Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286354 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #165 Dátum: 2005.02.15 09:45:58 »
Vontatókötél nem tartozék, izzókészlet 3szög EÜ csomag
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #166 Dátum: 2005.02.15 10:00:35 »
A sztori annyi, hogy kb. 3 hete a feleségem Dunakeszin átment a sárgán. A rendőrautó utána villogva, megállították, majd elkezdték szívatni, hogy piros volt. Ő persze mondta, hogy sárga, de a rendőrök hajthatatlanok voltak.
Ráadásul előszedettek vele minden kötelező tartozékot, majd keresték a vontatókötelet. Volt. ( mert egy PUG-ban mindig legyen olyan...  :twisted: )
De az szerintem sem kötelező.
Szóval feljelentették, de ráírta a feljelentő papírra, hogy bűnösségét nem ismeri el, sárgán ment át.
Múlt héten jött a papír, hogy az ügyintéző a feljelentés alapján EGYÉRTELMŰEN :!: megállapította, hogy átment a piroson  :arrow:  10k HUF + 3 fekete pont.
Ráadásul ha négy rendőr van az esetnál, az is egynek számít, meg a feleségem is egynek. Jelenleg 1:1. Tanú egyik oldalon sincs.
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #167 Dátum: 2005.02.15 14:28:33 »
Idézetet írta: "obga"
A sztori annyi, hogy kb. 3 hete a feleségem Dunakeszin átment a sárgán. A rendőrautó utána villogva, megállították, majd elkezdték szívatni, hogy piros volt. Ő persze mondta, hogy sárga, de a rendőrök hajthatatlanok voltak.
Ráadásul előszedettek vele minden kötelező tartozékot, majd keresték a vontatókötelet. Volt. ( mert egy PUG-ban mindig legyen olyan...  :twisted: )
De az szerintem sem kötelező.
Szóval feljelentették, de ráírta a feljelentő papírra, hogy bűnösségét nem ismeri el, sárgán ment át.
Múlt héten jött a papír, hogy az ügyintéző a feljelentés alapján EGYÉRTELMŰEN :!: megállapította, hogy átment a piroson  :arrow:  10k HUF + 3 fekete pont.
Ráadásul ha négy rendőr van az esetnál, az is egynek számít, meg a feleségem is egynek. Jelenleg 1:1. Tanú egyik oldalon sincs.


Csak pár szót írnék:

Ugye sárgán se lehet átmenni, még zöldön is csak bizonyos feltételek mellett. Ha zöld a lámpa és "repülőre" kapod a sárgát, akkor ugye elvileg meg kellene állni, kivéve, ha olyan közel vagy már, hogy féktávolságon belül nem tudsz megállni. Ebben az esetben bele lehet hajtani. Amennyiben ez történt a mögötted lévőnek úgy tűnik, mintha a piroson mentél volna át, ezt látták a rendőrök is. Aki nem hiszi járjon utána. Mások a szögek, a sebesség stb,stb.

A megkülönböztető jelzés: a villogó kék lámpa, valamint a váltakozó hangmagasságú kürt (ninó), vagy sziréna. Ennek együttes használata a szabályos, ekkor kell elsőbbséget biztosítani feltétel nélkül a használó gépkocsinak.

Esetenként azonban nem kell a kéklámpa mellett hangjelzést is használni, nevezetesen ha járműoszlopban haladnak ezen járművek. Ekkor az első (felvezető) járművön kék és piros lámpa villog, ez hangjelzést is használ, majd az oszlop többi tagja, csak kéklámpát, illetve az utolsó (záró, vagy biztosító) szintén kék-piros fényjelzést használ, hangjelzés nélkül.
A piros lámpa a konvojt hivatott jelezni. Esetenként ezeket a kísérő kocsikat is beteszik normál szolgálatba, ilyenkor ha használja a fényjelzést a piros is villog, mert nem lehet külön irányítani.

Na dióhéjban ennyi.

Obga által leírt esetet taglalni nem kívánom, mert 1000 apró részlet nem ismert, így pálcát törni pro és kontra nem ildomos. Arra ott van - volt, a szabálysértési előadó. Egyébként az általa hozott határozatot a bíróságnál meg lehet támadni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #168 Dátum: 2005.02.15 21:59:39 »
Idézetet írta: "obga"
A sztori annyi, hogy kb. 3 hete a feleségem Dunakeszin átment a sárgán. A rendőrautó utána villogva, megállították, majd elkezdték szívatni, hogy piros volt. Ő persze mondta, hogy sárga, de a rendőrök hajthatatlanok voltak.
Ráadásul előszedettek vele minden kötelező tartozékot, majd keresték a vontatókötelet. Volt. ( mert egy PUG-ban mindig legyen olyan...  :twisted: )
De az szerintem sem kötelező.
Szóval feljelentették, de ráírta a feljelentő papírra, hogy bűnösségét nem ismeri el, sárgán ment át.
Múlt héten jött a papír, hogy az ügyintéző a feljelentés alapján EGYÉRTELMŰEN :!: megállapította, hogy átment a piroson  :arrow:  10k HUF + 3 fekete pont.
Ráadásul ha négy rendőr van az esetnál, az is egynek számít, meg a feleségem is egynek. Jelenleg 1:1. Tanú egyik oldalon sincs.

Ezt nekik kell bizonyítaniuk, hogy szabálysértést követett el. Nem neked, hog y min ment át. Ha van fotó róla, hogy piros a lámpa, és pont alatta van a kocsi, akkor ok. A szemtanú azt mond amit akar, illetve annak ad igazat, aki többet fizet :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #169 Dátum: 2005.02.16 00:15:45 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Egyébként az általa hozott határozatot a bíróságnál meg lehet támadni.

Meg lehet, csak nem sokan teszik meg, inkább fizetnek, mert az olcsóbb. Pont erre bazíroznak a rendőrök.
music     

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #170 Dátum: 2005.02.16 09:50:08 »
A határozatot meg fogjuk támadni, mert nem a piroson ment át, azt nem tudom, hogy pont akkor váltott-e sárgára, vagy már az volt.
Vagy feljelentjük a rendőröket, hogy ők viszont tényleg a piroson jöttek át, a megkülönböztető jelzés használata nélkül...  :twisted:
Egyébként a rendőrök a jól ráláttak a lámpára, mert a lámpa előtt álltak az út szélén. Mindez este 10 körül volt, úgyhogy biztosra veszem, hogy "vadásztak".  :evil:
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #171 Dátum: 2005.02.16 14:57:16 »
Idézetet írta: "obga"
A határozatot meg fogjuk támadni, mert nem a piroson ment át, azt nem tudom, hogy pont akkor váltott-e sárgára, vagy már az volt.
Vagy feljelentjük a rendőröket, hogy ők viszont tényleg a piroson jöttek át, a megkülönböztető jelzés használata nélkül...  :twisted:
Egyébként a rendőrök a jól ráláttak a lámpára, mert a lámpa előtt álltak az út szélén. Mindez este 10 körül volt, úgyhogy biztosra veszem, hogy "vadásztak".  :evil:


Ne keverjük a dolgokat. Egy dolog a nevetekkel fémjelzett szabálysértési ügy. A másik meg az általad említett és a rendőrökhöz köthető szabálysértés. Amennyiben megtámadod a határozatot ne keverd bele a másikat. Ha gondolod, jelentsd fel a rendőröket azért, amiért, de az egy külön ügy. De azon el kellene gondolkodni, hogy mivel bizonyítod az állításod, mert ha azzal, hogy a lámpa piros volt, akkor ugye ti meg már sárgán mentetek át..... szóval át kell ezt gondolni. A pontos stratégiához ismerni kellene szó szerint az a határozatot. Itt így csak elmélkedni lehet. Vagyis elvi síkon ennyit tudok ehhez hozzáteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #172 Dátum: 2005.02.16 22:06:27 »
Teljesen igazad van, rosszul fogalmaztam. Külön ügy a kettő. A határozat megtámadása az biztos; a másikat csak felvetettem. De miért is ne?
Visszajövök :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #173 Dátum: 2005.02.18 13:53:09 »
Idézetet írta: "obga"
Teljesen igazad van, rosszul fogalmaztam. Külön ügy a kettő. A határozat megtámadása az biztos; a másikat csak felvetettem. De miért is ne?


A Ti dolgotok.....  :roll:  :wink:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #174 Dátum: 2005.02.19 02:29:10 »
Erröl a Piros Sárga dologról mindig eszembe jut egy kedves történet:
Mentem hazafelé és egy kereszteződésben váltott a lámpa sárgára majd pirosra. Gondoltam nem eröltetem a dolgot és megáltam.  Éppen kezdtem volna átértékelni az életet amikor hallom mögüllem a blokkoló fékezés hangját és egy tompa puffanást a hátsó lökhárítón. Kék német autóból középkorú asszonyság ajtót feltépve elkezd ordítani:
 - Muszály volt megállni??!!!!!
 - Csókolom Piros lámpánál nem szokott megállni?(fel is mutattam a lámpára ami már egy ideje pirosan világított)
 - De az sárga volt én láttam!!!!!!!!!!!!!

Na ez volt az amikor elfutott a pulykaméreg és inkább nem szóltam semmit mert elküldtem volna ha nem is melegebb égtájakra de egy új tanfolyamra jogsiért mindenképp. Mert nagyon nem szeretem azt ha valakinek nincs igaza de ő van a plafonon..........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #175 Dátum: 2005.02.19 13:40:09 »
Egyszer jártam én is így - csak a hátsó kocsiban ültem - de eszembe nem jutott ordítani az előttem lévővel. Megállapítottuk, hogy nem történt látható sérülés - mondjuk annál a sebességű koccanásnál nem is illett volna - és mentünk a dolgunkra.
music     

rezol

  • Vendég
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #176 Dátum: 2005.02.19 14:26:55 »
Sokszor van,hogy az ember siet.
Hajlamosak vagyunk azt hinni,hogy a másik autóban utazó személy is úgyanúgy gondolkodik,mint mi.
Többször megesett velem a szitu hátsó autóként,igaz,koccanás még egyszer sem lett bel?le.
Eléggé frusztráló,hogy miközben én a gázba taposok,az el?ttem haladó a fékbe.Pedig még én is sárgában mennék át.
Nem vagyunk egyformák.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #177 Dátum: 2005.02.19 14:28:28 »
Idézetet írta: "Szonár"
Sokszor van,hogy az ember siet.
Hajlamosak vagyunk azt hinni,hogy a másik autóban utazó személy is úgyanúgy gondolkodik,mint mi.
Többször megesett velem a szitu hátsó autóként,igaz,koccanás még egyszer sem lett bel?le.
Eléggé frusztráló,hogy miközben én a gázba taposok,az el?ttem haladó a fékbe.Pedig még én is sárgában mennék át.
Nem vagyunk egyformák.

Hát igen, ezért kell figyelni a tükröt, és ha úgy tűnik közel van a kollega, akkor a piroson is átmenni inkább. Sztem ezért a rendőr se bűntethet meg, mert balesetet előztél meg :D
Laco 73 :D

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #178 Dátum: 2005.02.19 15:17:14 »
Idézetet írta: "KLaco"

Hát igen, ezért kell figyelni a tükröt, és ha úgy tűnik közel van a kolega, akkor a piroson is átmenni inkább. Sztem ezért a rendőr se bűntethet meg, mert balesetet előztél meg :D



Három éve a fönököm kocsijával átmentem a narancssárgán a balra kanyarodósávban, siettem. Szerencsétlenségemre jobbról jött egy rendőrautó, egyszerre lemeszeltek, feljelentés lett a vége. Mögöttem nem jött senki át, sajnos.
A feljelentést  megfelebeztem, pont arra hivatkozva, hogy ha belefékezek, akkor a mögöttem lévő belémütközik, mert túl közel jött. Így megusztam a büntetést.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #179 Dátum: 2005.02.19 15:43:19 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, ezért kell figyelni a tükröt, és ha úgy tűnik közel van a kolega, akkor a piroson is átmenni inkább. Sztem ezért a rendőr se bűntethet meg, mert balesetet előztél meg :D

Azért ez nem olyan biztos!  :!:  Pár éve a Vációl sárgán kanyarodtam balra a DózsaGy-re, a mögöttem lévő szorosan a seggemben. Pár mp múlva láttam a villogót és hallotam a szirénát: a mögöttem jövöt kiszedték, de én gyorsan elillantam  :oops:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety