Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1298087 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6615 Dátum: 2017.12.01 22:27:24 »
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/lecsapott_a_rendorseg_az_m7-esen_rafaztak_a_pofatlanul_elozok.652277.html

Na végre. Kár hogy csak egy évben egyszer-kétszer van ilyen.
Jobban örülnék, ha nonstop traffipaxoznának olyan járgányokkal, mint a szlovák rendőrség transporterei. A tetején van egy forgatható radar, megáll, irányba állítja és onnantól kezdve nézi a sebességen kívül a követési távolságot is. Ha a másik seggében autózik valaki, akkor ugyanúgy csekket kap mintha gyorshajtott volna. Autópályán állandó jelleggel kint kéne lenniük. Pillanatok alatt át lehet vele állni új helyszínre, autópályákon is kialakítottak nekik szervízöblöket, hogy ne csak felüljáróról lehessen mérni.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6616 Dátum: 2017.12.02 00:27:50 »
Szerdán az M5-ösön egy román rendszámos kamion vágta ki magát többször is előzési célból (vadi új Volvo, nem úgy tűnt, hogy 89-90-nél letiltana), semmi index, csak paff, és már ott is volt a belsőben.  :eek:

Mondjuk amikor egy kamionnak kell a nála lassabb járműveket előzni egy autópályán, az számomra igencsak megkérdőjelezi, hogy ugyan az az autós, aki feltartja a kamionost mi a jó büdös π-nak kell, hogy pályán közlekedjen, ha "ennyire ráér"?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6617 Dátum: 2017.12.02 17:27:10 »
Van é valami előírás irányjelző méreteire. Sztori, ma M3: előznék meg egy kamion mögött haladó kombi merci+trélert. A trélerről hiányoltam első ránézésre a lámpatestet, csak két háromszög prizma volt rajta, mindkettő alján kb fél centi magas fehér csík. Egyszer csak kezd átjönni a sávba. Nem volt szitu, vagy satufék, de furcsa volt a tréleren a két prizma. Visszasorolásnál már jobban figyeltem: a kis csík ketté volt osztva, a szélső fele indexként funkcionált. De első ránézésre azt hittem hogy csak a mozgás következtében csillan be.
Nagyon megtévesztő volt.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6618 Dátum: 2017.12.03 11:13:52 »
Tegnap piros lámpánál egy Prius+ taxi pár centi híjján belém tolatott. Nem is csak a tény volt ijesztő, hanem a tempó, amivel megindult hátra. Beletenyereltem a dudába, de nem vagyok biztos abban, hogy emiatt nem jött belém, nagyon úgy tűnt, hogy sem a dudát nem vette magára, se a visszapillantóba nem nézett, mert miután átállt a szomszéd sávba, - emiatt volt az egész - jó 10 mp múlva villantott, hogy bocs. Gondolom, ekkor esett le neki, hogy mi is történt. Még 1x mondom, taxi, és nem csúcsidőben, amikor stresszesebb vezetni.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6619 Dátum: 2017.12.03 13:41:03 »
Tolatókamerája volt. A Verso-ban is van, nagyon jó képe van, egészen pár centire lehet már tolatni vele ha szűk a hely - jártam már én is úgy, hogy hátulról rámdudáltak az óvoda előtt, pedig tökéletesen tudtam mit csinálok.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6620 Dátum: 2017.12.03 14:57:30 »
Ha finoman jött volna, nem gondolok semmi rosszra, de iszonyú lendülettel indult meg hátra.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6621 Dátum: 2017.12.03 17:29:41 »
Az egyik ismerősöm azért reklamál mert nem működik neki a tempomat hátrafelé mentben!  [rohog]

Ezek a villanyautók biztosan tudnának hátrafelé is menni ugyan akkora sebességgel, mint ahogy előre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6622 Dátum: 2017.12.04 00:29:53 »
Tolatókamerája volt. A Verso-ban is van, nagyon jó képe van, egészen pár centire lehet már tolatni vele ha szűk a hely - jártam már én is úgy, hogy hátulról rámdudáltak az óvoda előtt, pedig tökéletesen tudtam mit csinálok.
Sose lehet tudni, jobb az ha dudálsz. Múltkor a kúton beálltam egy opel mögé. Beszállt a csaj fizetés után, aztán elkezdett gurulni hátra. Dudáltam, de közben tettem is hátramenetbe és tolatni kezdtem. A csaj bő fél méterrel túlgurult azon a ponton ahol az enyém orra állt. Jobb az ha figyelsz és rádudálsz.

Az egyik ismerősöm azért reklamál mert nem működik neki a tempomat hátrafelé mentben!  [rohog]
Próbálta 50 felett is?  :hmmmm:
Basszus, adj neki egy naplót, inkább azt vezessen. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6623 Dátum: 2017.12.24 22:47:35 »
Karácsonykor is tessék bekötni az övet és nem inni alkoholt!

Elrettentésül 3:35 körül érdemes nézni:
« Utoljára szerkesztve: 2017.12.24 23:13:44 írta music »
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6624 Dátum: 2017.12.24 23:34:36 »
A 3:10-nél lévő is "jó"! ...a bámészkodó! Hányszor lassul be miattuk a forgalom...?! Meg van miattuk újabb baleset, még ha csak áttételesen, de akkor is!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6625 Dátum: 2017.12.26 15:45:57 »
3:33-nál szépen látszik, hogy miért kell bekötve lenni. Erősen esélyesek Darwin díjra.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6626 Dátum: 2017.12.26 16:20:04 »
3:33-nál szépen látszik, hogy miért kell bekötve lenni. Erősen esélyesek Darwin díjra.

Láttam már a videot ez a jelenet tényleg briliáns!
Mostanában azon csodálkoztam milyen gyakoriak a tömegkarambolok, szinte hetente vannak 5-10-20 résztvevős esetek szerte az országban, ez mára minden napossá vált, ne is csodálkozzak? Régen ez ritka és különleges volt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6627 Dátum: 2017.12.26 21:21:41 »
3:33-nál szépen látszik, hogy miért kell bekötve lenni. Erősen esélyesek Darwin díjra.
Pontosan erre akartam célozni.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6628 Dátum: 2017.12.26 21:32:47 »
Láttam már a videot ez a jelenet tényleg briliáns!
Mostanában azon csodálkoztam milyen gyakoriak a tömegkarambolok, szinte hetente vannak 5-10-20 résztvevős esetek szerte az országban, ez mára minden napossá vált, ne is csodálkozzak? Régen ez ritka és különleges volt.
Nem biztos, hogy több, lehet hogy csak az információ áramlása széleskörűbb mint régen. Több netező, több fedélzeti kamera, és a FB korát éljük, az emberek megosztás és like függők.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6629 Dátum: 2017.12.27 22:49:57 »
Annyiban biztosan több a baleset, mint nagyon régen, hogy állandóan nő a közlekedésben részt vevő járművek száma, és emiatt automatikusan több a baleset.
music