Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1301635 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6405 Dátum: 2017.07.02 21:26:40 »
Korrekt az lenne: fizettél, akkor nincs büntetés, akár határon innen akár azon túl.
Vagy minimum törölhetnék a büntit, ha netán az ellenőr nem lát bele a másik körzet adataiba.
Régen Bécsben úgy volt, hogy a trafikban vettél parkolójegyet, be x-elted, oszt kész. OK akkor még nem digitális világ volt, de egyszerű és átlátható.  Most már ott sem úgy van- tudtommal.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6406 Dátum: 2017.07.02 22:03:03 »
Naná, csak úgy mint a zónahatárokról történő tájékozódással a parkoló órán, ha már ott van. Elég drága lett a séta megspórolása! ::) ::) ::)
Te el szoktál sétálni az órához minden esetben, hogy megnézd, biztos-e a biztos?
(Én igen, mert olyan típus vagyok, de simán lehet olyan szitu, amikor ez nem jön össze. Pl. zuhogó esőben karodon egy babahordozó benne babával, melletted még egy vagy két kisgyerek, akkor számít minden méter.)
De még egyszer leírom: az illető befizette a büntetést, mert jogos volt. Nem azt sérelmezi, hogy ok nélkül büntették, hiszen abban a zónában nem fizetett a parkolásért, hanem hogy a körülmények szerencsétlen közrejátszása folytán olyan helyzetbe került, ahol tévedhetett. Nem akart elbliccelni semmit, hanem kifejezetten jogkövető magatartásra törekedett. És állam bácsinak - pontosabban a kitudjahogyhívják parkoló kft képviselőjének - ez nem számít, ráadásul láthatóan eszébe sem jutott úgy beszélni vele, mint ember az emberrel.
Tehát pl. ha már kiderült a tévedés, minimum vonják le a büntetésből a tévesen kifizetett parkolási díjat. Mert egyszerre egy jármű nyilván nem parkolhat két helyen, tehát nem fair elfogadni ugyanarra a rendszámra két egyidejű díjat.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6407 Dátum: 2017.07.02 22:15:11 »
Én ugyanígy jártam a pesti alsó rakparton a Margit híd alatt pontosan ugyanez a szitu. Panaszlevéllel el lehet rendezni. Azóta kiraktak egy egyértelműsítő táblát is a zónahatárhoz.
Na, és végül visszakaptad a pénzt?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6408 Dátum: 2017.07.03 07:23:31 »
Na, és végül visszakaptad a pénzt?
Persze, (ha jól emlékszem) 10 napon belül visszautalták a bünti árát.
Telefonon kezdtem el a panasztételt, aztán e-mail-ben folytattuk, fotókat küldtem a helyszínről és a telefonomról a látható parkolási SMS-ek igazolásaként, méltányosságból igazat adtak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6409 Dátum: 2017.07.03 07:27:25 »
Te el szoktál sétálni az órához minden esetben, hogy megnézd, biztos-e a biztos?
Én pl. nem, ritkábban parkolok ilyen helyeken, ezért az a 6-7 hely ahol mégis szoktam, be van írva előre a telefonomba. És simán ráfuthatok egy ilyen zónahatár mizériára. Attól jobban félek, hogy míg odasétálok majd vissza, a parkolóőr hamarább odasétál az autómhoz, és pont akkor csattintana, amielőtt még visszajön az igazoló SMS. Ezért speciel nem is szeretek az óráig sétálni, ezt lehetőleg még az autóban ülve vagy az autó közelében szeretem bonyolítani.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6410 Dátum: 2017.07.03 08:46:05 »
Okostelefon megléte esetén ilyenkor (is) jól jön valamilyen parkoló alkalmazás használata.
Én Telenor Wallet-et használok, GPS pozició alapján kiírja a körzetet. Ha körzethatár közelében állok, akkor mind a kettőt és nekem kell kiválasztani, hogy melyikben indítsa el a parkolást.


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6412 Dátum: 2017.07.24 13:31:55 »


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6414 Dátum: 2017.07.24 23:42:13 »
Igen.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6416 Dátum: 2017.08.09 08:43:31 »
Ebből az Aurisból nem készült plugin hybrid?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6417 Dátum: 2017.09.14 11:37:13 »
!!!
Több szempontból is igen tanulságos (és szomorú).
music     

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6418 Dátum: 2017.09.14 12:22:29 »
!!!
Több szempontból is igen tanulságos (és szomorú).
Az eljáró rendőr tette fel az i-re a pontot a második határozatával:
- Dehát a törvényben ez van biztosúr!
- Lóf..., akkor is az van amit mi mondunk!

Megnyugtató, na.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6419 Dátum: 2017.09.14 12:49:49 »
Az!