Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1286829 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #120 Dátum: 2005.01.13 08:59:57 »
Tegnap véletlenül sikerült elég közel parkolnom egy mozgáskorlátozott parkolóhelyhez a VII.kerületben (Erzsébetváros). Kistábla volt a "P" tábla alatt (nem vettem észre), felfestés nem volt. A közterület felügyelő szerint az előírt két parkolóhely egyikén álltam és ott hagyott egy 7000-es csekket. Véleményem szerint viszont egy másik autó állt mindkét helyet elfoglalva, én már a harmadik helyen parkoltam (le is fényképeztem).

Nekem nem volt még ilyen esetem. Mit lehet tenni? Meg lehet fellebezni nem egyértelmű jelzésekre hivatkozva? El lehet kérni a fényképet? Valami más?
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #121 Dátum: 2005.01.13 09:07:00 »
Idézetet írta: "dió"
Tegnap véletlenül sikerült elég közel parkolnom egy mozgáskorlátozott parkolóhelyhez a VII.kerületben (Erzsébetváros). Kistábla volt a "P" tábla alatt (nem vettem észre), felfestés nem volt. A közterület felügyelő szerint az előírt két parkolóhely egyikén álltam és ott hagyott egy 7000-es csekket. Véleményem szerint viszont egy másik autó állt mindkét helyet elfoglalva, én már a harmadik helyen parkoltam (le is fényképeztem).

Nekem nem volt még ilyen esetem. Mit lehet tenni? Meg lehet fellebezni nem egyértelmű jelzésekre hivatkozva? El lehet kérni a fényképet? Valami más?


A közterület felügyelő helyben kiherélése segített volna :)

Ha látható felfestés volt, és nem álltál a vonalra akkor egyértelműen nincs gond, meg kell fellebbezni, a te fotóid ugysem fogadják el (mert arrébbállhattál), viszont akkor bizonyítaniuk kell  aszabálysértést. , ha ráálltál a vonalra, vagy túllógtál rajta, akkor viszont nem tudsz mit tenni. :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #122 Dátum: 2005.01.13 15:15:08 »
Ma délelőtt megyek a Szentendrei úton Békás felé, és a Süba után egy kicsivel egy lámpás kereszteződésben (zebra) valaki úgy gondolta, hogy megfordul a visszajövő sávba. Kb. fél méter maradt, szóval nem volt gond, de nyomtunk egy páran satuféket, (hiszen megy mindenki 70-nel), ráadásul arrafelé már nyálkás volt az úttest.
Ilyen f.szt, hogy lehet ott megfordulni :!:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #123 Dátum: 2005.01.13 15:18:42 »
Ott jött rá, hogy rossz irányba megy. Persze a tükröt azért használhatná, mielőtt szabálytalanságba kezd... :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #124 Dátum: 2005.01.13 15:34:48 »
Idézetet írta: "whis"
Ott jött rá, hogy rossz irányba megy. Persze a tükröt azért használhatná, mielőtt szabálytalanságba kezd... :evil:

Ezt én is értem, de ilyenkor az ember megkeresi a helyet, hogy hol juthat vissza szabályosan, nemde?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #125 Dátum: 2005.01.13 15:37:02 »
Idézetet írta: "music"
... ilyenkor az ember megkeresi a helyet, hogy hol juthat vissza szabályosan, nemde?

Van néhány ritka kivétel, aki igen. A többieket meg sem a szabály, sem a többi közlekedő nem érdekli  :(
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #126 Dátum: 2005.01.14 14:51:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ezt egyébként nem tom, miért nem lehet tanítani az autós iskolákban, hogy mikor látom, hogy a gyalogos lámpája villog, akkor 1-est kapcsol, aztán ha lehet, már a sárga és zöld átmenetnél el lehet kezdeni a lassú rajtot, nem kell kilőni, mert a következő lámpa úgyis megfog. Akkor módosul a helyzet, ha az ember zöldet kap, és a keresztező forgalom autói, még mindig jönek.

Egy időben divat volt, hogy a hosszabb pirosok mellett ot volt egy kiegészítő lámpa KI és BE felirattal - ami nyilván a motorra utalt. Aztán eltűntek ezek. Pedig nem hülyeség.

Miskolc némely kereszteződésében újabban egy visszazsámoló "stoppert" helyeztek ki, ami mutatja, hány másodpercig lesz még piros illetve zöld a lámpa.Nekem nagyon tetszik ez a megoldás.
No, itt mán nem OFF!!  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #127 Dátum: 2005.01.14 15:42:53 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Ezt egyébként nem tom, miért nem lehet tanítani az autós iskolákban, hogy mikor látom, hogy a gyalogos lámpája villog, akkor 1-est kapcsol, aztán ha lehet, már a sárga és zöld átmenetnél el lehet kezdeni a lassú rajtot, nem kell kilőni, mert a következő lámpa úgyis megfog. Akkor módosul a helyzet, ha az ember zöldet kap, és a keresztező forgalom autói, még mindig jönek.

Egy időben divat volt, hogy a hosszabb pirosok mellett ot volt egy kiegészítő lámpa KI és BE felirattal - ami nyilván a motorra utalt. Aztán eltűntek ezek. Pedig nem hülyeség.

Miskolc némely kereszteződésében újabban egy visszazsámoló "stoppert" helyeztek ki, ami mutatja, hány másodpercig lesz még piros illetve zöld a lámpa.Nekem nagyon tetszik ez a megoldás.
No, itt mán nem OFF!!  :D


Kiszedjem amonnan? :-) :lol:  :lol:  8)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #128 Dátum: 2005.01.15 01:30:05 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Kiszedjem amonnan? :-) :lol:  :lol:  8)

Nagyon belejöttél a szerkesztésbe, mi? :lol:  :wink:  :lol:  :P  :wink:
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #129 Dátum: 2005.01.19 00:14:28 »
Na kellett nekem a múltkor az ördögöt a falra festeni ma majdnem bekövetkezett amitöl tartottam. Ugye fordulnék balra a kereszteződésben szemböl semmi.....Igen ám de mielött elhagyhattam volna a kereszteződést a szembejövő sáv mellett kialakított parkolósávban közvetlen a kereszteződés sarka mellett parkoló kocsi kivágta az indexet és elindult. Még szerencse hogy mindketten meg tudtunk álni különben csattanó lett volna. Ha még mindig áll amit mondtatok hogy mindegy ő mit csinált mert szemböl jött akkor most a hülyesége miatt hogy nem néz előre is ha elindul most nekem kéne fizetni neki.......(bár ő nem jött hanem elindult amire szerintem megint más szabályok vonatkoznak) De amilyen jó hangulatba kerültem engem erröl rendőrnek kellett volna meggyőzni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #130 Dátum: 2005.01.19 07:22:29 »
Idézetet írta: "ATIS"
...fordulnék balra a kereszteződésben szemböl semmi.....Igen ám de mielött elhagyhattam volna a kereszteződést a szembejövő sáv mellett kialakított parkolósávban közvetlen a kereszteződés sarka mellett parkoló kocsi kivágta az indexet és elindult.

Gondolom ő csak a visszapillantóba nézett és elindult. Szerintem neked volt jogod előbb menni, mert ő nem tartotta be teljesen az elindulás szabályait. De majd egy okosabb hátah mást mond. Ez tényleg egy kényes helyzet  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #131 Dátum: 2005.01.19 07:39:10 »
A kulcsa a dolognak sztem az, hogy ki kezdte meg előbb a manővert.

Amennyiben a kanyaródó gépkocsival ATIS, akkor nyilvánvaló, hogy a parkolóból elindulónak kellett volna elsőbbséget adnia, annál az oknál fogva, hogy Ő parkolt és ugye úgy kell a közlekedők közé becsatlakozni, hogy elsőbséget kell adnia a vele forgalmi helyzetbe kerülő ÖSSZES résztvevőnek, legyen az bármely irányból jövő-menő.

Amenyiben a parkolóból már kiált és haladt az úttesten, akkor már a kanyarodás szabályai érvényesülnek. Ezt nem részletezném, mindenki tudja, hogy miről is van szó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #132 Dátum: 2005.01.19 23:01:42 »
Köszi. Szerintem a manővert én kezdtem meg mert fordulás közben vettem észre hogy indexel és akkor még állt a kocsija....Ami még idegesítő a dologban hogy a parkoló sáv nincs lezárva tehát ő nincs rákényszerítve hogy balra kerüljön elinduláskor és úgy menjen át a kereszteződésen hanem el tud indulni egyenesen és ő is ezt tette úgy hogy a kereszteződésben akart sávot váltani. De ez már csak adalék a dologhoz...


Apropó múltkor lapozgattam a szabálykönyvet és megakadt a szemem a gyalogosokra vonatkozó elsöbbségi szabályon.
Az volt írva hogy a gyalogosnak elsöbbsége van az úttesten:
   - a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen(tiszta sor)
   - kijelölt gyalogátkelőhely hiányában is az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad.

Volt még több is de ennél leragadtam. Ha jól értem a szabályt akkor ha nincs zebra a kereszteződésnél akkor ha jön valaki a kereszteződés felé és a gyalogos lelép a járda vonalában akkor nincs áthaladási elsöbbsége?(Félre ne értsetek nem tekézni akarok a gyalogosokkal csak már megszoktam hogy abszolút magabiztosan mennek át ilyen esetben némelyik még körül se néz valahogy meglep ha ehhez képest nincs is elsőbbsége)
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #133 Dátum: 2005.01.19 23:19:06 »
Idézetet írta: "ATIS"
Volt még több is de ennél leragadtam. Ha jól értem a szabályt akkor ha nincs zebra a kereszteződésnél akkor ha jön valaki a kereszteződés felé és a gyalogos lelép a járda vonalában akkor nincs áthaladási elsöbbsége? (Félre ne értsetek nem tekézni akarok a gyalogosokkal csak már megszoktam hogy abszolút magabiztosan mennek át ilyen esetben némelyik még körül se néz valahogy meglep ha ehhez képest nincs is elsőbbsége)

Mint gyakorló gyalogos, azt tudom erre mondani, hogy én akkor megyek át, ha biztonságosan átérek, és nem okozok balesetveszélyt. Több szempontot nem szoktam mérlegelni.
Viszont az autósok soha nem állnak meg a gyalogosoknak, ezért ők is rá vannak kényszerülve az erőszakosságra :!:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #134 Dátum: 2005.01.20 07:28:58 »
Idézetet írta: "ATIS"
Az volt írva hogy a gyalogosnak elsöbbsége van az úttesten:
   - a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen(tiszta sor)
   - kijelölt gyalogátkelőhely hiányában is az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad.

Ez így van, tehát a veled párhuzamosan haladó gyalogosnak akkor is elsőbbsége van (elvileg), ha te közbe fordulsz és kereszteznéd az útját. :!:
Ezt - szerencsére - nem sok gyalogos tudja, így ha nincs zebra, akkor jobban szétnéznek.  8)  Már aki.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety