Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302441 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6585 Dátum: 2017.11.28 17:00:58 »
Félreértés ne essék, nem védeni akarom, sőt, sok-sok évre megvonnám tőle a vezetés lehetőségét....

DE!

Mostanában egyre több gyalogos szokott rá az úttestre, a járda helyett... Céltalanul sétálgatnak gyakran a sáv közepén kb, vagy átlóban mennek át andalogva, mert úgy 3 méterrel kevesebbet kell sétálni, stb...

Ideje lenne rászokni a rendőröknek ennek a bírságolására is, esetenként 2-3e Ft-al ezek az emberek tömködhetnék a költségvetés gödreit...  :innocent:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6586 Dátum: 2017.11.28 17:02:21 »
Szerintem nem láttad a videót....

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6587 Dátum: 2017.11.28 17:09:20 »
Valóban, csak a címet olvastam, és nemrég láttam dashcam videót ahol tényleg járdán előzött valami suv...  :no:

Mondjuk az is vicc, hogy egy cím és a tartalom teljesen más...  :hmmmm:

Ettől függetlenül áll amit írtam, ma is felidegesítettek...  :nonono:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6588 Dátum: 2017.11.28 20:22:29 »
Hol van az a járdán előzés? Ebben a legutóbbi Indexes cikkben "csak" a zebra előtt + záróvonalnál előz a BMW.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6589 Dátum: 2017.11.28 21:38:33 »
Félreértés ne essék, nem védeni akarom, sőt, sok-sok évre megvonnám tőle a vezetés lehetőségét....

Az olvasottak alapján veszélyesnek tűnt, de belátható volt, a SUV is óvatosan ment nem lendületből.


Tapló volt, kicsit túltolta a sietséget, bírság, büntetőpont stb. nem ártana - annál is inkább, mert esetleg híre menne hogy akkor is megbüntethetik az embert, ha nem kapta rajta rendőr, vagy hivatalos kamera- de azért nem volt ez különösebben veszélyes.
Én csak visszaesőként büntetném meg nagyon, elsőre csak nyomatékosan jelezném, hogy jobb lenne ezt befejezni.
jó-jó belátom hogy nem működik a pontrendszer, ha van még - Angliában van és ha jogsival bármilyen munkát keresel a cég is csekkolja hány pontod van, illetve előírja mennyi lehet (elég kevés, évente 1 gyorshajtás kb.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6590 Dátum: 2017.11.29 00:01:50 »
Mostanában egyre több gyalogos szokott rá az úttestre, a járda helyett... Céltalanul sétálgatnak gyakran a sáv közepén kb, vagy átlóban mennek át andalogva, mert úgy 3 méterrel kevesebbet kell sétálni, stb... 
Én simán rászólok az olyan gyalogosra, aki 2 méterre a zebrától megy át. Sőt, a múltkoriban majdnem bajt csinált itt, mert bő 2 méterre a zebrától lépett le az úttestre, és ez a bő 2 méter épp elég ahhoz, hogy a kerítés takarásában legyen, és csak az utolsó pillanatban lehessen észre venni.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6591 Dátum: 2017.11.29 10:46:58 »
Az olvasottak alapján veszélyesnek tűnt, de belátható volt, a SUV is óvatosan ment nem lendületből.


Tapló volt, kicsit túltolta a sietséget, bírság, büntetőpont stb. nem ártana - annál is inkább, mert esetleg híre menne hogy akkor is megbüntethetik az embert, ha nem kapta rajta rendőr, vagy hivatalos kamera- de azért nem volt ez különösebben veszélyes.
Én csak visszaesőként büntetném meg nagyon, elsőre csak nyomatékosan jelezném, hogy jobb lenne ezt befejezni.
jó-jó belátom hogy nem működik a pontrendszer, ha van még - Angliában van és ha jogsival bármilyen munkát keresel a cég is csekkolja hány pontod van, illetve előírja mennyi lehet (elég kevés, évente 1 gyorshajtás kb.)
Érdekes ez a hozzáállás egyesek részéről. Tartsuk be a szabályokat... ameddig kényelmes. Zebránál azért tiltja a KRESZ az előzést, mert gyalogos jöhet a takarásból.
A videón átlépte a záróvonalat, zebránál előzött, nem adott gyalogosnak elsőbbséget, szabálytalanul használta a dudát (az nem tekinthető vészhelyzet elhárításnak, hogy siettetné), és ha már itt tartunk akkor index sem volt. Egy rendőr a kedvenc gumijogszabályukat, a relatív gyorshajtást is ráhúzná. Az iskolát azért emelték ki a cikkben, mert a suli környékén kiemelten több gyerek közlekedhet, akiknek a veszély- és felelősségérzete különösen alacsony.
Mindezek után érdekes, hogy van aki szerint ez tolerálható. Akkor is fennállna ez a vélemény, ha egy stoptáblát nem adnak meg 90-es tempónál? Mert a kikanyarodó épp sietett és nem volt neki kényelmes a szabály? A közlekedési szabályok arra vannak, hogy tudd mire számíts a többi közlekedőtől. Ami vonatkozik rád, az vonatkozik őrá is. Ha ezt a biztonságot a rendőrség nem garantálja a szabályszegők bírságolásával, akkor közúti háború lesz inkább, nem pedig közlekedés szabályzott formában.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6592 Dátum: 2017.11.29 21:12:09 »
A gyalogos megkapta az elsőbbségét, szerintem a duda a gatyázó autósnak szólt, aki nem tudta hol kanyarodik jobbra, illetve nem ismerjük az előzményeket. Kicsit elszállt a SUVos agya, de nem volt életveszélyes amit csinált, miközben sokan követnek el életveszélyes dolgokat a forgalomban nap, mint nap.

