Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302064 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6555 Dátum: 2017.11.02 19:28:15 »
Nem lehet, hogy ezek a német rendszámos autók nagy többsége is ezen felsorolt országok vendégmunkásai, akik éppen szabadságra tartanak?  :hmmmm:
Hát bocsánat, de arra semmi bizonyíték. Pl. múltkor a RedBull race-ra jöhettek nagy tömeggel, azok nem hinném hogy románok voltak volna...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6556 Dátum: 2017.11.02 21:33:33 »
Nem lehet, hogy ezek a német rendszámos autók nagy többsége is ezen felsorolt országok vendégmunkásai, akik éppen szabadságra tartanak?  :hmmmm:
Errefelé a német/osztrák/angol rendszámos paraszt közlekedők 100%-ban a kint dolgozó, de hazajáró helyiek. Autópályáról nem tudok nyilatkozni, mert nyilván nem lehet megállítani mindenkit hogy lestatisztikázzuk, de nyilván ott is lehet súlya a hasonló egyedeknek.



Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6557 Dátum: 2017.11.03 07:22:46 »
Személyes tapasztalatom (mostanában rendszeresen pályázok) hogy a legbunkóbbak nem a "román, török, szerb és bolgár" rendszámúak, hanem a németek. Tényleg. A németek nem ismerik a jobbra tartást. Ők szívesen inkább konvojban cammognak 105-el a belsőben, miközben a külső tök üres. A románok, szerbek, stb. szinte mindig jobbra tartanak, fölöslegesen nem maradnak bent.

Már nem egyszer elmentem tolakodó németek mellett a külsőben 130-al, egyszerűen nem értem ezeket.
A német rendszámok 80%-a "román, török, szerb és bolgár" sofőrt takar. ;-)

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6558 Dátum: 2017.11.03 10:37:59 »
Azért ha az ember Németországban közlekedik, akkor pont, hogy az tapasztalható, hogy nagyon jó a sávtartási fegyelmük, ha lehet ezt így mondani...
Gabe 254.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6559 Dátum: 2017.11.03 10:40:55 »
Azért nem hajlok nektek igazat adni, mert ugyanazok a "román, török, szerb és bolgár" cartarsak, amikor a saját országaik rendszámaival közlekednek, akkor rendesen teszik azt. Csak a német, osztrák, olasz rendszámúakkal szokott baj lenni, de ezek közül is leginkább a németekkel.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6560 Dátum: 2017.11.03 18:11:03 »
Annyiban árnyalnám a képet, hogy nyáron, a Balatonra jövet-menet a balesetveszélyesen közlekedők többsége márkás, újautós(vagy fiatal) magyar rendszámos ember közlekedő.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6561 Dátum: 2017.11.03 18:33:09 »
Én a napi szintű M1-es forgalmáról beszélek. Német, osztrák rendszámmal is az embernek az az érzése,  hogy Nürnbergnél felment a pályára, a belső sávba, majd Bukarestnél lejtőn. Addig c sa arra a pár másodpercekre hajlandó elhagyni az őt megillető belső sávot, míg a gépfegyveres ukrán SUV-ot elengedi duzzogva.
Nem egy vagy kettő, hanem a többség.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6562 Dátum: 2017.11.03 20:07:04 »
hát, én most jártam meg a brüsszel-párizst odavissza. csak keleti rendszámos kamionok húzták rám a kormányt olyan helyzetben, amit én valszeg nem tettem volna.  számomra teljesen egyértelmű a képlet: a keleti nyomorultat szorítja a főnöke utasítása, simán kirúgják, ha nem ér oda öt perccel hamarabb. ellenben a nyugati sofőrrel, aki annyival megy, amennyivel szabad, továbbá "ráér".

zebraügy: errefelé MINDEN autós fékez a zebránál, ha gyalogot lát. ezzel egyébként egyet is értek.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6563 Dátum: 2017.11.05 18:44:32 »
hát, én most jártam meg a brüsszel-párizst odavissza. csak keleti rendszámos kamionok húzták rám a kormányt olyan helyzetben, amit én valszeg nem tettem volna.  számomra teljesen egyértelmű a képlet: a keleti nyomorultat szorítja a főnöke utasítása, simán kirúgják, ha nem ér oda öt perccel hamarabb. ellenben a nyugati sofőrrel, aki annyival megy, amennyivel szabad, továbbá "ráér".

zebraügy: errefelé MINDEN autós fékez a zebránál, ha gyalogot lát. ezzel egyébként egyet is értek.

ha nem, akkó' ló üti a parasztot?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6566 Dátum: 2017.11.10 10:06:38 »
Megint az az eset, hogyha következetesek a szigorral - értsd: a nyomikártyával rendelkező luxusautók vezetőivel is legalább ennyire tökösek, vagy merjünk nagyot álmodni: általában a láthatólag jómódú szabályszegőkkel -, akkor az ember tudomásul vesz, hogy ez (a szabályszegés) adott esetben ezzel jár. Úgy mondom ezt, hogy nálunk is van a családban ilyen kártya használatára jogosult személy, szóval érzékenyebb vagyok a témára, és ezzel együtt is parkoltam már véletlenül nyomihelyen - frissen volt kinevezve, és nagyon rosszul láthatóan volt kitáblázva. De a konkrét esetben hülyeséget csinált az ember azzal, hogy ő külön bement a boltba. Vagy várjon végig az autónál, vagy egyszerre jöjjenek vissza a kártyahasználatra jogosulttal.
A rendőrség meg szerintem nem túlzó volt, hanem unfair, mégpedig azzal, hogy azelőtt bevitte, hogy az ürge bizonyíthatta volna az igazát. Eleve feltételezték a szabályszegést.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.10 10:08:38 írta music »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6567 Dátum: 2017.11.10 10:09:28 »
http://www.portfolio.hu/vallalatok/it/figyelem-vasarnaptol-uj-vilag-jon-az-autopalyas-birsagoknal.267533.html

Vasárnaptól új bírságolási rend lép életbe, a korábbiaktól eltérően a jogosulatlan úthasználat időbeliségét is figyelembe veszik a bírság mértékének kiszabásakor. Bár aki gyorsan észleli a szabálysértést, az kisebb bírságot kaphat, de minden egyes mulasztást bírságolás követ

A rendelet a bírságtételeket azon elv szerint osztja három különböző kategóriába, hogy a jogosulatlan úthasználat első észlelését követő 8 órás idősávon belül történtek-e további szabályszegések. Ez alapján az úthasználó mérsékelt, normál vagy emelt bírságösszegre számíthat.
« Utoljára szerkesztve: 2017.11.10 10:11:35 írta robi (Robi) »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6568 Dátum: 2017.11.10 18:49:11 »
Úgy tudom ez a bírságolási változás csak a fuvarozókat érinti 3,5t feletti teherautók esetében.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6569 Dátum: 2017.11.10 19:06:17 »
Nekem ez nem egyértelmű az olvasottak alapján... sztem mindenkire vonatkozik...