Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1303305 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #195 Dátum: 2005.03.13 23:02:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Egyébként az alkatrész gyártási költsége ami a kocsi rendbetételéhez kell max 500ezer, a többi a munkadíj, és a kereskedelmi %-ok, +25% áfa=1,3Milla.

Mivel vadiúj volt, ezért a márkaszerviz. Az árban természetesen minden benne van, de ennyiért még szép.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #196 Dátum: 2005.03.14 04:59:20 »
Idézetet írta: "music"
Beírom ide is:
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.

Amikor egy kis müanyagdarab a műszerfalra 15 ezer HUF, akkor én már nem lepődök meg semmin. Légzsák nyilt? Csak mert az szokta nagyon megdobni az összeget...
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #197 Dátum: 2005.03.23 17:24:58 »
Húúú, de dühös vagyok, mondanom sem kell, egy Swift sofőrjére :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Megyek a Diós-árokon, ahol 45°-ban lehet felállni a (kvázi) járdára. Volt egy hely, de túlmentem rajta, és később már nem volt másik, így elkezdtem indexelve visszatolatni, amikor valaki jött mögöttem, megálltam, hogy szépen ki tudjon kerülni. Már majdnem visszaértem, amikor megáll mögöttem az a bizonyos TAHÓ a Swiftjével, indexel, hogy kikerüljön. Majd gondol egyet, és beáll az általam kiszemelt helyre. Ez már egy nagy bunkóság, de ezt még le lehet nyelni. Jobb híján átmentem az utca túloldalára, ahol kiszállhattam a friss sárba. Ekkor látom, hogy a f.szfej tolat ki a járgányával, ugyanis csak azért állt be a helyemre, hogy kiszállhasson belőle a két utasa - mellesleg ott még nehezebb is volt kiszállni a helyszűke miatt. Na, ezért is van jó híre a Suzukisoknak...
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #198 Dátum: 2005.03.23 18:14:34 »
Idézetet írta: "music"
Húúú, de dühös vagyok, mondanom sem kell, egy Swift sofőrjére :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Megyek a Diós-árokon, ahol 45°-ban lehet felállni a (kvázi) járdára. Volt egy hely, de túlmentem rajta, és később már nem volt másik, így elkezdtem indexelve visszatolatni, amikor valaki jött mögöttem, megálltam, hogy szépen ki tudjon kerülni. Már majdnem visszaértem, amikor megáll mögöttem az a bizonyos TAHÓ a Swiftjével, indexel, hogy kikerüljön. Majd gondol egyet, és beáll az általam kiszemelt helyre. Ez már egy nagy bunkóság, de ezt még le lehet nyelni. Jobb híján átmentem az utca túloldalára, ahol kiszállhattam a friss sárba. Ekkor látom, hogy a f.szfej tolat ki a járgányával, ugyanis csak azért állt be a helyemre, hogy kiszállhasson belőle a két utasa - mellesleg ott még nehezebb is volt kiszállni a helyszűke miatt. Na, ezért is van jó híre a Suzukisoknak...

És te ezt szó nélkül hagytad? Türted? Engem már ott elkapott volna a harciideg, amikor beállt a helyre... Ez szó szerint pofátlanság!!!
Xanyi

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #199 Dátum: 2005.03.23 20:21:51 »
Ha már a Suzukis söföröknél tartunk, akkor én is irok egy sztorit. WagonR, jöttem Sopronból, mentem Győrbe, Csornán index nélkül majdnem belém rántotta  a kormányt a külső sávból. Még szerencse hogy nem mentem mellé, hanem mögötte mentem a belső sávban. Rádudáltam, erre bemutatott. Itt elkapott az ideg, ki jobbra, elévágtam, majd befékeztem. Erre rohamot kapott.  :twisted:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #200 Dátum: 2005.03.23 22:07:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"
És te ezt szó nélkül hagytad? Türted? Engem már ott elkapott volna a harciideg, amikor beállt a helyre... Ez szó szerint pofátlanság!!!