Nyugi, senki nem mondta, hogy tolerálható. Jár a bünti, persze, annyi hogy én nem vonnám be a jogsiját évekre, és nem is sittelném le, kivéve ha ez nála a rutin.

Ma rámdudáltak, hogy haladjak, mert a a belső sáv állt a lefordulók miatt én meg szinte megálltam a külsőben, mert furgon takarta a zebrát. Egyébként simát beértük a torlódást, még időt sem vesztettünk, de felkúrtam mások agyát, akik emiatt később életveszélyes szitut okozhatnak. Pláne utána, mert nem voltam hajlandó nagy gázzal gyorsítani az 50 méterre lévő lámpához ami éppen pirosra váltott, de szerencsére megelőztek és bevágtam elém (a lámpáig még éppen nem sikerült, de később), úgyhogy minden helyrejött, mindenki lenyugodott. Nagy dugó irányából jöttünk és sokan feszültté válnak ilyenkor és minden 20 méter szabad útra padlógázzal reagálnak. Ilyenkor nekem belefér ha valaki szabálytalan csak ne durván veszélyeztessen vele másokat.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6593 Dátum: 2017.11.30 00:42:37 »
Én elvenném tőle, vizsgázzon csak le újra 3 hónap múlva és szokjon rá, hogy kultúráltan közlekedik. Ha valaki úgy ítéli meg, hogy feltartod és ezen felcseszi magát, az idegbeteg és semmi helye a vezetőülésnél. Legtöbbször arról szól a siettetés, hogy a kövérgázas gyorsítás után nagy fékkel kelljen megállni a lámpánál és várni. Ha elkezdjük mérlegelni, hogy mi az amit be kell tartani és mi az amit nem, mert nem kényelmes, akkor a végén csak a 3,5 tonnás terepjáróval lehet majd biztonságosan közlekedni és a gyereket nem lehet egyedül elengedni az iskolába.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6594 Dátum: 2017.11.30 19:20:00 »
Ma egy nagyon hosszú piros lámpánál lekapcsoltam a motort és a tompítottat is. Ez utóbbi így is maradt, (városban volt sűrű forgalomban, egyszerűen nem tűnt fel, hogy nem ég) és ebben az állapotban áthajtottam egy VÉDA-kamera alatt. Szerintetek ez a produkció forintosíthatóan ér valamit - a vonatkozó cikkekben pont erre nem találtam utalást, de kizárt dolog, hogy ezt ne venné észre - vagy megúszható? Későbbi időpontban átmentem több másik alatt, és akkor már égett a tompítottam.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6595 Dátum: 2017.11.30 19:23:38 »
attol függ hol jártál és hány órakor?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6596 Dátum: 2017.11.30 19:48:39 »
Ettől mi függ? (Tudtommal az átlagsebességet még nem számolják, de az se lett volna gond.)
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6597 Dátum: 2017.11.30 20:18:46 »
Ma egy nagyon hosszú piros lámpánál lekapcsoltam a motort és a tompítottat is. Ez utóbbi így is maradt, (városban volt sűrű forgalomban, egyszerűen nem tűnt fel, hogy nem ég) és ebben az állapotban áthajtottam egy VÉDA-kamera alatt. Szerintetek ez a produkció forintosíthatóan ér valamit - a vonatkozó cikkekben pont erre nem találtam utalást, de kizárt dolog, hogy ezt ne venné észre - vagy megúszható? Későbbi időpontban átmentem több másik alatt, és akkor már égett a tompítottam.
Elvileg a sebességet és a záróvonalat nézi. Elvileg a műszakit is, de volt kolléga aki 3 hete lejárt műszakival átment alatta és nem kapott semmit. Biztonsági övet is ígérgették, de az szerintem még nem éles funkció.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6598 Dátum: 2017.11.30 20:38:56 »
Néhány hónapja még biztosan nem nézte a Véda. Áthajtottam alatta nyáron egy reggel, és pár km múlva lemeszeltek. A Véda- tól nem kaptam csekket.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6599 Dátum: 2017.11.30 21:03:15 »
Ettől mi függ? (Tudtommal az átlagsebességet még nem számolják, de az se lett volna gond.)
az h világos volt e v sem...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки