Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1296243 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #180 Dátum: 2005.02.19 15:44:42 »
Trotter egyik duplázott hozzászólását töröltem  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #181 Dátum: 2005.02.19 16:03:19 »
Idézetet írta: "Szonár"
Eléggé frusztráló, hogy miközben én a gázba taposok, az el?ttem haladó a fékbe. Pedig még én is sárgában mennék át. Nem vagyunk egyformák.

Azt is bele kell kalkulálni, hogy az ember ismeri-e a környéket, vagy sem. Ha nem ismerem, - vagy ismerem, de tudom, hogy rizikós - kevésbé vagyok hajlamos belemenni a sárgába (természetesen pirosba soha nem mennék... :lol:  :lol:  :lol: ), mint ahol tudom, hogy megtehetem, mert a keresztirány csak később indulhat.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #182 Dátum: 2005.02.19 16:07:35 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, ezért kell figyelni a tükröt, és ha úgy tűnik közel van a kollega, akkor a piroson is átmenni inkább. Sztem ezért a rendőr se bűntethet meg, mert balesetet előztél meg :D

Van, amikor ez célravezető, de nem tudnék ennyire általánosítani.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #183 Dátum: 2005.02.19 19:27:32 »
Velem is sajna volt már ilyen (szerencsére nem a Yarissal voltam).
Elöttem egy autó. Követési távolság megvolt, lámpa sárgára vált. Első pillanatban mindketten a gázra léptünk, a másodikban pillanatban az elöttem levő már a fékbe! Sajna nekem csak a 3. pillanat jutott a fékezésre, így egy hűtőrács bánta. Visszagondolva, ugyanilyen szituba megint beszívnám...
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #184 Dátum: 2005.02.19 20:12:06 »
Egyszer indulásnál szívtam meg, szerencsére a kisteherrel voltam, nem a corollával. Az előttem levő indult jobbra kisívben egy főútra, én meg nagygázzal utána, hogy ide még beférek, de ő megijedt, és befékezett, én meg beledurrantam. szerencsére az ő kisteherjének sem lett különösebb baja, az enyém elején a hűtőmaszk egy picit megnyomódott, és megkarcolódott a festék, úgyhogy mentünk isten hírével. Ha Ő nem platós kisteherrel van, akkor elég durván megviseltem volna a hátulját.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #185 Dátum: 2005.02.19 20:18:43 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "KLaco"

Hát igen, ezért kell figyelni a tükröt, és ha úgy tűnik közel van a kolega, akkor a piroson is átmenni inkább. Sztem ezért a rendőr se bűntethet meg, mert balesetet előztél meg :D



Három éve a fönököm kocsijával átmentem a narancssárgán a balra kanyarodósávban, siettem. Szerencsétlenségemre jobbról jött egy rendőrautó, egyszerre lemeszeltek, feljelentés lett a vége. Mögöttem nem jött senki át, sajnos.
A feljelentést  megfelebeztem, pont arra hivatkozva, hogy ha belefékezek, akkor a mögöttem lévő belémütközik, mert túl közel jött. Így megusztam a büntetést.

Na, erről beszéltem, ez az esetek 80%-ában műxik. A maradék 20 meg függ a rendőrségtől. :D
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #186 Dátum: 2005.02.21 00:42:32 »
Idézetet írta: "music"
Egyszer jártam én is így - csak a hátsó kocsiban ültem - de eszembe nem jutott ordítani az előttem lévővel. Megállapítottuk, hogy nem történt látható sérülés - mondjuk annál a sebességű koccanásnál nem is illett volna - és mentünk a dolgunkra.


A szép az egészben az hogy itt sem volt kár a kocsikban csak úgylátszik az asszonyság elvesztette a hidegvérét. Mondjuk engem a lámpás dolgoknál sokkal jobban idegesít mikor egyesek parkolónak nézik a négysávos út külső sávját. Kirakja a vészvillogót azt intézi az ügyeit(pakol a boltban, iszik egy sört a haverokkal stb) mert erre sokkal nehezebb felkészülni szerintem mivel nem tudod hogy az elötted levő miért vált sávot és nem biztos hogy neked is sikerül a sávváltás.....De az igazi az az amikor belső sávban voltam a lámpánál és balra kanyarodni tilos volt. Elől egy terpjáró ezt úgy oldotta meg hogy amikor megjött a zöld fogta magát átment a zöldön és a kereszteződés után kinyomta az indexet balra. Megvárta amíg a szembejövők eltüntek és a záróvonalon szépen visszafordult a kereszteződéshez és ott jobbra fordulni már lehetett. Na ezt az alakot ha belemegyek szerintem a helyszinen felkoncolom. Mert ez már extra bunkóság mivel ha kimegy a szélsőbe akkor ott lett volna a kereszteződés után egy visszafordító. És úgy már szabályosan is elérte volna a célját.........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #187 Dátum: 2005.02.28 07:10:13 »
Egy érdekesség, amit a múltkor láttam és leesett az állam:
Modern kereszteződés, az a körforgalmas fajta. Idős bácsi, új Suzi, bene a család. Bácsi körforgalomba be, majd észreveszi, hogy túlment a neki kellő kijáraton, fék, megáll, visszatolat, kihajt.  :shock:
Minden arra járó lefagyott.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #188 Dátum: 2005.02.28 09:40:04 »
Idézetet írta: "whis"
Egy érdekesség, amit a múltkor láttam és leesett az állam:
Modern kereszteződés, az a körforgalmas fajta. Idős bácsi, új Suzi, bene a család. Bácsi körforgalomba be, majd észreveszi, hogy túlment a neki kellő kijáraton, fék, megáll, visszatolat, kihajt.  :shock:
Minden arra járó lefagyott.
 8)


Ezt a Tesco körforgalomnál hetente látom, pedig nem is járok oda minden nap vásárolni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #189 Dátum: 2005.02.28 19:20:20 »
Idézetet írta: "whis"
Egy érdekesség, amit a múltkor láttam és leesett az állam:
Modern kereszteződés, az a körforgalmas fajta. Idős bácsi, új Suzi, bene a család. Bácsi körforgalomba be, majd észreveszi, hogy túlment a neki kellő kijáraton, fék, megáll, visszatolat, kihajt.  :shock:
Minden arra járó lefagyott.
 8)

Van 1 haver aki direkt élvezi, ha 1 szer körbemegy, és csak aztán megy ki belőle, ezt volt amikor kirándulni mentünk minden körforgalomban eljátszotta, jó móka, volt, mikor 3 szor is :D Én nem játszok ilyet, de 1szer OSAN-ban nekem is sikerült továbbmenni, gondolkoztam is, hogy most mi legyen, tolassak, vagy ne, esetleg padlófék, és toljam vissza az autót? :D
Aztán végül mentem 1 teljes kört :D
Már kifejtettem véleményemet korábban is az idős vezetőkről, úgyhogy nem teszem meg ismét, mert még valaki asziszi, nekem nincsenek nagyszüleim, akik egykor vezettek is, de a szocializmusban ha jól tudom nem volt körforgalom, mert sajnálták rá az aszfaltot, ez nyugatról jött be. Ergó, a régi vezetők nem tudhatják, mire jó ez. Tehát régen volt a sima T illtetve 4 irányú kereszteződés. Itt ha valaki rossz irányban kanyarodott, akkor azonnal padlófék, fordulás vissza, és máris irány váltás? :D
Szerintem ezt akkor se tanították a Kreszben, ergó, ha rosszul fordultál, mentél 100 métert, és akkor mikor elment a forgalom megfordultál. Tehát régen, ha nem voltál tahó, 200 métert mentél fölösen, most hol van ekkora körforgalom Magyarországon?
Laco 73 :D

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #190 Dátum: 2005.02.28 21:15:05 »
Ezt szerintem nem kell tanítani. Ehhez a józan paraszti ész is elég. De hát nem mindenki volt ott amikor az észt osztották... :mrgreen:
Visszajövök :)

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
40-63
« Válasz #191 Dátum: 2005.03.08 11:53:22 »
Hát nem tudom mennyire vág ide a story, de tegnap elkapott egy trafi 40-es tábla mellett 63-mal. Az autot én vezettem és meg is állítottak, tehát nem jön be a "családtag vezettte az autot" szöveg.
Szerintetek mit tehetek, milyen büntetésre számíthatok?
A rendőr azt mondta, hogy kb 2 héten belül kapott egy levelet és a helyi rendőrségen az előadó fog dönteni az ügyben.
 :(
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
Re: 40-63
« Válasz #192 Dátum: 2005.03.08 18:17:22 »
Idézetet írta: "cujethu"
Hát nem tudom mennyire vág ide a story, de tegnap elkapott egy trafi 40-es tábla mellett 63-mal.  :(

Az sok, sajnos belefér a jelentős mértékű sebességtúllépésbe. A tarifa egyrészt 60e forintig terjedő pénzbírság, másrészt akár jogsi-bevonás is lehet. Mindez a körülmények függvénye. (Pl. a gyorshajtásoddal mekkora veszélyt jelenthettél másokra, nyilván egy iskola előtti gyorshajtás minősített eset. Viszont enyhítő körülmény a büntetlen múlt.)
30 napon belül kell levelet kapnod, ami fontos, hogy az adatszolgáltatásra való felszólításra akármit, de 8 napon belül válaszolj, különben a kocsit kivonhatják a forgalomból!
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26325
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #193 Dátum: 2005.03.13 22:02:39 »
Beírom ide is:
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8095
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #194 Dátum: 2005.03.13 22:11:05 »
Idézetet írta: "music"
Beírom ide is:
Egy ismerősöm nem adta meg vadi új Yarisával a jobbkezet, és belement egy mentőautóba. Az eleje összetört, nem nagyon, de nem is két karcolás volt rajta. A váci szerviz írdd és mondd, 1,300 000 forintért vállalta a helyrehozást.

Már más fórumban is leírtam, nagyon törnek a kocsik, de ez a mi biztonságunkat szolgálja, ez érthető, de mitől ilyen ******* drága a javítás?
Ezt nem értem meg, de ez nem is ide tartozik. De ez nem csak a Toyotára vonatkozik, az összes új autóra, ha márkaszervízben csináltatod.
Egyébként az alkatrész gyártási költsége ami a kocsi rendbetételéhez kell max 500ezer, a többi a munkadíj, és a kereskedelmi %-ok, +25% áfa=1,3Milla.
Laco 73 :D