Szerző Téma: Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...  (Megtekintve 1060 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

baraatt

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Dátum: 2023.12.04 22:23:47 »
Sziasztok
Egy Avensis D Cat Ről lenne szó… 2007.  177Le .2,2. 330000km. Füstől és bűzlik
Látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával de valahogy még megoldást nem találtam rengeteg hozzászólás átolvasása után sem.
A lehető leghálásabb auto kilenc éve van nálam szinte probléma mentesen de az utóbbi egy-két Évben egyre sűrűbben füsttől fehér kékes füst és bűzlik ilyen Cox szag.
Van esetleg valakinek valami ötletete?
Toyota szervízben voltam már többször más szervizek kkel is próbálkoztam most ott vagyok hogy Injektor t keresek mert azt mondták hogy azok nem dolgoznak rendesen …
De itt a csoportban látom mindenki a DPF szűrőről beszél
Két hónapja kivettem a négy Injektor t és az AGR szelepet Elvittem egy ultrahangos mosóba azóta érezhetően jobban megy de a füstölés nem változott.
Nagyon szépen megköszönném ha lenne valakinek használható ötlete mivel egy nagyon hálás autó minden igényt kielégít és semmiféleképp nem szeretném még lecserélni.
Elére  is köszönöm

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Válasz #1 Dátum: 2023.12.05 09:59:27 »
Befecskendezőket ki kell venni és padon egyesével bevizsgálni. Másképp nem tudod, hogy milyen állapotban vannak (330e km esetén sanszos, hogy többségük kuka). Nem a koszosodással van gond, hanem hogy elkopik. Azt az UH tisztító nem oldja meg.
Az új szinte beszerezhetetlen és majdnem GTK lesz az ára miatt. Ugye 5 van benne, nem olcsó  :hmmmm:
Ezeket felújítani nem sok helyen vállalják, de azt kellene megpróbálni.
Használtan lutri, hogy mit kapsz.
DPF is gond szokott lenni. Sokan vállalják a tisztítását, változó eredményességgel (fél-1 év). Az új horror áron van - ha kapsz egyáltalán. De minden más csak átmeneti megoldás.

Értem, hogy nem szívesen cserélnéd le, de tudni kell, hogy a legkényesebb motor és a legdrágább is a javítás szemszögéből. Tolhatod bele a pénzt, de így is van esélyed, hogy a végén így is a szakadékba lököd  :cry:

baraatt

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Válasz #2 Dátum: 2023.12.05 17:03:47 »
Nagyon szépen köszönöm végre legalább tudom hogy merre induljak el…
nekem is ez volt az irány hogy az Injektor okkal van baj csak most itt a Fórumozásban egy kicsit megzavarodtam..

Amúgy igen épp azon vagyok hogy találják használtat.Felújítani nem lehet, vagy legalábbis senki nem vállalja. Kizárt!

De még használtak semmi igazán vannak Németországban élek legalább nyolc 10 autóbontó t felkerestem már semmi eredménnyel Magyarországon is érdeklődtem ugyanez.

Használtan darabja 300 € körül mozog egyet találtam kleineanzeigen.
Nem tudom hogy ez számít-e de mikor kivettem a négy Injektor t az egyik elég csúnyán el volt telve koksz korommal, gondoltam talán csak azzal az eggyel van gond.

Amúgy épp a napokban érdeklődtem a bevizsgálás után is 40 € darabja elfogom küldeni őket És akkor már egy kicsit tisztább lesz a kép.
Arról nem tudok nyilatkozni hogy mennyire kényes a motor mert mint mondtam kilenc éve teljesen megbízható nemcsak motorikusan és ezért szeretném megtartani, vagy legalább még egy max két évig addigra talán be tudok ruházni egy újabbra.
Azt az összeget amit megsporolt nekünk,szivesen fektetek vissza bele ha tudnam biztosan hogy rendbe lehet hozni,de igen az is benne van hogy lassan bele kell nyugodni es gondolkodni mi lenne a következö.

Kösz még egyszer sokat segítettél
« Utoljára szerkesztve: 2023.12.05 17:10:50 írta baraatt »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Válasz #3 Dátum: 2023.12.05 21:57:45 »

Arról nem tudok nyilatkozni hogy mennyire kényes a motor ...
Csak keress rá bárhol, hogy 2,2 D-CAT 177 Le ;)
A legproblémásabb motor.
Ráadásul nem tudod felújítani a porlasztókat, az újak horror áron vannak és még nem is tudod beszerezni.
A DPF szintén. Ha ezeket cseréled, többet költesz rá, mint az autód piaci értéke.

Sajnos sokan jutottak el oda, hogy megpróbálták rendbe tenni, majd a végén mégis motorhibásan kellett fillérekért eladni vagy bontóba vinni az autót  :whistling:



Csak magán vélemény: ha a befecskendezőkből 3-4 kuka, akkor én elengedném ezt az autót. Szép volt, ennyi volt, keress másikat.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Válasz #4 Dátum: 2023.12.06 14:35:56 »
Igen, sajnos nem a legmegbízhatóbb motorja a Toyotának, viszonylag gyorsan fel is hagytak a gyártásával.
Ezzel a motorral szerelték a Lexus IS modelljeit is, szintén a kínálat legolcsóbb darabjai között vannak a dízel változatok - nem véletlenül.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

baraatt

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Avensis D CAT 177Le Füstöl és büzlik...
« Válasz #5 Dátum: 2023.12.06 22:07:21 »
Rendben... hiszek nektek  persze, az is nyilvánvalo hogy nem mai auto, eddig szápen szolgált de lassan el kell engedni... :cry:      még az injektorokat mindenképp bevizsgátatom aztán meglátjuk merre...