel szúrva, hogy nem tudod: a táblák alakjából és színéből ez kiderül! :idea:


Magyarázd már el nekem , hogy miért ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #49 Dátum: 2004.10.04 19:49:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
beperlem a mikrosütőt gyártó céget , mert nem tüntette föl a terméke kezelési útmutatójában , hogy a megázott macskámat nem száríthatom meg benne  :microwave:  

Te különben is elütni szoktad őket - kétszer is :wink:


Na ja  :roll:  ... Amúgy 8 makkát sikerült már átsegíteni az örök egerésző-mezőkre , meg egy kutyát , egy borzot  :(  , és egy csomó szárnyast ... A kilométerekkel jönnek ezek is , nincs mit tenni ellene  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #50 Dátum: 2004.10.04 19:57:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Eklatázs, vagy eklatás, nekem 8! :-) Fogjuk rá, hogy franszijjásan ejtem! Oksi?? :-))


Azt , hogy "éclatante" , te úgy ejted , hogy "eklatázs" ? Ajjaj ...  :P

Idézetet írta: "Trotter66"
irrelaváns. (ezt jól írtam Palaczk kolléga????:-))


Nem . Helyesen "irreleváns .  :finga:

----------------------

Amúgy a válasz egyéb részeivel elégedett vagyok , köszi...  :haha:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #51 Dátum: 2004.10.04 23:27:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Magyarázd már el nekem , hogy miért ;) ...

Az amerikai módit nem tudom, de nálunk ez a szisztéma: ha kék színű a tábla benne fehér számmal, akkor minimum, ha piros keretes táblában fehér alapon fekete szám, akkor maximum sebességről van szó.
Amerikát nem tudom, de az ottani szájbarágós stílust ismerve biztos van valami hasonló rendszer.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #52 Dátum: 2004.10.04 23:28:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na ja  :roll:  ... Amúgy 8 makkát sikerült már átsegíteni az örök egerésző-mezőkre , meg egy kutyát , egy borzot  :(  , és egy csomó szárnyast ... A kilométerekkel jönnek ezek is , nincs mit tenni ellene  :?
Csak Brigitte Bardot meg ne tudja, mert akkor felakasztja magát... :lol:  :lol:  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #53 Dátum: 2004.10.04 23:30:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Trotter66"

Eklatázs, vagy eklatás, nekem 8! :-) Fogjuk rá, hogy franszijjásan ejtem! Oksi?? :-))
Azt , hogy "éclatante" , te úgy ejted , hogy "eklatázs" ? Ajjaj ...  :P
Hát ha egyszer náthás :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #54 Dátum: 2004.10.04 23:33:38 »
Palaczk, mi lesz a KRESZ-feladvány értékelésével, legalább egy pokémonos matricát kérünk, vagy esetleg Tátrai Tibor és Szűcs Antal Gábor Latin című CD-jét... :twisted:  :twisted:  :twisted:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #55 Dátum: 2004.10.05 08:22:09 »
Itt lenne egy újabb kérdés:
Ha van egy nagyon széles út (két sáv simán befér), de nincs felezővonal felfestve (nem lekopott, hanem nincs), akkor mi a közlekedés rendje?
Szerintem ez egysávosnak minősül és az út szélén kell menni.
A dolgot bonyolítja, hogy lámpáknál és zebra előtt fel van festve egy 3 elemből álló felezővonal-kezdemény. Tehát ott kétsávos.
Várom az ötleteket!
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #56 Dátum: 2004.10.05 08:56:17 »
Idézetet írta: "whis"
Itt lenne egy újabb kérdés:
Ha van egy nagyon széles út (két sáv simán befér), de nincs felezővonal felfestve (nem lekopott, hanem nincs), akkor mi a közlekedés rendje?
Szerintem ez egysávosnak minősül és az út szélén kell menni.
A dolgot bonyolítja, hogy lámpáknál és zebra előtt fel van festve egy 3 elemből álló felezővonal-kezdemény. Tehát ott kétsávos.
Várom az ötleteket!
 8)


Elvileg, ha alaklmas a többsávos közlekedésre, ráadásul még  néha ez jelezve i svan táblával, vagy csikal, akkor úgy illik közlekedni, hoy ezt tartsuk. egyébként az erősebb kutya ***ik elven megy a dolog a gyakorlatban!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #57 Dátum: 2004.10.05 10:10:01 »
A gyakorlatot ismerem - mindenki kétsávosként használja. De ez OK is. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha akad egy kukacos rendőrbácsi, akkor hivatkozhat-e a sávelválasztó szaggatott vonal hiányára?
Ma ugyanis elhaladtam egy rendőr mellett jobbról (igaz, ő kanyarodott be mellém balról, csak lassabb volt), ekkor jutott eszembe, hogy ez akár egy hárompontos előzés is lehet, attól függően, hogy honnan nézzük  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #58 Dátum: 2004.10.05 21:15:44 »
Idézetet írta: "whis"
A gyakorlatot ismerem - mindenki kétsávosként használja. De ez OK is. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha akad egy kukacos rendőrbácsi, akkor hivatkozhat-e a sávelválasztó szaggatott vonal hiányára?

Nem.
A vonatkozó passzus úgy szól, hogy az az úttest, amelyen - szélességénél fogva - legalább 2 egyirányú sáv elfér, alkalmas a párhuzamos közlekedésre, függetlenül attól, hogy az elválasztó vonalat felfestették-e. Innentől fogva pedig a párhuzamos közlekedés szabályai alkalmazandók.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #59 Dátum: 2004.10.06 00:37:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
A gyakorlatot ismerem - mindenki kétsávosként használja. De ez OK is. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha akad egy kukacos rendőrbácsi, akkor hivatkozhat-e a sávelválasztó szaggatott vonal hiányára?

Nem.
A vonatkozó passzus úgy szól, hogy az az úttest, amelyen - szélességénél fogva - legalább 2 egyirányú sáv elfér, alkalmas a párhuzamos közlekedésre, függetlenül attól, hogy az elválasztó vonalat felfestették-e. Innentől fogva pedig a párhuzamos közlekedés szabályai alkalmazandók.


Így-így  :idea:  !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )