Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303218 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #210 Dátum: 2005.03.27 20:32:31 »
Idézetet írta: "whis"
Beharangozták, hogy Húsvétkor nagy rendőrségi felügyelet lesz. Tettünk egy rövid kirándulást délután, de sehol nem találkozta, ilyennel.

Megtettem én is a Kecskemét-Szarvas-Kecskemét útvonalat, de sehol még csak rendőrautóval sem találkoztam  :roll:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Hardy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #211 Dátum: 2005.03.27 21:42:39 »
Családlátogatás Szekszárd-Bonyhád (25km) 6-os főúton,odafele egy trafipax.Holnap ismét megjárom az utat,hát kíváncsi vagyok :)  :?:
'06 Corolla Verso 1.8 Linea SOL

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #212 Dátum: 2005.03.29 08:05:59 »
27-én T.újváros-Pécs: Pesten láttam egy rendőrt
28-án Pécs-T.újváros: elvétve láttam néhány járőrt, igazoltatást csak Som közelében.
Egyszer sem állítottak meg a ~900 km alatt, igaz viszonylag konszolidáltan vezettem.
Viszont lenne egy kérdésem a pestiekhez:
A Keletipu mellett a Thökölyn mentem, ahogy átértem a Rákóczira (itt most kissé át vannak rajzolgatva a sávok szép sárga festékkel) szóval kint felejtettem magam a külső sávban, ami buszsávvá vált a Rákóczin. Kb. 150 m után jöttem rá, hogy ez a buszsáv és gyorsan besoroltam. Mi a tapasztalat, van ott kamera, vagy meddig lehet "bűntatlenül" bambáskodni a buszsávban?
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #213 Dátum: 2005.03.29 08:41:01 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
27-én T.újváros-Pécs: Pesten láttam egy rendőrt
28-án Pécs-T.újváros: elvétve láttam néhány járőrt, igazoltatást csak Som közelében.
Egyszer sem állítottak meg a ~900 km alatt, igaz viszonylag konszolidáltan vezettem.
Viszont lenne egy kérdésem a pestiekhez:
A Keletipu mellett a Thökölyn mentem, ahogy átértem a Rákóczira (itt most kissé át vannak rajzolgatva a sávok szép sárga festékkel) szóval kint felejtettem magam a külső sávban, ami buszsávvá vált a Rákóczin. Kb. 150 m után jöttem rá, hogy ez a buszsáv és gyorsan besoroltam. Mi a tapasztalat, van ott kamera, vagy meddig lehet "bűntatlenül" bambáskodni a buszsávban?


Párszáz métert én is mentem már ott, még nem kaptam róla semmit! :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #214 Dátum: 2005.03.29 12:14:23 »
Viszont Bp-en jóval kevesebb baleset volt, mint tavaly. Valaminek azért lennie kellett. Persze lehet, hogy a beharangozásnak is volt hatása. Mondjuk annyi baj legyen... :lol:  :lol:  :lol:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #215 Dátum: 2005.03.29 12:23:12 »
Péntek este volt nagy nyüzsi felénk, két faluban 3 helyen álltak, és mindegyiknél 2-3 kocsi állt igazoltatásra, pedig 10 körül értem hazafelé!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #216 Dátum: 2005.03.29 17:54:23 »
Én múlt héten egyik délután az összes iratomat, forgalmit, mindent a munkahelyemen felejtettem. Hazafelé Kapuvárra a 85-ösön 2 helyen volt igazoltatás, mindkét helyen átcsúsztam. Itthon pakolom ki a kocsit, se pénztárca, se kabát.


Kolléganőm ma mesélte, hogy hétvégén voltak otthon Komlón. Oda és visszafele uton se láttak rendőrt. De a férje tegnap délután bement Pécsre, odauton 2szer állították meg a rendőrök, mindkétszer megszondáztatták. Panaszkodott, hogy ingyenszondát meg nem kapott.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #217 Dátum: 2005.03.30 08:29:09 »
Minap hallottam azt a hírt, hogy a rendőrségünk is kezd "civilizálódni", azaz megpróbálják átvenni azt a szokást, hogy nem lehet csak úgy heccból megállítani az autósokat és mindenfélét piszkálódni. Csak abban az esetben tehetik ezt, ha gyanú merül fel valamilyen szabálysértésre.
Ez egy részről örömteli, más részről nem annyira, mert nehezebb lesz a dolguk.
Mondjuk amcsiban már régóta így van, ott sem lehet megállítani csak úgy, mert az autós nyomban be is perelheti a rendőrt zaklatásért :!: . Ennek párszor láttam hátrányát, pl amikor egy ámokfutót kerestek: a városból kivezető utak el voltak torlaszolva, csak egy sávon, lassan lehetett kifelé haladni, de megállítani senkit nem lehetett, így a rendőrök csak bekukantottak a csordogáló autókba.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #218 Dátum: 2005.03.30 11:15:11 »
Idézetet írta: "whis"
Mondjuk amcsiban már régóta így van, ott sem lehet megállítani csak úgy, mert az autós nyomban be is perelheti a rendőrt zaklatásért :!: . Ennek párszor láttam hátrányát, pl amikor egy ámokfutót kerestek: a városból kivezető utak el voltak torlaszolva, csak egy sávon, lassan lehetett kifelé haladni, de megállítani senkit nem lehetett, így a rendőrök csak bekukantottak a csordogáló autókba.  :roll:

