Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1301439 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #150 Dátum: 2005.01.30 03:52:55 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "music"
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?


Ha a forgalom gyorsabban halad a megengedettnél az egy dolog mindenki felveszi a forgalom ritmusát de a rendőrt az nem hatja meg hogy én csak a többieket követtem......Az egyik kolléga fent járt a múltkorában Pesten és kint voltak a zsernyákok fényképezni nem érdekelte őket hogy kit visz az ár az egész forgalmat fotózták.............Nekem az a szép az egészben hogy ha teszem azt elütsz valakit 55-60-al a városban a rendőrt nem az fogja érdekelni hogy öngyilkosjelölt volt e az illető hanem hogy túllépted e a megengedett sebességet mert akkor rád lehet verni a balhét........Egyébként az út és látási viszonyokkal nagyon jól el lehet játszani. Mikor a múltkor esett a hó. Tiszta latyak volt minden és negyvennél egy hirtelen fékezés már szánkóként vitte előre a kocsit a gyalogosok akkor is ugyanolyan ügyes módon szlalomoztak keresztbe a négysávos úton. Ha elütsz egyet közülük ki mondja meg hogy mi lett volna az út és látási viszonyoknak megfelelő sebesség? Vagyis visszatérve ha a megengedettnél gyorsabban megy az ember az biztos hogy nem szabályos de ha sodor az ár ki az aki nem hagyja magát?

Édesapámmal történt a következő még nagyon régen:
Székesfehérvár felé ment teherautóval. Aki vezetett már Kama3-t, az tudja milyen... Szóval ahogy tudott ment, ez kb nyergesnek rakottan 70 km/h. Sötét volt, így nem vette észre az félig az úton félig a padkán álló KIVILÁGÍTATLAN teherautót. Állítólag mikor meglátta, már fékezni sem volt idő. Egy kéztöréssel meguszta a dolgot, mert szerencsére pont az autó jobb oldala tört össze, ő kirepült...
Hogy ez hogy jön ide? Kihozták 50%-ba hibásnak, mert nem a látási viszonyoknak megfelelően vezetett!!!
Erről mi a véleményetek? Mert szerintem erre ott sehogysem lehet számítani...
Más...
Ugyancsak édesapám szokta mesélni, hogy megy 40-el a városba teherautóval, és a gyalogosok simán lelépnek elé úgy is hogy nincs zebra. Csak azt nem fogják fel, hogy egy személyautóval még lazán meg tudsz állni, rakottan viszont ilyen régi teherautóval nem! Ilyenkor jön a duda...
Xanyi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #151 Dátum: 2005.01.30 08:16:17 »
Idézetet írta: "ATIS"
Ha a forgalom gyorsabban halad a megengedettnél az egy dolog mindenki felveszi a forgalom ritmusát de a rendőrt az nem hatja meg hogy én csak a többieket követtem......Az egyik kolléga fent járt a múltkorában Pesten és kint voltak a zsernyákok fényképezni nem érdekelte őket hogy kit visz az ár az egész forgalmat fotózták.............

Civilzáltabb helyeken (most éppen Amerikára gondolok) ha a forgalom ritmusát felveszed, akkor nem számít annyira a sebességkorlátozás, ha az összes többi autó is egységesen átlépi a sebességet. Csak a kirívóan gyorsan menőket kapják el.

Idézetet írta: "Xanyi"
Sötét volt, így nem vette észre az félig az úton félig a padkán álló KIVILÁGÍTATLAN teherautót. Állítólag mikor meglátta, már fékezni sem volt idő.


A legnagyobb balesetes topicban a nyitó hozzászólásban én is így jártam tavaly ilyenkor :(    Csak városban (rossz közvilágítás), és a teljes utat elfoglalta, nem csak a padkát :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #152 Dátum: 2005.02.01 08:40:05 »
Idézetet írta: "Szeke"
Civilzáltabb helyeken (most éppen Amerikára gondolok) ha a forgalom ritmusát felveszed, akkor nem számít annyira a sebességkorlátozás, ha az összes többi autó is egységesen átlépi a sebességet. Csak a kirívóan gyorsan menőket kapják el.

Ez így van, tudom tanusítani! 55-ös táblánál 65-70-nel mentünk, mert mind a négy!! sáv tele volt és mindenki ennyivel ment, a rendőrök meg nyugodtan kávézgattak a traffis kocsijukkal az elválasztó zöldben  :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #153 Dátum: 2005.02.01 09:28:10 »
Idézetet írta: "Szeke"
Civilzáltabb helyeken (most éppen Amerikára gondolok) ha a forgalom ritmusát felveszed, akkor nem számít annyira a sebességkorlátozás, ha az összes többi autó is egységesen átlépi a sebességet. Csak a kirívóan gyorsan menőket kapják el.

Meg azokat, akik cikáznak a sávok között. Merthogy erre sincs szükség: ha indexelsz, kézségesen beengednek.
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #154 Dátum: 2005.02.12 01:11:46 »
Volt most egy kis időm betegállományban így délelöttönként nézegettem a filmmúzeumot. Délelött 11 környékén nyomják a 60-as 70-es évek közlekedésbiztonsági oktatófilmjeit filmjeit. Nekem nagyon tetszett ahogy a fiatal huligán a piros skodájával előzgette a forgalmat.(A sok egyen ladát) Vagy ahogy tanmeseként adják elő egy család győri rokonlátogatását.

Na de a lényeg valamikor az ősidőkben nem volt teljes egyetértés hogy több autó előzésénél mi a helyzet aztán kezdett egybeolvadni az egész a konvojra vonatkozó szabályokkal. Az egyik filmben annyiból megemlítették a témát hogy több autó több autót nem előzhet. Vagyis a 70-es években még úgy gondolták hogy ez a manőver életveszélyes és ezért tilos. A konvojokkal nem foglalkoztak de azt hiszem arról úgyis volt konszenzus.

Apropó srácok ugyebár a szabályok szerint főbb útvonalon a biciklis balra kanyarodáshoz le kellene hogy szálljon a nyeregböl és gyalogosként kéne megtennie az utat. Akkor most ha kereszteződésnél van három sáv egy megy balra egy egyenesen és egy jobbra. Ha én beállok a ball szélsőbe mert én ballra megyek akkor a mellém álló biciklis szabálysértést követ el?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #155 Dátum: 2005.02.12 09:24:15 »
Ez a biciklis kérdés ez mindig is vita tárgya volt, és maradt, az ész érvek amellett szólnak sztem, és én mindig is úgy közlekedtem, hogy ha 2*2 sáv, akkor csak a szélsőben, ha balra kanyar, akkor ha van zebra, akkor azon áttolva balra. Ha nincs zebra szvsz szabálytalanul be kell sorolni a kanyarodóba, ha lehet, és onnan már lehet kanyarodni, csináltam már ilyet. Elvben nem szabad, de 1 biciklist elég ritkán kapnak el.  :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #156 Dátum: 2005.02.12 12:47:39 »
Én nem szoktam ügyet csinálni biciklin a bekanyarodásból. Igaz, a többi szabályt is meglehetősen rugalmasan alkalmazom, mint a biciklisták többsége...
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #157 Dátum: 2005.02.12 15:16:35 »
Idézetet írta: "KLaco"

 Elvben nem szabad, de 1 biciklist elég ritkán kapnak el.  :D


Engem már büntettek meg szabálytalan biciklizésért.  :cry: Meg gyorshajtásért is.  :oops:
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #158 Dátum: 2005.02.12 15:24:32 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "KLaco"

 Elvben nem szabad, de 1 biciklist elég ritkán kapnak el.  :D


Engem már büntettek meg szabálytalan biciklizésért.  :cry: Meg gyorshajtásért is.  :oops:

Most erre mondjam azt, hogy vidéken erre is ráérnek a rendőrök. Itt a rendőrök többsége a közbiztonságra ügyel, a biciklistől úgy se lehet leakasztani sok lóvét, inkább a gyorshajtókra mennek, akiket még ell lehet kapni.
Laco 73 :D

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #159 Dátum: 2005.02.12 16:04:40 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "KLaco"

 Elvben nem szabad, de 1 biciklist elég ritkán kapnak el.  :D


Engem már büntettek meg szabálytalan biciklizésért.  :cry: Meg gyorshajtásért is.  :oops:


No ja Bicajjal előztem már buszt és teljes kocsisort is a Gellérthegyről lefelé az erzsébet hídra (ott persze elvileg bicajozni sem lenne szabad, de ez kit zavart 16 évesen :) )  nomeg a híd előtti balkanyart annál a tempónál esélytelen voltam bevenni (a 60-ig skálázott kilóméteróra az előzés elején kiakadt végállásban :D )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #160 Dátum: 2005.02.12 17:26:03 »
Idézetet írta: "Tamás69"
No ja Bicajjal előztem már buszt és teljes kocsisort is a Gellérthegyről lefelé az erzsébet hídra (ott persze elvileg bicajozni sem lenne szabad, de ez kit zavart 16 évesen :))

Úgy emlékszem, csak a Lánchídon tilos, ott is csak az úttesten.
music     

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #161 Dátum: 2005.02.12 17:43:23 »
Idézetet írta: "Tamás69"

No ja Bicajjal előztem már buszt és teljes kocsisort is a Gellérthegyről lefelé az erzsébet hídra (ott persze elvileg bicajozni sem lenne szabad, de ez kit zavart 16 évesen :) )  nomeg a híd előtti balkanyart annál a tempónál esélytelen voltam bevenni (a 60-ig skálázott kilóméteróra az előzés elején kiakadt végállásban :D )


Engem 30-as táblánál kapcsoltak 40 fölött. 17-18 évesen versenybiciklivel mentem. Más éppen nem járt arra csak én. A történet másik része hogy három nap alatt kétszer futottam össze velük ugyanott.
Biciklivel minden szabályt megszegtem, amit meg lehetett.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #162 Dátum: 2005.02.14 08:09:17 »
A biciklivel lakott területen belül lehet balra kanyarodni, úgy, hogy a nyeregben maradsz és tekersz. Lakott területen kívül azonban a balra kanyarodást tiltja a KRESZ, azt csak gyalogosként lehet abszolválni tolva a biciklit a gyalogosokra vonatkozó szabályok mellett.

Tehát ha tolod lakott területen kívül, akkor a forgalommal szemben teheted, ha tekersz, akkor a jobb oldalon, legalábbis ez a szabályos.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #163 Dátum: 2005.02.15 09:25:30 »
Miután jobb helyet nem találtam, ezért itt érdeklődök:
1. a vontatókötél kötelező kressz tartozék :?:
2. a rendőrautónak elég csak villognia, ha átmegy a piroson, vagy a fény és hangjelzést együttesen kell használni :?:
Visszajövök :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #164 Dátum: 2005.02.15 09:43:09 »
Idézetet írta: "obga"
Miután jobb helyet nem találtam, ezért itt érdeklődök:
1. a vontatókötél kötelező kressz tartozék :?:
2. a rendőrautónak elég csak villognia, ha átmegy a piroson, vagy a fény és hangjelzést együttesen kell használni :?:


A vontatókötelet nem tudom. Viszont a fényjelzés önmagában nem ér semmit. A megkülönböztető jelzés csak hanggal együtt érvényes.