Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302000 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6885 Dátum: 2022.09.09 15:22:01 »
Hát tanúkkal, gondolom nem egyedül voltak.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6886 Dátum: 2022.09.09 20:29:36 »
Ilyen esetben sokszor csak gyerekek vannak...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6887 Dátum: 2022.09.12 16:35:57 »
https://hvg.hu/cegauto/20220912_Kalyhacso_kipufogok_miatt_razziaztak_a_rendorok_talaltak_is_egyket_diszpeldanyt

Végre, hogy van ahol ezt is nézik. Nem is értem miért nem alap. Tele van a város olyan komplexusos figurákkal, akik azt hiszik, hogy a mindenféle gyengeségüket azt a járműveik, a közösséget szándékosan bántó módon történő széttuningolásával tudják kárpótolni. A kipufogó tuningolása tipikusan ilyen.

Pedig lemérni elég egyszerű, benne van a rendeletben hány decibeles a maximális megengedett hangerő amit egy kipufogó adhat, ezt 1m távolságra kell mérni, ilyen műszert bárhol lehet kapni...

Bízom abban hogy az e-mobilitás elterjedésével a "menő hangú" kipufogók egyre cikibbek lesznek. A belső hangszórókra mehet nyugodtan a hanggenerátor ha valakinek attól áll fel, de a környezetet ne ezzel zaklassa.
« Utoljára szerkesztve: 2022.09.12 16:38:58 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6888 Dátum: 2022.09.17 14:36:42 »
Tegnapelőtt az orrom előtt lejátszódott egy igen csúnya karambol. Még sosem láttam ilyet élőben, nem is szeretnék többet, annak ellenére sem, hogy valószínűleg nem történt súlyos sérülés.
Teljesen olyan volt, mint a stupid drivers videókon lehet látni: előttem hárommal valaki telezöldnél balra kanyarodott úgy, hogy szemből két sávban is jöttek legalább a megengedett max. tempóval. Annyira valószerűtlennek tűnt, hogy ő ott és akkor be fog kanyarodni, hogy a szembejövőnek satufékre sem maradt ideje, nagyot is fordított a kanyarodó autón az ütközés ereje. Egyszerűen érthetetlen, hogy tud valaki ilyen rossz döntést hozni...
Nem kellett ottmaradnom, mert valaki már hívta a mentőket, és két autó is félreállt segíteni, így szerencsére a részleteket nem láttam, de még így is letaglózó élmény volt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6890 Dátum: 2022.09.17 19:07:50 »
BMW-sre számítottam (előítéletek: sicc! ), erre a másik dobogós Audis helyett egy Merdzsós volt az elkövető.  :wacko:
A hév vezetőjét, és a sok utast sajnálom, akiknek emiatt a paraszt miatt megnőtt a menetidejük...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6891 Dátum: 2022.09.18 08:50:41 »
Mondjuk a gyalogos sem volt a legszabályosabb...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6893 Dátum: 2023.07.29 08:43:33 »
https://m.hvg.hu/cegauto/20230728_Juliustol_szinte_mindig_az_autos_a_hibas_ha_elut_egy_vadat
 :hmmmm:
Szerintem ez óriási disznóság és akkor visszafogott voltam :censored: Vadászlobbi??
Azt gondolom, hogy törvénytisztelő ember vagyok, de szerintem ha jól értem, és ez tényleg így van, ha elütök egy vadat úgy, hogy mozgásképes marad a kocsi, akkor kivéreztetem, és elviszem. Ez nonszensz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6894 Dátum: 2023.07.29 14:09:54 »
Gyakorlatilag minden esetben te leszel a hibás.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6895 Dátum: 2023.07.29 17:22:28 »
Gyakorlatilag minden esetben te leszel a hibás.