Okos enged...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #201 Dátum: 2005.03.23 23:52:00 »
Idézetet írta: "molnarl"
Ha már a Suzukis söföröknél tartunk, akkor én is irok egy sztorit. WagonR, jöttem Sopronból, mentem Győrbe, Csornán index nélkül majdnem belém rántotta  a kormányt a külső sávból. Még szerencse hogy nem mentem mellé, hanem mögötte mentem a belső sávban. Rádudáltam, erre bemutatott. Itt elkapott az ideg, ki jobbra, elévágtam, majd befékeztem. Erre rohamot kapott.  :twisted:


Nálam megvan az az előny, hogy Pesten napközben többnyire kisteherrel járok, amit nem sajnálok betenni oda is, ahol a corollát nem tenném be. - nem is nagyon próbálkoznak  :twisted:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #202 Dátum: 2005.03.24 00:26:57 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Nálam megvan az az előny, hogy Pesten napközben többnyire kisteherrel járok, amit nem sajnálok betenni oda is, ahol a corollát nem tenném be. - nem is nagyon próbálkoznak  :twisted:


Azért a féktávot meghagytam neki.  :wink: A kocsimat jobban féltem annál, hogy egy Suzuki rohanjon bele.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #203 Dátum: 2005.03.24 00:56:27 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Tamás69"

Nálam megvan az az előny, hogy Pesten napközben többnyire kisteherrel járok, amit nem sajnálok betenni oda is, ahol a corollát nem tenném be. - nem is nagyon próbálkoznak  :twisted:


Azért a féktávot meghagytam neki.  :wink: A kocsimat jobban féltem annál, hogy egy Suzuki rohanjon bele.


Vigyázz, a régi swiftnek döbbeneetsen hosszú  a fékútja!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #204 Dátum: 2005.03.24 07:07:49 »
Gondoltam, itt meg lehetne említeni, ha rendőrautót látunk szabálytalanul közlekedni:
RB-71-06 Külső Szilágy út (60-as tábla), minden jelzés nélkül tartotta a 80-90-es tempót, átment egy piroson és még szabálytalanul is előzött.  :twisted:  Igazán példamutató!

Amúgy tegnap ketten akartak hátulról belémjönni, egy C3 és egyrégebbi Bmw. Mindkét esetben álltam, csak a fékcsikorgásra lettem figyelmes  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #205 Dátum: 2005.03.24 11:22:51 »
Idézetet írta: "whis"
Amúgy tegnap ketten akartak hátulról belémjönni, egy C3 és egyrégebbi Bmw. Mindkét esetben álltam, csak a fékcsikorgásra lettem figyelmes  :x

Csak nem Playboy-poszter volt a hátsó ablakodban? :lol:  :lol:  :lol:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #206 Dátum: 2005.03.24 13:13:57 »
Idézetet írta: "music"
Csak nem Playboy-poszter volt a hátsó ablakodban? :lol:

Az nem, de most, hogy visszagondoltam, mindkét esetben volt mellettem buszmegálló, ott viszont bármilyen lény (lány?) állhatott  :wink:  :roll:  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #207 Dátum: 2005.03.24 22:40:51 »
Idézetet írta: "whis"
Gondoltam, itt meg lehetne említeni, ha rendőrautót látunk szabálytalanul közlekedni:
RB-71-06 Külső Szilágy út (60-as tábla), minden jelzés nélkül tartotta a 80-90-es tempót, átment egy piroson és még szabálytalanul is előzött.  :twisted:  Igazán példamutató!


A Külső-Szilágyi úton késő este rendszeresen versenyezni szoktak a rendőrök hol motorosokkal, hol pedig autósokkal. :evil:
Szilvi 62

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #208 Dátum: 2005.03.24 22:59:47 »
Sajnálatosan meg kell állapítanom, hogy ma egy márkatársunk is "domborított": egy sötétzöld Corolla Verso az Alkotás utcában úgy átment egy 3 mp pirosat mutató lámpán, hogy csak no. Én azért kerültem el az ütközést, mert mellettem egy Range Rover nagyot fékezett, és a Corolla bement a sinekre ijedtében, így a terepjáró felfogta volna a versot is akár...
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #209 Dátum: 2005.03.27 19:11:42 »
Beharangozták, hogy Húsvétkor nagy rendőrségi felügyelet lesz. Tettünk egy rövid kirándulást délután, de sehol nem találkozta, ilyennel. Viszont idióta autósokkal annál inkább:
Azt még megértem, hogy "siet", ezért lakott terülteten az 55-60-nal szépen haladó sort megelőzi, emiatt 70-80-nal megy, de hogy eközben miért kell figyelmen kívül hagyni a záróvonalat, kanyarodósávot és a zebrákat?!?  :twisted:

Igyekeztem szép szabályosan haladni, ezt az átlagfogyasztás meg is hálálta: az induló városi 7.5-ös érték 200 km múlva leapadt 6.2-re. Ée mindehhez csak annyi kellett, hogy 105-nél nem nyomtam jobban  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety