Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302887 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6331 Dátum: 2017.04.13 10:30:46 »
Szerencséje  mindkettőnek, hogy pont a másik is egytonnás Suzuki volt. Egy normál kocsival találkoznak, vagy egy 2-3 tonnás SUV-al, akkor esélytelenek.
BTW az ilyen 3 ajtós swifteket vidéken döntő többségben az önjelölt sumakkerek tapossák a piros vonalig, nem családi autó. Az ára kedvező és a könnyű tojáshéj kasznit nagyon viszi a benne lévő motor.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6332 Dátum: 2017.04.13 20:13:38 »
Ez elég unszimpatikus amikor a gyalogos látja, hogy az autó lassít, de ő nem indul el csak amikor már megállt az autó, közben simán átért volna, az autónak nem is kellett volna teljesen megállni.
Basszus, te még ismered is a helyet, hogy írhatsz ilyet?
EZ nem az a hely, ahol meg lehet biztonsággal tenni, amit írtál. Ugyanis itt nem egyértelmű, hogy mi miatt lassít egy autó, több esélyes, ezek közül csak egyik a zebrán átkelő gyalogos. Nekem kedves az életem (meg a gyerekeimé is), ezért csak akkor fogok lelépni a zebrára, ha egyértelmű, hogy az autós elenged. A másik irányból jövő forgalom esetében már más a helyzet, hiszen a Kelemen László utca egyenes, könnyebben felmérjük egymás viselkedését.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6333 Dátum: 2017.04.13 20:41:08 »
E mellett jöttem el ma reggel.
Én meg ennek az utóhatását élvezhettem. Jó nagy guzmi lehetett, mert a baleset 4:40 körül történt, én 8:25 körül tarthattam Diósdnál, ott mentem volna rá a nullásra, ott állt minden. A Waze jelezte ugyan, hogy valami nagyon nem stimmel, mert először a normál menetidővel kalkulált, majd valahol a Budaörsi út környékén hirtelen hozzáadott 40 percet, és ekkor még nem is néztem, hogy ráadásul ezt az M6-oson menve lehet produkálni, az M5 felé még félórával több, de nem néztem utána, hogy mi miatt van. Aztán Diósdnál láttam: állt mind a 4 sáv, csak a le-, és felhajtó sáv volt üres, ezért mivel egybefolyik a következő lehajtóval, elmentem a 6-os felé, ahogy a Waze írta, és valóban hamarabb leértem Kecskemétre Dunaújváros Solt felől, pedig nincs Fejér megyei matricám. Hogy érzékletesebb legyek: kerek egy órával tartott tovább az út, mint szokott, mert forgalom volt rendesen, ha 10 kamiont nem kellett megelőznöm, egyet sem. Persze a nagy szembeforgalom miatt csúnyán: visszakapcsolva 3-ba, vagy 4-be, tövig nyomva, kihúzatva. És mindezekkel együtt az átlagfogyim az induláskori 5,9-ről lement 5,7-re...
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6334 Dátum: 2017.04.13 20:59:45 »
Basszus, te még ismered is a helyet, hogy írhatsz ilyet?
EZ nem az a hely, ahol meg lehet biztonsággal tenni, amit írtál. Ugyanis itt nem egyértelmű, hogy mi miatt lassít egy autó, több esélyes, ezek közül csak egyik a zebrán átkelő gyalogos. Nekem kedves az életem (meg a gyerekeimé is), ezért csak akkor fogok lelépni a zebrára, ha egyértelmű, hogy az autós elenged. A másik irányból jövő forgalom esetében már más a helyzet, hiszen a Kelemen László utca egyenes, könnyebben felmérjük egymás viselkedését.
Sokszor egyértelmű hogy meg fog állni az autó (mert lelassított) , olyankor te is átmehtsz a gyerekkel :devil:milván meg is teszed, így nem értem az aggodalmadat.
Egyébként a gyalogosak nem ott kelnek át(előbb van a zebra) , mint ahol az autók egymásnak elsőbbséget adnak, így nem egyszerre merül fel az elsőbbségadás.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6335 Dátum: 2017.04.13 21:02:38 »
Szerencséje  mindkettőnek, hogy pont a másik is egytonnás Suzuki volt. Egy normál kocsival találkoznak, vagy egy 2-3 tonnás SUV-al, akkor esélytelenek.  Az ára kedvező és a könnyű tojáshéj kasznit nagyon viszi a benne lévő motor.

