Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303189 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6525 Dátum: 2017.10.20 10:20:50 »
Nézd, a zárójelest CP módszerrel emeltem be, így van megadva.  Ezexerint, de fogalmam sincsen, mert kizárt.  :hug: :helpsmilie: :hmmmm:
Nem abban kételkedtem, hogy helyesen írtad e le, hanem az elven hülledeztem. Megyek is a Polgár Jenőhö, a polgár úrhoz, maj' ő megmonnya.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6526 Dátum: 2017.10.20 10:49:55 »
Nem abban kételkedtem, hogy helyesen írtad e le, hanem az elven hülledeztem. Megyek is a Polgár Jenőhö, a polgár úrhoz, maj' ő megmonnya.

Logikám szerint a Schwarzwalde mélyén van a nulla, onnan csergedezik a delta fele növekvő számsorrendben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6527 Dátum: 2017.10.20 11:22:48 »
Na ez az, és mennyivel jobb az, amikor úgy üvölt az autóban a tucc-tucc, hogy nem hallod még a mentő szirénáját sem?

Ezt akartad linkelni? "Zenét hallgatott a lány, ezért nem hallotta a HÉV sípolását"

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6528 Dátum: 2017.10.20 13:16:37 »
Miért, te konkrét jogszabályi részlettel alá tudod támasztani, hogy a lakott terület kezdete/vége tábla feloldja?  ;)
Nem, én konkrétan tudom, hogy van egy lyuk a jogi szabályozásban és azt is, hogy ez a jogalkotó szándékával ellentétes. Emiatt nem is nagyon büntetnek miatta, viszont ha egy adott kapitányságnak hozni kell a kvótát, előszeretettel kivonulnak egy olyan helyre ahol nincs feloldó táblapár, vagy ahol a lakott terület kezdete táblát lelopták. Esztergomban már olyan is volt, hogy lelopták a 30-as táblát, mire gyorsan kivonultak traffipaxozni a helyi rendőrök, természetesen 30-as sebességet mérve. Bizonyítsd be utólag, hogy az adott napon nem volt ott a tábla. Rendőrség már megnyert sok-sok pert úgy, hogy a táblát elismerten lelopták és ők úgy mértek. Rendőrség kért egy igazolást, hogy a helyi szabályozás szerint xkm/h sebességkorlátozás van a területre. Bíró közölte, hogy ő jogot szolgáltat, nem igazságot, emberünk külön beperelheti a közútkezelőt, de ezt most elbukta.
A kérdésemet egyébként azért tettem fel, mert arra voltam kíváncsi, hogy konkrét jogszabály ismeret esete áll-e fenn, vagy nekiállunk értelmező blogokat és hírhatár lokál-újságokat linkelni.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6529 Dátum: 2017.10.20 14:52:22 »
Légyszi nézzétek meg ezt is, ha jól látom nem lehet hozzászólni, pedig egy momentum kimaradt.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/10/20/kilep_eled_az_oz_romma_torik_az_autod_majd_lepattint_a_vadasztarsasag/
Csak arról nincs szó, hogy a VT megtett-e mindent, hogy a vadkár esélyét csökkentse, és itt a legkevesebb a tábla kintléte. Minden VTnek kell, hogy legyen egy gazdálkodási üzemterve. Abban le van írva, hogy mennyi a terület vadeltartó képessége. Amennyiben a vadlétszám e fölött van, az azt is jelenti, hogy a normálisnál nagyobb a vadsürûség és az elütés esélye is, azaz nem tett meg mindent amit kellene. Ennek a fényében a jogszabályok is betámadhatók mert ezt nem veszik figyelembe és a Nemecseket büntetik.
A magyar vadállomány népességérôl 1974- óta vannak ismereteim....

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6530 Dátum: 2017.10.20 14:57:27 »
Én még Szept. 29.-én kaptam egy cetlit, hogy megbírságolnak, mert Siklós területén szabálytalanul parkoltam.
A szélvédőn hagyott cetlin a 15. § és 4. pontokat karikázták be.

Mennyi büntire számíthatok, illetve meddig tart, mire kipostázzák azt a bp-i címre?

Nos, megválaszolom a saját kérdésem.  :D
Ma hozta a postás a levelet a csekkel együtt, át kellett venni. E szerint 10000 Ft a bírság, illetve a levélben található egy fotó, ahol a tábla alatt van egy időszak (óra), ameddig nem lehetne ott megállni. Az, hogy ez a tábla valóban ott volt-e, nem derül ki, hiszen az autóm nincs lefényképezve mellette - de abból indulok ki, hogy csak nem bírságoltak volna meg tévesen - Mo-n, 2017.-ben...  :innocent: :szemez:

