Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302879 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6435 Dátum: 2017.09.16 18:38:04 »
Köszönöm mindenkinek a véleményét. Kapubejáróban tilos a megállás, várakozás, de a sajátomban is? A törvény betűje szerint igen, de gondolkodni nem bűn a rendőrnek sem. :)
A kapuban megállást milyen közlekedési tábla tiltja? Ugye nem arra gondolsz, amit a tulaj ragaszt ki a garázskapura? Mert az minden, csak nem KRESZ tábla. Azzal miért is foglalkozna egy rendőr?  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6436 Dátum: 2017.09.16 20:28:14 »
Tábla nem tiltja, de a KRESZ igen. De épp azért nem szoktak büntetni, mert nem lehet tudni, hogy kié az autó, legalább is, amíg konkrét akadályozás nem merül fel, mert akkor az úgyis szokott intézkedést kérni, akit akadályoznak.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6437 Dátum: 2017.09.20 15:01:32 »
!!!
Több szempontból is igen tanulságos (és szomorú).

Háát ez számomra nem egyértelmű. Az eredeti állapot elég megtévesztő. Nem is tudom most, mi és ki a hibás, de szerintem az sem igaz, hogy a tábla ez egész kereszteződés minden útjára vonatkozik, amit keresztezel. Ezért hihette azt a kislány, hogy nem kell megállnia, mert nem volt neki semmilyen tábla kitéve. Az őt elütő autósnak, meg nem volt jelezve, hogy a főutat elhagyva a kerékpárúton közlekedőnek is elsőbbséget kell adjon. (ami az ő szempontjából tényleg nem logikus) Az ott átkelő gyalogosok számára sem kell elsőbbséget adnia amúgy.

Idézet a jogszabályból:
„Elsőbbségadás kötelező” (9. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben elsőbbséget kell adni a keresztező (betorkolló) úton - illetőleg, ha a jelzőtábla alatt az útkereszteződés alaprajzi vázlatát feltüntető kiegészítő tábla van, az ezen vastag vonallal jelzett úton (10. ábra) - érkező jármű részére. Ha a kiegészítő táblán a kerékpár-közlekedésre utaló jelzés van (10/a. ábra), abban az esetben az úttest kerékpár-közlekedés céljára burkolati jellel kijelölt részén áthaladó kerékpáros részére elsőbbséget kell adni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.20 15:03:20 írta Soma01 »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6438 Dátum: 2017.09.20 16:08:08 »
Háát ez számomra nem egyértelmű. Az eredeti állapot elég megtévesztő. Nem is tudom most, mi és ki a hibás, de szerintem az sem igaz, hogy a tábla ez egész kereszteződés minden útjára vonatkozik, amit keresztezel. Ezért hihette azt a kislány, hogy nem kell megállnia, mert nem volt neki semmilyen tábla kitéve. Az őt elütő autósnak, meg nem volt jelezve, hogy a főutat elhagyva a kerékpárúton közlekedőnek is elsőbbséget kell adjon. (ami az ő szempontjából tényleg nem logikus) Az ott átkelő gyalogosok számára sem kell elsőbbséget adnia amúgy.

Idézet a jogszabályból:
„Elsőbbségadás kötelező” (9. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az útkereszteződésben elsőbbséget kell adni a keresztező (betorkolló) úton - illetőleg, ha a jelzőtábla alatt az útkereszteződés alaprajzi vázlatát feltüntető kiegészítő tábla van, az ezen vastag vonallal jelzett úton (10. ábra) - érkező jármű részére. Ha a kiegészítő táblán a kerékpár-közlekedésre utaló jelzés van (10/a. ábra), abban az esetben az úttest kerékpár-közlekedés céljára burkolati jellel kijelölt részén áthaladó kerékpáros részére elsőbbséget kell adni.

Biceg a cikk rendesen. Nem alapos, férc munka!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6439 Dátum: 2017.09.20 20:14:42 »
Az ott átkelő gyalogosok számára sem kell elsőbbséget adnia amúgy.
Mióta? A gyalogosnak a kijelölt átkelőn jobbra kis ívben elsőbbsége van. Az, hogy a járda és az úttest között van egy pár méter, nem változtat ezen.
music     

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6440 Dátum: 2017.09.20 20:22:05 »
Lehet, hogy én nem vagyok elég tájékozott, vagy gyenge a felfogásom, de ezt az "elsőbbségadás kötelező" táblát nem értem a cikk alapján. Összevetve a cikk által levont következtetést, az általam idézett jogszabállyal, nekem eddig más elképzelésem volt a dologról. Eddig nem gondoltam, hogy az a tábla az egész kereszteződésre vonatkozik!  Ha így van, minek van kiegészítő tábla? Az csak plusz infó, egyértelműsítés? Úgy tudtam, hogy az egymást keresztező úttestekre vonatkozik a tábla. Mert akkor most akkor vonatkozik az én haladási irányomat keresztező gyalogosokra is ha a járdán átkelnek előttem? Eddig úgy tudtam, hogy nem. Ha kanyarodok, akkor az más, azt tudom. De ez a kerékpáros elsőbbség nekem nem tiszta. Ez is jó példa, de tudok még párat ami nekem nem tiszta. Meg a jelen példában, szerintem nincs is megoldva rendesen a kihelyezett táblákkal. Van amit szerintem "eltaláltak", de elsőbbségadás táblát nem láttam még soha útkereszteződés után, kerékpárút előtt.

