Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1298082 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6450 Dátum: 2017.09.21 15:49:28 »
Mikor húztak ki felső vezetéket ott? :D
Miután rászerelték az Avensisre az áramszedőt  :D Csak miattam!!!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6451 Dátum: 2017.09.21 17:22:59 »
Én is erre jutottam, illetve a cikk 2.-ik oldalán is ez szerepel megoldásként.  :yes:
jah,azt nem néztem,csak ezt a képet,amit ide raktál be.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6452 Dátum: 2017.09.23 20:13:37 »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6453 Dátum: 2017.10.03 14:19:48 »
Na ez az igazságtalanság, tessék:
http://index.hu/belfold/2017/10/03/mentos_gazolas_zebra_vademeles/
A fiatal fülében fülhallgató volt, azon zenét hallgatott, nem nézett körbe, így nem vette észre a mentőautót.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6454 Dátum: 2017.10.03 15:04:26 »
Felháborító.  :censored:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6455 Dátum: 2017.10.03 15:26:35 »
Ez kb. olyan, mink amikor valaki beugrik a kútba és meghal, ezért elítélik a kútásót, mert mért nem ásta szűkebbre a kutat. Vagy leugrik az épületről, elítélik az építészt, mért építette olyan magasra.
Minden esetre, érdekesen működik az igazságszolgáltatás, az egyszer biztos  :hmmmm:
Remélem, tud fellebbezni.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6456 Dátum: 2017.10.03 19:20:36 »
A vizsgálattal egyet értek, a váddal nem.
A mentőautó sofőrje vétkes volt abban, hogy nem győződött meg arról, a zebrán a zöld jelzésen elinduló biciklis megadta-e neki az elsőbbséget.
Miért kellett volna meggyőződnie az elsőbbségéről egy olyan járművel szemben, amivel szemben neki van elsőbbsége? A zebrán a gyalogosoknak van elsőbbségük, nem az ott közlekedő járműveknek (kerékpár)!!

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6457 Dátum: 2017.10.03 19:35:34 »
Mi lenne a véleményetek, ha a ZÖLD jelzésen átkelő egy süket-néma lett volna ebben a szituációban... Feltételezem, hogy a Bíróság ugyan ezt a döntést hozta volna... :innocent:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6458 Dátum: 2017.10.03 20:05:19 »
Mi lenne a véleményetek, ha a ZÖLD jelzésen átkelő egy süket-néma lett volna ebben a szituációban...
A süket-néma biciklisnek sincs elsőbbsége a zebrán.  :no: Egyébként meg aki fülét bedugva kerékpározik, az szerintem önmagában közúti veszélyeztetést követ el. El kell dönteni mit akarunk: a mentős végezze a dolgát, feltételezve, hogy a polgárok önmagukra kötelezőnek fogadják el a törvényeket, vagy mondja azt, hogy ő inkább bringás tempóban 20 km/h-val vonul ki, hogy a végén ne kössön ki a börtönben, miközben a nevetséges eljárás teljes vélelmezett költségét leverik rajta. Ugyanezt lehet érteni tűzoltóra és rendőrre is.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6459 Dátum: 2017.10.03 20:22:57 »
Hát igen... sajnos e is olyan szituáció, hogy mindenkinek "igaza van".
TANULSÁG :otlet:
- Zebrán átkelve is csak akkor van esélyed(elsőbbséged), ha  alaposan körül nézel ...remélem a 10 éves lányom is megérti... :eek:
- az autós szemszögéből nézve pedig: mérsékelt sebességet kell tartani (függetlenül az autótól), hiszen bármikor, bárhol leléphet egy "süket, vak, öngyilkosjelölt..."

Utólag a koporsó mellett, már nehéz okosnak lenni bármilyen bíróságnak... :hug:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6460 Dátum: 2017.10.03 20:29:50 »
Azt ne feledd, hogy szirénázó mentőautóról volt szó, aki mehet gyorsabban. A vádirat szerint, ha a sofőr 60 km/órás sebességgel haladt volna, intenzív fékezéssel elkerülhető lett volna a baleset. Ez butaság:
- minek van akkor megkülönböztető fényjelzéses, gyorshaladási lehetőség mentőknek, tűzoltóknak, ha ő nekik is 60-al kéne menni?
- 60-nál intenzív fékezés? Tényleg? Mekkora féktávval, azaz honnan kellett volna észrevenni időben, hogy valaki szabálytalanul zebrán füldugóval indul el? Úgy is esélytelen lett volna, maradjunk annyiban.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6461 Dátum: 2017.10.03 21:52:30 »
Azt ne feledd, hogy szirénázó mentőautóról volt szó, aki mehet gyorsabban. A vádirat szerint, ha a sofőr 60 km/órás sebességgel haladt volna, intenzív fékezéssel elkerülhető lett volna a baleset. Ez butaság:
- minek van akkor megkülönböztető fényjelzéses, gyorshaladási lehetőség mentőknek, tűzoltóknak, ha ő nekik is 60-al kéne menni?
- 60-nál intenzív fékezés? Tényleg? Mekkora féktávval, azaz honnan kellett volna észrevenni időben, hogy valaki szabálytalanul zebrán füldugóval indul el? Úgy is esélytelen lett volna, maradjunk annyiban.

