Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302778 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6420 Dátum: 2017.09.14 15:17:02 »
http://www.origo.hu/auto/20170807-meglepo-foto-visszaelhetnek-a-zold-rendszammal.html

Tudtommal Aurisból nem készült plug-in verzió, de majd kijavít valaki, ha tévedésben lennék.  :hmmmm:

Most vagy ismerős volt az okmányirodában / vizsgaállomáson, vagy van az a pénz, amiért valakinek zöld rendszáma lehet...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6421 Dátum: 2017.09.14 19:42:35 »
És ha már szomorú, belinkelhetném a tegnapi balesetet a közelünkben: zebrán gázoltak egy nőt, aki szabályosan kelt át karján gyermekével.
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6422 Dátum: 2017.09.14 21:10:45 »
És ha már szomorú, belinkelhetném a tegnapi balesetet a közelünkben: zebrán gázoltak egy nőt, aki szabályosan kelt át karján gyermekével.
Erről tudsz esetleg valamit? Nem írtak semmi konkrétumot, azt sem hogy pontosan hol történt.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6423 Dátum: 2017.09.14 22:30:01 »
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6424 Dátum: 2017.09.15 09:28:08 »
Annyi barom van.
Motorosok külön állatfaj, ma reggel is gond nélkül megelőz záró vonalon majd zebrán, behajt a körforgalomba úgy hogy az ott lévő zebrán sem engedi át a gyalogosokat, körforgásba bevág az autók közé és kislisszol hirtelen fékezésre késztetve a többieket.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6425 Dátum: 2017.09.15 10:14:39 »
Ne is mond. Balatonra lefele még csak-csak kultúráltan közlekedtek. Hazafele viszont, a 140-es tempóban haladó kocsik közt szlalomoztak ránézésre 180-220 közti tempóban. Egy idő után kiálltam a szélsőbe, nem volt kedvem arra várni, hogy a szlalom motorosok vagy a 3 méteres követési távval vonatozó autósok tarolják-e előbb a sort. Így is volt pár szép helyzet. Siralmas ami az utakon megy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6426 Dátum: 2017.09.15 11:47:56 »
A nyáron nekem is az egyik bosszúból háromszor befékezett elém, hogy mutogathasson, mert képes voltam a három sávos részen a külsőből szép kényelmesen, tehát jól láthatóan és nem hirtelen bemenni elé a középsőbe - a nejem még meg is jegyezte, hogy miért ilyen lassan váltok sávot - ő meg nem tudom mit csinált, de valamiért csak későn vett észre, és nem tetszett neki a dolog.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10681
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6427 Dátum: 2017.09.15 12:30:15 »
Mi ezeket csak donoroknak szoktuk hívni, csak általában sajnos ha csatt van, akkor a vétlen autó(s) is sérül, arról már nem is beszélve hogy tudja az illető feldolgozni, hogy ott hal meg valaki a helyszínen (mindegy, hogy kinek a hibájából).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6428 Dátum: 2017.09.15 16:00:50 »
A nyáron nekem is az egyik bosszúból háromszor befékezett elém, hogy mutogathasson, mert képes voltam a három sávos részen a külsőből szép kényelmesen, tehát jól láthatóan és nem hirtelen bemenni elé a középsőbe - a nejem még meg is jegyezte, hogy miért ilyen lassan váltok sávot - ő meg nem tudom mit csinált, de valamiért csak későn vett észre, és nem tetszett neki a dolog.
Ha ilyen történne, első dolgom lenne menni a felvétellel feljelentést tenni. A véletlen parasztkodás a vakvilágba meg a szándékos szivatás két külön kategória.

 

