Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1301092 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6645 Dátum: 2018.01.29 07:24:21 »
na gyerekek.

ma egy rendes balesetet láttam, premier plánban.

jöttünk haza délben családdal a játszóházból. hosszú egyenes lejtő, kocsisor, araszolás (ahogy ez brüsszelben lenni szokott). szemből balra indexel egy autó, ahogy a kocsisor elindult, én intek neki, hogy jöjjön csak. köszön, fordul be elém és kanyarodna be a parkolóba, na és akkor nagy ordítás, és egy biciklista úgy telibeverte, ahogy csak lehetett. lemezeket frankón összehorpasztotta, simán lehet, hogy a csontja is eltört bele. ...
ha otthon vagyunk, tuti kiszállok és adok egy névjegykártyát a sofőrnek, szerintem a biciklista szabálytalanul döngetett a sor jobb oldalán.

kíváncsi lennék a kresz-tudósok álláspontjára.

ps: belgiumban főszabály szerint mindig a biciklista győz...   :eek: :eek:

sic itur ad sepultorium et ad astra ::) :yes: :yes:  és a dolgok a helyükre kerülnek
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6646 Dátum: 2018.01.29 08:52:39 »
Jól értelmezem, hogy egy útra (parkolóba bevezető útra) engedted be az emberünket? Tehát az egy útkereszteződés volt gyakorlatilag?
Ha igen, akkor a bitingásnak arra figyelni kellene nem? Mint lehetséges keresztirányú forgalomra.
A bringás volt 60???
nem kereszteződés volt, csak az én oldalamon levő parkolóba akart behajtani szemből a sofőr.
középkorú volt a  biciklista, az biztos.

engem az érdekelne elsősorban, hogy szabályosan haladt-e a kocsisor jobb oldalán, és hogy ezzel a szemből bekanyarodó autósnak számolnia kellett-e...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6647 Dátum: 2018.01.29 12:34:41 »
nem kereszteződés volt, csak az én oldalamon levő parkolóba akart behajtani szemből a sofőr.
középkorú volt a  biciklista, az biztos.

engem az érdekelne elsősorban, hogy szabályosan haladt-e a kocsisor jobb oldalán, és hogy ezzel a szemből bekanyarodó autósnak számolnia kellett-e...
Szerintem az is kérdés, hogy volt-e, és ha igen hol volt bicikliùt azon a szakaszon? Véleményem szerint itt mindketten, vagy talàn egyiköjük sem volt igazàn hibàs. A biciklisnek figyelnie kellett volna a forgalmat (hiszen amikor te beengedted az autost, akkor a mögötted lévök is alkalmazkodtak ehhez a helyzethez), de a fordulo autos is kipillanthatott volna jobbra, hàtha észreveszi a közeledö bringàst (bàr ezt kevésbé tartom valoszinünek). A leirtak alapjàn engem is vàratlanul ért volna egy hasonlo eset... Kivàncsi leszek a tovàbbi véleményekre is.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6648 Dátum: 2018.01.29 14:50:03 »
MEY barom oktathatta a863 frsz. Toyota RAV4 tulajdonosát az előzés szabályainak betartására.
Aki ösmeri adja át "baráti" üdvözletem a felmenőinek es!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6649 Dátum: 2018.01.29 16:04:39 »
Szerintem az is kérdés, hogy volt-e, és ha igen hol volt bicikliùt azon a szakaszon? Véleményem szerint itt mindketten, vagy talàn egyiköjük sem volt igazàn hibàs. A biciklisnek figyelnie kellett volna a forgalmat (hiszen amikor te beengedted az autost, akkor a mögötted lévök is alkalmazkodtak ehhez a helyzethez), de a fordulo autos is kipillanthatott volna jobbra, hàtha észreveszi a közeledö bringàst (bàr ezt kevésbé tartom valoszinünek). A leirtak alapjàn engem is vàratlanul ért volna egy hasonlo eset... Kivàncsi leszek a tovàbbi véleményekre is.
nincs bicikliút, csak a rendes út. azon álltak a kocsik és azon hajtott a bringás jobb oldalt.

