Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303201 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6285 Dátum: 2017.03.29 23:26:33 »
Izomból tekert... balról (ahol csak járda van) át jobbra, ahol már járda is, és kerékpárút is.
Azt hiszem:
- szét kellene néznie,
- gyalogosan tolva kelhetne át
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6286 Dátum: 2017.03.29 23:58:36 »
Az nem volt hihető, hogy tömeg volt a kisboltnál :)
Az elcsapás szó nem jelenti szándékosságot, vagy gondatlanságot. Akármennyire is úgy érzed nem tehettél semmit nem jó ómen a zebrán kivasalni valakit, mert a döntéshozó a tényeket nézi: zebra, kivasalt ember...
Szóval könnyen kaphatsz 3 pontot a jogsira, meg 5.000 Ft helyszíni bírságot...
Kellett hogy észleljen és feltehetően felfogta hogy ezt nem kellene megismételni.
Nekem is van pár ilyen emlékem és ezek megmaradnak sok évig.
Szintén a Táncsics, de a giminél balra kanyarodásra várnak a Bajcsy-ról, én jobbról elfértem, erre a jobb ajtó sarkig, gyerek pattan ki a kocsiból, úgy kellett felmosni...és mit mondjak, erre azóta sem számítok, képtelenség is lenne mindenütt betartani a kresz szerint egyébként javasolt ajtónyitásnyi távolságot.
Angliában a tükröt is jobb behajtan parkoláskor, annyi az oldaltávolság...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6287 Dátum: 2017.03.30 08:37:52 »
Kisvárosi viszonylatban "tömeg" :D
6-8-10 fős csoport ácsorgott az ajtóban.

Ui.: OH-i vagy?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6288 Dátum: 2017.03.30 08:40:47 »
Az nem volt hihető, hogy tömeg volt a kisboltnál :)
Az elcsapás szó nem jelenti szándékosságot, vagy gondatlanságot. Akármennyire is úgy érzed nem tehettél semmit nem jó ómen a zebrán kivasalni valakit, mert a döntéshozó a tényeket nézi: zebra, kivasalt ember...
Szóval könnyen kaphatsz 3 pontot a jogsira, meg 5.000 Ft helyszíni bírságot...
Kellett hogy észleljen és feltehetően felfogta hogy ezt nem kellene megismételni.
Nekem is van pár ilyen emlékem és ezek megmaradnak sok évig.
Szintén a Táncsics, de a giminél balra kanyarodásra várnak a Bajcsy-ról, én jobbról elfértem, erre a jobb ajtó sarkig, gyerek pattan ki a kocsiból, úgy kellett felmosni...és mit mondjak, erre azóta sem számítok, képtelenség is lenne mindenütt betartani a kresz szerint egyébként javasolt ajtónyitásnyi távolságot.
Angliában a tükröt is jobb behajtan parkoláskor, annyi az oldaltávolság...
A tükörrel csak annyi a baj, hogy inkább ahhoz tartsák magukat, max. azt vigyék le, mint hogy végighúzzák az egész oldalát a kocsinak :devil:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6289 Dátum: 2017.03.30 09:43:21 »
kivasalni valakit, mert a döntéshozó a tényeket nézi: zebra, kivasalt ember...
Azért ez nem így van. Amit írsz, az a tények torzítása: ha gyalogos, akkor igen, de ha bringával szabsz át a zebrán, ott más a felállás. :excl:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6290 Dátum: 2017.03.31 08:44:16 »
Én a parkolással illetve a parkolóba történő beállással kapcsolatban kérdeznék. Olyan parkolóról beszélek, amikor az út mellett közvetlenül van a parkoló, vagy párhuzamosan az úttal, vagy arra merőlegesen, de az a lényeg, hogy közvetlenül mellette, külön oda vezető út nincs.
Tehát az ide való be parkolás közben többször történt már olyan, hogy ha már megkezdtem a betolatást a parkolóhelyre, ezzel kis időre megállítva a forgalmat, de egy kerékpáros (vagy néha segédmotoros is) csak elmegy mögöttem miközben tolatok és persze még neki áll feljebb, hogy ha majdnem elütöm. Na akkor kinek hogy van elsőbbsége ilyenkor? Mert a mögöttem állók nem kerültek ki, mert vagy volt szemben forgalom, vagy nem fértek el valami miatt. De egy kerékpáros vagy motoros szinte bárhol elfér és megy is mindenen keresztül. Nem úgy kellene, hogy engem jobbról előz meg ha tud, nem a parkolásom közben, balról próbál elslisszolni?  Meg ha már több autó is áll, várja hogy beparkoljak, akkor nem kellene neki is megállni? Persze figyelek tolatás közben, de az nem normális, hogy mögöttem bármikor elhaladhat egy ott még pont elférő jármű. (motor vagy kerékpár) Hogy kellene ennek lennie KRESZ szerint?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6291 Dátum: 2017.03.31 09:19:07 »
Hát ez sajnos úgy van, hogy az úton közlekedőnek elsőbbsége van azzal szemben, aki parkolóból kitolat. Ugyanolyan a helyzet, mint amikor pl. egy udvarról kihajtasz vagy kitolatsz egy útra, utcára (ahol nincs járda, de ha lenne is járna, akkor méginkább). Mindenkit el kell engedned, tökmindegy hogy autós, biciklis vagy akár gyalogos.

Az más tészta, hogy az úton közlekedőknek meg van az a joga, hogy lemondjanak az elsőbbségükről, azaz illedelmesen beengedjenek. Sajnos a biciklistákra ez nem jellemző.
Sokan pedig arra játszanak, amikor ilyen szűk parkolókból kiállnak, hogy kikényszerítik az úton közlekedőktől hogy álljanak meg úgy, hogy bunkó módon akkor is lassan tolják kifelé az autó fenekét, amikor tökre megy a forgalom. Ezt nem szabad, mert valóban balesetveszélyes, és illetlenség is. Szépen meg kell várni hogy mindenki elmenjen, vagy valaki lemondjon az elsőbbségi jogáról, beengedve. Legyen az autós, biciklis, gyalogos.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.31 09:21:14 írta robi (Robi) »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6292 Dátum: 2017.03.31 09:31:58 »
Robi!
Soma a beparkolásról beszél, nem a parkolóból való kitolatásról!
Egyértelműen elsőbbsége van azokkal szemben, akikről ír.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6293 Dátum: 2017.03.31 09:41:36 »
 :hmmmm:  "Tolatás" szóhasználat okán azt hittem, hogy kitolatásról van szó.
Akkor milyen fajta parkolási műveletről van szó? Oldalparkolás? Mert nem világos az sem hogy az utca, a menetirányhoz képest melyik oldalán van a parkoló, és hogyan helyezkedik el...

Illetve kérdés: megfelelő irányú index villog ilyenkor? A biciklista akkor hisztizhet csak, ha nem villogott az autón az index megfelelő irányba, kvázi nem tudhatta előre, hogy merre fog kanyarodni az autó, így nem is dönthette el helyesen, merre kerüljön...
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.31 09:50:41 írta robi (Robi) »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6294 Dátum: 2017.03.31 09:50:51 »
Ez megint arról szól, hogy jó lenne már végre, ha nem kizárólagosan a jogszabályok határoznák meg a közlekedők viszonyát, hanem a kölcsönös játékszabályok. Tehát ha valaki be akar tolatni egy parkoló helyre, akkor hagysz helyet neki és bringával sem szabsz el mögötte.

Herótom van attól, hogy itt Magyarországon mindenki a neki előnyös jogszabályt lobogtatva közlekedik, a többi kötelezettség persze mindig háttérbe szorul. A közlekedés egy rohadt nagy közösségi "játék" kell hogy legyen, ahol kölcsönösen, értelemszerűen és a lehetőleg legegyszerűbben kellene megoldani a szituációkat. Helyette mindenki itt tolerálja a munkahelyi főnöke cseszegetését, a családi problémáját és a kisebbrendűségi fóbiáját az aktuális jogszabályt lobogtatva.
Én már jó ideje menekülök a hülyék elől. Elengedem a lehető leghamarabb, minél távolabb kompenzáljon. Nem vitatkozom, nem oktatok, nem bosszulok meg semmit. Legtöbbször még nevetek is rajta. Szerintem másként nem lehet itthon közlekedni (főleg ennyi, amennyit én az autóban ülök), mert különben mindig egy idegbeteg állatként érnék haza és a feleségem vagy az alkalmazottaim látnák a kárát  :D 
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.31 09:53:44 írta Nagycitrom »

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6295 Dátum: 2017.03.31 09:53:17 »
:hmmmm:  "Tolatás" szóhasználat okán azt hittem, hogy kitolatásról van szó.
Akkor milyen fajta parkolási műveletről van szó? Oldalparkolás? Mert nem világos az sem hogy az utca, a menetirányhoz képest melyik oldalán van a parkoló, és hogyan helyezkedik el...

Illetve kérdés: megfelelő irányú index villog ilyenkor? A biciklista akkor hisztizhet csak, ha nem villogott az autón az index megfelelő irányba, kvázi nem tudhatta előre, hogy merre fog kanyarodni az autó, így nem is dönthette el helyesen, merre kerüljön...

Természetesen feltételezve a beparkoló autó helyes KRESZ magatartását írtam azt, hogy elsőbbsége van beparkolásnál a mögötte álló / mögötte érkező járművekkel szemben.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6296 Dátum: 2017.03.31 09:53:55 »
Elengedem a lehető leghamarabb, minél távolabb kompenzáljon.
Jajaja, én is. Lehetőleg ne velem ütközzön, húzzon a francba azt menjen amerre lát...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6297 Dátum: 2017.03.31 09:56:47 »
Szerintem másként nem lehet itthon közlekedni (főleg ennyi, amennyit én az autóban ülök), mert különben mindig egy idegbeteg állatként érnék haza és a feleségem vagy az alkalmazottaim látnák a kárát  :D

Tökéletesen egyetértek.
Egy darabig én is ordítottam, mutogattam, felb*sztam az agyam a kocsiban, de pointless... már régóta nem.

Tavaly 3 napot vezettem Ausztriában, hát szinte kisimult az arcom. :D
« Utoljára szerkesztve: 2017.03.31 09:58:19 írta TCr »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6298 Dátum: 2017.03.31 10:14:04 »
itt Magyarországon mindenki a neki előnyös jogszabályt lobogtatva közlekedik, a többi kötelezettség persze mindig háttérbe szorul. A közlekedés egy rohadt nagy közösségi "játék" kell hogy legyen, ahol kölcsönösen, értelemszerűen és a lehetőleg legegyszerűbben kellene megoldani a szituációkat.
Ez veszélyes téma amúgy.
Minden nap találkozok egy-két "túlokos" figurával. Pl. Hungárián mostanában óriásiak a dugók az útfelújítások miatt. Van hogy az egyik sáv nagyon belassul, mellete a másik meg hasít. Átmegyek végül én is a gyorsabbikba, erre látom, miért lassú az eredeti sor: egyik autó nem a közlekedők ritmusában megy, hanem beteszi fixen mondjuk kettesbe, és alapjáraton megy konstans sebességgel. Ez szép, csakhogy a sor előtte elszalad, marad csomó hely ahová áttolakodnak a többi sávból, őt nem érdekli, mire útoléri, addigra beindul a sor, szóval agyrém.
A másik, aki kereszteződésen zölden áthaladva elkezd udvariaskodni a következő kis utcából kihajtóknak, hátra nem néz, hogy akik még zölden jöttek át nem férnek már be mert ő megállt udvariaskodni...

Figyelni kéne az extrémákra is, a túl okos/udvarias magatartás sem jó amikor nagy a forgalom, mert a hátul lévők ettől szívni szoktak.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6299 Dátum: 2017.03.31 10:33:05 »
Ez veszélyes téma amúgy.
Figyelni kéne az extrémákra is, a túl okos/udvarias magatartás sem jó amikor nagy a forgalom, mert a hátul lévők ettől szívni szoktak.
Egyről beszélünk. Látni kell a körülöttem levőket és figyelni. Én sem a feltétlen udvariasságra gondoltam.

(a napokban valaki egy kis körforgó közepén állt meg, hogy beengedje a következő betorkolásnál 5 másodperce várakozó EGY szem autóst  :eek: )