Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302525 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6765 Dátum: 2019.01.06 18:03:57 »
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/01/04/mukodik_az_uj_magyar_hasznaltauto-ellenorzo_rendszer/

De klassz! A régi E10 Toyotánkat lekérdeztem, valaki gázüzeműre alakította át. Még forgalomban van, a különböző műszaki vizsgák képeit is le lehet kérdezni, meg lehet nézni. Még olyan kép is van róla, amikor én vittem vizsgára! Emléxem a helyre! :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.06 18:19:16 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6766 Dátum: 2019.01.06 18:44:37 »
És megnézheted a tulajdonosok nevét, címét, születési helyét, idejét.  :censored:
Rengeteg adatot sikerült kontroll nélkül közkincsé tenni. Grat az oldal kivitelezőjének!

(lehet, hogy már azóta megoldották, kijavították, de két napja még egy zsák ilyet láttam)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6767 Dátum: 2019.01.06 19:59:08 »
Ma az összes volt autóinkat lekérdeztem a rendszerből, de bármikori tulajdonosok nevét, címét, születési helyét, idejét nem jelenítette meg a rendszer egyetlen egy esetben sem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9390
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6768 Dátum: 2019.01.06 20:27:48 »
Ma az összes volt autóinkat lekérdeztem a rendszerből, de bármikori tulajdonosok nevét, címét, születési helyét, idejét nem jelenítette meg a rendszer egyetlen egy esetben sem.
Akkor jó, kijavították.

Tapatalkkal küldve


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6769 Dátum: 2019.01.08 22:25:08 »
Megnéztem én is a korábbi autóinkat. Érdekes, hogy amelyiket kevés km-rel adtam tovább, abba azután is kevés km került, és még ugyanannál a gazdánál van. Az F Astrába 12 év alatt beletettek 56.000 km-t, a malacorrúba meg 13 év alatt 40(!!)ezret. Az Avensis már azóta a 3. gazdánál tart, de a Corsa még furcsább, még négy éve sem adtam el, és már a 4. embernél van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6771 Dátum: 2019.04.05 09:57:10 »
Megnéztem én is a korábbi autóinkat. Érdekes, hogy amelyiket kevés km-rel adtam tovább, abba azután is kevés km került, és még ugyanannál a gazdánál van. Az F Astrába 12 év alatt beletettek 56.000 km-t, a malacorrúba meg 13 év alatt 40(!!)ezret. Az Avensis már azóta a 3. gazdánál tart, de a Corsa még furcsább, még négy éve sem adtam el, és már a 4. embernél van.
Nem biztos, hogy ennyiszer cserélt gazdát, lehet, hogy volt valamikor forgalomból kivonás, ami megzavarja a progit és megdobja a tulajok számát.
Viszont kaptam levelet állambácsitól, hogy potenciálisan ellophatták az adataimat.
Ilyenkor kit vonnak felelősségre?
(Ez költői kérdés...)
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6772 Dátum: 2019.04.05 10:21:30 »
Megnéztem én is a korábbi autóinkat. Érdekes, hogy amelyiket kevés km-rel adtam tovább, abba azután is kevés km került, és még ugyanannál a gazdánál van. Az F Astrába 12 év alatt beletettek 56.000 km-t, a malacorrúba meg 13 év alatt 40(!!)ezret. Az Avensis már azóta a 3. gazdánál tart, de a Corsa még furcsább, még négy éve sem adtam el, és már a 4. embernél van.

Biztosan megelégedettek voltak a vevők!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6773 Dátum: 2019.04.07 15:47:22 »
Biztosan megelégedettek voltak a vevők!
Nem biztos, hogy ennyiszer cserélt gazdát, lehet, hogy volt valamikor forgalomból kivonás, ami megzavarja a progit és megdobja a tulajok számát.
Olvasni hasznos...
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6774 Dátum: 2019.04.07 19:49:35 »
Ha a rendszámot beírva az a válasz, hogy ez a rendszám nem létezik (kb. ezt írta a volt Toyotámra), azt jelenti, hogy végleg kivonták a forgalomból?

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6775 Dátum: 2019.04.07 20:31:25 »
Szerintem igen, nekem is ez volt a válasz.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6776 Dátum: 2019.04.07 23:17:51 »
Ha a rendszámot beírva az a válasz, hogy ez a rendszám nem létezik (kb. ezt írta a volt Toyotámra), azt jelenti, hogy végleg kivonták a forgalomból?
Igen.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6777 Dátum: 2019.04.08 08:02:10 »
Olvasni hasznos...

Nem biztos, hogy ennyiszer cserélt gazdát, lehet, hogy volt valamikor forgalomból kivonás, ami megzavarja a progit és megdobja a tulajok számát.
Viszont kaptam levelet állambácsitól, hogy potenciálisan ellophatták az adataimat.
Ilyenkor kit vonnak felelősségre?
(Ez költői kérdés...)

Ez ugyan annyira igaz, mint az ellenkezője, ráadásul az sokkal valószínűbb!
Gondolkodni méginkább hasznos...
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6778 Dátum: 2019.04.08 09:21:51 »
Volt egy cikk, ami erről szólt, a két bejegyzésem közt olvastam, épp ezért reagáltam rá. Abban írták, hogy sokaknak előfordul, hogy a ténylegesnél több gazdát tüntet fel a rendszer, mert megzavarja mind a bizományba vétel, mind a forgalomból ideiglenesen történő kivonás, minden változást tulajdonosváltásként számol.
A volt Corsámat ősszel adta el olyasvalaki, aki nem tőlem vette, ott biztos a többszörös csere, mi voltunk a 2. tulaj, tehát most legalább az 5.-nél tart, az Avensisnél viszont kérdés az utóélet.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6779 Dátum: 2019.04.08 09:47:03 »
Igen.
az nem lehet hogy éppen egy kereskedőnél várja új gazdáját?