Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286860 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #30 Dátum: 2004.10.02 21:14:03 »
Elvileg a max parkolási idő 2 óra, vagyis azon belül szerintem dobhatók az újabb alátétek az automatákba, de ha túlmenne az össz idő a 2 órán, akkor kiáll, beáll, újradobál.

Ki az aki ezt megteszi???
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #31 Dátum: 2004.10.02 21:51:18 »
Szegeden is a belvárosban 1 órát szabadna maximum egy helyben várakozni. Emberek megoldása: ha bérlete van, akkor akár egy hétig is ott áll, ha parkolójegye, óránként tép egy újat  :roll:   Így aztán totál értelmét veszti az egész "max 1 óra" rendszer. Itt is az kellene, mint Finnországban: kötelezővé tenni a kis kék tekerhető mutatós parkolóórát, amit mindenkinek a szélvédő sarkába kell helyeznie, és azon beállítani az érkezés idejét. Így legalább egy kis kellemetlenség okozható annak, aki dolgozik, a belvárosban parkol, és napi 8-szor ki kell mennie órát állítani  :twisted:   Lehet, hogy ez gonoszul hangzik, de akkor meg minek az időkorlát?  :roll:   :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #32 Dátum: 2004.10.02 22:18:27 »
Bátyám mesélte, hogy Svájcban e fószer aki vitte csak olyan helyen tudott parkolni, ahol max. 1 órát lehetett állni. A megoldás az volt, hogy óránként leszaladt és előre vagy hátra gurult 5 cm-t. A parkolóőr ugyanis nézte, hogy állnak a kerekek.  :lol:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #33 Dátum: 2004.10.03 04:02:13 »
Idézetet írta: "Xtrem"
Lehet nem ide tartozik,de én még anno a kresz vizsgámra készűlve azon a kérdésen akadtam ki,hogy megengedett e az,hogy ha lejár a parkolási időd,akkor csak úgy odasétálsz az automatához és bedobod a köv adagnyi pénzt?
Kresz szerint nem lehetséges,el kell állni a kocsival és utána újra vissza lehet állni...  :shock: Kérdem én,ki a szösz ellenőrzi azt,hogy én már túl vagyok e a műveleten,mi értelme ennek az egésznek?
Persze az már más kérdés,hogy mit is csinál az autós a gyakorlatban... (mondjuk lehet azóta változott a kresznek ez a marhasága,őszíntén szólva nem néztem utána,ez kb 98 decemberi történet.)
Biztosan nem álmodtam,ekkora marhaságokat nem szoktam.  :)


Én is tanultam kreszt 2002-ben, de ilyenről nem volt szó, a könyvben, az tuti, mert 3 szor végigolvastam, és tesztben sem volt, mert azt is végignéztem.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #34 Dátum: 2004.10.03 20:19:47 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
A másik kedvencem a mellékutcából jobbra kisívben fordulók, akik elfelejtenek jobbra is nézni, valaki meg éppen előz, kikerül, stb. Ez szerintem gyakoribb probléma.

Szerintem...


Én egyszer így majdnem kinyiffantam . Moszkviccsal kanyarodtam ki mellékutcából , jobbra kis ívben , egy négysávos főútra . Csak balra néztem kanyarodás előtt - és ha jól sejtem , négysávos út lévén , ezt helyesen is tettem - mert ott ugye jobbról elvileg nem jöhet senki .

Kivéve a tűzoltóautót  [smilie=sm01.gif] - vagy nyolcvannal , a jobb szélső sávban (a belső sáv javítás miatt le volt zárva) , és csak kék villogóval - tehát hangjelzés nélkül  :shock:  ! Egy rohadt hajszálon múlott , hogy nem rongyolt belém - ott lett vége a belső sáv lezárt részének , és még pont el tudta húzni oda a kormányt , de tényleg centikre zúgott el tőlem  :pal2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #35 Dátum: 2004.10.03 20:23:58 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Erre eklatázs példa a Nógrádi miniszter féle baleset a balra kanyarodó Tranbant esete, igaz, itt a megkülönböztető jlelzés is bekavart.