Viszont ha kiszállsz a kocsiból, akkor jobb ha meg sem moccansz, mert lelőhet...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #219 Dátum: 2005.03.30 11:26:33 »
Idézetet írta: "music"
Viszont ha kiszállsz a kocsiból, akkor jobb ha meg sem moccansz, mert lelőhet...

Na igen, valamit valamiért!  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #220 Dátum: 2005.03.31 07:33:59 »
A FLAG-01 rendszámú BMW-snek üzenem, hogy a kedves mamát szorítsa le és utána intsen be neki! Történetesen a tegnapi csúcsforgalomban az NLK-n annyira siethetnékje volt, hogy egyesével előzgette a sort, emiatt mindenki másnak (a szembejövőknek is) fékezgetnie kellett! Természetesen fihyelmen kívül hagyta az összes létező szabályt  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #221 Dátum: 2005.03.31 09:17:59 »
Idézetet írta: "whis"
Minap hallottam azt a hírt, hogy a rendőrségünk is kezd "civilizálódni", azaz megpróbálják átvenni azt a szokást, hogy nem lehet csak úgy heccból megállítani az autósokat és mindenfélét piszkálódni. Csak abban az esetben tehetik ezt, ha gyanú merül fel valamilyen szabálysértésre.
Ez egy részről örömteli, más részről nem annyira, mert nehezebb lesz a dolguk.
Mondjuk amcsiban már régóta így van, ott sem lehet megállítani csak úgy, mert az autós nyomban be is perelheti a rendőrt zaklatásért :!: . Ennek párszor láttam hátrányát, pl amikor egy ámokfutót kerestek: a városból kivezető utak el voltak torlaszolva, csak egy sávon, lassan lehetett kifelé haladni, de megállítani senkit nem lehetett, így a rendőrök csak bekukantottak a csordogáló autókba.  :roll:

ez csak a nemigazán jogállamokban volt szokás, hogy "közúti ellenőrzés, kérem a jogosítványt" stb. A jogállamokban a rendőrnek csak alapos okkal volt mindig lehetősége megállítani az autósokat. Nyugat-Európában most sem volt átfogó húsvéti közúti ellenőrzés.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #222 Dátum: 2005.04.05 08:53:34 »
Vasárnap volt valami razzia? Annyi rendőrrel találkoztam, mint eddig még soha!
A M3-ason lefelé 2 rendőrautó és 2 motoros vadász volt, a visszafelé oldalon 3 rendőrautó. A 36-oson mértek 2 helyen. A 41-esen is voltak. Nálunk a kisvárosban 2 helyen vadásztak. Az övem épp nem volt becsatolva, de nem szóltak  :oops:

Tegnap a 36-oson csorogtam szépen 110-zel, mikor láttam, hogy messze áll egy fehér Astra az út szélén. Gyorsan visszábbvettem olyan 98-ra. Ahogy közeledtem, keresztbefordult előttem az Astra, na ekkor lefőttem teljesen, gondoltam bemért. Aztán megindult lassan előttem, akor még mindig izgultam, majd amikor párszáz méter után befordult egy tanyára, megnyugodtam...

Másik szívás, szintén a 36-oson. Ment előttem egy Mondeo, úgy 100-zal haladtunk. A szembejövők villogtak, erre visszavett 85-re. Haladtunk jó ideig, a szembejövők még mindig villogtak. Már jó ideje haladunk, de csak villognak. Na ez gyanús lett. Megelőztem, kiderült, hogy refivel ment, ezért villogták le, de az a szerencsétlen nem vette észre, azt gondolta, hogy mértek...  :twisted:  :twisted: Emiatt mentem több km-en keresztül 85-tel, mikor tök gyér volt a forgalom és haladhattam volna!!!  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #223 Dátum: 2005.04.05 09:26:10 »
Erről jut eszembe: aki bkv-val (is) jár. Mostantól év végéig fokozott mennyiségú ellenőr várható, a metrókban állandóan és mindenütt lesznek!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #224 Dátum: 2005.04.06 09:58:21 »
Tegnap ment előttem egy III-as Golf. Az volt ráírva: Száguldunk és félünk.
Ez igaz is volt. Ő száguldott, én meg féltem: kb. 90-100-zal cikázott a sávok között, de mégis minden piros lámpánál én voltam mellette...
music