Ahogy otthon?  ::) akkor jó.. :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6896 Dátum: 2023.07.29 20:38:34 »
Szerintem ez óriási disznóság és akkor visszafogott voltam :censored: Vadászlobbi??
Azt gondolom, hogy törvénytisztelő ember vagyok, de szerintem ha jól értem, és ez tényleg így van, ha elütök egy vadat úgy, hogy mozgásképes marad a kocsi, akkor kivéreztetem, és elviszem. Ez nonszensz.
Semjén?  :whistling: :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6897 Dátum: 2023.07.30 01:45:57 »
Ki a hibás a következő szituban:
Kétszer egysávos út, ahol nem sokkal később egy buszsáv is kezdődik oly módon, hogy az úttest szélessége nem változik (amúgy széles...), hanem az egyik sáv "kárára" létesítenek buszsávot. A buszsáv kezdeténél, kicsivel utána van egy telek kapuval, autóbeállóval, és 2-2 szaggatott vonal fel is oldja a buszsáv záróvonalát. Egy nagyméretű szgk. - annyiban fontos a méret, hogy szemmel láthatóan átlag feletti fordulókörrel bír - időben indexel jobbra, lassít, elkezd balra húzni, és ugyan nem megy át teljes terjedelmével a "rendes" sávba, de annyi hely azért van mellette, hogy a nem szorosan mögötte jövő taxi úgy gondolja, hogy majd jobbról elmegy mellette, és ezért rá is gyorsít. A nagy jármű pedig bekanyarodik a buszsávon keresztül, hisz ezért indexelt, és azért nem a buszsávBÓL, mert úgy nem tudna bekanyarodni, több hely kell neki. És csatt.
A két autó között nem volt másik jármű, és amíg a taxi nem kezdett gyorsításba, egy féktávnyi hely is megvolt.
« Utoljára szerkesztve: 2023.07.30 01:50:50 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6898 Dátum: 2023.07.30 07:46:31 »
Igen, ezeken szoktam én is bosszankodni, mert ez egy az egyben bunkóság. Kedvecem, amikor jobbra indexel, de balra kanyarodik, majd hirtelen jobbra ránt!

Az esetek döntő többségében úgy jobbra kanyrodni hogy közben előtte balra kelljen húzni, az valójában nem indokolt, pusztán nagyzás, kényelem miatt teszik. Az esetek 99.9%-ában az adott helyen tisztességes ívvel be lehet, és be is kell tudni venni az ívet balrahúzás nélkül - egy bármekkora személyautóval, kis furgonnal - csak lassítani kell, és azt sokan lúzerségnek veszik. Nagy ív, nagy sebesség, nagy fék sok porral - ezamenő. Lusta centizni.

Ha pedig az illető nem biztos benne hogy "be tudja tenni" kis ívből a kocsit a saját udvarába akkor:
- gyakorolja még a centizést, tesztelje jobban, ismerje ki, érezze a saját kocsiját hogy úgy tudjon közlekedni másokat nem veszélyeztet
- szélesítse ki a kaput, feljárót, akadályokat, kerékvetőket távolítsa el.

Hacsak nem buszról, vagy teherautóról van szó.

A vázolt esetben, ha a jármű tényleg nem tud kisívben kanyarodni, akkor előbb bal indexel, a belső sávba átsorol, majd onnan index jobbra, és úgy figyel a jobb tükörben, mint sávváltás előtt. Mint ahogy a kamionosoknak kell.

Szerintem a nagyautós hibázott, sávvátásnak számit amit tett, és nem győződött meg, hogy a másik sáv amin keresztül át akart hajtani, szabad-e.
« Utoljára szerkesztve: 2023.07.30 08:05:48 írta robi (Robi) »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10680
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6899 Dátum: 2023.08.01 15:51:17 »
Igen, elvileg a kanyarodó a hibás, mert mindig meg kell győződnie, hogy szabad-e az út a kanyarodáshoz.

Viszont a taxis is megéri a pénzét, mert ha valaki, akkor ő sokat van az utakon, szóval már biztosan 10000x ilyen kanyarodást látott már életében, illetve számítania kellett volna rá, hogy ebből esetleg akár kanyar is lehet. De hogy még rá is gyorsít, ez tipikus tahó cselekedet... Én ha másért nem, ezért elmarasztalnám őt is - ugyanis gondolom ha nincs gyorsítás, akkor max megúszta volna egy fékezés / dudálás / anyázással.
Lehet már mozgott a lökőse, karcos volt a lámpája, stb... és akkor így a másik biztosító terhére meg lesz csináltatva neki "ingyé" az autó...  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61