Eklatáns ;) ...

Ráadásul ebben az esetben az Audi záróvonalat átlépve előzött , és épp a balra kanyarodóknak fenntartott sávban haladt , amikor a Trabant elkezdett kanyarodni . Ismerem azt a helyet , gyakran járok ott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #36 Dátum: 2004.10.03 20:39:00 »
Idézetet írta: "whis"
Szerintem van egy homályos rész, amit boncolhatunk ebből a szempontből:
"34. § (1) Elõzni abban az esetben szabad, ha

b) az elõzni kívánó jármû elõzését más jármû nem kezdte meg;

c) az elõzni kívánó jármû elõtt ugyanabban a forgalmi sávban haladó másik jármû elõzési szándékot nem jelzett;

Szempontunkból a b) és c) pont a lényeges, ebben viszont el van rejtve, hogy ha már más megkezdte az előzést, akkor neked nem szabad előznöd, míg a másik be nem fejezi, azaz az előzés tényállása meg nem szűnik.
Talán majd Palaczk kolléga jogi szemmel szőrszálhasogatja nekünk ezt a mondatot.  :D


A dolog egyértelmű . Nem előzhetsz , ha valaki már kint van a bal sávban MÖGÖTTED[/] , és előzni a sort . Ha viszont már elhaladt melletted , te is mehetsz előzni . Föltéve , hogy vmelyik előtted haladó autó nem indexel már balra , jelezve , hogy előzési szándéka van . Ha ez történik , akkor meg kell várnod , míg ténylegesen előzni kezd , és utána mehetsz te is . Onnantól fogva , hogy kinn vagy a bal sávban , már nem érvényes rád a "c" pont , mert te már nem előzni kívánó jármű vagy , hanem megkezdted az előzést , így mindenkire , aki előtted van a jobb sávban , a b pont érvényes - előzési szándékuk jelzésével , illetőleg előzésük megkezdésével meg kell várniuk , míg te megelőzted őket .

Tehát alapvetően előzhet egyidejűleg több autó több autót - a lényeg csak a sorrendben van .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #37 Dátum: 2004.10.03 20:44:38 »
Idézetet írta: "ATIS"
Köszi tényleg nem voltam elég körültekintő és kicsit megleptél de az adott esetre akkor sem váltok tippet szerintem a C a hunyó mivel aki ballra megy azt balról előzni szabálytalan csak azok után amit mondtál tényleg tud ködösíteni azzal hogy a másik nem jelzett, stb. Magam részéről továbbra sem kívánok kereszteződésben előzni mert városban a sok ügyes vezető között az ilyesmi inkább kamikázetaktika mint szabályos közlekedés. Amik voltak említve a városon kívüli földutak amik rácsatlakoznak az útra számomra nem számítanak kereszteződésnek de majd kiderül a helyszinelésnél......bár remélem erre nem kerül sor.


C csak akkor szabálytalan , ha azután kezdett előzni , hogy A elkezdett balra indexelni . Egyébként A a hunyó . A sorrend a lényeg . Dehát Trotter már leírta ezt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #38 Dátum: 2004.10.03 20:48:53 »
Idézetet írta: "squiddy"
(Mivelhogy a torvenyben nincs olyan, hogy "de hat azt tudni
kellett volna", vagy hogy "az a megszokott".)"