Nem tudom hogy válhatott ilyen lenézett autóvá szegény. Nagyon jó kocsi pedig. Már nem emlékszem ültem-e benne, biztos szűkös, de sokkal rosszabb modellek is voltak akkoriban, műszakilag pedig parádés. A biztonsága a kornak megfelelő, itt is túlélték a kalandot, ha lehet hinni a cikknek. Arról nem tehet, hogy pont a tervezése után jött egy biztonságtechnikai bumm. A fogyasztása, műszaki megbízhatósága, korrózióállósága ma is legendás, ami mellé kiváló és olcsó alkatrész és szervizellátottság párosul(t).

A SUVok becsülete bezzeg mindig nagy volt, mindenki azt hitte hogy biztonságos, közben eleinte egy borulást sem bírtak ki, pedig azok még borulékonyak voltak. Ez még az USA korszak. A mai SUVok már nem veszélyesebbek egy átlagautónál (azért továbbra is borulékonyak baleseteknél, elég megnézni egy két onboard videogyüjteményt), így már méltán lehet ideális választás anyának oviba vinni az egy szem lurkót. Egy szerény 3x-os ökológiai lábnyommal egy városi kisautóhoz képest, amire a SUV divatba jövése előtt vágytak a csajok. Veszik is mint a cukrot az UK-ban is.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6336 Dátum: 2017.04.14 10:11:10 »
Te most ugye a japán Suzukiról beszélsz?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6337 Dátum: 2017.04.14 14:49:26 »
Ez elég unszimpatikus amikor a gyalogos látja, hogy az autó lassít, de ő nem indul el csak amikor már megállt az autó, közben simán átért volna, az autónak nem is kellett volna teljesen megállni. Na jó öreg néniknél ez megbocsájtható, csak nem túl kooperativ dolog.
A Pasán valóban egyre rosszabb a helyzet, már csúcsidőn kivül is  több irányból torlódik a forgalom és az aldi meg a többi bolt és a busz miatt a gyalogos forgalom is megnőtt. :yes:

 :yes: :yes: :yes:

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6340 Dátum: 2017.04.25 21:36:39 »
Hogy sikerült a legbonyolultabb megoldást összehozniuk  :censored:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6341 Dátum: 2017.04.25 22:34:10 »
Mint mindig. Holott csak annyi kéne, hogy megnézik egy hasonló német iroda működését és adaptálják.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6342 Dátum: 2017.04.26 09:44:36 »
Mint mindig. Holott csak annyi kéne, hogy megnézik egy hasonló német iroda működését és adaptálják.
Folyton ezek a bezzegországok ... Ha Németországban legálisan lehetne embert ölni, akkor se nőne meg a halálozási ráta. Itthon másnap vérben úszna minden :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6343 Dátum: 2017.05.02 09:28:59 »
Ezt nézzétek:
http://www.vezess.hu/vezetunk/2017/05/02/ki-volt-a-hibas-a-rendor-vagy-a-toyotas/
Nem a lényeg, de nem világos, hogy miért sokan balra akarnak sorolni: lehet hogy ott kell fizetni (akinek nincs "matricája")?
Ha igen akkor mégis csak érthető, miért akar a belső sávba sorolni(ráadásul az a leglassúbb , tehát nem azért akar tolakodni )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6344 Dátum: 2017.05.02 10:25:18 »
Nem igazán értem, mi a problémája a rendőrnek. Magam nem csinálnék ilyet, de attól még nálam az ilyen nem veri ki az ingerküszöböt. Kicsit rámenős, de nem szabálytalan: indexelt is, nem több sávot váltott egyszerre. Ennyi.
Aki meg sok helyet hagy maga előtt, az számítson rá, hogy bejönnek elé.
music