Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303078 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6390 Dátum: 2017.06.30 13:36:15 »
Pont ez a bajom ezzel. Hogy a fizetésről szól, nem pedig a probléma kezeléséről.
(no igen, több mint 40 év M.országi létezés után még mindig javíthatatlan idealista vagyok  :hmmmm: )

Erőteljesen növeli a rövid időn belüli fizetési hajlandóságot  ;)
Természetesen nem a forgalmat akadályozó gépjárműre kell(ene) tenni, azt el kell szállítani lopósautóval. Ott is nagy a fizetési ráta  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6391 Dátum: 2017.06.30 14:22:18 »
Pont ez a bajom ezzel. Hogy a fizetésről szól, nem pedig a probléma kezeléséről.
(no igen, több mint 40 év M.országi létezés után még mindig javíthatatlan idealista vagyok  :hmmmm: )
A probléma kezeléséről is szól.
Ha kapsz bilincset egyszer, kétszer, elég nagy hülyének kell lenni, hogy megrizikózd többször. Nem véletlenül kellemetlen, macerás, hosszú az ügyintézés. Megszívatnak, hogy máskor ne csinálj ilyet.
Itt azért vegyük ketté a dolgokat. NEM a villamos sínen hagyott kocsira kell a kerékbilincs, hanem a roki parkolóban jogtalanul állóra, a nem fizető kocsira vagy minden olyan helyre, ahol nem akadályozza a forgalmat.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6392 Dátum: 2017.06.30 14:42:12 »
egyetértünk, én arról beszélek hogy ez a bizonyos kettévétel nem működik jól a gyakorlatban. Pl a rokiparkolóban, de akár a fizetőparkolóban nem kellene bilincselni, mert úgy tovább foglalja a legtöbb helyen szűkös mennyiségű parkolóhelyet. Tehát nem a problémamegoldásra koncentrál, hanem a bevételre. Én inkább a díjak elrettentő mértékét tartanám jobb megoldásnak: egy 15e-es bírság egy középkategóriás autó tulajának elrettentő? És akkor még nem a tipikus OFF márkás rokihelyre parkoló típusokról beszélek...
Azt már csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy a jog szerint bármit lefoglalni jogerős bírósági ítélet alapján lehet, a tartozás összegének kétszereséig...

diszkléjmer: és mielőtt úgy tűnne, hogy a jómagyar "szabálytalanvagyok de nekemállfeljebb" mentalitás tört ki belőlem: 24 éve vezetek, egyetlen szabálysértési bírságom sem volt, parkolócsomag is csak egy  - amikor elfelejtettem hogy szombati munkanap van.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.30 14:43:44 írta fezso »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6393 Dátum: 2017.06.30 16:03:22 »
Két kérdés, mindkettőn a mai napon gondolkodtam el (volt apropója).
- Ha valaki féktávon bejön elég és lefékez, én pedig beledurrantok hátulról akkor ugye nem én leszek a hibás?
- Ha egyirányú utcából (ahová én be tudok fordulni, de kifelé nem jöhet senki) a felfestett bringaúton (nekik meg van engedve) kifelé jön, akkor mi az irányadó? Mivel nincs tábla, ezért jobbkézszabály? De nekem elvileg honnan kellene tudnom, hogy ott kell bringásokra számítani, mikor én a tábláról csak az látom, hogy egyirányú utca?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6394 Dátum: 2017.06.30 16:18:27 »
Két kérdés, mindkettőn a mai napon gondolkodtam el (volt apropója).
- Ha valaki féktávon bejön elég és lefékez, én pedig beledurrantok hátulról akkor ugye nem én leszek a hibás?
De igen. Egyszer záróvonalon elémjött egy fazon. Kicsit kihúztam és a jobb hátsó ajtajába mentem. Rendőr mondta, hogy ha hátulról megyek bele akkor csak olyan papírt tudtak volna írni aminek valószínűleg pereskedés a vége.