Így, hogy meghalt a lány nyilván nem lehet ingyen megúszni egy zebrán gázolást 90-el, az viszont tényleg felháborító, hogy a saját pénzéből ítélik el!!! Nem ő rendelte meg hogy elítéljék felfüggesztettre...
A lelkiismeretének is jót tesz hogy bűnösnek találták. Ha ment a sziréna nyilván nem gondolhatta hogy pont egy gyalogos/bringás fog elévetődni. Remélem a bíróért majd szép óvatosan megy a mentő, ha bajba kerül.
Komolyan, 60-al én hajtok, pedig szabálykövető vagyok, papásan megyek nehogy túl sokat fogyasszon.

Nekem is volt necces szitum mentővel: Télen zöldön haladtam át a megengedett 80-al, viszont már  átértem a dombon  lejtett a vizes út. Akkor érkezett a kereszteződésbe egy mentő, dobtam egy satut, de csak az ABS ütögette a lábam, fékhatás minimális. Pár 10 méter fékezés után, mikor meggyőződtem róla hogy nem indul el inkább fel is engedtem, nem akartam túl alacsony sebességgel keresztezni az útját. Ha a mentő elindul csak abban bíztam, hogy kormányzással el tudom kerülni az ütközést, mert hely az volt az üres és széles két (+kanyarodók) sávos kereszteződésben.

Egyébként ez ismétlődő élmény: vizes út, lejtő=0.0 fékhatás. Nem tudom ez csak fizikai törvényszerűség, vagy valami gáz van a kocsival. A gumik elég olcsók, és csak az első tengelyen azonosak, a kocsi piszkosul orrnehéz. Remélem az ABS legalább 3 csatornás és megoldja a fékerőelosztást valahogy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6462 Dátum: 2017.10.03 22:53:08 »
Ma ebben a kereszteződésben a következőnek voltam szemtanúja - de előtte tudni kell, hogy hogy van itt a lámpák rendje. Amikor a mi haladási irányunkban zöld lesz, akkor az elején egyszerre van zöld egyenesen, és a belső sávból balra kanyarodóknak, de az utóbbiaknak elég rövid, kb. 10 mp-es, ami után a szembejövőknek, illetve a villamosnak lesz szabad útja a mi irányunkban haladókkal együtt, legvégül a keresztiránynak (Csörsz utca).
Tehát én a zöld hullám viszonylag elején mentem, mikor a csomóponthoz értem, a balra kanyarodóknak már épp piros lett, és a sorban az első autó (mint a képen a fehér BMW) megállt a lámpánál. Ám a mögötte halad(ni akar)ó furgon - még egyszer mondom, már piros volt! - kivágott elé jobbra, és a megálló autót szépen megkerülve bekanyarodott balra, mi több visszakanyarodott a BAH-csomópont irányába. Nem tudom, hogy mit látott a tükörből, de egyrészt a BAH-csomópont irányába menő vágányon bent állt a villamos a megállóban indulásra várva - persze ha a furgon sofőrje ismeri a kereszteződést, akkor tudhatja, hogy a lefelé menő villamosnak csak később lesz zöldje - másrészt alulról lendületből jött egy CAF (ez csak annyiban fontos, hogy a CAF jóval csöndesebb és gyorsabb, mint az errefelé sokkal gyakoribb Tatra villamosok), amelyiknek a balra kanyarodóknak tilos lévén szabad útja volt, harmadrészt a szembe irányból három sávnyi autó várt kilövésre készen. Megúszta a furgon, de hogy a villamoson hányan estek el, azt nem tudom.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6463 Dátum: 2017.10.03 22:55:11 »
Ez kb. olyan, mink amikor valaki beugrik a kútba és meghal, ezért elítélik a kútásót, mert mért nem ásta szűkebbre a kutat. Vagy leugrik az épületről, elítélik az építészt, mért építette olyan magasra.
Minden esetre, érdekesen működik az igazságszolgáltatás, az egyszer biztos  :hmmmm:
Remélem, tud fellebbezni.
ez az! miért nem a mentöautót gyártó céget perelik be,mert tul keményorrú autot csináltak!!??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6464 Dátum: 2017.10.03 22:59:42 »
Annyit lehet felhozni az ügyészség védelmére, hogy a mentősnek akkor is meg kell győződnie a szabad továbbhaladásról egy kereszteződésben, ha használja a megkülönböztető jelzéseket. A baleset elkerülése mindig elsődleges.
music