Viszont a vicc az, hogy a várat mentünk megnézni, és a hozzá legközelebbi fizetős parkoló (ha jól rémlik 500 Ft körül volt az óradíj), mivel annyi apróm nem volt, és persze a környéken sehol, senki sem tudta volna felváltani a papírpénzt, így egy jó km-re, egy sokadik utcában álltam meg - és mégis.  :hmmmm:
A szabálytalanságot elismerem, biztosan volt ott tábla, amit én viszont nem láttam, illetve jóhiszemű autóskén, a város talán egyedüli látványosságától igencsak távol álltam meg - és nem a sz@rrágás végett, csak ennyi apróm aztán nem volt, hogy beledobáljam, a papírt meg ugye nem fogadta el. Mobillal meg elvből nem intézek ilyet, jobban szeretem a kezemben tartani a papírt, a "bizonyítékot".
Szept 29.-én történt az "esemény", a levél Okt 2.-ai keltezésű, és ma hozta ki a postás. És 30 napom van rá befizetni (direkt elolvastam a levelet, nem az átvételtől, hanem a keltezéstől számított), amiből kapásból el is ment 18, és most jön a hosszú hétvége is...  :clap:
Szóval így jártam.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6531 Dátum: 2017.10.20 15:33:38 »
Légyszi nézzétek meg ezt is, ha jól látom nem lehet hozzászólni, pedig egy momentum kimaradt.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/10/20/kilep_eled_az_oz_romma_torik_az_autod_majd_lepattint_a_vadasztarsasag/
Csak arról nincs szó, hogy a VT megtett-e mindent, hogy a vadkár esélyét csökkentse, és itt a legkevesebb a tábla kintléte. Minden VTnek kell, hogy legyen egy gazdálkodási üzemterve. Abban le van írva, hogy mennyi a terület vadeltartó képessége. Amennyiben a vadlétszám e fölött van, az azt is jelenti, hogy a normálisnál nagyobb a vadsürûség és az elütés esélye is, azaz nem tett meg mindent amit kellene. Ennek a fényében a jogszabályok is betámadhatók mert ezt nem veszik figyelembe és a Nemecseket büntetik.
A magyar vadállomány népességérôl 1974- óta vannak ismereteim....
Noncsensz. Kötelező biztosítást kéne előírni nekik.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6532 Dátum: 2017.10.20 16:48:11 »
Noncsensz. Kötelező biztosítást kéne előírni nekik.
No ebben van egyetértés pártokon felül....., hogy nem....😡, a brutálisan elszaporodott vadállomány okát a Kossuth tér környékén lehet megtalálni vagy 40-éve...
Kiváncsi lennék az Ombudsmann(ok) állásfoglalására is.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6533 Dátum: 2017.10.20 18:29:43 »
Nézd, a zárójelest CP módszerrel emeltem be, így van megadva.  Ezexerint, de fogalmam sincsen, mert kizárt.  :hug: :helpsmilie: :hmmmm:
https://youtu.be/CmqcLBry6MM
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6535 Dátum: 2017.10.21 16:07:39 »
Nos, megválaszolom a saját kérdésem.  :D
Ma hozta a postás a levelet a csekkel együtt, át kellett venni. E szerint 10000 Ft a bírság, illetve a levélben található egy fotó, ahol a tábla alatt van egy időszak (óra), ameddig nem lehetne ott megállni. Az, hogy ez a tábla valóban ott volt-e, nem derül ki, hiszen az autóm nincs lefényképezve mellette - de abból indulok ki, hogy csak nem bírságoltak volna meg tévesen - Mo-n, 2017.-ben...  :innocent: :szemez:

Viszont a vicc az, hogy a várat mentünk megnézni, és a hozzá legközelebbi fizetős parkoló (ha jól rémlik 500 Ft körül volt az óradíj), mivel annyi apróm nem volt, és persze a környéken sehol, senki sem tudta volna felváltani a papírpénzt, így egy jó km-re, egy sokadik utcában álltam meg - és mégis.  :hmmmm:
A szabálytalanságot elismerem, biztosan volt ott tábla, amit én viszont nem láttam, illetve jóhiszemű autóskén, a város talán egyedüli látványosságától igencsak távol álltam meg - és nem a sz@rrágás végett, csak ennyi apróm aztán nem volt, hogy beledobáljam, a papírt meg ugye nem fogadta el. Mobillal meg elvből nem intézek ilyet, jobban szeretem a kezemben tartani a papírt, a "bizonyítékot".
Szept 29.-én történt az "esemény", a levél Okt 2.-ai keltezésű, és ma hozta ki a postás. És 30 napom van rá befizetni (direkt elolvastam a levelet, nem az átvételtől, hanem a keltezéstől számított), amiből kapásból el is ment 18, és most jön a hosszú hétvége is...  :clap:
Szóval így jártam.  :innocent:
Mobilparkolásnál kell kapjál egy visszaigazoló sms-t, ez egyrészt arra szolgál, hogy megkapták a te sms-ed, és tényleg elindult az óra, másrészt, ha bármi van, ezzel tudod igazolni - hivatalosan is bizonyító erejű - hogy tényleg ott parkoltál. Drága zónákban érdemes ezt választani, mert 15 percen túl ott állítod meg, ahol akarod, és sokszor tényleg nincs az embernél annyi apró, amennyi kéne. Viszont ez nem érv a papíros parkolásnál...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6536 Dátum: 2017.10.21 16:08:59 »
70-nel. Nem volt feloldó tábla.
Ha kikeresnénk, hogy a KRESZ mit ír a sebesség korlátozás feloldásáról, nem találnánk meg a helységnév táblát.
Így van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6537 Dátum: 2017.10.22 14:14:50 »
Na, ez aztán tényleg tisztázatlan...
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6538 Dátum: 2017.10.22 14:24:15 »
Na, ez aztán tényleg tisztázatlan...
Nincs semmi rejtély, takarásban volt. Tedd ki teljes képernyőre, ott látszik. 4. másodpercnél figyeld a tető vonalát. A kanyarodó furgon bal tükrétől indulva megjelenik egy pixel méretű világos folt és egyenletesen halad, aztán takarásba kerül. Ez a folt a 8. másodpercnél kivillan takarásból, és a 10. másodpercnél végre takarás nélkül is látszik a kocsi amihez tartozik.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6539 Dátum: 2017.10.22 15:25:42 »
Valószínű a fehér autós is annyit látott mint mi, pedig óvatos akart lenni.
Jelentkezzen aki pontosan tudja, hogy mikor halad tartósan a másik autós oszlopának takarásában...

Instant karma a dugóban furakodóra:
http://www.automotor.hu/extra/ekkora-baleset-is-lehet-abbol-ha-vezetes-kozben-nyomogatod-a-telefonod-video/?utm_source=am&utm_medium=ottboxcikk&utm_campaign=ott