Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302787 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #240 Dátum: 2005.04.08 13:58:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szerintem meg a felfogással van idehaza baj. Ha mindenki betartaná a szabályokat - most nem vitatnám meg, hogy a szabályok jók vagy sem, de szabályok, ha tetszik, ha nem, vagyis jogkövető lene, akkor előbbre tartanánk minden téren.

Ha igénybe akarsz venni egy szolgáltatást, akkor kifizeted érte az ellenszolgáltatást nem? Persze mindíg vanak, akik megpróbálnak trükközni, és sajna erre nevel az élet is. De ez nem azt jelenti, hogy ez a normális. Szerintem.

Vegyünk egy példát: Ki milyen okból kapcsolja be a biztonsági övet?

Azért mert kötelező és a rendőr megbüntethet, ha nincsen bekapcsolva,  vagy azért meg ha nem kapcsolom be, akkor nagyobb sérülést szenvedhetek el?

Az eredmény ugyanaz, de mennyire más az okozati összefügés!

A biztonsági övet a bekapcsolók sztem 50%, vagy még több a szabályok miatt kapcsolja be. Én nem, nekem természetes dolog ez, mióta megtanultam vezetni, ha kimegyek leállni a kocsival a garázsba, akkor is becsatolom néha, ennyire természetes mozdulat. Igazán nem gondolom végig, hogy ez az életemet is jelentheti, de tudat alatt ez is bennem van.
Természetesen a szolgáltatásokért fizetni kell, de nem vagy köteles eltűrni, hogy irreálisan magas árakat követeljenek. Arról már nem mi tehetünk, hogy a vagyonok elosztásánál a főnökök kapják a legtöbbet :D
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #241 Dátum: 2005.04.08 14:11:01 »
:idea: Tegnap a XIII. Göncöl utcán két helyen is voltak rendőrök - nem volt egyetlen egy jobbról előzés sem a felfestett kerékpársávon.  :!:  
Sőt, valamelyik reggel állt két motoros rendőr a Hungária-Béke út sarkán - senki sem furakodott előre a jobbra kanyarodó sávban, ergo zöldnél szépen haladt előre mindhárom egyenes sáv.
Érdekes, ha az emberek rendőrt látnak, eszükbe jutnak a kresz szabályok?  :roll:
Lehet, hogy a neccesebb csomópontokra ki kellene tenni egy rendőrautót, bene két szalmabábuval...  :lol:
8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22264
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #242 Dátum: 2005.04.08 14:18:45 »
Idézetet írta: "whis"
:idea: Tegnap a XIII. Göncöl utcán két helyen is voltak rendőrök - nem volt egyetlen egy jobbról előzés sem a felfestett kerékpársávon.  :!:  Érdekes, ha az emberek rendőrt látnak, eszükbe jutnak a kresz szabályok?  :roll:
 8)


Mondom, hogy fosnak és nem alapból jogkövetők.
Persze, ha nem lennének elalvó, tötyörgő autósok, akkor nem szívnának a többiek miattuk.
Reggelente nem győzöm kerülgetni a lefulladó, cartársakat. És közben a guta üt meg, hogy miattuk az amúgy is dugós városban még egy-két lámpával később jutok át a kereszteződésen.  Ha meg nem fullad le, akkor sminkel, telefonál, újságot olvas, a faxom tuggya mit csinál, csak azzal nem foglalkozik, hogy VEZESSEN, ha már a volán mögött ül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #243 Dátum: 2005.04.08 14:46:58 »
Idézetet írta: "whis"
:idea: Tegnap a XIII. Göncöl utcán két helyen is voltak rendőrök - nem volt egyetlen egy jobbról előzés sem a felfestett kerékpársávon.  :!:  
Sőt, valamelyik reggel állt két motoros rendőr a Hungária-Béke út sarkán - senki sem furakodott előre a jobbra kanyarodó sávban, ergo zöldnél szépen haladt előre mindhárom egyenes sáv.
Érdekes, ha az emberek rendőrt látnak, eszükbe jutnak a kresz szabályok?  :roll:
Lehet, hogy a neccesebb csomópontokra ki kellene tenni egy rendőrautót, bene két szalmabábuval...  :lol:
8)

Nálunk van a kerületben papírrendőr :D Ne tudd meg, mennyit jelentett a dolog, kb 4 nap után mindenki rájött, hogy ez kamu, és azóta gyorsabban mennek el elötte. Én is néha, és még integetek is neki :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #244 Dátum: 2005.04.08 21:32:54 »
Idézetet írta: "Misi"
Ez rendben van, de ha ingyen utazunk azzal nem a nyereségességét segítjük elő a cégnek.  :wink:

Nem is áll szándékomban elősegíteni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #245 Dátum: 2005.04.08 21:35:14 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nálunk van a kerületben papírrendőr :D Ne tudd meg, mennyit jelentett a dolog, kb 4 nap után mindenki rájött, hogy ez kamu, és azóta gyorsabban mennek el elötte. Én is néha, és még integetek is neki :D

Változtatni kéne a helyét :idea:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #246 Dátum: 2005.04.09 00:21:58 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "whis"
:idea: Tegnap a XIII. Göncöl utcán két helyen is voltak rendőrök - nem volt egyetlen egy jobbról előzés sem a felfestett kerékpársávon.  :!:  Érdekes, ha az emberek rendőrt látnak, eszükbe jutnak a kresz szabályok?  :roll:
 8)


Mondom, hogy fosnak és nem alapból jogkövetők.
Persze, ha nem lennének elalvó, tötyörgő autósok, akkor nem szívnának a többiek miattuk.
Reggelente nem győzöm kerülgetni a lefulladó, cartársakat. És közben a guta üt meg, hogy miattuk az amúgy is dugós városban még egy-két lámpával később jutok át a kereszteződésen.  Ha meg nem fullad le, akkor sminkel, telefonál, újságot olvas, a faxom tuggya mit csinál, csak azzal nem foglalkozik, hogy VEZESSEN, ha már a volán mögött ül.


Fosnak, de ész nélkül, pl a 70-es tábla után nem meri megelőzni a 45-50-el guruló rendőrt, az 50-es táblánál, ahol rendszeresen radaroznak (M3 bevezető) 40-re fékez ... után ameg nyomja mint barom :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #247 Dátum: 2005.04.09 11:53:32 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Nálunk van a kerületben papírrendőr :D Ne tudd meg, mennyit jelentett a dolog, kb 4 nap után mindenki rájött, hogy ez kamu, és azóta gyorsabban mennek el elötte. Én is néha, és még integetek is neki :D

Változtatni kéne a helyét :idea:

3 helyre viszik, de hát nekem nem annyira jó a szemem, de kb 500 méterről észreveszem, hogy nem igazi, mert nem mozog :D
500 méterről meg ha igazi 300 ról is lelassulok 50-re :D
Laco 73 :D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #248 Dátum: 2005.04.10 14:30:18 »
Talira menet ha jól emlékszem Keszthelyen egy kiscsaj majdnem levitte a kocsim orrát besorolás közben, se index, padlófékeznem kellett, hogy beférjen. Se előtte, se előttem nem volt senki, bőven lett volna helye.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #249 Dátum: 2005.04.13 13:44:31 »
Tegnap óta újra van jogsim, megküldték a lejárt helyett az újat! Mostmár nyugodtabban vezetek  :)
Rögtön mellékeltek is hozzá egy ponttáblázatot, gondolom csak miheztartás végett  :wink:

Tegnap megálltam egy zebránál, az amolyan középen járdaszigetes típusúnál, mert pár gyerek meg 3 felnőtt ácsorgott ott (napi jócselekedet). Az út kicsit szélesebb volt, ezért rögtön hárman ki is kerültek jobbról, mert ugye van, aki nem tud várni 8 mp-et, míg a szerencsétlen gyalogos áthalad  :evil:  Rögtön ki is osztottam 3x6 pontot, persze csak elméletben... :x
Időnként elgondolkodom azon, hogy kéne egy kamera a műszerfal tetejére, aztán elküldeném a sok tuskónak egy "Best of Így vezetünk mi" c. CD-n  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #250 Dátum: 2005.04.13 14:50:47 »
Idézetet írta: "Trotter66"
...Ki milyen okból kapcsolja be a biztonsági övet?...
Mert veszettül sípol a rohadék autó, ha nem kötöm be.  :twisted:
Visszajövök :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #251 Dátum: 2005.04.13 23:27:24 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap megálltam egy zebránál, az amolyan középen járdaszigetes típusúnál, mert pár gyerek meg 3 felnőtt ácsorgott ott (napi jócselekedet). Az út kicsit szélesebb volt, ezért rögtön hárman ki is kerültek jobbról, mert ugye van, aki nem tud várni 8 mp-et, míg a szerencsétlen gyalogos áthalad  :evil:  Rögtön ki is osztottam 3x6 pontot, persze csak elméletben... :x

Én rászoktam, hogy megállok a zebráknál, - más úgysem teszi meg - ilyenkor mögöttem szitkozódni szoktak, aztán utána állva hagyom a mögöttem állót, mert nagy tempóban eltűnök, na ilyenkor aztán még jobban szitkozódhat, de ezt már nem látom... :lol:  :lol:  :lol:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #252 Dátum: 2005.04.14 08:11:38 »
A hírekben ahallottam, hogy a rendőrség rá fog állni a zebrák, nagyobb lámpás kereszteződések és vasúti átjárók fokozottabb figyelésére, mert az utóbbi időben sok baleset történt ezeken a helyeken és nőtt az "agresszió".
A múltkor Tiszavasváriban álltak a rendőrök a vasúti átjárónál, természetesen mindenkinek rögtön eszébe jutott a Kresz azon bekezdése, hogy "...lakott területen belül 30 km/h.."  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #253 Dátum: 2005.04.14 08:31:24 »
Idézetet írta: "whis"
A múltkor Tiszavasváriban álltak a rendőrök a vasúti átjárónál, természetesen mindenkinek rögtön eszébe jutott a Kresz azon bekezdése, hogy "...lakott területen belül 30 km/h.."  8)

30? Én 40-ről tudtam... :oops:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #254 Dátum: 2005.04.14 09:04:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
A múltkor Tiszavasváriban álltak a rendőrök a vasúti átjárónál, természetesen mindenkinek rögtön eszébe jutott a Kresz azon bekezdése, hogy "...lakott területen belül 30 km/h.."  8)

30? Én 40-ről tudtam... :oops:


Lakot területen 30 kívül 40
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!