Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303192 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6300 Dátum: 2017.03.31 10:46:24 »
Nem kell ehhez Budapest. Röviden úgy fogalmaznám átestünk a ló másik túloldalára, így sokszorosan. Egyszerűen ész nélkül udvariaskodnak sokan, pl.:
- egy autót el akar engedni, miközben 10-20-at tart fel, vagy
- olyan gyalogost akar átengedni, aki nem is akar átkelni, persze mögötte még 3-an kell fékezzenek
s ezt még lehetne sorolni napestig...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6301 Dátum: 2017.03.31 11:04:16 »
Ja a kedvencem még az amikor egy autót úgy akar elengedni, hogy senki sincs mögötte vagy max 1 autó. Annak aztán végképp semmi értelme - mert a sor végén külön bólogató körök nélkül simán beférne.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6302 Dátum: 2017.03.31 11:19:11 »
Persze figyelek tolatás közben, de az nem normális, hogy mögöttem bármikor elhaladhat egy ott még pont elférő jármű. (motor vagy kerékpár) Hogy kellene ennek lennie KRESZ szerint?

Úgy tudom már motorral kerékpárral el szabad gurulni a forgalmi okokból álló autók mellett előresorolás céljából, (többsávos úton biztosan). Ha már szabályosan előresorolt akkor lehetséges hogy szabályosan el is mehet mögötted, de ez elég nagy taplóság. Kerékpáros nem nagyon fog autóssal udvariaskodni, mert vele sem igazán udvariaskodnak én is sokszor látom hogy megáll a kocsisor hogy elengedjenek egy-két a forgalmat megakasztó járművet, de ez a bringásokat cseppet sem érdekli, ő nem fog fékezni senki miatt (aki nem akarja elgázolni).

Szerintem már annak is örülnöd kell, ha be tudsz tolatni és nem állnak meg 30 centire mögötted.
Igazából nem tehetsz sokat, mert gondolom elütni nem akarod őket...

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6303 Dátum: 2017.03.31 21:12:07 »
Úgy gondolom, hogy nem mehet el mellettem (mögöttem, ha már úgy ráfordultam a parkolóhelyre), csak a mögöttem álló autók mellett jobbról addig, amíg engem el nem ér és engem viszont csak balról előzhetne meg, mivel én nem állok. Így nem lenne baj, véletlenül sem tudnám elütni. Csak az a baj, hogy a biciklisek olyanok, hogy ő megállni nem fog.

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6304 Dátum: 2017.03.31 23:15:19 »
A megfordulás és a hátramenet egy közös fejezetben került elhelyezésre a KRESZ szabályai között:
„33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.”

Az a helyzet hogy eleve szabálytalan vagy, ha másoknak meg kell állnia miattad, bárki bárhol elmehet, nem ő lesz a szabálytalan, hanem te. Annyi hogy szándékosan nem mehet neked, mert kötelessége elkerülni a balesetet.
Hogy szabályosan nem lehet megcsinálni? Az nyilván senkit nem fog érdekelni :)

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6305 Dátum: 2017.04.01 00:33:40 »
A folytatást is be kellett volna linkelni: "Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."
Ezek szerint mégis csak tehetek ilyet és az a szabálytalan, aki e közben engem szabálytalanul "zavar" (előz, konkrétan engem jobbról) és önmagát meg veszélyezteti. Tehát akkor a kerékpáros simán nem mehet el jobbról mellettem/mögöttem miközben tolatok befelé egy parkolóba. Persze figyelek én, de az biztos, hogy semmi oka nincs a felháborodásra.

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6306 Dátum: 2017.04.01 07:44:07 »
A megfordulás és a hátramenet egy közös fejezetben került elhelyezésre a KRESZ szabályai között:
„33. § (1) Járművel megfordulni, illetőleg hátramenetet végezni csak úgy szabad, hogy az a többi jármű és az úttesten haladó gyalogosok közlekedését ne akadályozza.”

Az a helyzet hogy eleve szabálytalan vagy, ha másoknak meg kell állnia miattad, bárki bárhol elmehet, nem ő lesz a szabálytalan, hanem te. Annyi hogy szándékosan nem mehet neked, mert kötelessége elkerülni a balesetet.
Hogy szabályosan nem lehet megcsinálni? Az nyilván senkit nem fog érdekelni :)

Miért próbálod ezt az egész történetet elferdíteni, a kerékpáros egyértelmű szabálytalansága felé billentve a mérleg nyelvét?

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6307 Dátum: 2017.04.01 13:23:02 »
Miért próbálod ezt az egész történetet elferdíteni, a kerékpáros egyértelmű szabálytalansága felé billentve a mérleg nyelvét?
?
Ezt nem nekem akartad írni?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6308 Dátum: 2017.04.01 15:25:55 »
A folytatást is be kellett volna linkelni: "Az úttest széléhez, illetőleg a várakozóhelyre történő beálláshoz szükséges hátramenet azonban elvégezhető abban az esetben is, ha az a járműforgalmat - anélkül, hogy a járműveket veszélyeztetné - rövid ideig akadályozza."
Ezek szerint mégis csak tehetek ilyet és az a szabálytalan, aki e közben engem szabálytalanul "zavar" (előz, konkrétan engem jobbról) és önmagát meg veszélyezteti. Tehát akkor a kerékpáros simán nem mehet el jobbról mellettem/mögöttem miközben tolatok befelé egy parkolóba. Persze figyelek én, de az biztos, hogy semmi oka nincs a felháborodásra.

Helyes a szabály értelmezés, így kell eljárni!! Aki ezt vitatja nézzen esti mesét és adja le a gjmű vezetői engedélyét.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6309 Dátum: 2017.04.01 15:34:18 »
És nemcsak a szabályról van szó. A józan ész is azt diktálja, hogy hagyom a szerencsétlent betolatni, nem kerülgetem közben jobbról-balról, mert én biciklista vagyok, nekem mindent szabad, mert így ő is hamarabb befejezi a mnővert, és mindenki hamarabb szabadul a helyzetből.
music     

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6310 Dátum: 2017.04.01 15:58:09 »
Bocs srácok, akkor jogos az akadályozás.
Viszont a következő cím sok mindent elmond (ebből idéztem):

"Kreszprofesszor: Tolatáskor ütközni? Nem tudsz jól kijönni belőle…"
http://www.autoszektor.hu/hu/content/kreszprofesszor-tolataskor-utkozni-nem-tudsz-jol-kijonni-belole

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6311 Dátum: 2017.04.01 21:50:35 »
Na, ez a cikk pont az én értelmezésemet támaszja alá. Köszönöm, hogy betetted ide!  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6312 Dátum: 2017.04.01 22:06:35 »
És nemcsak a szabályról van szó. A józan ész is azt diktálja, hogy hagyom a szerencsétlent betolatni, nem kerülgetem közben jobbról-balról, mert én biciklista vagyok, nekem mindent szabad, mert így ő is hamarabb befejezi a manővert, és mindenki hamarabb szabadul a helyzetből.
Igen!
Miért nem lehet együtt közlekedni és nem egymás ellen különböző jogszabályok mögé bújva?!  Ehh, ezért nincs közlekedés kultúra ebben az országban  :cry:

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6313 Dátum: 2017.04.02 08:20:14 »
?
Ezt nem nekem akartad írni?

Nem neked akartam és nem is neked írtam.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6314 Dátum: 2017.04.02 17:13:55 »
(rendben, csak nekem úgy tűnt, de nincs semmi gond)