Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1298573 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #135 Dátum: 2005.01.20 18:34:49 »
Hopsz lehet hogy rosszul fogalmaztam. Nem az lepett meg hogy ha fordulsz elsöbbséget kell adni a gyalogosnak aki forduláskor az utadba kerül hanem az hogy ha odaérsz egy kereszteződéshez és még át sem mentél rajta akkor az ott lelépő gyalogosnak nincs áthaladási elsöbbsége. Eddig valahogy úgy voltam beállva hogy a gyalogosnak kerszteződésnél minden esetben elsöbbsége van amikor a járda úgy van kialakítva hogy az úthoz vezet és a túloldalon folytatódik akár van zebra akár nincs. Ehhez képest nagyon magabiztosan lépnek le elötted a járdáról némelyik körül se néz........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #136 Dátum: 2005.01.21 07:34:16 »
Most akkor teljesen összezavarodtam és nem értek semmit  :oops:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #137 Dátum: 2005.01.21 08:31:38 »
" kijelölt gyalogátkelőhely hiányában is az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. "
Ez nekem azért érdekes, mert én úgy tudtam, hogy a gyalogosnak csak akkor van elsőbbsége, ha te kis ívben kanyarodsz jobbra. Ha balra nagy ívben, akkor nincs elsőbbsége veled szemben. Ha a lámpás kereszteződéseknél megfigyelitek, ott is ezen elv szerint vannak beállítva a lámpák. Na most mi az igazság  :?   :?:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #138 Dátum: 2005.01.21 09:30:59 »
Idézetet írta: "Szeke"
" kijelölt gyalogátkelőhely hiányában is az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. "

Na most mi az igazság  :?   :?:


Az idézet egyértelmű. A veled párhuzamosan haladó gyalogosnak elsőbbséget kell biztosítani, ha haladási irányát kanyarodással keresztezed. Mivel a citált idézetben nincsen benne a jobbra-vagy balra szó, ezért általános érvénnyel, mindkét irányra kell érteni.
Nem kellene belekeverni a lámpás dolgokat, mert ugye az előbbi szabály oda vonatkozik, ahol nincsen lámpa. A lámpár, meg úgy állítják be, ahogy éppen akarják. Ott az irányít.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #139 Dátum: 2005.01.21 12:15:10 »
Idézetet írta: "whis"
Ez így van, tehát a veled párhuzamosan haladó gyalogosnak akkor is elsőbbsége van (elvileg), ha te közbe fordulsz és kereszteznéd az útját. :!:
Ezt - szerencsére - nem sok gyalogos tudja, így ha nincs zebra, akkor jobban szétnéznek.  8)  Már aki.

Ezt az autósok egy része se tudja, legalább is engem már kétszer akartak így elütni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #140 Dátum: 2005.01.21 14:04:53 »
Autóban ülve én is szívtam már ezzel: forgalmas útról akartam bekanyarodni balra egy kisebb utcába, ott állt a kifelé jönni akaró kocsisor. Szemből persze senki nem enged el!  :x  Amikor szemből végre elfogytak a kocsik (csak annyira, hogy elegendő hely maradt befordulni), akkor lendületesen befordultam, mire a keresztutcában várakozó kocsik közül egy-két gyalogos lazán elémlépett. Persze satufék, de ilyenkor könnyen beleszaladnak az ember fiába hátulról (mondjuk a velem egy időben elinduló befordulók), jobb oldalról (a főúton szemből szabályosan érkező egyenesen haladó) vagy bal oldalról (a mellékutcából kistartoló, aki arra számított, hogy én 1 mp alatt eltűnök előle, aztán mégse).  :evil:
Persze olyan eset is volt, amikor forgalmas főútra akar fordulni az ember, épp elfohynak a kocsik, kistartol aztán hopp ott egy gyalogos...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #141 Dátum: 2005.01.22 00:26:15 »
Tegnap jött mögöttem egy rendőrautó, majd egyszer csak rámvillogott és csörgött a szirénával, hogy álljak félre.
Mint kiderült, az volt a bajuk, hogy a hátsó rendszámtáblán nem volt rajta a műszaki érvényességét jelző színes matrica. No, nem feledékenységből nem tették rá, hanem én kicseréltem véletlenül, amikor feltettem a toyotaklubos rendszámkeretet. :oops: Így elöl volt, pedig annak hátul a helye. Eddig fel sem tűnt, de most legalább ezt is megtudtam. :roll:
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #142 Dátum: 2005.01.22 22:29:04 »
Idézetet írta: "whis"
Autóban ülve én is szívtam már ezzel:...

Én főúton akartam keresztbe átmenni. Volt elég hely, de aztán jött egy gyalogos a főúttal szemben és úgy döntött ő még elfér. Örült is nekem a főúton jövő. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #143 Dátum: 2005.01.27 21:44:40 »
Tegnap reggel  történt velem, hogy Sopronban kanyarodni akartam balra, kanyarodó sáv nem volt, előttem két autó állt szintén balra kanyarodási szándékkal. Szemből óriási forgalom. Az első két autó eltudott menni, én már nem, mert arra újból jöttek. Mikor indultam, jobbról, mellékutcából felkanyarodva bevágott elém egy Opel, 3centire álltam meg tőle 10centis hóban, mikor rádudáltam, még neki állt feljebb. Na itt elvesztettem az önuralmamat és bemutattam neki mindkét középső ujjam.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #144 Dátum: 2005.01.29 00:21:51 »
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #145 Dátum: 2005.01.29 08:43:17 »
Idézetet írta: "music"
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?

Szabálytalannak semmiképpen sem mondható a lassabban menő autós.
De általában fel kell venni a forgalom ritmusát. Pl. Az 5-ösön van olyan szakasz, ahol kilométereken át 60-as tábla van kint, mert kicsit nyomvályús az út (de nem olyan vészes). Itt sem megy senki 60-al (csak ha néhanapján kiállnak a zsernyákok  :D  )
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #146 Dátum: 2005.01.29 11:39:22 »
Idézetet írta: "music"
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?

Sajnos nagyon sok a türelmetlen, autóját nem kímélő ember, aki igen rossz úton is végigdönget 60-nal. Valamelyik este jártam így: nagyon rossz út, enyhén kanyarokkal, sok leágazással plusz egy minősíthetetlen vasúti átjáróval, ráadásul jeges volt és szakadt a hó, ezért olyan 30 körül mentem. Egy Tranzit utolért és kb fél méterrel mögöttem türelmetlenkedett  :twisted: Így aztán kénytelen voltam egy-két kátyúba belemenni, mert ha lassítottam egyre közelebb került a hátsó szélvédőmhöz az orra, fékezni megy egyáltalán nem mertem, mert belémjött volna  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #147 Dátum: 2005.01.29 11:57:14 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?

Sajnos nagyon sok a türelmetlen, autóját nem kímélő ember, aki igen rossz úton is végigdönget 60-nal. Valamelyik este jártam így: nagyon rossz út, enyhén kanyarokkal, sok leágazással plusz egy minősíthetetlen vasúti átjáróval, ráadásul jeges volt és szakadt a hó, ezért olyan 30 körül mentem. Egy Tranzit utolért és kb fél méterrel mögöttem türelmetlenkedett  :twisted: Így aztán kénytelen voltam egy-két kátyúba belemenni, mert ha lassítottam egyre közelebb került a hátsó szélvédőmhöz az orra, fékezni megy egyáltalán nem mertem, mert belémjött volna  :twisted:

Ilyenkor kell azt a módszert alkalmazni, hogy annyira a fékre teszed a bal lábad, hogy pont világítson a lámpa, de közben nem fékezel igazán, és közben nyomod a gázt.
Ha ez se ilyeszti el, akkor a legdrasztikusabb módszer, amit a biciklisek is szoktak alkalmazni csak kicsit másként, és máshol, hogy balra a szembe sávba mész, padlófék, ő jobbról elmegy melletted, te visszasorolsz mögé.
Ekkor garantáltan szabálytalan vagy, de legalább nem idegesít tovább.

(Most biztos jól megkapom a magamét, hogy ilyen tanácsokat adok, amik eléggé veszélyesek, de azért ha nincs más alternatíva érdemes elgondolkodni rajta :D Gyakorlatban nem próbáltam, és valószínűleg nem is fogom, garanciát nem vállalok rá :D)
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #148 Dátum: 2005.01.30 01:29:39 »
Idézetet írta: "music"
Beteszem ide is. Egy kérdés:
ha egy útszakaszon rossz minőségű burkolaton, rossz időjárási viszonyok közt a forgalom általában a (normál körülmények közt) megengedett max. sebességnél (is) gyorsabban halad, de van 1 autós, aki az adott viszonyokhoz mérten reális sebességgel megy, tehát a többinél jóval lassabban, akkor ki a szabálytalan, és ki veszélyeztet kit?


Ha a forgalom gyorsabban halad a megengedettnél az egy dolog mindenki felveszi a forgalom ritmusát de a rendőrt az nem hatja meg hogy én csak a többieket követtem......Az egyik kolléga fent járt a múltkorában Pesten és kint voltak a zsernyákok fényképezni nem érdekelte őket hogy kit visz az ár az egész forgalmat fotózták.............Nekem az a szép az egészben hogy ha teszem azt elütsz valakit 55-60-al a városban a rendőrt nem az fogja érdekelni hogy öngyilkosjelölt volt e az illető hanem hogy túllépted e a megengedett sebességet mert akkor rád lehet verni a balhét........Egyébként az út és látási viszonyokkal nagyon jól el lehet játszani. Mikor a múltkor esett a hó. Tiszta latyak volt minden és negyvennél egy hirtelen fékezés már szánkóként vitte előre a kocsit a gyalogosok akkor is ugyanolyan ügyes módon szlalomoztak keresztbe a négysávos úton. Ha elütsz egyet közülük ki mondja meg hogy mi lett volna az út és látási viszonyoknak megfelelő sebesség? Vagyis visszatérve ha a megengedettnél gyorsabban megy az ember az biztos hogy nem szabályos de ha sodor az ár ki az aki nem hagyja magát?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #149 Dátum: 2005.01.30 03:45:16 »
Idézet
Ilyenkor kell azt a módszert alkalmazni, hogy annyira a fékre teszed a bal lábad, hogy pont világítson a lámpa, de közben nem fékezel igazán, és közben nyomod a gázt.

Én ezt alkalmaztam már, jelentem működik!  :wink: Én nyugodtan gurultam a városba 50-el, mögöttem meg nagyon közel jött egy autó. Már kezdett idegesíteni, hogy nem előz pedig előzhetne, ráadásul ha valamiért fékeznem kellett volna, tuti belém jön. Na nyomtam egy ilyen kis "álféket", mögöttem pedig egy pillanatra csikorgás! Hoppá... Besatuzott!  :D Utána ideges lett, megelőzött, mutogatott...
Xanyi