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6429 Dátum: 2017.09.15 17:29:11 »
Van egy régóta magamban feltett kérdés, aki tud rá választ az adja meg. Adott egy 30 km/h-s övezet, több utcából áll, de végeredményben tisztán látható mind a bemeneteleknél, ill. a kimeneteleknél is, hogy seb. korl. van. Mi van akkor, ha én mint utas utazok be,(lehet épp alszok), kifele viszont én vezetek, (lehet napok múlva is.) Számon kérhető rajtam, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy korlátozott zónába közlekedem esetleg 40 km/h-val. Remélem érthetően tettem fel a kérdésem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6430 Dátum: 2017.09.15 17:50:50 »
Van egy régóta magamban feltett kérdés, aki tud rá választ az adja meg. Adott egy 30 km/h-s övezet, több utcából áll, de végeredményben tisztán látható mind a bemeneteleknél, ill. a kimeneteleknél is, hogy seb. korl. van. Mi van akkor, ha én mint utas utazok be,(lehet épp alszok), kifele viszont én vezetek, (lehet napok múlva is.) Számon kérhető rajtam, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy korlátozott zónába közlekedem esetleg 40 km/h-val. Remélem érthetően tettem fel a kérdésem.
Igen, számonkérhető. A te dolgod, hogy meggyőződj a szabályokról.
Ugyanaz a szitu: a helységnév táblával együtt van a sebesség korlátozó tábla, ami így a teljes lakott területre érvénye. Ott sem hivatkozhatsz arra, hogy 2 hete érkeztél a nagyihoz, már rég elfelejtetted.
Egyirányú utca dettó: behajtasz éjjel, majd pár nappal később emlékezz rá, hogy az volt, amikor elindulsz (és lehet, hogy nem te vezettél)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6431 Dátum: 2017.09.15 17:53:42 »
Van egy régóta magamban feltett kérdés, aki tud rá választ az adja meg. Adott egy 30 km/h-s övezet, több utcából áll, de végeredményben tisztán látható mind a bemeneteleknél, ill. a kimeneteleknél is, hogy seb. korl. van. Mi van akkor, ha én mint utas utazok be,(lehet épp alszok), kifele viszont én vezetek, (lehet napok múlva is.) Számon kérhető rajtam, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy korlátozott zónába közlekedem esetleg 40 km/h-val. Remélem érthetően tettem fel a kérdésem.
A szabályok nem ismerete nem mentesít...
A többi csak mese.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6432 Dátum: 2017.09.15 17:53:55 »
Van egy régóta magamban feltett kérdés, aki tud rá választ az adja meg. Adott egy 30 km/h-s övezet, több utcából áll, de végeredményben tisztán látható mind a bemeneteleknél, ill. a kimeneteleknél is, hogy seb. korl. van. Mi van akkor, ha én mint utas utazok be,(lehet épp alszok), kifele viszont én vezetek, (lehet napok múlva is.) Számon kérhető rajtam, hogy nem vagyok tisztában azzal, hogy korlátozott zónába közlekedem esetleg 40 km/h-val. Remélem érthetően tettem fel a kérdésem.
Szerintem mindenkeppen szamon kerheto vagy. Erre is ra lehet huzni, hogy a torveny nem tudasa nem mentesit a betartasa alol.
De nezzunk masik peldat: ha teszem azt a garazsbol/kocsibejarobol/tetszolegesen behelyettesitheto helyrol egy egyiranyu utcaba allsz ki, es a forgalommal szemben kezdesz el haladni, akkor vajon felelossegre vonhatnak erte? Termeszetesen. Nem tehetnek minden kapu/bejaro ele tablat egyiranyu utca jelzessel.
Vagy: egy ismerosod megker, hogy vidd el az autojat A pontbol B pontba. Ha megallit a rendor, mert nem mukodik a (fek)lampa/iranyjelzo/lejart a muszaki/stb... vajon felelossegre vonhat? Te vezeted az autot, a KRESZ leirja, hogy indulas elott miket kell ellenorizni. Ha nem tetted meg, az nem a jarmu tulajdonosanak a felelossege, hanem a tied.
Szamos hasonlo peldat lehetne meg hozni, ez csak ketto volt, de velemenyem szerint aki vezet, az, aki szamon kerheto a szabalyok figyelmen kivul hagyasaert. Hogy ez nem odafigyelesbol vagy nem tudasbol tortenik, az mar lenyegeben mindegy, maximum egy esetleges buntetesnel lehet jelentosege.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6433 Dátum: 2017.09.16 14:41:05 »
Ha ilyen történne, első dolgom lenne menni a felvétellel feljelentést tenni. A véletlen parasztkodás a vakvilágba meg a szándékos szivatás két külön kategória.
Ebben az a mókás, hogy csak szolidan fékez be, hiszen nagyobbat ő kockáztat: őt nem védi a zárt karosszéria
music     

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6434 Dátum: 2017.09.16 15:00:11 »
Köszönöm mindenkinek a véleményét. Kapubejáróban tilos a megállás, várakozás, de a sajátomban is? A törvény betűje szerint igen, de gondolkodni nem bűn a rendőrnek sem. :)