én már kétszer majdnem megjártam: egyirányú utcában a bal oldalon parkolva indulnék, hátrafelé figyelek, kiengednek, és akkor szemből, ahova ugye sose néz az ember, egyszercsak ott terem egy biciklis - szabályosan, mert fel van festve nekik.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6650 Dátum: 2018.01.29 17:02:09 »
Azokra vonatkozik valami jogszabàlyi rendelkezés, akik indokolatlanul lassan, lépésben haladnak pl. kis lakotelepi mellékutakon? Nem csak lassitanak, de szinte megàllnak a fekvörendöröknél, ràadasul ha megelöznéd öket, akkor még nekik àll feljebb...? Vagy mindenki kedve szerint cammoghat?
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.29 17:22:57 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6651 Dátum: 2018.01.29 17:47:06 »
Mindenkinem egyéni szocprobléma, hogy milyen gyorsan hajt át a fekvőrendőrön.
Ha nincs előzni tilos, záróvonal vagy bármi, ami tiltaná, akkor megelőzheted. Ha ezért pampog, ő dolga. Mint ahogy a lassú haladás is.
Társasjáték a közlekedés  ;)  :flowers:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6652 Dátum: 2018.01.29 18:22:20 »
Ertem... Szoval bàrki kedve szerint feltarthatja a forgalmat ha tegyük fel épp 10 km/h sebességgel van kedve haladni egy egysàvos, zàrovonallal ellàtott ùton...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6653 Dátum: 2018.01.29 18:38:51 »
Hi!
Bocs, hogy hozzászólok a véleményemmel.

Lakótelepi kis utcákon sokszor lakó-pihenő övezet van, ami eleve MAX 20km/H sebességet engedélyez! Ezt nyomatékosíthatják még "fekvő rendőrrel" (ami TOVÁBBI sebességcsökkentési "javaslat") A 10 km/h Egyáltalán NEM LEHET "feltartás".
Nyilván "német" autópálya belső sávjában ez feltartás lenne... de itt lakótelepről volt szó... :whistling:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6654 Dátum: 2018.01.29 19:11:57 »
Ertem... Szoval bàrki kedve szerint feltarthatja a forgalmat ha tegyük fel épp 10 km/h sebességgel van kedve haladni egy egysàvos, zàrovonallal ellàtott ùton...
Mindenkinek joga van 10 perccel korábban elindulni, ha siet. :hug:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6655 Dátum: 2018.01.29 19:23:17 »
A leírás alapján a biciklistának volt előnye a kanyarodóval szemben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6656 Dátum: 2018.01.29 19:34:21 »
Ahol 30-as tàbla volt, ott voltak a fekvörendörök és àllora fékezés utàn ment csak àt rajtuk... a többi normàl ùtszakaszon szintén csak araszolt...
El lehet persze indulni percekkel koràbban, de azt sem lehet kizàrni, hogy több ilyen stilusùba botlik az ember, igy akàr oràkkal koràbbi indulàs is hiàbavalo lehet mert egyesek nem tisztelik a többi közlekedöt... Erdekes, hogy csak a gyorshajtàs büntetendö az ilyesmi pedig semmiféle elöiràsba sem ütközik. 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6657 Dátum: 2018.01.29 19:43:52 »
Azt is hozzá lehet tenni, hogy már elég nagy a felháborodás a “militáns” biciklisek ellen akik akár az úton, vagy a járdán levô biciklisávban (vagy azon kívül) másokra tekintet nélkül közlekednek.
Gondoltam, hogy jó lenne egy militáns gyalogos csoport is, vállvédô, hátvédô, sisak, ahogy a downhillhez is kell...🤓

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6658 Dátum: 2018.01.29 19:46:27 »
Azt is hozzá lehet tenni, hogy már elég nagy a felháborodás a “militáns” biciklisek ellen akik akár az úton, vagy a járdán levô biciklisávban (vagy azon kívül) másokra tekintet nélkül közlekednek.
Gondoltam, hogy jó lenne egy militáns gyalogos csoport is, vállvédô, hátvédô, sisak, ahogy a downhillhez is kell...🤓
Ez a felhàborodàs is jogos.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6659 Dátum: 2018.01.29 20:50:20 »
Ahol 30-as tàbla volt, ott voltak a fekvörendörök és àllora fékezés utàn ment csak àt rajtuk... a többi normàl ùtszakaszon szintén csak araszolt...
El lehet persze indulni percekkel koràbban, de azt sem lehet kizàrni, hogy több ilyen stilusùba botlik az ember, igy akàr oràkkal koràbbi indulàs is hiàbavalo lehet mert egyesek nem tisztelik a többi közlekedöt... Erdekes, hogy csak a gyorshajtàs büntetendö az ilyesmi pedig semmiféle elöiràsba sem ütközik.
Ha nem rohanok akkor én is szinte állóra fékezek a durva fekvőrendőr előtt és köztük se padlózom a gyorsítást. Nem látom be, hogy miért kéne szétverni a futóművet és növelni a fogyasztást. Időben elindulok, nekem belefér, aki siet az előzzön nyugodtan és üsse a kocsiját ha azt szeretné, én nem fogom elítélni érte.