Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1302240 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #105 Dátum: 2004.12.14 09:20:28 »
Idézetet írta: "ATIS"
Köszi skacok. Azért egy kicsit elszomorító hogy azt mondjátok mindegy mit csinál a szembejövő én leszek a hunyó. Hiszen csak belegondolva hogy mennék balra teszem azt egy csuklósbusz megáll és elenged( ettöl mondjuk nem tartok) mellette meg a parkolósávban éppen elindul valaki és elmegy a busz mellett akkor is én leszek a hunyó mert az szemböl jött az már nekem  nem nagyon tetszik. Vagy ha lerobbanok a kereszteződés közepén és a szembejövő nem lát meg mert a barátnőjével traccsolt akkor is én térítsem meg a kárát?

A gyorsítósávnál lehet hogy rosszul fogalmaztam nem azt vitatom kinek van elsöbbsége. Csak arra akartam kérdezni mi a jobb taktika. Jösz ugye a kanyarodón 30-40-el és eléred a gyorsítósávot megállni érdemesebb és úgy kinézni egy jó időpontot a felgyorsulásra és a besorolásra vagy inkább nem lassítva minél előbb elérni az utazó sebességet és úgy benéznie magát az embernek egy helyre?

A zebránál van ilyen szabály, hogyha az egyik sávban megáll valaki, akkor mellette meg kell állni - ezt sem szokta mindenki betartani... !
A felhajtásnál én gyorsítani szoktam, akkor nagyobb az esély, hogy beengednek, de tényleg esete válogatja.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #106 Dátum: 2004.12.14 09:22:48 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Tudomásom szerint nem biztos, hogy Te leszel a hibás. Van a KRESZ-ben olyan szabály is miszerint ha az úton záróvonal van (persze a balra nagyívben kanyarodást megengedve), akkor a lassító, megálló, vagy balra nagyívben bekanyarodó járművet mind balról, mind jobbról TILOS megelőzni.
Tehát, ha valaki a Téged elengedő járművet jobbról megelőzi miközben záróvonal van felfestve, akkor ő szabálysértést követ el. Szerintem ez esetben ő lesz a hunyó.

Ha párhuzamos közlekedésre alkalmas az úttest, akkor nem él ez a szabály, nem beszélve a záróvonal hiánya esetéről. Márpedig ha be akar fordulni, akkor ott nem lehet záróvonal.
music     

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #107 Dátum: 2004.12.14 09:36:12 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Tudomásom szerint nem biztos, hogy Te leszel a hibás. Van a KRESZ-ben olyan szabály is miszerint ha az úton záróvonal van (persze a balra nagyívben kanyarodást megengedve), akkor a lassító, megálló, vagy balra nagyívben bekanyarodó járművet mind balról, mind jobbról TILOS megelőzni.
Tehát, ha valaki a Téged elengedő járművet jobbról megelőzi miközben záróvonal van felfestve, akkor ő szabálysértést követ el. Szerintem ez esetben ő lesz a hunyó.

Ha párhuzamos közlekedésre alkalmas az úttest, akkor nem él ez a szabály, nem beszélve a záróvonal hiánya esetéről. Márpedig ha be akar fordulni, akkor ott nem lehet záróvonal.

Gondolom felétek is van olyan, hogy zárovonal, de az én oldalamról kb. 5 méteren szaggatott van mellé festve, vagy záróvonal és kb 5 méteren szaggatott. Ez az előzési tilalmat nem oldja, csak a kanyarodást teszi lehetővé. A párhuzamos közlekedésről szó sem volt! ATIS egy 2*1 sávos úttal kapcsolatban tette fel a kérdését, ami mellett parkolók vannak kialakítva.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #108 Dátum: 2004.12.14 12:41:16 »
Az út szélén vonallal leválasztott parkolósávval vigyázni, mert vannak vagányok, akik ezt előzésre használják!   [smilie=sm07.gif]  Amerre én járok nap mint nap, ott az út szélén sárga felfestéssel leválasztott kerékpárutat is felhsználják előzésre. Ilyenkor szoktam hiányolni a Demszky-buckákat a vonalon, azon talán meggondolnák a szabálytalan előzést. :pal1:
Bár mostanában csökkent azon az útvonalon ez a szokás, ami talán az állandóan jelenlévő járőröknek köszönhető :riding:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #109 Dátum: 2004.12.14 14:32:10 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Gondolom felétek is van olyan, hogy zárovonal, de az én oldalamról kb. 5 méteren szaggatott van mellé festve, vagy záróvonal és kb 5 méteren szaggatott. Ez az előzési tilalmat nem oldja, csak a kanyarodást teszi lehetővé.

Ez jogos, de itt nem erről van szó.
Idézetet írta: "Rozsomák"
A párhuzamos közlekedésről szó sem volt! ATIS egy 2*1 sávos úttal kapcsolatban tette fel a kérdését, ami mellett parkolók vannak kialakítva.

Ezt írta ATIS: van egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út
Márpedig a KRESZ szerint ha egy párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nincsenek jelzések felfestve,  akkor is a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #110 Dátum: 2004.12.14 14:32:59 »
Idézetet írta: "whis"
Az út szélén vonallal leválasztott parkolósávval vigyázni, mert vannak vagányok, akik ezt előzésre használják!   [smilie=sm07.gif]  Amerre én járok nap mint nap, ott az út szélén sárga felfestéssel leválasztott kerékpárutat is felhsználják előzésre. Ilyenkor szoktam hiányolni a Demszky-buckákat a vonalon, azon talán meggondolnák a szabálytalan előzést. :pal1:
Bár mostanában csökkent azon az útvonalon ez a szokás, ami talán az állandóan jelenlévő járőröknek köszönhető :riding:

A Bem-rkp.-on is szeretik ezt csinálni.
music     

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #111 Dátum: 2004.12.14 14:56:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Rozsomák"
Gondolom felétek is van olyan, hogy zárovonal, de az én oldalamról kb. 5 méteren szaggatott van mellé festve, vagy záróvonal és kb 5 méteren szaggatott. Ez az előzési tilalmat nem oldja, csak a kanyarodást teszi lehetővé.

Ez jogos, de itt nem erről van szó.
Idézetet írta: "Rozsomák"
A párhuzamos közlekedésről szó sem volt! ATIS egy 2*1 sávos úttal kapcsolatban tette fel a kérdését, ami mellett parkolók vannak kialakítva.

Ezt írta ATIS: van egy párhuzamos közlekedésre alkalmas út
Márpedig a KRESZ szerint ha egy párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nincsenek jelzések felfestve,  akkor is a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni.

Természetesen mivel az adott útszakaszon (tudomásom szerint) még sohasem jártam, ezért nem tudhatom, hogy fel van e festve záróvonal. Feltételeztem, hogy ha korábban párhuzamos közlekedésre alkalmas volt, de most a külső sávot parkolókká alakították, akkor most nem alkalmas párhuzamos közlekedésre. A hozzászólásomban pedig azt írtam: "ha az úton záróvonal van".
A baleseti helyszínelők sem véletlenűl rajzolnak, jegyzetelnek és fényképeznek. Még ott a helyszínen sem mindig tudják eldönteni ki és milyen mértékben hibázott. Ezért úgy gondolom én innen biztosan nem tudom eldönteni a hiányos hely- és KRESZ ismereteim birtokában ki lenne a hunyó egy ilyen esetben. Viszont fölvázoltam egy helyzetet, mely esetén a jobbról előző lenne a bűnös. ATIS bizonyára rendelkezik a megfelelő információkkal, hogy eldöntse az Ő esetében ez alkalmazható-e.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #112 Dátum: 2004.12.14 15:30:31 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
A baleseti helyszínelők sem véletlenűl rajzolnak, jegyzetelnek és fényképeznek. Még ott a helyszínen sem mindig tudják eldönteni ki és milyen mértékben hibázott. Ezért úgy gondolom én innen biztosan nem tudom eldönteni a hiányos hely- és KRESZ ismereteim birtokában ki lenne a hunyó egy ilyen esetben. Viszont fölvázoltam egy helyzetet, mely esetén a jobbról előző lenne a bűnös. ATIS bizonyára rendelkezik a megfelelő információkkal, hogy eldöntse az Ő esetében ez alkalmazható-e.


Na akkor áljunk meg egy szóra! Ez így nem igaz!
Mármint az a tétel, mely szerint a rendőr a helyszínen nem mindíg tudja eldönteni...... Hidd el nekem, hogy a rendőr ott a helyszíne el tudja dönteni, hogy ki volt a hunyó. Magában, mert nincsen neki jogköre arra, hogy ítélkezzen is. Erre való a magyar jogrendben a szabálysértési hatóság, ezen belül a szabs.-i előadó. Ő jogosult döntést hozni az ügyben.

A baleseti helyszínelők, az egy másik kérdés, mert ott, vagy személyi sérüléssel járó baleset, vagy egyéb más kritériumok teljesülnek, amikor nekik KELL kimenni és tenni a dolgukat. Sima koccnál ők nem jelennek meg a helyszínen, oda megy a kerületi járőr, vagy maximum egy motoros. Ha a helyszínelők ott vanak, akkor ott nagy zűr történt, vagy valamely ninós autó ütközött, avagy diplomata koccolt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #113 Dátum: 2004.12.14 22:52:30 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Természetesen mivel az adott útszakaszon (tudomásom szerint) még sohasem jártam, ezért nem tudhatom, hogy fel van e festve záróvonal. Feltételeztem, hogy ha korábban párhuzamos közlekedésre alkalmas volt, de most a külső sávot parkolókká alakították, akkor most nem alkalmas párhuzamos közlekedésre. A hozzászólásomban pedig azt írtam: "ha az úton záróvonal van".

Össze ne vesszünk már a dolgon :lol:  :lol:  :wink: , márcsak azért sem, mert egyikünk sem tudja a helyszínt maáénak, és elvben egyetértünk: egyikünk sem tenné azt, amit a lentebb vázolt jobbról előző illető.
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #114 Dátum: 2004.12.15 00:17:12 »
Ezen tényleg ne vesszetek össze nem ér annyit. De hogy senki ne mondhassa hogy azért nem volt egyetértés mert pontatlanul irtam le az útszakaszt. Részletesen leírom:
Valaha 2x2 sáv volt középen egy füvesített elválasztó szigettel amit csak a kereszteződéseknél szakad meg. Igen ám csak az önkormányzatnak pénz kell és kitalálták hogy a szélső sávokból fizető parkoló legyen. Ezt úgy valósították meg hogy minden maradt ahogy van a terelő vonalat sem kaparták le a két sáv között csak a szélső sávban szépen felkenték a parkoló körvonalait. Na persze ilyenkor nem számít az öt méter a kereszteződéstől a parkolót minden kereszteződésnél pont a mellékutcákig van felrajzolva.(Ha egy mellékutcából kanyarodsz ki az útra nem látsz ki a parkoló autóktól és még csak büntetni sem lehet őket hiszen ők "parkolóban" állnak) De ami a legszebb Vasárnap megállni tilos van érvényben úttisztításra hivatkozva. Vagyis amikor fizetnek megállhatnak amikor nem takarodjanak. Na ez lett volna a Baross u. története..........
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #115 Dátum: 2004.12.15 07:31:17 »
Idézetet írta: "music"

Össze ne vesszünk már a dolgon :lol:  :lol:  :wink: , márcsak azért sem, mert egyikünk sem tudja a helyszínt maáénak, és elvben egyetértünk: egyikünk sem tenné azt, amit a lentebb vázolt jobbról előző illető.

Bocsánat, ha egy kicsit érdesebben reagáltam volna. :oops: Fogjuk rá a cégnél lévő bürokráciára, ami miatt hisztisebb vagyok a kelleténél :evil: .
De az időjárás is lehetett.... :D  :D  :D  :wink:
Mindenkinek szép és balesetmentes napot kívánok!
 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #116 Dátum: 2004.12.15 07:45:01 »
Idézetet írta: "ATIS"
Na ez lett volna a Baross u. története..........

Ez Bp VIII Baross u??  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #117 Dátum: 2004.12.15 07:46:43 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "ATIS"
Na ez lett volna a Baross u. története..........

Ez Bp VIII Baross u??  :roll:

Nekem úgy rémlik, Szolnok...de ma abban sem vagyok biztos, hogy én vagyok a Rozsomák :oops:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #118 Dátum: 2004.12.15 09:03:54 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Bocsánat, ha egy kicsit érdesebben reagáltam volna. :oops: Fogjuk rá a cégnél lévő bürokráciára, ami miatt hisztisebb vagyok a kelleténél :evil: .De az időjárás is lehetett.... :D  :D  :D  :wink:
Mindenkinek szép és balesetmentes napot kívánok!
 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Nem történt semmi :lol:  :P  :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #119 Dátum: 2004.12.15 09:04:41 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Nekem úgy rémlik, Szolnok...de ma abban sem vagyok biztos, hogy én vagyok a Rozsomák :oops:

Mindkettőben megerősíthetlek :wink:
music