Ez nem így van , a magyar jogszabályok nagyon is tartalmaznak utalást a megszokott , bevett dolgokra . Elvégre mindig mindent totál részletesen leírni lehetetlen is lenne ! (Bár ahogy Whis is írta , az amik néha megpróbálják  :roll: ) Vannak pl. ilyen megfogalmazások , hogy "úgy járt el , ahogy az az adott helyzetben általában elvárható" . Ezt épeszű ember számára nem szükséges részletesebben kifejteni , és szerencsére a magyar bíróságok nem is úgy működnek , mint az amerikaiak , ahol egy idiótának esélye lehetne csakugyan keresztülvinni ezt az okfejtést az SI-ről meg a sebességkorlátozó táblák jelentéséről  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #39 Dátum: 2004.10.03 20:52:36 »
Idézetet írta: "whis"
Látod, amcsiban ezért nincsenek un. klasszikus Kresz táblák, mert ott jogilag mindent ki lehet csavarni. Ott minden rá van írva a táblára, így aki olvasni tud, az a táblákat is ismeri  :wink: . Sebességkorlátozó tábla pl. rövidebb oldalára fordított téglalap, fehér alapon fekete betűkkel: Speed limit 35 MPH. Ezen nincs mit félreérteni.  :lol:


És ha én elkezdem bizonygatni , hogy a táblából nem derül ki , hogy ez az alsó vagy a felső limitet jelenti-e ?  :crazy:

Ehhh ... Nem irigylem az amikat a jogrendszerükért . Hogyaszondja beperlem a mikrosütőt gyártó céget , mert nem tüntette föl a terméke kezelési útmutatójában , hogy a megázott macskámat nem száríthatom meg benne  :microwave:  ... Idióták  :disgusted:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #40 Dátum: 2004.10.03 20:59:43 »
Mi van akkor , ha én városban (50 kmh limit) utolérek két kocsit akik a megengedett sebességgel haladnak egymás mögött , elkezdem előzni őket (tehát átlépem a megengedett sebességet - amúgy az előzés más szempontból szabályos) - és ekkor a hátul lévő autó szintén előzni kezd , és ezzel balesetet okoz (összeütközik velem) ? Hogy néz ki ez esetben a felelősség megoszlása ?

(A leírt eset egyébként megtörtént a valóságban , de mivel egyrészt a kár bagatell volt , másrészt az elém kijövő kocsiban egy haverom ült , ezért elrendeztük a dolgot egymás között.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #41 Dátum: 2004.10.03 23:03:16 »
Idézetet írta: "Xtrem"
megengedett-e az,hogy ha lejár a parkolási időd, akkor csak úgy odasétálsz az automatához és bedobod a köv adagnyi pénzt?Kresz szerint nem lehetséges,el kell állni a kocsival és utána újra vissza lehet állni...  :shock: Kérdem én,ki a szösz ellenőrzi azt,hogy én már túl vagyok e a műveleten,mi értelme ennek az egésznek?
Ennek semmi, de nem is erre lett kitalálva az egész. Mivel sok sz eszkimó, kevés a fóka, maximálják a parkolási időt, hogy több embernek lehessen parkolóhelye. Ennyi az egész :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #42 Dátum: 2004.10.03 23:04:30 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Erre eklatázs példa a Nógrádi miniszter féle baleset a balra kanyarodó Tranbant esete, igaz, itt a megkülönböztető jelzés is bekavart.
Meg az utas személye. Sőt elsősorban az.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #43 Dátum: 2004.10.03 23:06:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ráadásul ebben az esetben az Audi záróvonalat átlépve előzött, és épp a balra kanyarodóknak fenntartott sávban haladt, amikor a Trabant elkezdett kanyarodni. Ismerem azt a helyet, gyakran járok ott.
Mégis a trabantos volt a bűnös. Nem szeretem az ilyen bírói gyakorlatot, mert ez közvetve arra nevel, hogy nem érdemes betartani a szabályokat...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #44 Dátum: 2004.10.03 23:07:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És ha én elkezdem bizonygatni , hogy a táblából nem derül ki , hogy ez az alsó vagy a felső limitet jelenti-e ?  :crazy:

Akkor le leszel szúrva, hogy nem tudod: a táblák alakjából és színéből ez kiderül! :idea:
music