Ezt olvastam még mostanában egy hozzászólásban, ami nekem sok dolgot megmagyaráz.
*A közúti jelzésekről szóló 1968. évi Bécsi Egyezmény, valamint a rendelet egyes rendelkezéseinek [6. § (3) bek., 9. § (9) bek.] egybevetése alapján – bár elvben, pl. a közúti jelzőtábla és az útburkolati jel csak azonos tartalmú jelzést mutathat – a közúti jelzéseknek és szabályoknak felállítható a következő logikai értéksorrendje: 1. a rendőr karjelzései; 2. a forgalomirányító fényjelző készülék jelzései az áthaladási elsőbbséget szabályozó közúti jelzőtáblák jelzéseivel szemben; 3. a közúti jelzőtáblák, az útburkolati jelek; 4. a forgalmi szabályok.*

Ez is ilyen bicajos példa: LINK Igaz 7 éves már, de nem sikerült kihámoznom, hogy mi a jó megoldás és MIÉRT?!

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6441 Dátum: 2017.09.20 20:25:52 »
Mióta? A gyalogosnak a kijelölt átkelőn jobbra kis ívben elsőbbsége van. Az, hogy a járda és az úttest között van egy pár méter, nem változtat ezen.
Ha egy kereszteződésen egyenesen mész keresztül, arra értettem, mivel a példában is így volt az eset. És arra az esetre, ami a példában is van, azaz ott nincs gyalogátkelő hely. Elsőbbségadás kötelező tábla az van, de szerintem az nem vonatkozik az utamat keresztező gyalogosokra, nekik nem kell elsőbbséget adnom szerintem. (én így tudom) Vagy igen???

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6442 Dátum: 2017.09.20 22:52:06 »
Nem, így stimmel.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6443 Dátum: 2017.09.21 12:05:44 »
Origós hatásvadász cikk , "Az egész net ezen a KRESZ-példán agyal, ön tudja a megoldást?"

Minden nagyképűség nélkül mondom, hogy én tudtam a jó választ, egyébként elég egyértelmű a dolog, csak azt kell figyelni ki van/hagyja el a főútvonalat, utána meg jön a jobbkéz szabály.
Persze más kérdés, hogy a valóságban mindez hogy működne, egy X5-X6-ös BMW-nek vagy Q7-es Audinak mindig elsőbbsége van/lesz  :innocent: , a láthatóan mazsola, pénzért jogsit vásárárolt vezetőket is inkább elengedi az ember, mert tudja, hogy azoknak halvány lila gőzünk sincs arról, mi is egy jobbkéz.  :hmmmm:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6444 Dátum: 2017.09.21 12:11:00 »
a sorrend szerintem szerintem kék piros troli motor...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6445 Dátum: 2017.09.21 12:27:21 »
Úgya... Nincs ebben semmi bonyolultság...  :yes:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6446 Dátum: 2017.09.21 12:28:37 »
a sorrend szerintem szerintem kék piros troli motor...

Én is erre jutottam, illetve a cikk 2.-ik oldalán is ez szerepel megoldásként.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6447 Dátum: 2017.09.21 12:53:59 »
Úgya... Nincs ebben semmi bonyolultság...  :yes:
Ne tudd meg mi a valóság. Itt a közelben van egy ilyen kereszteződés. A közlekedők 70%-nak fogalma nincs róla hogy kinek van elsőbbsége. Főúton haladva indexelnek, mert kanyar. Főutat egyenesen elhagyva nem indexelnek, merthogy egyenesen halad, akkor nem kell. Aki meg látja hogy főút van és mellékútról jön, nagyban találgat, hogy akkor most elsőbbsége van-e.
Vannak itt vidéken olyan utcák ahol nem az alapján adnak elsőbbséget, hogy jobbkéz alapján kell-e, hanem az alapján, hogy onnan milyen gyakran van forgalom. A helyi Tesco parkoló is ilyen. A parkolóból kivezető középső utat nem védi elsőbbségadás kötelező tábla, tehát minden jobbról, oldalirányból jövő kocsinak elsőbbsége van lenne. Amit _senki_ nem ad meg, mert ő van középen.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6448 Dátum: 2017.09.21 14:39:46 »
Ne tudd meg mi a valóság. Itt a közelben van egy ilyen kereszteződés. A közlekedők 70%-nak fogalma nincs róla hogy kinek van elsőbbsége. Főúton haladva indexelnek, mert kanyar. Főutat egyenesen elhagyva nem indexelnek, merthogy egyenesen halad, akkor nem kell. Aki meg látja hogy főút van és mellékútról jön, nagyban találgat, hogy akkor most elsőbbsége van-e.
Vannak itt vidéken olyan utcák ahol nem az alapján adnak elsőbbséget, hogy jobbkéz alapján kell-e, hanem az alapján, hogy onnan milyen gyakran van forgalom. A helyi Tesco parkoló is ilyen. A parkolóból kivezető középső utat nem védi elsőbbségadás kötelező tábla, tehát minden jobbról, oldalirányból jövő kocsinak elsőbbsége van lenne. Amit _senki_ nem ad meg, mert ő van középen.
Tegnap pont ezt a szitut játszottam le az Istenhegyin. Én voltam a busz, a motoros egy telefonáló nőszemély (igaz, nem német prémiummal, hanem egy 25 éves bontószökevénnyel), aki a legnagyobb nyugalommal tépett át előttem balról, kezében a telefonnal és nagyon magyarázott valakinek.  :censored:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6449 Dátum: 2017.09.21 15:11:54 »
Tegnap pont ezt a szitut játszottam le az Istenhegyin. Én voltam a busz, a motoros egy telefonáló nőszemély (igaz, nem német prémiummal, hanem egy 25 éves bontószökevénnyel), aki a legnagyobb nyugalommal tépett át előttem balról, kezében a telefonnal és nagyon magyarázott valakinek.  :censored:

Mikor húztak ki felső vezetéket ott? :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu