Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302905 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6270 Dátum: 2017.03.25 14:36:46 »
Én ebben nem látok logikát a kép alapján. Egy esetet el tudok képzelni - nem ismerem a forgalmi viszonyokat itt -, a Stop tábla a keresztirányú gyalogosforgalom védelmében van ott. Ugyanis a vezető itt erősen balra figyel, nem pedig a jobbról érkező gyalogosra. A megállási kötelem így értelmezhető.
Ha a googlemaps-en beljebb mész a kereszteződésben, látszik, hogy valóban van egy zebra, de feljebb (jobbra) kb. 20-25 m múlvam jól belátható helyen. Ez sem lenne nálam ok.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6271 Dátum: 2017.03.25 14:39:01 »
Itt is van egy hasonló, sőt itt még egy, csak itt mindkettő esetben minden macis.  :hmmmm:
Igen, ezek Kaszásdülőnél vannak, és logikus is a táblázás.
Ott nálad van vmi speciális helyzet, ami miatt stoppoltak, amit a linkelt nézetből nem lehet látni.
Beljebb tudsz menni egérrel a kereszteződésbe, az X-re kell klikkelni, és akkor odaugrik.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6272 Dátum: 2017.03.25 19:11:50 »
Ha a googlemaps-en beljebb mész a kereszteződésben, látszik, hogy valóban van egy zebra, de feljebb (jobbra) kb. 20-25 m múlvam jól belátható helyen. Ez sem lenne nálam ok.

Hmmm, akkor nagyjából eltaláltam, nem néztem tovább.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6273 Dátum: 2017.03.27 19:21:11 »
Fent vannak a nyári gumik, erre kell mennem Ausztrián kersztül. De ott április 15-ig kötelező a téli.
Most szereljem vissza, vagy csak télies idő esetén büntetnek a nyári miatt? :devil:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6274 Dátum: 2017.03.27 19:33:03 »
Fent vannak a nyári gumik, erre kell mennem Ausztrián kersztül. De ott április 15-ig kötelező a téli.
Most szereljem vissza, vagy csak télies idő esetén büntetnek a nyári miatt? :devil:

Igen, büntetnek. A szabál, az szabál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6275 Dátum: 2017.03.27 20:11:55 »
Fent vannak a nyári gumik, erre kell mennem Ausztrián kersztül. De ott április 15-ig kötelező a téli.
Most szereljem vissza, vagy csak télies idő esetén büntetnek a nyári miatt? :devil:
Plusz a hóláncot se felejtsd el.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6276 Dátum: 2017.03.27 20:54:07 »
Fent vannak a nyári gumik, erre kell mennem Ausztrián kersztül. De ott április 15-ig kötelező a téli.
Most szereljem vissza, vagy csak télies idő esetén büntetnek a nyári miatt? :devil:

Miért, minden út labancián át vezet?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6277 Dátum: 2017.03.27 21:19:27 »
Plusz a hóláncot se felejtsd el.
Ó jó hogy mondod, má azt is kiraktam a kocsiból :surrender:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6278 Dátum: 2017.03.28 18:28:16 »
Miért, minden út labancián át vezet?
Csak a legrövidebb.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6279 Dátum: 2017.03.28 18:32:12 »
Igen, büntetnek. A szabál, az szabál.
Na megkérdeztem az osztrák sógoromat: csak ha téliesek az útviszonyok (hó vagy jég van az útakon) akkor kötelező a téligumi. :yes:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6280 Dátum: 2017.03.29 04:58:26 »
Na megkérdeztem az osztrák sógoromat: csak ha téliesek az útviszonyok (hó vagy jég van az útakon) akkor kötelező a téligumi. :yes:

Na, akkó' csak tolólap és sószóró kell a rolládra. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6281 Dátum: 2017.03.29 08:37:58 »
Ma reggel kipróbáltam az ABS-t, egy szimulált sávváltással.
Konkrétan szerb rulettezett (elsőbbséget nem megadva áthajtani 100-al egy kereszteződésen) egy biciklis kislány.

A kereszteződés érdekessége, hogy ez Orosháza belterületén a régi 47-es főút (most 470, mióta van elkerülő), illetve balról út és járda van, jobbra el a Táncsics utcán már van úttal párhuzamos külön kerékpárút.

Balra néztem, állt az úton egy Mazda6 kombi (krómfelnivel) mögötte a kisbolt ajtajánál kisebb tömeg... jobbra is elnéztem, majd a felnit újra, lassítás nélkül hajtottam volna tovább... Amikor feltűnt egy rózsaszín paca, és az asszony hangja... A kisbolt előtti tömegből kiválva tekert át a kereszteződésen, a túloldalon már meglévő kerékpárútra. Satufék mellett, a szembejövők kanyarodósávjába tereltem magunk. A kislánynak a poros nyomát láttam ahogy teker tovább...
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6282 Dátum: 2017.03.29 22:23:54 »
Ma reggel kipróbáltam az ABS-t, egy szimulált sávváltással.
Konkrétan szerb rulettezett (elsőbbséget nem megadva áthajtani 100-al egy kereszteződésen) egy biciklis kislány.

Szóval majdnem elcsaptál a zebrán egy kislányt és azzal ködösítesz, hogy tömeg volt a annál kisboltnál...hihető :)
A sávváltás gondolom nem csak szimulált volt akkor...durva...
Azt hiszem csak 30-al szabad elütni eléd rohanó,bicikliző,motorozó vagy autóval kihajtó embert, különben nem voltál kellően óvatos ez talán a bírói gyakorlat, bezzeg az oktató anno azt mondta nyomjad neki ne csalogasd a gyalogost  [rohog]



Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1102
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6283 Dátum: 2017.03.29 22:49:25 »
Szóval majdnem elcsaptál a zebrán egy kislányt és azzal ködösítesz, hogy tömeg volt a annál kisboltnál...hihető :)
A sávváltás gondolom nem csak szimulált volt akkor...durva...
Azt hiszem csak 30-al szabad elütni eléd rohanó,bicikliző,motorozó vagy autóval kihajtó embert, különben nem voltál kellően óvatos ez talán a bírói gyakorlat, bezzeg az oktató anno azt mondta nyomjad neki ne csalogasd a gyalogost  [rohog]

Ha kicsit is hibásnak érezném magam, valószínű írásban nem "hencegnék" vele. (kicsit olyan volt, mint mikor vad ugrik eléd)

A sávváltás valós volt, és szerencse hogy akkor nem jött senki szemből a balra kanyarodóban (mint itt a google-autóval szemben). 2 órát remegett utána a lábam...
Ha elcsapom már 30 alatt lett volna. Durva, hogy ekkora kereszteződésben csak így áttekert, és az is, hogy vissza sem nézett, lehet észre sem vette, hogy nekem mekkorát kellett tornáznom. Bízom benne, hogy ő is csak most nem figyelt, mert így hamar bajba kerülhet.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #6284 Dátum: 2017.03.29 23:03:20 »
Szóval majdnem elcsaptál a zebrán egy kislányt és azzal ködösítesz, hogy tömeg volt a annál kisboltnál...hihető :)
Ha jól értelmezem, akkor a kiscsaj "tekert át" a zebrán, tehát nem gyalogos, hanem kerékpáros. Azért ez nem ugyanaz.
Félre ne értsd, azt sem üti el az ember szívesen, meg sehogyan sem, de a zebrán gyalogosra számít az ember, nem egy 3x olyan gyorsan haladó kerékpárosra.
Ha félreértettem a szitut, bocs!