- Ha egyirányú utcából (ahová én be tudok fordulni, de kifelé nem jöhet senki) a felfestett bringaúton (nekik meg van engedve) kifelé jön, akkor mi az irányadó? Mivel nincs tábla, ezért jobbkézszabály? De nekem elvileg honnan kellene tudnom, hogy ott kell bringásokra számítani, mikor én a tábláról csak az látom, hogy egyirányú utca?
Onnan, hogy ezzel a táblával van jelölve:


DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6395 Dátum: 2017.06.30 16:41:34 »
Onnan, hogy ezzel a táblával van jelölve:
Tehát már az a kereszteződés is jobbkezes, ahol a nekem jobbra utca kifelé egyirányú.
Na megnézem ma a Király-Kertész kereszteződést, mert a Király szerintem főútvonal, a Kertész pedig ilyen bringával jöhec-mehec.
Update: érdekes hogy a Nagymező-Király hosszán nem látok sehol főútvonal kezdete táblát, de van két vége tábla is :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.30 16:48:23 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6396 Dátum: 2017.06.30 18:04:11 »
- Ha valaki féktávon bejön elég és lefékez, én pedig beledurrantok hátulról akkor ugye nem én leszek a hibás
A fedélzeti kamera elég sokat javít az esélyeken, főleg ha a sebesség értéket is rögzít.

A jobbról érkező bringásnak elsőbbsége van a leírt esetben.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6397 Dátum: 2017.07.01 08:43:21 »
Tegnap este 10 körül az M1-esen elég sok külföldi barom jött kishazánkba, gondolom erre a redbull-os hülyeségre torlódtak.
Határozottan nem a magyar közlekedési morál miatt alakult ki több mint 100km-en az az abszurd helyzet, hogy a külső sávban a mindennap megszokott mennyiségű kamionforgalom gyorsabban haladt, mint a belső sávban tolakodó német meg osztrák meg egyéb külföldi rendszámos ididóta. Innentől ment a jobbról előzgetés, szlalomozgatás, villogtatás és a beintés, a kormányrántásos sávváltás, meg persze a kölcsönös ablakmosóval történő locsolgatás, eléggé botrányos volt a hangulat.
Én néhányszor ezt nagyon megelégeltem, amikor már a külső sávban gyakorlatilag kilométereken át egyetlen egy autó/kamion sem volt, fogtam és úgy ítéltem meg, hogy akkor ez most párhuzamos közlekedés, és szépen elcsordogáltam mellettük 120-al. A vicc az volt, hogy amikor utolértem egy kamiont, még annak a hátánál is jó ideig gyorsabban haladtunk, mint a belső sáv.
Ennek mi értelme? Nyugaton nincs kötelező jobbra tartás?
Ja és vagy 3 mobil trafipax is meg a pihenőkben álltak a rendörautók, de minek? Hát alig volt szakasz Győrtöl Budapestig ahol 130-al lehetett volna menni, de azért ment a mérés... Készült a rendőrség valamire mert vélhetően tudták hogy sokan lesznek, de az ácsorgáson túl nem láttunk semmit.
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.01 08:48:14 írta robi (Robi) »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6398 Dátum: 2017.07.01 09:49:42 »
Nyugaton is szeretnek a belső sávban közlekeni, szokták mondani az ilyenekre, hogy neki belső sávba szól a jogsija/forgamija.
Már igazán léphetne a rendőrség azok ellen , akik nem tartják be a jobbra tarts előírást.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6399 Dátum: 2017.07.01 16:07:06 »
Nyugaton is szeretnek a belső sávban közlekeni, szokták mondani az ilyenekre, hogy neki belső sávba szól a jogsija/forgamija.
Már igazán léphetne a rendőrség azok ellen , akik nem tartják be a jobbra tarts előírást.
A szuperkamerájuk több sávot pásztáz. Elvileg azt is tudja kezelni, hogy ha a belsőben lassabban megy mint a külsőben akkor menjen a csekk.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6400 Dátum: 2017.07.01 16:42:28 »
Ja persze... és kinek küldenék? Annak, aki nem tartja be a jobbratartást, vagy annak, aki a külső sávban gyorsabban megy, mint aki a belsőben (mindkettő a megengedett alatt)?

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6401 Dátum: 2017.07.01 18:11:35 »
Ja persze... és kinek küldenék? Annak, aki nem tartja be a jobbratartást, vagy annak, aki a külső sávban gyorsabban megy, mint aki a belsőben (mindkettő a megengedett alatt)?
Mindnek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6402 Dátum: 2017.07.02 20:19:00 »
Családban meséltek egy esetet, és azóta is ezen gondolkozom, mert tk. teljesen igaza van, azzal az unos-untalan ismételt tétellel együtt, is, mely szerint a törvény nem ismerete nem mentesít a betartása alól. Ugyanis a parkolás tömegeket érintő dolog, és ezt úgy kellene szabályozni, hogy a tömegek érdeke is figyelembe legyen véve. Úgy is mondhatnám, hogy "polgárbarát" módon legyen szabályozva, ne csak a pénzbeszedésről szóljon. (Tudom, hol élek... :lol: )
Szóval rokony a Felsőerdősor utcában parkolt, kb. ott, ahol ezen a képen a fekete SX4. Mivel nem sűrűn jár errefelé, nem tudta, hogy hol vannak a zónahatárok és melyik zóna is ez. A Felsőerdősor utcában az automata jóval előrébb van, a következő mellékutca (Németh László) utáni sarkon, ellenben, ahogy a képen is látszik, a Benczúr utcában rögtön a jobb oldali első ház előtt van egy. Ezért bepötyögte ennek az automatának a telefonszámát, megvárta a visszajelző sms-t és elment a dolgára. 40 perc múlva jött vissza, és látja, hogy kapott egy mikuláscsomagot. Még egyszer ellenőrizte a telefonon, hogy jó rendszámot írt-e be (igen), majd tajtékozva elment az ügyfélszolgálatra, ami legalább közel van (Rózsa utca). Ott igen szíves kiszolgálásban volt része, - ez is megérne egy misét: ha már beszedik a pénzt, legalább arra fordítanának egy kis figyelmet, hogy ne biorobotokat ültessenek oda - nagy nehezen kiderült, hogy a Benczúr utca egy másik, zónához tartozik, természetesen alacsonyabb tarifájúhoz, ezért a büntetés. Arra a kérdésre, hogy mégis honnan kéne tudnia, hogy az egy másik zóna - mert az utcán semmi feltűnő jelzése ennek nincsen -, azt a választ kapta, hogy magán az automatán fel van tüntetve egy kis sárga cédulán, hogy az az automata melyik utcá(k)ba ad érvényes jegyet. Arra a kérdésre, hogy ha az ember telefonról intézi a parkolást, és az automatáról messziről leolvassa a nagy méretben ráfestett telefonszámot, amelyet  direkt abból a célból festettek nagyra, hogy ne kelljen közel menni, akkor honnan fogja tudni, annyit tudtak mondani, hogy vannak weboldalak, ahol ezt meg lehet nézni. De ha valakinek nem okos a telefonja, akkor arra nincs megoldás. Természetesen a büntetés be lett fizetve, mert jogszerű volt, de jellemző módon a közeli kisbolt elárusítója halkan mondta, hogy ő hetente több ilyen esetet lát, tehát a probléma egyáltalán nem egyedi.
Tehát mindent összegezve próbált rendes állampolgárként törvénytisztelően eljárni, mindent úgy csinált, mint bármikor máskor ezer egyéb esetben, mégis büntetés lett a vége. Ebből a nézőpontból kér dolgot sérelmez:
- a büntetésnél miért veszik egy kalap alá azt, aki egyáltalán nem fizet(ett) a parkolásért azzal, aki fizetett ugyan, csak nem a megfelelő kategória szerint. (Autópálya matricánál is némi eljárási díjért van lehetőség módosítani bizonyos esetekben a matrica adatain);
- miért nem jelzi valami a különböző tarifájú övezetek határát?! Lehetne egy P tábla, amin alul kiegészítő táblácska van a megfelelő díjövezet színével szegélyezve pl. Mert az sem életszerű, hogy az ember nekiáll a netet böngészni, és az viszi el az idejét, hogy kiagyalja a megfelelő útvonal/parkolózóna kombinációt. Van, akinek van erre ideje és energiája, van akinek nincs, és az ő életkorában már nem is lehet elvárni. Vagy ha ez megoldhatatlan, akkor legalább a zónahatároknál ne forduljon elő az az amúgy jelenleg törvényes - a jogszabály szerint az automatákat úgy kell elhelyezni, hogy a környéki parkolóhelyek legalább 80%-tól 75(?) méteren belülre essen - eset, hogy jóval közelebb van a szomszéd, más kategóriájú zóna automatája.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6403 Dátum: 2017.07.02 21:04:23 »
Én ugyanígy jártam a pesti alsó rakparton a Margit híd alatt pontosan ugyanez a szitu. Panaszlevéllel el lehet rendezni. Azóta kiraktak egy egyértelműsítő táblát is a zónahatárhoz.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6404 Dátum: 2017.07.02 21:17:45 »
Én ugyanígy jártam a pesti alsó rakparton a Margit híd alatt pontosan ugyanez a szitu. Panaszlevéllel el lehet rendezni. Azóta kiraktak egy egyértelműsítő táblát is a zónahatárhoz.

Naná, csak úgy mint a zónahatárokról történő tájékozódással a parkoló órán, ha már ott van. Elég drága lett a séta megspórolása! ::) ::) ::)
« Utoljára szerkesztve: 2017.07.02 21:24:19 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu